Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, nkarafo είπε

Να ρωτήσω: αγόρασα και εγώ ένα νέο switch pro controller και μου είπε το μαγαζί ότι έχει 6 μήνες εγγύηση. Ισχύει κάτι τέτοιο ή μήπως έχει 1 χρόνο το λιγότερο;

Απο ποιο καταστημα το αγορασες και σου ειπε αυτο το πραγμα?

Μηπως αγορασες μτχ controller?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

Robotech θα λες για να καταλαβαίνουν και οι αμύητοι. Nerd alert!!! 🚨🚨🚨:P

ισχυει αλλα μεγαλώνουμε, ολο και λιγοτεροι γνωριζουν τι ειναι το robotech :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Απο ποιο καταστημα το αγορασες και σου ειπε αυτο το πραγμα?

Μηπως αγορασες μτχ controller?

Από το buychoice το αγόρασα και είναι ολοκαίνουριο. Γύρω στα 62 ευρώ έδωσα. Άνοιξα κανονικά την συσκευασία, είχε ζελατίνα επάνω, κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοκαινουργιο και σου ειπαν 6μηνες ε. 

Οπως και να εχει το γραφουν υποτιθεται και στους ορους-εγγυηση οτι η εγγυηση ειναι αυτη που παρεχει ο κατασκευαστης και στην περιπτωση μας μιλαμε για 2χρονια εγγυηση

https://www.buychoice.gr/service_eggyisi.html

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

μεγαλος mecha fan (εχω παιξει κ αν εχω παιξει σαβούρα Gundam κ Macross κ αλλα πολλα) αλλα δε μπορώ να πω οτι μου άρεσε. Το ειδα πρόσφατα (λιγο πριν ξεψυχίσουν εντελως τα joycons) και εν τελει, απλα δεν. Πολυ καλύτερο απο το κακιστο demo αλλά κ πάλι, ένιωθα λιγο σαν να παίζω παιχνίδι των early 90s σε 3D περιβάλλον, με μεγάλες αλλα ουσιαστικά άδειες κ αδιαφορες πιστες. Σιγουρα μια ιδιαίτερη προσπάθεια που εχει μερακι, αλλα κ σιγουρα οχι για όλους. Για καποιο λόγο μου θύμισε το Transformers Devastation (εκεί βεβαια εχει πιο καλή μαχη), προσοχή στο gameplay αλλά τα τριγύρω ηταν για Γ Εθνικη :P 

Μακάρι πάντως να ειχαν εστω κ τοσο μεράκι προσπάθειες με ονόματα οπως Gundam, που μας εχουν πνίξει στη σαβούρα τοσα χρονια.

Θα αγόραζα επανεκδόσεις των zone of enders

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

ισχυει αλλα μεγαλώνουμε, ολο και λιγοτεροι γνωριζουν τι ειναι το robotech :P 

Αν και για να είμαστε ειλικρινείς το συγκεκριμένο chapter ακόμα και στην δυτικοποιημένη τριλογία ονομαζόταν Macross Saga. H ειρωνία πάντως είναι ότι στο Daemon X Machina, που δεν σου άρεσε ιδιαίτερα, mecha designer είναι ο κύριος Shoji Kawamori(respect).

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

Αν και για να είμαστε ειλικρινείς το συγκεκριμένο chapter ακόμα και στην δυτικοποιημένη τριλογία ονομαζόταν Macross Saga. H ειρωνία πάντως είναι ότι στο Daemon X Machina, που δεν σου άρεσε ιδιαίτερα, mecha designer είναι ο κύριος Shoji Kawamori(respect).

ναι το ξερω. αλλα ο ιδιος εχει κανει και το Macross 7 που δε βλέπεται :P

τα mechs ωραια ειναι στο DXM, το υπολοιπο δε μου άρεσε. δε πειραζει, απο παιχνιδια αλλο τιποτα φετος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι καινούριος στο super smash bro’s, είμαι ο μόνος που τώρα στην αρχή πατούσα κουμπιά Κ δεν είχα ιδεα τι έκανα :p; Το βρίσκω σιγά σιγά αλλά νομίζω έχει ένα κλικ δύσκολο χειρισμό! Επίσης έχω αρχίσει το World of Light με τα spirits, τα οποία πλήρως δεν έχω καταλάβει τι κάνουν :p! Μου boost κάποια στατς, αλλά μέχρι εκεί;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, alexpwnz είπε

