Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πληρώνει ένα λάθος (το always online φαντάζομαι εννοείς), πληρώνει σειρά λαθών τα οποία δεν φαίνεται να σκοπεύει να διορθώσει

Πού είναι οι τίτλοι της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
1 minute ago, logistoulis said:

Δεν πληρώνει ένα λάθος (το always online φαντάζομαι εννοείς), πληρώνει σειρά λαθών τα οποία δεν φαίνεται να σκοπεύει να διορθώσει

Πού είναι οι τίτλοι της;

Αν σου απαντήσω που είναι οι τίτλοι της, θα μου πεις «μα αυτό το παίζω και σε πισί». Επιχείρημα που δεν είναι valid όμως, γιατί και Bloodborne μπορείς να παίξεις σε πισί. Αν βγάλουμε το πισί από την εξίσωση έχει ένα κάρο τίτλους που δεν μπορείς να παίξεις αλλού.

Αλλά γενικά στις αγορές όπου έχει την πρωτοκαθεδρία η Sony (όπως είναι και η δική μας) έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά.

Επίσης, τι εννοείς «δεν σκοπεύει να διορθώσει»; Αγόρασε studios, τι περιμένεις να φυτρώσουν τα exclusives;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αν σου απαντήσω που είναι οι τίτλοι της, θα μου πεις «μα αυτό το παίζω και σε πισί». Επιχείρημα που δεν είναι valid όμως, γιατί και Bloodborne μπορείς να παίξεις σε πισί. Αν βγάλουμε το πισί από την εξίσωση έχει ένα κάρο τίτλους που δεν μπορείς να παίξεις αλλού.

Αλλά γενικά στις αγορές όπου έχει την πρωτοκαθεδρία η Sony (όπως είναι και η δική μας) έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά.

Επίσης, τι εννοείς «δεν σκοπεύει να διορθώσει»; Αγόρασε studios, τι περιμένεις να φυτρώσουν τα exclusives;

Που ειναι οι τιτλοι της? Εγω δεν ξερω κανενα που να με κανει να θελω να το αγορασω. Και γιατι δεν ειναι valid, αφου τα παντα τα βγαζει στο pc. Οποιος εχει pc γτ ν παρει xbox? Δεν υπαρχει ουτε ενας λογος. Οχι βασικα υπαρχει ενας, το απιστευτο ui και το party making. Τπτ αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Που ειναι οι τιτλοι της? Εγω δεν ξερω κανενα που να με κανει να θελω να το αγορασω. Και γιατι δεν ειναι valid, αφου τα παντα τα βγαζει στο pc. Οποιος εχει pc γτ ν παρει xbox? Δεν υπαρχει ουτε ενας λογος. Οχι βασικα υπαρχει ενας, το απιστευτο ui και το party making. Τπτ αλλο

Η μικροτερη τιμη εισοδου απο ενα gaming pc στο gaming (οσο το κοστος μονο μιας μεσαιας καρτας πλεον) ,το να εχει το δικαιωμα να μεταπωλει-δανεισει κλπ. τα παιχνιδια του (κατι που εχουμε απολεσει απο τα pc πανω απο 10ετια τωρα) και οτι ισχυει και το ps ισχυει και εδω. Το οτι εσυ, εγω ή οποιοσδηποτε δεν βλεπει παιχνιδια σαυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν και αυτο φαινεται τοσο στο τι πουλαει γενικα οσο και στο πως τα πανε και τα exclusives γενικοτερα στις κονσολες (εξαιρηται η ninty που εχει μεγαλη απηχηση), απατα πανε σε σχεση με τη βαση χρηστων στο ps πχ. Απλα οπως σε ολες τις αγορες που παιζουν διπολα ο κοσμος αποκτα fanboyστικο χαρακτηρα και παει ξεκαθαρα με το συναισθημα και τα ισχυοντα trends και το απλετο marketing. Εσυ (σαν παραδειγμα σε περνω)που θελεις να παιζεις multiplatform και δε πηρες καποια κονσολα λογο συγκεκριμενου παιχνιδιου (ασχετα αν το επαιξες, αν αποτελει λογο αγορας μιλαμε) γιατι σε νοιαζει να το παιξεις σε ps πχ και οχι xbox ή ακομα και pc που θα εχει και καλυτερη υλοποιηση και απο τα 2?   Απλα ακολουθεις αυτο που ξερεις, το βλεπουμε ξεκαθαρα απο το τι πουλαει σε μας, ελαχιστα xbox σε σχεση με ps και λιγα switch κυριως σε αυτους που ασχολουνται λιγο παραπανω απο το παιζω οτι παιζουν κ οι αλλοι. Τα ιδια και στο japan, παντα θα πουλαει η sony και η ninty δε πα να εχει και 10πλασια exclusive το xbox. Μονο την Ιαπωνια να βαλεις και τη μιση Ευρωπη θα βρεις τη διαφορα των πωλησεων, στη αντιπερα οχθη ειναι χερι ποδι οι πωλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, najinblue3 said:

