Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν όντως γίνει remake του Super Metroid ελπίζω να χρησιμοποιηθούν τελευταίας γενιάς hand-drawn 2D sprites σε στυλ Ori/Hollow Knight παρά ένα φτωχό και generic 3D artwork σαν του Samus Returns. 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
14 hours ago, mansa2k said:

Επίσης τα βίντεο με τον Μ συμβαδίζουν με την φιλοσοφία της Ν που είναι τα κάνουν τον κόσμο να χαμογελάει. Ειδικά το πρώτο είχε προκαλέσει ένα ντελίριο και αποτελεί μέχρι και σήμερα μία από τις καλύτερες στιγμές της εταιρίας στην Ε3. Μην ξεχνάμε πως πρόκειται για παιχνίδια, δεν χρειάζεται σοβαροφάνεια στην διασκέδαση.

Λίγο φιλολογικά τα παρακάτω, αλλά θεωρώ ότι είναι καλό να ξέρουμε για τι πράγμα μιλάμε. Κατ' αρχάς για να φύγει από τη μέση: διασκέδαση δεν σημαίνει απλά και μόνο «fun», είναι ένας όρος που επεκτείνεται πολύ πέρα από αυτό. Δεν παίζουμε games μόνο για να σπάμε πλάκα, υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι που μπορεί να το κάνει ο καθένας μας, μπορεί να θέλει να αγχολυθεί, μπορεί να θέλει να παρακολουθήσει μια ωραία ιστορία, μπορεί να θέλει να τρομάξει, μπορεί να θέλει να τρίψει το μυαλό του, μπορεί να θέλει να ανταγωνιστεί, μπορεί να θέλει να αναβαθμίσει το πνεύμα του. Ακριβώς επειδή μιλάμε για ένα medium το οποίο μπορεί να διαφοροποιηθεί τόσο πολύ από άτομο σε άτομο, θα πρέπει και ο κάθε δημιουργός να δείχνει τον αντίστοιχο σεβασμό απέναντί του.

With this in mind, επειδή αναφέρθηκες στο πρώτο βίντεο του Miyamoto, είχα cringάρει απίστευτα όταν το είδα πρώτη φορά στα 20 μου και το βρίσκω το ίδιο ντροπιαστικό 15 χρόνια μετά. Μεγάλωσα με τον Link και τη Zelda. Πέρασα τα παιδικά μου και τα εφηβικά μου χρόνια παρέα με αυτούς και γενικά επειδή από πάντα ήμουν σχετικά μοναχικό άτομο, ταυτιζόμουν με τον μοναχικό ήρωα που υπερβαίνει τις δυσκολίες που του παρουσιάζονται προκειμένου να επιβιώσει σε ένα επικίνδυνο κόσμο και προκειμένου να φέρει εις πέρας την αποστολή του. Και επειδή στο βίντεο σατυρίζει το OoT το βρίσκω ακόμα πιο προσβλητικό: μιλάμε για ένα ορφανό που δεν έχει καμία θέση στον κόσμο και που την βρίσκει μόνο αφού υπερβεί ανυπέρβλητα εμπόδια. Και όταν ακόμα το καταφέρνει η επιβράβευσή του είναι μονάχα ακόμα περισσότερη θλίψη που πρέπει να μάθει να αποδέχεται στο Majora's Mask.

Θεωρώ ότι ευτελίζεται πάρα πολύ η σειρά όταν ο δημιουργός βγαίνει και κάνει τέτοια καραγκιοζιλίκια.

PS: Υπάρχουν πολλά άρθρα και βίντεο σχετικά με τα ψυχολογικά ζητήματα που παρουσιάζονται μέσα στα LoZ, η πιο πρόσφατη και ολοκληρωμένη δουλειά είναι αυτό το βιβλίο για όποιον ενδιαφέρεται να εμβαθύνει στο θέμα.

  

23 hours ago, logistoulis said:

δε νομίζω ότι εννοεί να γίνουν ΣΑΝ τη disney

εγώ κατάλαβα να γίνουν όσο σημαντικοί είναι για την κουλτουρα η disney και νομίζω ότι όλοι μας θα προτιμούσαμε να είναι αυτή η επικρατούσα κουλτούρα για τα παιδιά (που για πολλούς από εμάς εδώ μέσα αυτά είναι με τα οποία μεγαλώσαμε και όχι τόσο οι χαζομάρες της disney) παρά αυτό που είναι σήμερα αυτό που και εσύ κατηγορείς, το νερόβραστο

Εφόσον δεν έχουμε χαθεί στη μετάφραση είπε ότι «η Ν πρέπει να κάνει challenge την D» υπό την έννοια ότι «οι γονείς πιο εύκολα βάζουν στα παιδιά τους να δουν μια ταινία, παρά να παίξουν ένα game». Πράγμα αποδεικνύει ότι έχω δίκιο και ότι λέει βλακείες.