Επειδή είμαι καινούριος στο super smash bro’s, είμαι ο μόνος που τώρα στην αρχή πατούσα κουμπιά Κ δεν είχα ιδεα τι έκανα :p; Το βρίσκω σιγά σιγά αλλά νομίζω έχει ένα κλικ δύσκολο χειρισμό! Επίσης έχω αρχίσει το World of Light με τα spirits, τα οποία πλήρως δεν έχω καταλάβει τι κάνουν :p! Μου boost κάποια στατς, αλλά μέχρι εκεί;

ναι όσο προχωράς το world of light θα πρέπει να παίζεις πολύ στρατηγικά με τα spirits , ανάλογα τη περίσταση θα θες και διαφορετικό και θα είναι πολύ κρίσιμο σε αρκετούς εχθρούς και bosses να έχεις τα κατάλληλα boost

 

επίσης όταν ξεκλειδώσεις το γυμναστήριο να τα βάζεις εκεί μέσα τα καλά σου ώστε να ανεβαίνουν level γρήγορα , τα αφήνεις καμιά μέρα εκεί και έχουν πάει 99 ακόμα και αυτά με τα πολλά αστέρια 

 

είναι ωραίο και γενικά είναι ωραίος τρόπος να ξεκλειδώσεις τους χαρακτήρες και ωραίο να μάθεις το παιχνίδι, εγώ εκεί το έμαθα καθώς είναι αρκετές ώρες το campaign , από ιστορία δε λέει κάτι φυσικά αλλά είναι εθιστικό όσο το προχωράς 

 

μετά αρχίζεις και online που γίνεται φάση, εγώ παίζω πολύ co op online με γυναίκα εγώ young link, αυτή kirby κάνουμε τη φασούλα μας, αλλά ποσοστό νικών δεν έχουμε κάτι τρομερό γύρω στο 43% που δεν είναι και κακό βέβαια, τώρα τελευταία νικάμε πάνω από τις μισές φορές 

 

εγώ πάντως δεν έχω εθιστεί ξανά τόσο με παιχνίδι, άμα αρχίσουμε να παίζουμε μέχρι να πέσουν τα αντανακλαστικά μας και να ξεφτιλιζόμαστε (και να σταματάμε) μπορεί να έχουν περάσει 4-5 ώρες χωρίς να το καταλάβουμε

 

αλλά ρε γαμώτο πετυχαίνεις κάτι παίκτες ώρες ώρες που είναι τελείως αλλού, στο ranked στο μονό συνήθως με βάζει με ανάλογους ξεφτίλες του επιπέδου μου, αλλά στο διπλό βάζει τελείως τυχαίους (όπως και στα πρωταθλήματα) κι εκεί μπορεί να δεις πολύ υψηλό (σε σχέση με το δικό μου) επιπεδο 

επίσης στο διπλό παίζει και πολύ ρόλο η συνεργασία, εγώ παίζω υποστηρικτικό ρόλο (σπάω @@ με βελάκια, βόμβες, μπούμερανγκ) η γυναίκα είναι που κάνει τα kills 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι το ενδεχόμενο αγοράς του Switch τώρα τα Χριστούγεννα. 

Το θέμα είναι όμως ότι θα ήθελα να το δοκιμάσω πρώτα. 

Υπάρχει κάποιο μαγαζί που να το έχει για δοκιμή; 

Από εδώ που μένω (Χαϊδάρι, Περιστέρι κλπ) δεν έχω βρει κάποιο μαγαζί. 

Ξέρει κανείς κάποιο σε άλλες περιοχές που να έχει για δοκιμή την κονσόλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, tolstoy said:

Σκέφτομαι το ενδεχόμενο αγοράς του Switch τώρα τα Χριστούγεννα. 

Το θέμα είναι όμως ότι θα ήθελα να το δοκιμάσω πρώτα. 

Υπάρχει κάποιο μαγαζί που να το έχει για δοκιμή; 

Από εδώ που μένω (Χαϊδάρι, Περιστέρι κλπ) δεν έχω βρει κάποιο μαγαζί. 

Ξέρει κανείς κάποιο σε άλλες περιοχές που να έχει για δοκιμή την κονσόλα; 

 

Το είχε στο πλαίσιο Περιστερίου. 

Το έβγαλαν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...