Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το Smash δεν κόβει τις κινήσεις στη μέση. Αν έχεις πατήσει την μπουνιά και καπάκια πατήσεις το άλμα, δεν θα ακυρώσει την μπουνιά στη μέση για να πηδήξει. Μάλλον γι΄αυτό νομίζεις ότι δεν κάνει register την κίνηση.

δεν περασε καν απο το μυαλο μου αυτό, μου εχει γινει τοσο αυτοματο που ουτε σκεφτηκα οτι ειναι διαφορετικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν έχω προσέξει τι γίνεται και τι οχι cancel στο smash (μόνο ενστικτωδώς μου βγαίνουν) , αυτό που σίγουρα έχω προσέξει είναι ότι το button mashing είναι καταστροφικό, πρέπει να είσαι ακριβής σε αυτά που θες να πατήσεις 

 

υπάρχουν πάντως κινήσεις που άπαξ και ξεκινήσουν τελειώνουν και αν μείνεις εκτεθειμένος τρώς punish

 

εγώ έχω θέμα με τον χαρακτήρα μου ότι μπορεί να μείνει γυρισμένος πλάτη στον αντίπαλο αν πηδήξω και προσγειωθώ από πίσω του, συνεχιζω και κοιτάω εκεί που κοιτούσα , οπότε κάθε φορά που πάει να γίνει αυτό πρέπει να ρίχνω μπούμερανγκ προς την κατεύθυνση του άλλου που και το πιο γρήγορο γύρισμα είναι , αλλά και με προστατεύει.. από αυτή τη μικρή λεπτομέρεια μέχρι να την βάλω καλά στο μυαλό μου έχω χάσει πάρα πολλές φορές που τους έγινα τη πλάτη στο πιάτο  

 

 χακτήρες όπως ο terry νομίζω κοιτάνε πάντα τον αντίπαλο 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
25 minutes ago, Snolly said:

Συγγνώμη, stackαρει τα actions; Δηλαδη αν πατησω τη μπουνια και πριν τελειωσει πατησω το αλμα θα κανει πρωτα το ενα και καπακια το αλλο ή το 2ο δε θα γινει καθολου;

Δεν stackάρουν, όχι, αλλά δεν στο εξήγησα καλά γιατί είμαι από κινητό. Κανονικά θέλει σεμινάριο. Οι κινήσεις στο Smash μετριούνται σε καρέ. Το Attack Cancel είναι προχωρημένη κίνηση και γίνεται όταν κάνεις αλμα μέσα στα πρώτα 3 καρέ του Attack. Επειδή μάλλον πιο πολύ θα σε μπερδέψω, δες το σε βίντεο καλύτερα:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Άσε τους να κοκκινίσουν και μετά απλά πετα τους εκτός πίστας , εγγυημένο 

όχι σε όλους το ίδιο εύκολα όμως οι βαριοί παίκτες bowser, donkey..  και σε μεγάλα ποσοστά δεν φεύγουν τόσο εύκολα

 

χθες την έπαθα 2 φορές βγαίνει η κόκκινη λάμψη ακούγεται το ηχητικό εφφέ της εκτόξευσης , βιάζομαι να πανηγυρήσω και αυτοί επέστρεψαν :lol: τη μια φορά πήγα να χάσω έτσι, την άλλη μέχρι να ακούσω game δεν έπαιρνα το βλέμμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, Malthador said:

Δεν stackάρουν, όχι, αλλά δεν στο εξήγησα καλά γιατί είμαι από κινητό. Κανονικά θέλει σεμινάριο. Οι κινήσεις στο Smash μετριούνται σε καρέ. Το Attack Cancel είναι προχωρημένη κίνηση και γίνεται όταν κάνεις αλμα μέσα στα πρώτα 3 καρέ του Attack. Επειδή μάλλον πιο πολύ θα σε μπερδέψω, δες το σε βίντεο καλύτερα:

ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα μαλλον παει για πουλημα. I am too old για να κανω σεμιναριο για να παιξω. αν το θελει καποιος ας μου στειλει.

Επεξ/σία από Snolly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexpwnz είπε

Υπάρχει πρόβλημα που έχω το Switch μόνιμα πάνω στο ντοκ; Εννοω από άποψη μπαταρίας αν έχει κάποιο θέμα 

Όσο έχουν και οι υπόλοιπες συσκευές. Πάντως κόφτης παίζει, οπότε δεν θερμαίνεται άσκοπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ο Geralt πέρασε μέσα από κάποιο portal και βρέθηκε στον κόσμο του DXM. :)

Από ότι λένε το DLC αναμένεται μέσα στη μέρα και στα ευρωπαϊκά/αμερικάνικο store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ξεκίνησα το W3, ναι μεν ειναι εντυπωσιακό που το μετέφεραν όμως δεν ειναι αποδεκτό κατ'εμε ούτε στην απόδοση ούτε στα γραφικά.

Πολύ χαμηλή ανάλυση, πολύ χαμηλά frames, ανύπαρκτες υφές. Μετα απο λίγο με ζάλισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...