Πρώτον, επειδή είμαι γονιός ξέρω από ιδία εμπειρία ότι οι σημερινοί γονείς δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα να παίζουν games τα παιδιά τους. Οι ταινίες προτιμώνται γιατί οι ταινίες δεν έχουν learning curve και οι περισσότεροι γονείς δεν θέλουν να ασχοληθούν για να μάθουν τα παιδιά να παίζουν games.

Δεύτερον, πως θα κάνει η N challenge την D, αν όχι με το να απευθυνθεί στο κοινό της και επομένως φέρνοντας σε αντίστοιχα μέτρα τα games της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Αλλαγές region εντός Ευρώπης και αγορές κάνουμε χωρίς θέμα με την κάρτα μας ε;

Πάντως για να είμαστε δίκαιοι, η νιν με χαρακτήρες τύπου Μάριο (γενικά ψυχοπαθής, με απιστία και κακοποίηση ζώων στο βιογραφικό του) δεν πάει πουθενά στο χώρο του κινηματογράφου/τηλεόρασης. Τα Πόκεμον από την άλλη όμως...

Ναι δε πρόκειται να χρεωθείς κάτι παραπάνω στη κάρτα σου. Επίσης μια λεπτομέρεια, όταν αγοράζεις games από το store παίρνεις μια επιστροφή χρημάτων (πχ με 60€ σου δίνουν 3€ σε coins εντός του store) αλλά άμα αγοράσεις από το cdkeys ένα game που κάνει κανονικά 60€ αλλά το πάρεις στα 47€ μόλις το κάνεις redeem θα σου γίνει η επιστροφή ανάλογη της τιμής που έχει στο store (3€) οπότε πάμε στα 44€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Εφόσον δεν έχουμε χαθεί στη μετάφραση είπε ότι «η Ν πρέπει να κάνει challenge την D» υπό την έννοια ότι «οι γονείς πιο εύκολα βάζουν στα παιδιά τους να δουν μια ταινία, παρά να παίξουν ένα game». Πράγμα αποδεικνύει ότι έχω δίκιο και ότι λέει βλακείες.

Πρώτον, επειδή είμαι γονιός ξέρω από ιδία εμπειρία ότι οι σημερινοί γονείς δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα να παίζουν games τα παιδιά τους. Οι ταινίες προτιμώνται γιατί οι ταινίες δεν έχουν learning curve και οι περισσότεροι γονείς δεν θέλουν να ασχοληθούν για να μάθουν τα παιδιά να παίζουν games.

Δεύτερον, πως θα κάνει η N challenge την D, αν όχι με το να απευθυνθεί στο κοινό της και επομένως φέρνοντας σε αντίστοιχα μέτρα τα games της;

στη μετάφραση είμαστε χαμένοι έτσι κι αλλιώς εφόσον δε γνωρίζουμε ιαπωνικά

 

αλλά ας πάρουμε τη φράση που αναπαράγει ο ξένος τύπος 

 

Many parents want to keep their children from playing video games. But these same parents have no problem allowing them to watch Disney movies. We cannot seriously challenge [Disney] unless parents start feeling comfortable about their children playing Nintendo.

 

Εσύ απο το παραπάνω δηλαδή πώς καταλαβαίνεις ότι θέλουν να γίνουν σαν τη disney και όχι εξίσου σημαντικοί όπως η disney, στα ελληνικά δηλαδή.. πώς βγαίνει το συμπέρασμα αυτό; 

εγώ πάντως καταλαβαίνω ότι θέλουν να είναι η "επικρατούσα" παιδική κουλτούρα και σε αυτό είμαι μαζί του , ειδικά όταν το αντίπαλο δέος είναι η disney 

 

επίσης μπορεί οι γονείς να είναι πιο άνετοι από ότι στο παρελθόν με τα βιντεοπαιχνίδια, αλλά πραγματικά άνετοι δεν είναι , υπάρχει ακόμα στίγμα σχετικά με αυτή την ενασχόληση  

