Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν το xenoblade 2 έχει auto save, δοκίμασα κάποιους κρυστάλλους κ ενώ δεν αποθήκευσα όταν έκανα επανεκκίνηση το παιχνίδι είχε κρατήσει τα blades που μου είχαν τύχει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lysopaine είπε

καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν το xenoblade 2 έχει auto save, δοκίμασα κάποιους κρυστάλλους κ ενώ δεν αποθήκευσα όταν έκανα επανεκκίνηση το παιχνίδι είχε κρατήσει τα blades που μου είχαν τύχει  

οταν κάνεις bond με core crystal, το παιχνίδι σώζει αποσο θυμάμαι, στο λεει κιολας.

Από εκεί κ πέρα, ναι δεν εχει autosave, θελει να κανεις manual. Για ενα τιτλο 100+ ωρων, ειναι λιγο θεμα να μην εχει ενα autosave, πρεπει να μπεις σε τρυπάκι να σωζεις συχνα οπως καναμε παλια. εγω την πατησα μια φορα κ κρασαρε το παιχνιδι κ εχασα κανα δίωρο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μιας και αναφέρθηκε jrpg, αυτή τη περίοδο παίζω μαζί με το zelda και το dragon quest 11 και είμαι δυσαρεστημένος που δεν το έχω στο switch κυρίως λόγω του κακού ήχου αλλά και τη φορητότητας

αλλά σαν παιχνίδι όμως ενώ είναι σπουδαίο όπως και το zelda είναι πάρα πολύ διαφορετικό σε σχέση με το zelda, τα πάντα είναι διαφορετικά

 

δεν έχει τον κόσμο με τον οποίο αλληλεπιδράς στο zelda, όμως είναι πολύ όμορφο και από άποψη ευχάριστου και πολύχρωμου είναι πολύ δυνατό

έχει ιστορία που σου κρατάει το ενδιαφέρον, χαρακτήρες που έχουν σχετικό ενδιαφέρον, πιο ζωντανό και γεμάτο κόσμο

επίσης μου αρέσει που είναι turn based, αλλά αυτό είναι άσχετο 

 

απλά βλέποντας ότι το dragon quest είναι το καλύτερο που θα μπορούσε να είναι για αυτό που είναι (εξαιρείται ο απαίσιος ήχος σε pc/ps4 πρόβλημα που δεν έχει το switch) και ότι το zelda δεν είναι το καλύτερο που θα μπορούσε με πιάνει ένα παράπονο για τη χαμένη ευκαιρία σε αυτό το παιχνίδι και ελπίζω στη συνέχειά του να μην έχουμε ξανά τόσο άδειο κόσμο και κυρίως να έχουμε ιστορία, το gameplay και ο κόσμος από μόνα τους δεν αρκούν 

 

πάντως αν και έχω παίξει λίγες ώρες σχετικά με το μέγεθος του παιχνιδιού το dq (στο zelda είμαι κάπου στη μέση), αλλά αρκετές ώστε να βγάλω ένα συμπέρασμα προτείνω το dq και εννοείται ότι το προτείνω σε switch 

μάλιστα έχει και το 2d mode όπου έχουν κάνει όλο το παιχνίδι 2d και πρέπει να έχει πολλή πλάκα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lysopaine είπε

καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν το xenoblade 2 έχει auto save, δοκίμασα κάποιους κρυστάλλους κ ενώ δεν αποθήκευσα όταν έκανα επανεκκίνηση το παιχνίδι είχε κρατήσει τα blades που μου είχαν τύχει  

Μη σε φοβιζουν οι κρύσταλλοι, τους χρησιμοποιείς ελεύθερα και χωρίς ενδοιασμούς. Θα πάρεις άπειρους. Τους καλύτερους κρύσταλλους απλά φρόντισε να τους δίνεις boosters οπότε είναι καλό να τους χρησιμοποιείς όταν έχεις κάποια από αυτά. Γενικά τα καλύτερα blades τα παίρνεις μέσω quest. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μη μπεις σε τρυπάκι, πρέπει να τα βρω ολα. Θα βρεις υπερακετα blades απλά παίζοντας οτι βγει μπροστά σου.

Το ολο randomised συστημα στο πως στα δινει βεβαια ειναι αθλιο αλλα ανοιγουμε αλλη συζητηση :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, logistoulis said:

(εξαιρείται ο απαίσιος ήχος σε pc/ps4 πρόβλημα που δεν έχει το switch) κ

Μίλησέ μας λίγο γι' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Skywalker333 είπε

και μη μπεις σε τρυπάκι, πρέπει να τα βρω ολα. Θα βρεις υπερακετα blades απλά παίζοντας οτι βγει μπροστά σου.