Που ειναι οι τιτλοι της? Εγω δεν ξερω κανενα που να με κανει να θελω να το αγορασω. Και γιατι δεν ειναι valid, αφου τα παντα τα βγαζει στο pc. Οποιος εχει pc γτ ν παρει xbox? Δεν υπαρχει ουτε ενας λογος. Οχι βασικα υπαρχει ενας, το απιστευτο ui και το party making. Τπτ αλλο

Έχει Halo, έχει Gears, έχει ένα κάρο Forza και έχει μια σειρά από μικρότερους τίτλους. Αν δεν σε αγγίζουν οι τίτλοι μαγκιά σου, αλλά έχει τίτλους που δεν τους έχει το PS4. Αυτή τη στιγμή μπορείς να παίξεις όλα τα exclusives του PS4 μέσω PS Now σε πισί. Και μάλιστα έχεις και συγκριτικό πλεονέκτημα έναντι των MS games σε πισί, μπορείς να τα τρέξεις και σε χρέπι αυτά της Sony.

Από εκεί και πέρα, τα είπα και πριν, για μένα support και gamepad είναι και αυτά λόγοι προτίμησης κονσόλας, για εσένα μπορεί να μην είναι, οκ, δεκτό. 

 

 

 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχει Halo, έχει Gears, έχει ένα κάρο Forza και έχει μια σειρά από μικρότερους τίτλους. Αν δεν σε αγγίζουν οι τιτλοί μαγκιά σου, αλλά έχει τίτλους που δεν τους έχει το PS4. Αυτή τη στιγμή μπορείς να παίξεις όλα τα exclusives του PS4 μέσω PS Now σε πισί. Και μάλιστα έχεις και συγκριτικό πλεονέκτημα έναντι των MS games σε πισί, μπορείς να τα τρέξεις και σε χρέπι αυτά της Sony.

Από εκεί και πέρα, τα είπα και πριν, για μένα support και gamepad είναι και αυτά λόγοι προτίμησης κονσόλας, για εσένα μπορεί να μην είναι, οκ, δεκτό. 

Δε διαφωνω οτι δεν εχει παιχνιδια, το μεγαλο προβλημα ειναι στο playerbase. Εγω που κοιταω πρωτα το online στις κονσολες αυτες, και βλεπω οτι τιτλοι που θα παιξω ο ενας εχει 2 μυρια χρηστες και ο αλλος 10 χιλιαδες, θα παω με τον 1ο. Το 2ο μεγαλο πλεονεκτημα ειναι οι Γιαπωνεζικοι τιτλοι βλεπε persona 5, bloodborne(το πλεον most played μου genre εκτος nintendo) κτλπ. Γενικα εγω προτειμω ενα συγκεκριμενο ειδος και δε παιζω πασπαρτου τα παντα, γ αυτο και βλεπω το ps4 την μοναδικη επιλογη. Μπορει καποιος να μην ασχολειται με αυτα που παιζω εγω, και να τη βρισκει με το xbox.

