Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
39 minutes ago, logistoulis said:

το πιστεύω αυτό που λες, απλά έχω την όχι τόσο καλή εμπειρία του 2, βλέπω βέβαια ότι αρκετοί που είχαν παίξει το 1 χαλάστηκαν με το 2 άρα δεν είναι κάτι δικό μου αυτό. αλλά και χωρίς να το συγκρίνω με το 1 κάτι με χάλασε στο 2

στη μάχη σίγουρα το δέχομαι, αλλά και η ιστορία ήταν νερόβραστη.. το 1 ήταν καλύτερο σε αυτό το κομμάτι? (δεν έχω δει αρκετά για να μην έχω spoilers) 

να πω ότι το αγαπημένο μου rpg των τελευταίων ετών ήταν το persona 5 (για το οποίο για μένα άξιζε που πήρα ps4 ), δεν ξέρω αν αυτό δείχνει κάτι

από την άλλη βέβαια σκέφτομαι ότι μιας και άρχισα και dragon quest 11 πριν λίγες μέρες και τρέχω παράλληλα και το botw που είναι κάπου στη μέση, αν πάρω κάτι θα κάθεται πάλι να περιμένει μήνες να παιχτεί, οπότε ας μη χαλάσω χρήμα γενικά.. δεν είναι δηλαδή ότι δε θα βρω κάτω από 50€ το ni no kuni.. 45 βλέπω να το πουλάνε και θα έχω και το φυσικό αντίγραφο.. 

το octopath από την άλλη σκέφτομαι μη που πέσει "πολύ rpg" αν και δε νομίζ να έχω τέτοιο θέμα 

Καμία σχέση το πρώτο με το δεύτερο. Άλλο σενάριο, άλλοι χαρακτήρες, άλλο σύστημα μάχης, άλλη αισθητική. Εντελώς άλλη κλάση τέχνης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνει κανεις αγορά απο South Africa store με καρτα Εθνικής να μου πει  στα σιγουρα εάν και ποση προμήθεια έχει?

Εχω φαει 30 λεπτα να googlαρω και να διαβάζω και δεν έχω βγάλει άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Switch κ civ vi 

 

Το έχει κανείς; Είδα ότι είναι η full έκδοση στα 40,00 € που το θεωρώ σαν τσάμπα για portable/ docked έκδοση. Ανταποκρίνεται καλά η κονσόλα στους μεγάλους γύρους ή κάνει κανά χρόνο; 

 

Είμαι civ veteran. Χωρίς υπερβολές έχω 1000+ ώρες στους περασμένους τίτλους... και σκέφτομαι one more turn στο switch ή να μείνω με τις αναμνήσεις; Οι κριτικές γενικά είναι καλές απ'οτι βλέπω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, chill είπε

Switch κ civ vi 

Το έχει κανείς; Είδα ότι είναι η full έκδοση στα 40,00 € που το θεωρώ σαν τσάμπα για portable/ docked έκδοση. Ανταποκρίνεται καλά η κονσόλα στους μεγάλους γύρους ή κάνει κανά χρόνο; 

Είμαι civ veteran. Χωρίς υπερβολές έχω 1000+ ώρες στους περασμένους τίτλους... και σκέφτομαι one more turn στο switch ή να μείνω με τις αναμνήσεις; Οι κριτικές γενικά είναι καλές απ'οτι βλέπω! 

Αν το έχεις παίξει στο Playstation 1 τότε δεν σου φαίνεται και πολύς ο χρόνος. 😅

Εγώ πάντως το πήρα, που στο πισι τα έχω κάψει τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Αν το έχεις παίξει στο Playstation 1 τότε δεν σου φαίνεται και πολύς ο χρόνος. 😅

Εγώ πάντως το πήρα, που στο πισι τα έχω κάψει τα παιχνίδια.

Εγώ έπαιζα 500 turns στο V στο pc. Ήμουν εθισμένος στα turnια (πως λέμε ντρόγκια :p). Είχα κερδίσει με κάθε τρόπο.... Και με κάθε έθνος που δεν σιχαίνομαι :lol:. Για όσα απεχθανομουν υπήρχαν τα nukes <3.

 

Οι προσθήκες του vi μου φαίνονται ερεθιστικες και δεδομένου του portable και του ότι μιλάμε για έναν never ending τίτλο θα δω τι λέει το ρεντιτ κ αν δεν έχουμε τραγικά performance issues its a buy!!!! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chill είπε

Εγώ έπαιζα 500 turns στο V στο pc. Ήμουν εθισμένος στα turnια (πως λέμε ντρόγκια :p). Είχα κερδίσει με κάθε τρόπο.... Και με κάθε έθνος που δεν σιχαίνομαι :lol:. Για όσα απεχθανομουν υπήρχαν τα nukes <3.

Οι προσθήκες του vi μου φαίνονται ερεθιστικες και δεδομένου του portable και του ότι μιλάμε για έναν never ending τίτλο θα δω τι λέει το ρεντιτ κ αν δεν έχουμε τραγικά performance issues its a buy!!!! 

Ένα θα σου πω: χέσιμο = Civ 6. Σκέψου το! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, non-serviam είπε

Ένα θα σου πω: χέσιμο = Civ 6. Σκέψου το! 😂

 

Ούτε καν γιατί θα βγω από την τουαλέτα όταν θα έχει έρθει η ώρα και του.....επόμενου "ξεφορτώματος".

 

Γενικά έχω κόψει mobile συσκευές στο θρόνο γιατί έτρωγα πολύ χρόνο - παίζοντας και όχι χέζοντας. Πλέον γύρισα στα 90's και παίρνω περιοδικό!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω στο pc και στο switch. Προς το τέλος σου σπάει τα νεύρα γιατί αργεί υπερβολικά το turn. Με κούρασε και το παράτησα εδώ και ένα εξάμηνο περίπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το hori controller λέει τίποτα? Γιατί τα 80 για το pro είναι παρά πολλά... https://basket.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/nintendo-switch/perifereiaka-nintendo-switch/175319-hori-pad-for-nintendo-switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 minutes ago, ababapanos said:

Παιδιά το hori controller λέει τίποτα? Γιατί τα 80 για το pro είναι παρά πολλά... https://basket.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/nintendo-switch/perifereiaka-nintendo-switch/175319-hori-pad-for-nintendo-switch

Δεν έχει HD Rumble, ούτε γυροσκόπιο. Έχει καλώδιο, ενώ έχουμε 2020. 60 έχει το Pro Controller. 

Γιατί δεν παίρνεις τον adapter της 8bitdo;

 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν έχει HD Rumble, ούτε γυροσκόπιο. Έχει καλώδιο, ενώ έχουμε 2020. 60 έχει το Pro Controller. 

Γιατί δεν παίρνεις τον adapter της 8bitdo;


κάνει για Xbox one controller που έχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ababapanos είπε


κάνει για Xbox one controller που έχω?

ναι κάνει , απλά δεν έχεις motion 

 

το φουλ υποκατάστατο είναι αν έχεις ps4 controller

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...