Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Για την έκδοση του diablo στο switch τι ξέρουμε; 

να πω ότι δεν έχω παίξει ακόμα το παιχνίδι και αν είναι να το παίξω μόνο handheld θα το έπαιζα

θα ήθελα να φτιάξω μια λίστα με τα χριστουγεννιάτικά μου δώρα (ο μπέμπης) και αυτά που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον είναι luigis mansion, astral chain και diablo

-Luigis mansion ότι καλύτερο.

-Diablo 3 δεν είχα παίξει καθόλου σε άλλες πλατφόρμες η pc ( είμαι μεγάλος fun του diablo 2 έπαιζα 7 χρόνια ) μου το πηραν φιλοι στο στα γεννεθλια μου το εχω παιξει 55 ωρες και σταματησα εξαιτίας του χάλια internet που έχω σπίτι σε συνδυασμό με του switch .

-astral chain λογικα θα ναι και το δικο μου δωρο η αυτο η το fire emblem

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tο fire emblem δεν μπορείς να το αφήσεις κάτω αν δεν κάνεις όλα τα paths, απίστευτο game πραγματικά. Εγώ είμαι ανάμεσα σε octopath traveller και dragon quest για τις γιορτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Isamael είπε

ο fire emblem δεν μπορείς να το αφήσεις κάτω αν δεν κάνεις όλα τα paths

μπορείς αν θες να έχεις λόγω όταν το 20 μπει το επιπλέον story κατ εμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

Για την έκδοση του diablo στο switch τι ξέρουμε; 

να πω ότι δεν έχω παίξει ακόμα το παιχνίδι και αν είναι να το παίξω μόνο handheld θα το έπαιζα

θα ήθελα να φτιάξω μια λίστα με τα χριστουγεννιάτικά μου δώρα (ο μπέμπης) και αυτά που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον είναι luigis mansion, astral chain και diablo

Πας καρφί για Luigi's Mansion. Ότι πιο διασκεδαστικό έχω παίξει σε coop. Κι εφόσον παίζετε μαζί με την κοπέλα σου είναι insta-buy. Όπως επίσης και το astral chain έχει κάμποσο coop. Το diablo δεν αξίζει πια. Ίσως το επόμενο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

α δεν ήξερα ότι υπάρχει coop στο astral

 

το luigis εννοείται διπλό, τώρα για το άλλο δεν ξέρω αν θα της αρέσει γιατί για κάποιο λόγο δεν γουστάρει ο,τι παιχνίδια της platinum έχει δει

ούτε nier automata , ούτε φυσικά bayonetta ή revengeance 

το bayonetta 2 που έπεσε επιτέλους στα χέρια μου και το τελείωσα (και ήταν φανταστικό) της φαινόταν ο,τι να ναι 

 

ναι μάλλον πάμε για luigis, θα δω αν θα παίξει κάποια έκπτωση για digital, αν και προτιμώ το physical στο switch όπως έχω ξαναπεί.. να ξαναέχω επιτέλους συλλογή στα χέρια μου, γιατί με το pc και το ps4 έχω ξεχάσει τι έχω και τι όχι 

 

είναι τόσο βολικές οι κασετούλες σε αντίθεση με τα δισκάκια , έχω και θήκη μεταφοράς που παίρνει καμιά 14αρα τέτοιες

 

βέβαια πράγματα που παίζονται διαρκώς ή συχνά ίσως είναι καλύτερα στην sd.. το smash δηλαδή δε μετανιώνω που το έχω στην sd γιατί έτσι ήρθε με τη κονσόλα μιας και με γλιτώνει από βάλε βγάλε

το zelda που είναι μεγάλο και τρώει πολύ βάλε βγάλε ώρες ώρες με ενοχλεί.. αλλά το Luigis mansion ή το astral που θα παιχτούν για μερικές ώρες τα προτιμώ σε physical 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, logistoulis said:

το bayonetta 2 που έπεσε επιτέλους στα χέρια μου και το τελείωσα (και ήταν φανταστικό) της φαινόταν ο,τι να ναι 

Περίμενες να της αρέσει ένα game που έχει για πρωταγωνίστρια μια bisexual succubus η οποία μένει τσίτσιδη για να δείρει αγγέλους με την κοτσίδα της; 

Νομίζω ότι δεν κάτι που παίζεις με την κοπέλα σου, αλλά δεν κρίνω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Malthador είπε

Περίμενες να της αρέσει ένα game που έχει για πρωταγωνίστρια μια bisexual succubus η οποία μένει τσίτσιδη για να δείρει αγγέλους με την κοτσίδα της; 

Νομίζω ότι δεν κάτι που παίζεις με την κοπέλα σου, αλλά δεν κρίνω! 

θα περίμενα οποιαδήποτε κοπέλα να ταυτιστεί με μια δυναμική γυναίκα πρωταγωνίστρια :P τι πιο φεμινιστικό απο την bayonetta άλλωστε; 

 

τουλάχιστον της άρεσε το persona και κάθισε και το είδε όλο πράγμα που δεν περίμενα, απλά δεν υπάρχει μια συνέπεια ως προς το τι περιέργο ιαπωνικό δέχεται και τι όχι , θα μου πεις κι εγώ έχω τα όριά μου 

επίσης αυτή με έχωσε στη φάση του smash όταν εξέφρασα την επιθυμία να πάρω switch, ούτε μάριο ούτε τίποτα αυτό ήθελε πρώτο πρώτο , εγώ το αγνοούσα το συγκεκριμένο και είπα άντε να πάρω αυτό να της κάνω τη χάρη 