Aλλα παιχνιδια που πχ σε 6 μηνες θα ειναι νεκρα απο κοσμο στο x1, στο ps4 θα ειναι τιγκα στο κοσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Mistwalker said:

Το switch για πιο λόγο είναι πανακριβο;

Γιατί η τεχνολογία που έχει χωμένη σε ένα κουτάκι μεγέθους tablet το απαιτεί. Η τιμή του είναι πολύ σωστή και καλά κάνει και δε το ρίχνει ούτε cent κατά τη γνώμη μου. Απλά δεν είναι για Ελλάδα αυτά πλέον, το 90% εδώ για "Προ" το αγοράζει, ειδικά αν έχει ταυτόχρονα δώσει και 6 κατοστάρικα για τη νέα του 4KTV, θα πάει στο "Pro" για να παίζει "Προ". Σιγά μην δώσει 330 για να βλέπει pixels. Δε τα λέω εγώ, δείτε κατά Μ.Ο. πόσα παιχνίδια αντιστοιχούν σε κάθε κάτοχο κονσόλας, έχουν βγει κατά καιρούς νουμεράκια.

Anyway...

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, Mistwalker said:

Το switch για πιο λόγο είναι πανακριβο;

Είναι πανάκριβο σε σχέση με τι;

Σε σχέση με τις υπόλοιπες φορητές κονσόλες εκεί έξω που τις συνδέεις στην τηλεόραση; Εντάξει σε τεχνολογικό forum και συζητάμε βλακείες, εδώ συγκρίνουν ακόμα το Switch με κινητά των €700 που δεν έχουν hard controls, κοροϊδευόμαστε τώρα.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος έγραψα sorry.Τα έπαιξε η σελιδα στο κινητό και δεν έβγαλε όλο το κείμενο πού έγραψε ο συμφουριτης.Εφτασε μέχρι το switch είναι ακριβο.Ας το ξεχάσουμε σαν να μην το έγραψα ποτέ😱

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, logistoulis είπε

έχουμε καμιά λίστα από δαύτα; 

δε βγηκε ακομα, θελω το steins gate 🙏και ισως binding of Isaac αν και το εχω λιωσει ηδη στο steam

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την έκδοση του diablo στο switch τι ξέρουμε; 

να πω ότι δεν έχω παίξει ακόμα το παιχνίδι και αν είναι να το παίξω μόνο handheld θα το έπαιζα

 

θα ήθελα να φτιάξω μια λίστα με τα χριστουγεννιάτικά μου δώρα (ο μπέμπης) και αυτά που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον είναι luigis mansion, astral chain και diablo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
52 minutes ago, logistoulis said:

Για την έκδοση του diablo στο switch τι ξέρουμε; 

να πω ότι δεν έχω παίξει ακόμα το παιχνίδι και αν είναι να το παίξω μόνο handheld θα το έπαιζα

θα ήθελα να φτιάξω μια λίστα με τα χριστουγεννιάτικά μου δώρα (ο μπέμπης) και αυτά που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον είναι luigis mansion, astral chain και diablo

Το D3 είναι αυτό που ήταν και στο πισί μέσες άκρες με τα γνωστά θέματά του, τα οποία αφορούν τα difficulty settings κυρίως. Θα έλεγα ότι σε γενικές γραμμές αξίζει, αν και εγώ βαρεθήκα περίπου στο 40ωρο όταν το έκανα revisit στο Switch. Πόσα paragon levels να μαζέψεις και πόσα legendaries, εντάξει δεν είμαι φοιτητής πλέον που βγάζαμε πρόγραμμα ποιές μέρες της εβδομάδας θα κάνουμε raid.

Από αυτά που αναφέρεις εγώ θα τα πήγαινα ως εξής: LM3 > AC >>> D3.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...