Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε ναι πλεον εχει μεινει μονο για collectors κ εκει το καταλαβαίνω γιατι τα amiibo ειναι ομορφα φτιαγμενα κ πιο ποιοτικα αποτι ηταν τα άλλα.

αλλά μαλλον το βασικο target group που ηταν παιδάκια με λογικη "gota_have_them_all" πλέον απότι φαίνεται δεν πολυασχολείται. Το λεω γιατι πιο παλια τα ιδια μαγαζια ειχαν πολλα ραφια με amiibo/infinity/skylanders και πλέον ζητημα να ειναι 1 μικρο ράφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, non-serviam said:

Τα Amiibo είναι niche market ξεκάθαρα, που απλά τα μαζεύουμε πλέον έτσι για την συλλογή. Γιατί αν θες απλά τα μπόνους που σου δίνουν τότε αγοράζεις nfc καρτούλες από το ebay και τέλος. Πουλάνε ακόμα πάντως από ότι βλέπω.Όχι όλα, αλλά κάτι BOTW Amiibo δεν τις βρήσκεις πουθενά.

τα έχω όλα τα BOTW boxed και 2η φορά opened.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια λίγο με το ps4 controller . Πήρα το 8bitdo adapter . Κάνω την διαδικασία που μου λέει, πατάω το κουμπάκι για να κάνει pairing , πάρω τα κουμπιά που πρέπει στο ps4, αναβοσβήνει λευκό, μετά γίνεται μπλε, που σημαίνει ότι έγινε pair. Αλλά πατάω κουμπιά Κ τίποτα . Πάλι μόνο τα joycons δουλεύουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nintendo Switch Achieves Its Best Week of Sales Ever in the U.S.

Nintendo Switch Sold More Than 830,000 Units Over Thanksgiving Week

Total sales of Nintendo Switch in the Americas have reached 17.5 million units.

Μετα απορουμε για ποιο λογο δεν βγαινει σε εκπτωση η κονσολα :P

https://www.businesswire.com/news/home/20191204005764/en/Nintendo-Switch-Achieves-Week-Sales-U.S.

In only a few weeks since launch, the Pokémon Sword and Pokémon Shield games have now sold a combined total of more than 3 million in the Americas.

Other Nintendo Switch games also passed new life-to-date sales milestones in the Americas, including 

Mario Kart 8 Deluxe at 8.5 million,

 Super Smash Bros. Ultimate at 8 million

Super Mario Odyssey at 6.5 million

New Super Mario Bros. U Deluxe at 1.5 million

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, alexpwnz είπε

Παιδιά μια βοήθεια λίγο με το ps4 controller . Πήρα το 8bitdo adapter . Κάνω την διαδικασία που μου λέει, πατάω το κουμπάκι για να κάνει pairing , πάρω τα κουμπιά που πρέπει στο ps4, αναβοσβήνει λευκό, μετά γίνεται μπλε, που σημαίνει ότι έγινε pair. Αλλά πατάω κουμπιά Κ τίποτα . Πάλι μόνο τα joycons δουλεύουν 

sto controllers σου δειχνει κατι σαν Pro controller και ουσιαστικα ειναι το χειριστήριο με τον ανταπτορα. εκει φαίνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Fulgore είπε

Nintendo Switch Achieves Its Best Week of Sales Ever in the U.S.

Nintendo Switch Sold More Than 830,000 Units Over Thanksgiving Week

Total sales of Nintendo Switch in the Americas have reached 17.5 million units.

Μετα απορουμε για ποιο λογο δεν βγαινει σε εκπτωση η κονσολα :P

https://www.businesswire.com/news/home/20191204005764/en/Nintendo-Switch-Achieves-Week-Sales-U.S.

In only a few weeks since launch, the Pokémon Sword and Pokémon Shield games have now sold a combined total of more than 3 million in the Americas.

Other Nintendo Switch games also passed new life-to-date sales milestones in the Americas, including 

Mario Kart 8 Deluxe at 8.5 million,

 Super Smash Bros. Ultimate at 8 million

Super Mario Odyssey at 6.5 million

New Super Mario Bros. U Deluxe at 1.5 million

source.gif

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, alexpwnz είπε

Παιδιά μια βοήθεια λίγο με το ps4 controller . Πήρα το 8bitdo adapter . Κάνω την διαδικασία που μου λέει, πατάω το κουμπάκι για να κάνει pairing , πάρω τα κουμπιά που πρέπει στο ps4, αναβοσβήνει λευκό, μετά γίνεται μπλε, που σημαίνει ότι έγινε pair. Αλλά πατάω κουμπιά Κ τίποτα . Πάλι μόνο τα joycons δουλεύουν 

Αυτο το εκανες;

Please make sure the ‘Pro Controller Wired Communication’ is on. If not, go to System Settings on your Switch and turn on ‘Pro Controller Wired Communication’.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fou είπε

Αυτο το εκανες;

Please make sure the ‘Pro Controller Wired Communication’ is on. If not, go to System Settings on your Switch and turn on ‘Pro Controller Wired Communication’.

ναι πρέπει να γίνει και αυτό, είναι λίγο μπελαλίδικο στην αρχή αλλά μόλις κάνεις pair μετά δεν το ξανασκέφτεσαι το βλέπει πάντα 

 

εγώ είχα κάνει και αναβάθμιση στο firmware του αντάπτορα ακολουθώντας τις οδηγίες του κατασκευστή (απο το pc εννοείται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 4:09 ΜΜ, non-serviam είπε

Όλα τα μεγάλα τα πρώτα.

Βέβαια πλέον σιγά μην βρεις κανένα.

εχει δοκιμασει κανεις ανταπτορα με DS3?

Εχω δυο που καθονται και μιας και στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν μπορω να παρω το 8bitdo pro + και θελω κατι με dpad μεχρι να το παρω,σκεφτομαι πολυ σοβαρα τον ανταπτορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TasosPk είπε

εχει δοκιμασει κανεις ανταπτορα με DS3?

Εχω δυο που καθονται και μιας και στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν μπορω να παρω το 8bitdo pro + και θελω κατι με dpad μεχρι να το παρω,σκεφτομαι πολυ σοβαρα τον ανταπτορα.

εγώ κ δουλεύει μια χαρά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, alexpwnz είπε

όλα εντάξει τελικα, το έφτιαξα και το είδε!! σας ευχαριστω πολύ! ελπίζω να μην χρειαζεται να γινει αυτο κάθε φορα

ποτέ δεν μου έχει ξαναχρειαστεί εμένα 

 

απλά πλέον κάθε φορά που θα το κάνεις wake υποχρεωτικά από το κουμπί της κονσόλας , πρέπει μετά να κάνεις το pair εγκαίρως ώστε να ξεκλειδώσεις την κονσόλα, για να μην ξαναμπει σε sleep

 

επίσης σε sleep θα κάνει pair με τον αντάπτορα, αλλά όσο η κονσόλα δεν ξυπνάει το pair θα διακόπτεται και θα σβήνει το χειριστήριο του ps4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...