και τελικά είναι και καλύτερη παίκτρια από μένα σε αυτό (είχε βέβαια πρώτερη εμπειρία την οποία δε γνώριζα), στο co-op όταν παίζουμε μαζί έχουμε τραγικά μεγαλύτερο win/loss ratio από ότι έχω όταν κατεβαίνω μόνος (46% μαζί που είναι σε αύξηση , εγώ γύρω στο 32% μόνος που παραμένει σταθερό) 

 

και στο zelda συμμετέχει δραστικά, τις προάλλες πάω εκεί στην έρημο να σκοτώσω ένα τέρας , πάω μία πεθαίνω, πάω δύο πεθαίνω, πάω τρεις πεθαίνω

 

στο τέλος μου λέει χαζό είσαι παιδί μου; ανέβα στο βράχο και πέτα βόμβες, αφού είπε ΕΊΝΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΣΤΙΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ!!

χωρίς navigator δεν πάω πουθενά , άσε που δεν είχα καταλάβει ότι το βράδυ στην έρημο κάνει κρύο και έπρεπε να βάλω τα ζεστά μου🙃

τουλάχιστον βρίσκω τους γρίφους στα shrines χωρίς βοήθεια, εκεί συγκεντρώνομαι, στον ανοικτό κόσμο το χάνω

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, logistoulis said:

είχε βέβαια πρώτερη εμπειρία την οποία δε γνώριζα

"Με πόσους έχεις ξαναπαίξει Smash πριν από εμένα, νόμιζα ότι ήσουν άμαθο και αθώο κοριτσάκι κι εσύ ήδη είχες παίξει Smash" η φάση δηλαδή. 

Άνετα αιτία χωρισμού.

Εκτός κι αν έπαιζε Melee. Τότε παντρέψου την. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχω ουρά από αγορασμένα games σε παλαιότερες προσφορές τα οποία δεν έχω ανοίξει καν, αποφάσισα να ζητήσω από τον Αη Βασίλη ένα pro controller. Με το που το έπιασα στα χέρια μου κατάλαβα πως αυτό το controller έπρεπε να είναι μέσα στο βασικό πακέτο του switch από την αρχή ή έστω να μην τσιγκουνευόμουν να το πάρω εδώ και 2 χρόνια. Μάγκες αξίζει παρόλο που είναι πολύ ακριβό κατά τη γνώμη μου αλλά μας έχει συνηθίσει η nintendo σε ακριβά προϊόντα (δεν μιλάω για το switch αλλά για τα περιφερειακά και τα AAA games που η τιμή τους δεν πέφτει ποτέ). Από τα καλύτερα χειριστήρια ever στο πιάσιμο. Ξεκίνησα ξανά το skyrim μόνο και μόνο για να δοκιμάσω το controller και είναι πολύ natural η αίσθηση Το χέρι συνήθισε σε 5 λεπτά το χειριστήριο και άρχισε τα cinematic headshots με το τόξο. Τώρα μένει να λαδώσω τα joycons μπας και φτιάξει το drifting που μου έχει σπάσει τα νεύρα, αλλιώς θα τα ανοίξω για αντικατάσταση joystick. Στην χειρότερη θα πάρω και ένα φτηνό 8bitdo για το σπίτι για να παίζω διπλό με παρέα. Αυτά ήθελα να μοιραστώ για όσους δεν το έχουν αγοράσει και για όσους το έχουν και μπορούν να καταλάβουν το αίσθημα χαράς που ένιωσα μετά από μήνες drifting. Πλέον το switch μου θα μείνει docked για πάντα και θα βγαίνει μόνο για ταξίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, logistoulis είπε

Για την έκδοση του diablo στο switch τι ξέρουμε; 

να πω ότι δεν έχω παίξει ακόμα το παιχνίδι και αν είναι να το παίξω μόνο handheld θα το έπαιζα

Πρόκειται για ένα από τα καλύτερα ports στο Switch και συμπεριλαμβάνει και το expansion Reaper of Souls.

Σταθερά 60fps με γραφικά που πλησιάζουν περισσότερο την έκδοση PS4/One παρά PS3/360. Υπάρχει dynamic resolution σε δύσκολες φάσεις όταν γίνεται χαμός στην οθόνη που όμως σε handheld mode δεν γίνεται εύκολα αντιληπτό. Γενικά η εικόνα είναι καθαρή χωρίς θολούρα και jaggies. 

Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα εγώ προσωπικά ήταν ότι φαίνονται όλα κάπως μικρά σε αυτό το μέγεθος οθόνης. Παρόλα αυτά το καταχάρηκα το παιχνίδι σε handheld.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, logistoulis είπε

Για την έκδοση του diablo στο switch τι ξέρουμε; 

να πω ότι δεν έχω παίξει ακόμα το παιχνίδι και αν είναι να το παίξω μόνο handheld θα το έπαιζα

θα ήθελα να φτιάξω μια λίστα με τα χριστουγεννιάτικά μου δώρα (ο μπέμπης) και αυτά που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον είναι luigis mansion, astral chain και diablo

Αξίζει σίγουρα αγορά το d3, αν δεν έχεις παίξει κ ολας μη το συζητάς. Το πρόβλημα στο switch είναι οι cheaters στο ladder, ελπίζω να το πατσαρουν σύντομα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, spectaculator είπε

Ο γιος μου ζήτησε ένα Switch για τα Χριστούγεννα και του πήρα ένα:

80509840_3104419349571422_6648975073493385216_n.jpg.e71c7071a74f5272f10477f7d4fa6352.jpg

Εεεμ να το ξανασκεφτείς ισως; δεν δείχνει και πολυ χαρουμενος με το δωρο. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...