και όχι απολύτως άδικα βέβαια, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το ίδιο το μέσο είτε αυτό είναι τηλεόραση είτε βιντεοπαιχνίδια, αλλά  την όποια αδιαφορία του εκάστοτε γονιού κάπου πρέπει να τη ρίξουμε και τα βιντεοπαιχνίδια είναι ο κλασικός σάκος του μποξ 

 

τα βιντεοπαιχνίδια ακόμα θεωρούνται ότι ο γονιός δε νοιάζεται και το παρατάει με ένα tablet να κάτσει ήσυχο (είναι κάτι που το διαβάζουμε και εδώ σε τεχνολογικό φόρουμ) . το να δει μια ταινία της disney θεωρείται σχεδόν γεγονός πολιτισμού και σίγουρα είναι πιο ψηλά στην εκτίμηση της πλειοψηφίας 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, logistoulis said:

στη μετάφραση είμαστε χαμένοι έτσι κι αλλιώς εφόσον δε γνωρίζουμε ιαπωνικά

αλλά ας πάρουμε τη φράση που αναπαράγει ο ξένος τύπος 

Many parents want to keep their children from playing video games. But these same parents have no problem allowing them to watch Disney movies. We cannot seriously challenge [Disney] unless parents start feeling comfortable about their children playing Nintendo.

Εσύ απο το παραπάνω δηλαδή πώς καταλαβαίνεις ότι θέλουν να γίνουν σαν τη disney και όχι εξίσου σημαντικοί όπως η disney, στα ελληνικά δηλαδή.. πώς βγαίνει το συμπέρασμα αυτό; 

Δεδομένο α: Πολλοί γονείς κρατάνε τα παιδιά τους μακριά από τα games

Δεδομένο β: Αυτοί οι γονείς δεν έχουν πρόβλημα να βλέπουν τα παιδιά τους ταινίες της Disney

Στόχος (υποννοείται): Θέλουμε οι γονείς να αφήνουν τα παιδιά τους να παίζουν νιτέντο, αντί να βλέπουν μικιμάο στον ίδιο χρόνο.

 

Πώς από τα δεδομένα α+β θα πάμε στο στόχο, αν το ενδιάμεσο βήμα δεν είναι «θα αντιγράψουμε την Disney»;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ διαβάζω παράπονο προς την αντιμετώπιση των γονιών σε ο,τι αφορά το μέσο 

το τι θα γίνει για αυτό είναι υπόθεση ή λογικό άλμα, εκτός αν λέει κάπου συγκεκριμένα τι σκοπεύει η Ν να κάνει για αυτό (από το οποίο να φαίνεται μάλιστα ότι σκοπεύουν να την αντιγράψουν) 

 

διαφορετικά εγώ από την παραπάνω φράση αυτό που εκλαμβάνω είναι αν θες απλά μια "κλάψα" 

 

βέβαια κάνει το λάθος και πάω να το κάνω κι εγώ μαζί του, επειδή θα ήθελα να είναι έτσι τα πράγματα, και υποθέτει ότι τα παιχνίδια είναι για όλους όπως είναι και οι ταινίες, πράγμα που σε καμιά περίπτωση δεν ισχύει

οι ταινίες αφορούν πολύ περισσότερο κόσμο από τα παιχνίδια 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap fap 

Sorry είναι δύσκολο να σταματήσεις αν ισχύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Μπορει να ψησει και την Capcom να δουμε κανα remaster mh4u η tri? Ολα θα βγουν remaster, ενα Μonster Hunter δε θα βγει😡

Meanwhile, To xx ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι στο Switch με διαφορα, με περιπου 300 ωρες. Που και αυτο ειναι remaster, οποτε δε καταλαβαινω γτ δε φερνουνε και τα παλιοτερα

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Καλύτερα να παίξει εμπάργκο στα παιχνίδια της capcom μπας και γίνουν άνθρωποι.

xD ναι θα κανουμε εμπαργκο οταν μας βγαζει το World και το Iceborne απο τα τοπ παιχνιδια αυτης της γεννιας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Malthador είπε

