Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Se7en92 είπε

καποιο παιχνιδι για παρεα περα απο μονοπολη και τα γνωστα μαριο?

Smash it good, smash it now, smash it just like you should. Right now, smash it good, smash it just like you should. 

https://youtu.be/bW92agO2NxY

Επεξ/σία από ikaruga24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παίζω το game αρκετά αργά, γιατί το παίζω διπλό μαζί με το γιο μου, αποκλειστικά docked. Θεωρώ ότι είναι με διαφορά ο σημαντικότερος τίτλος της κονσόλας, ο μοναδικός που δείχνει ως τώρα επί της ουσίας τις δυνατότητες της κονσόλας

Ανυπομονώ για το MP4, πιστεύω θα δούμε πραγματάκια στον τεχνικό τομέα εκεί.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα το Links Awakening. Υπέροχο remake όσον αφορά το οπτικό κομμάτι και την μουσική. Δυστυχώς έχει μεγάλο πρόβλημα με το performance. Βέβαια δεν με εμπόδισε να το απολαύσω αλλά θεωρώ ότι ειδικά για Nintendo game είναι απαράδεκτα τέτοια hickups. Τουλάχιστον θυμηθήκαμε ένα από τα καλύτερα Zelda. 

Και εκεί που έλεγα να αρχίσω το God of War στο PS4 για να αλλάξω genre, σκέφτομαι να δω το intro του Ni no Kuni. Δύο ώρες μετά ακόμη παίζω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 minutes ago, Bourdoulas said:

Και εκεί που έλεγα να αρχίσω το God of War στο PS4 για να αλλάξω genre

Δεν θα άλλαζες genre. Το πιο Zelda game του PS4 είναι το GoW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν θα άλλαζες genre. Το πιο Zelda game του PS4 είναι το GoW.

Και αυτο ηταν το μεγαλο μου gripe με το παιχνιδι.Επασχε απο κριση ταυτοτητας.

 

53 λεπτά πριν, Malthador είπε

Παίζω το game αρκετά αργά, γιατί το παίζω διπλό μαζί με το γιο μου, αποκλειστικά docked. Θεωρώ ότι είναι με διαφορά ο σημαντικότερος τίτλος της κονσόλας, ο μοναδικός που δείχνει ως τώρα επί της ουσίας τις δυνατότητες της κονσόλας

Ανυπομονώ για το MP4, πιστεύω θα δούμε πραγματάκια στον τεχνικό τομέα εκεί.

Οπως ειπα για μενα απο τους must have τιτλους της κονσολας.Απιστευτα animation και απολαυστικοτατο σαν παιχνιδι.

Το 2ο καλυτερο παιχνιδι που επαιξα φετος.

Παντως αντε να ερθουν τα game awards να δουμε τι θα μας δειξει η nintendo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
57 minutes ago, dekulinkgr said:

Και αυτο ηταν το μεγαλο μου gripe με το παιχνιδι.Επασχε απο κριση ταυτοτητας.

Διαφωνώ, για μένα είναι το καλύτερο game της γενιάς μαζί με το BotW ως ώρας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Διαφωνώ, για μένα είναι το καλύτερο game της γενιάς μαζί με το BotW ως ώρας.

Ειναι πραγματικά απίστευτος τίτλος. Πανέμορφος, πανέξυπνος και γυαλισμένος σε ψυχεδελικό βαθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Malthador είπε

Διαφωνώ, για μένα είναι το καλύτερο game της γενιάς μαζί με το BotW ως ώρας.

Αν είχαν ρίξει περισσότερη δουλειά στους εχθρούς θα ήμουν θετικός, αλλά στο κομμάτι της μάχης δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Διαφωνώ, για μένα είναι το καλύτερο game της γενιάς μαζί με το BotW ως ώρας.

Παιχνιδαρα το gow, αλλα τα καλυτερο της γεννιας ειναι το MH:W και  MH:Generations Ultimate  τελειως αντικειμενικα😛

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Διαφωνώ, για μένα είναι το καλύτερο game της γενιάς μαζί με το BotW ως ώρας.

Offtopic

Για μενα ειναι απο τους πιο υπερεκτιμημενους της γενιας.Ειναι απλα ενα καλο παιχνιδι,μεχρι εκει ομως.Ποτε δεν καταλαβα το praise που πηρε το game.Οσο για την κριση ταυτοτητας εννοω πως εχει απο zelda ,metroid,uncharted,last of us ,rpg στοιχεια και καθολου σχεδον god of war.Αν εξαιρεσουμε την πρωτη επικη μαχη με τον stranger δεν ειχε αλλη επικη στιγμη.Εχω και αλλα θεματα με το παιχνιδι που τα εχω γραψει και στο αντιστοιχο topic.

Για μενα παντως καλυτερα game της γενιας ειναι botw μαζι με bloodborne.

Τελος offtopic.

Πηρα το touryst το οποιο ειναι ενα παιχνιδι για χαλαρωμα.Τωρα αν αξιζει στα 20ευρω δεν ξερω ακομη καθως πρεπει να ειναι και μικρο σε διαρκεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Διαφωνώ, για μένα είναι το καλύτερο game της γενιάς μαζί με το BotW ως ώρας.