Το ολο randomised συστημα στο πως στα δινει βεβαια ειναι αθλιο αλλα ανοιγουμε αλλη συζητηση :P

Άθλιο δε λες τίποτα γιατί κυριολεκτικά το τι blades έχεις από ένα σημείο και μετά ορίζει το πόσο difficulty spike θα έχεις και τι είδους farming θα χρειαστεί να κάνεις. Όλα τα xenoblade είχαν αυτό το τείχος δυσκολίας από ένα σημείο και μετά, απλά σε αυτό λόγο random φύσης του συστήματος το τείχος μπορεί να φανεί απλά τεράστιο. Την πρώτη φορά που το τελείωσα ήμουν τρομερά άτυχος με τα blades. Έφτασα λοιπόν στο σημείο αυτό που ή πεισμωνεις ή το παρατάς και με σκίσανε τα πρέκια. Με πήρε κάνα δεκαωρο έξτρα φαρμαρισμα για να έρθω κάπως στα ίσια μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, papp0us said:

ΩΩΩΩΩ ΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕΕΕ :)

Pixelιασμένο Link ζηλευω μόνο

για να τα εχω ολα σε display θελω αλλες δυο βιτρινες που απο τη μια και γαμω αλλα απο την αλλη ειναι κριμα να παρω διαζυγιο τοσο νεος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GeorgeMan είπε

Μίλησέ μας λίγο γι' αυτό.

εδώ έχει όλα τα επιπλέον πράγματα της έκδοσης του switch που είναι η "definitive"

https://www.gamerevolution.com/guides/589131-dragon-quest-11-switch-definitive-edition-version-differences-vs-ps4-pc

 

συγκεκριμένα για τον ήχο:

MUSIC & AUDIO

The most obvious change from previous Dragon Quest 11 releases is the new version’s orchestrated soundtrack, which makes the world feel even more magical. Dragon Quest 11 on Switch even allows you to select between the orchestrated and MIDI versions of the music, if you so choose. Dragon Quest 11 S is also the first version of the game to include a Japanese voice option for character dialogue.

 


 στις μέχρι τώρα εκδόσεις ο ήχος είναι επίτηδες κακός για να πουλήσει ο συνθέτης το soundrack έξτρα ή δεν ξέρω κι εγώ για πιο λόγο

αλλά το switch έχει τον κανονικό που θα έπρεπε

 

και επιβεβαιώνω ότι ο ήχος της μουσικής στο pc είναι κακός , άρα μόνο και μόνο για αυτό αξίζει στο switch

 

τα γραφικά κλάιν.. δεν πιστεύω ότι θα είναι τόσο κακά στο switch, μόνο ανάλυση μου δίνει παραπάνω το pc 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
57 minutes ago, Snolly said:

για να τα εχω ολα σε display θελω αλλες δυο βιτρινες που απο τη μια και γαμω αλλα απο την αλλη ειναι κριμα να παρω διαζυγιο τοσο νεος

Να αυτά τα παιδιάστικα δεν μπορώ, πρέπει να ωριμάσεις, φίλε, είσαι ενήλικος και μάλιστα παντρεμένος. 

Θα πάρεις τα παιχνιδάκια σου ένα ένα στο mancave σου και θα φερθείς σαν σωστός άντρας, θα της πεις:

"Τα κουκλάκια μου θα τα βάζω όπου γουστάρω, αν δεν σου αρέσει πίσω στη μάνα σου.-"

Πιστεύω θα πιάσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Malthador said:

Να αυτά τα παιδιάστικα δεν μπορώ, πρέπει να ωριμάσεις, φίλε, είσαι ενήλικος και μάλιστα παντρεμένος. 

Θα πάρεις τα παιχνιδάκια σου ένα ένα στο mancave σου και θα φερθείς σαν σωστός άντρας, θα της πεις:

"Τα κουκλάκια μου θα τα βάζω όπου γουστάρω, αν δεν σου αρέσει πίσω στη μάνα σου.-"

Πιστεύω θα πιάσει. 

ο άντρας του σπιτιού είμαι εγώ και απαιτώ όταν πλένω τα πιάτα να έχει ζεστό νερό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, logistoulis είπε

τα γραφικά κλάιν.. δεν πιστεύω ότι θα είναι τόσο κακά στο switch, μόνο ανάλυση μου δίνει παραπάνω το pc 

Και παραπανω fps(ασχετως που ποσο διαφορα κανουν),και οτι μπορουσες να το παιξεις 1χρονο νωριτερα,και οτι βρισκεις πλεον φθηνοτερα :P

ΟΚ προφανως και η εκδοση του Switch ειναι(σκοπιμα)ανωτερη απο τις αλλες εκδοσεις των ps4 και pc, αλλα δεν ειναι ολα τοσο χαλια τα πραγματα,και θελω να πιστευω οτι ολα αυτα τα εξτρα updates θα δωθουν και στις αλλες πλατφορμες(βεβαια εννοειται οτι κραταμε μικρο καλαθι οταν μιλαμε για Square).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...