Λίγο φιλολογικά τα παρακάτω, αλλά θεωρώ ότι είναι καλό να ξέρουμε για τι πράγμα μιλάμε. Κατ' αρχάς για να φύγει από τη μέση: διασκέδαση δεν σημαίνει απλά και μόνο «fun», είναι ένας όρος που επεκτείνεται πολύ πέρα από αυτό. Δεν παίζουμε games μόνο για να σπάμε πλάκα, υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι που μπορεί να το κάνει ο καθένας μας, μπορεί να θέλει να αγχολυθεί, μπορεί να θέλει να παρακολουθήσει μια ωραία ιστορία, μπορεί να θέλει να τρομάξει, μπορεί να θέλει να τρίψει το μυαλό του, μπορεί να θέλει να ανταγωνιστεί, μπορεί να θέλει να αναβαθμίσει το πνεύμα του. Ακριβώς επειδή μιλάμε για ένα medium το οποίο μπορεί να διαφοροποιηθεί τόσο πολύ από άτομο σε άτομο, θα πρέπει και ο κάθε δημιουργός να δείχνει τον αντίστοιχο σεβασμό απέναντί του.

With this in mind, επειδή αναφέρθηκες στο πρώτο βίντεο του Miyamoto, είχα cringάρει απίστευτα όταν το είδα πρώτη φορά στα 20 μου και το βρίσκω το ίδιο ντροπιαστικό 15 χρόνια μετά. Μεγάλωσα με τον Link και τη Zelda. Πέρασα τα παιδικά μου και τα εφηβικά μου χρόνια παρέα με αυτούς και γενικά επειδή από πάντα ήμουν σχετικά μοναχικό άτομο, ταυτιζόμουν με τον μοναχικό ήρωα που υπερβαίνει τις δυσκολίες που του παρουσιάζονται προκειμένου να επιβιώσει σε ένα επικίνδυνο κόσμο και προκειμένου να φέρει εις πέρας την αποστολή του. Και επειδή στο βίντεο σατυρίζει το OoT το βρίσκω ακόμα πιο προσβλητικό: μιλάμε για ένα ορφανό που δεν έχει καμία θέση στον κόσμο και που την βρίσκει μόνο αφού υπερβεί ανυπέρβλητα εμπόδια. Και όταν ακόμα το καταφέρνει η επιβράβευσή του είναι μονάχα ακόμα περισσότερη θλίψη που πρέπει να μάθει να αποδέχεται στο Majora's Mask.

Θεωρώ ότι ευτελίζεται πάρα πολύ η σειρά όταν ο δημιουργός βγαίνει και κάνει τέτοια καραγκιοζιλίκια.

PS: Υπάρχουν πολλά άρθρα και βίντεο σχετικά με τα ψυχολογικά ζητήματα που παρουσιάζονται μέσα στα LoZ, η πιο πρόσφατη και ολοκληρωμένη δουλειά είναι αυτό το βιβλίο για όποιον ενδιαφέρεται να εμβαθύνει στο θέμα.. 

Η Διασκέδαση «δια» και «σκεδάζω» σημαίνοντας «δια-σκορπίζω» από το αρχαίο διασκεδάννυμι, το οποίο σημαίνει και διαλύω, εξανεμίζω ή, εναλλακτικά, από το «σχίζω»(διασκορπίζω έγνοιες με το σκέπαρνον ‘σκεπάρνι’). Η διασκέδαση είναι πολύ σημαντική διαδικασία στη ζωή του ανθρώπου. Όμοια με την εκτόνωση, τον βοηθά να δραπετεύει από την ρουτίνα της καθημερινότητας και έτσι έχει ευεργετική επίδραση, καθώς η πραγματικότητα της ζωής κουράζει σωματικά και ψυχικά τον άνθρωπο που ανταποκρίνεται στις ευθύνες της.«Διασκεδάζω», μπορεί να σημαίνει διασκορπίζω τις δυσάρεστες έγνοιες με κάτι ωφέλιμο, ευχάριστο και υψηλό.

Σίγουρα η διασκέδαση δεν είναι κάτι που σημαίνει αποκλειστικά (όπως και ανέφερες) σπάμε πλάκα. Είναι καθαρά υποκείμενο και ο καθένας βρίσκει τους δικούς του τρόπους διασκέδασης ακόμα και το συναίσθημα που αποδίδουν. 

Η σοβαροφάνεια σε μια εταιρία που στόχος της είναι να κάνει τους ανθρώπους να χαμογελούν δεν χωράει. Όπως έγραψες σωστά θεωρείς πως δεν δένει τέτοια παρουσία από δημιουργό του Zelda παρόλο που οι αντιδράσεις αλλά και το εμπορικό αποτέλεσμα συνηγορούν εναντίον σου. 