Και εγώ είμαι με τον deku σε αυτό, έχει πολλαπλά κομμάτια που πραγματικά σε κάνει να απορείς. Για να μην πλατιάζω είναι ένα παιχνίδι εξαιρετικά περιορισμένο και φουλ στην αντίθεση. Καλό σίγουρα αλλά ούτε καν αγγίζει παιχνίδια όπως persona 5, bloodborne και ως ταινιοπαιχνιδο το uncharted 4 και last of us το έκαναν καλύτερα. Είχα μεγάλες προσδοκίες με αυτά που διάβαζα όμως εν τέλη δεν εντυπωσιαστηκα. 

On topic, πραγματικά τι υπέροχο το Mario odyssey. Ο τρόπος χειρισμού και το level design είναι απλά αλλού. Δεν ξέρω τι θα γίνει ως το τέλος και αν θα καταφέρει να κερδίσει τον τίτλο του καλύτερου Mario για εμένα όμως τα πρώτα στοιχεία είναι παραπάνω από ενθαρρυντικά. Και ναι δεν το είχα τόσο καιρό... Blasphemy ξέρω... Γι αυτό αγόρασα το blasphemous. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ikaruga24 το πρωτο πραγμα που μετραει σε ενα 3d  platform ειναι ο χειρισμος του χαρακτηρα και οπως σωστα λες του Μario ειναι απλα αλλου.Η EAD διδασκει απλα.Και το level design ειναι σε κορυφαια επιπεδα.

Τωρα οσο αφορα αν ειναι το καλυτερο mario για μενα ανηκει ακομη μαλλον στο Mario64.Το μονο mario που το πλησιαζει ειναι το mario galaxy το πρωτο.Παιχνιδαρα το odyssey αλλα το βαζω τριτο.Παντως καλο λιωσιμο ειναι παιχνιδαρα.

Για πες εντυπωσεις για το blasphemous.Αξιζει η αγορα??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Odyssey είναι το πιο τέλειο παιχνίδι όχι μόνο στο είδος του, αλλά γιατί κάνει όλα αυτά που υπόσχεται και περιμένεις και ακόμα παραπάνω

Είναι το μόνο παιχνίδι που έπαιξα τα τελευταία χρόνια και είπα ότι δεν ήθελα κάτι παραπάνω από αυτό, είναι τέλειο όπως είναι

Το αγαπημένο μου όχι δεν είναι, αλλά αυτό είναι και προσωπικό γούστο

Αλλά για αυτό που είναι και αυτό που πρέπει να είναι παίρνει άριστα με τόνο και κανένα άλλο δεν πιστεύω ότι το έχει καταφέρει εξίσου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πιστεύω το καλύτερο Mario είναι το Mario 64. Μετά είναι τα Galaxy και μετά το Odyssey. Και η μουσική του Mario 64 αλλά και το level design το κάνουν μοναδικό. Τα γραφικά οκ μπορεί να είναι πλέον ξεπερασμένα αλλά για τότε ήταν επαναστατικά. Τώρα, στην σύγχρονη εποχή το Odyssey είναι πάρα πολύ ωραίο αλλά δεν μου άρεσε που δεν είχε και τόσο μεγάλους κόσμους. Κάποιοι ήταν απλά μια μικρή πιστούλα, ούτε καν την λες κόσμο. Και μετά στους κανονικούς "κόσμους", έχει την κύρια πίστα και μετά μέσα σε αυτήν την έχουν γεμίσει με πάρα πολλές mini πιστούλες κάτι σαν δοκιμασίες που θα τις βρεις σε υπονόμους, σε πόρτες, σε πίνακες, κλπ. Εντάξει για να βρεις όλα τα φεγγάρια, πράγματι θα σου πάρει πολύ χρόνο (έχει καλό replayability) αλλά νομίζω ότι κάπου χάνει το ενδιαφέρον του όταν έχεις να κάνεις με μικρές δοκιμασίες που σε κάποιες φάσεις είναι και πολύ δύσκολες! Αλλά οκ ο μηχανισμός με το καπέλο που μπορείς να το εκμεταλλευτείς τόσο στο single player για διάφορες δυνατότητες και extra πηδήματα, όσο και στο 2πλο που έχει να ασχοληθεί ο δεύτερος παίκτης, δίνει περισσότερο βάθος στο παιχνίδι που δεν συναντιέται σε άλλο mario, ούτε φυσικά στο Mario 64. Ακόμη και στο Mario Galaxy με το luma δεν ήταν τόσο καλό. Απλά το Mario 64 είναι πιο παραδοσιακό, με πιο φυσιολογικό theme και με νέα στοιχεία όπως πχ που κυνηγάς τον λαγό που μετά τα δανείστηκαν και τα υπόλοιπα 3D Mario.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! μια ερώτηση. Για να φορτίζω το switch (σε handhelp mode :P) , υποθετω οτι πρεπει να παρω κ καποιο έξτρα φορτιστή; Δηλαδη αμα ειμαι διακοπες κ δεν εχω παρει το ντοκ μαζι μου. Επισης , υπαρχει καποιο ντοκ (και μη γνησιο) σε νορμαλ τιμή, για να το παρω για δευτερη τηλεοραση; Ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...