Ας πάρουμε το δεδομένο Ν με σχετικά παραδείγματα που θυμάμαι. Ο Aonuma  χόρευε σαν κότα σε ένα βίντεο συνέντευξη γύρω από τους εκπροσώπους των Team Ninja, Koei ενώ προωθούσαν το Hyrule Warriors. O Koizumi και ο director του SMWorld φορούσαν αυτιά και χεριά γατάκιας στην Ε3 που ανακοινώθηκε το παιχνίδι. Οι σχεδιαστές του Splatoon μεταξύ άλλων έδωσαν ένα ολόκληρο ρεσιτάλ μασκαρεμένοι στα παρασκήνια όπου "πυροβολούσαν" ο ένας τον άλλον. Ο Koizumi φορούσε τον cappi στην επίσημη παρουσίαση του NSW. 

Γενικώς σοβαροφάνεια και Ν δεν βλέπω πως μπορούν να κολλήσουν. Αντίθετα στην δική μου θεωρία η σοβαροφάνεια είναι για όσους τους εκφράζει ή θέλουν να πουλήσουν πνεύμα. 

Όσο για την  Disney ο Μ αναφέρεται ξεκάθαρα πως ο γονιός βλέπει τα παιχνίδια και όπως γνωρίζεις η Ν είναι μέρος της βιομηχανίας. Επίσης δεν μπορούμε να κρίνουμε από την στιγμή που δεν έχουμε δεδομένα ως προς την αποδοχή παγκοσμίως. Κάτι παραπάνω θα γνωρίζουν. Είναι ξεκάθαρο πως επιδιώκουν να δημιουργήσουν μια αναγνώριση όπου οι καταναλωτές δεν έχουν να φοβούνται κάτι από τα παιχνίδια της Ν (και όχι όλης της βιομηχανίας). Επιπλέον αυτό δίνει κατά ένα μέρος απάντηση γιατί η Ν δεν ασχολείται με βίαια παιχνίδια. 

Πέρα από τα συμπεράσματα που μπορούν να διαφέρουν σε μια τέτοια δήλωση ας βρούμε πάτημα στις κινήσεις της Ν. Δηλαδή mobile games, theme parks, movies, δικαιώματα σε τρίτους και ότι άλλο σκεφτούν. Με αυτόν τον τρόπο αυξάνουν την δημοτικότητα της εταιρίας και επομένως θα μπορούν ευκολότερα να περάσουν τα μηνύματα τους. 

Edit: Delete. 

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

xD ναι θα κανουμε εμπαργκο οταν μας βγαζει το World και το Iceborne απο τα τοπ παιχνιδια αυτης της γεννιας 

Για πες μου και σε ποια κονσόλα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Για πες μου και σε ποια κονσόλα όμως.

ps4, x1 και pc και ξεσκισε σε πωλησεις, αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι γιγαντωσε ενα niche genre και franchise που απο σχεδον παντα παιζαμε σε nintendo hardware

Δε παιζει να τρεξει στο Switch με τπτ, εδω στο ps4 τρωει απιστευτα ζορια και δε κραταει 30αρι, στο pro ειναι λιγο καλυτερα αλλα πολυ λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ababapanos είπε

Θέλω και ένα δεύτερο dock για να μεταφέρω το switch εύκολα και σε δεύτερη τηλεόραση. Υπάρχει κάτι αξιόπιστο εκτός του αυθεντικού?
Πχ Αυτό κάνει δουλειά? 
https://www.amazon.de/dp/B07T87K6CZ/ref=sr_1_1_sspa?keywords=Nintendo+switch+dock&qid=1574723077&s=videogames&sr=1-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzNVpJS0JZU09LVjQ5JmVuY3J5cHRlZElkPUEwODQ0NTAwMkkxS1RMNEdBMTM2UCZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUExMDIxMTY2MVdOOTM3Q0hTWldERCZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU%3D

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό αν ξέρει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

ps4, x1 και pc και ξεσκισε σε πωλησεις, αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι γιγαντωσε ενα niche genre και franchise που απο σχεδον παντα παιζαμε σε nintendo hardware

Δε παιζει να τρεξει στο Switch με τπτ, εδω στο ps4 τρωει απιστευτα ζορια και δε κραταει 30αρι, στο pro ειναι λιγο καλυτερα αλλα πολυ λιγο.

Άρα όχι για εδώ. Εδώ βγάζει μαλακιούλες και με πολύ άσχημο τρόπο μάλιστα. Οπότε; Επιβραβεύουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...