Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Αυτό που πρέπει να προσέξει κανείς είναι οτι πέρα απο τις τιμές του site, το κάθε κατάστημα βγάζει κατά καιρούς και τις δικές του προσφορές οι οποίες διαφέρουν απο τις επίσημες.

Ναι αλλα τι πρεπει ο αλλος?

Spoiler

 

Να πηγαινει καθε μερα σε οσους Κωτσοβολους/Πλαισια/public  μπορει μηπως και πετυχει καποια μειωμενη τιμη ενος συγκεκριμενου καταστηματος?

Το ιδιο πραγμα ειχε αναφερθει και παλιοτερα για τα Public και τις συλλεκτικες εκδοσεις τις οποιες ειχαν στα ραφια σε καποια καταστηματα χωρις ομως να τις εχουν ανεβασει στο site,και αρα ο αλλος που να ξερει οτι το καταστημα πχ στην Γλυφαδα εχει την συλλεκτικη που ψαχνει που δεν την ανεβασαν και ποτε στο site εξ αρχης?

Ουτε επισης ειναι σοβαρο καταστημα τωρα ολοκληρη αλυσιδα και να εχει αλλη τιμη στο ραφι και αλλη στα ταμεια.

Δηλαδη τι πρεπει να κανουμε παλι εμεις σαν καταναλωτες?Να παμε ολο το ραφι στα ταμεια και να τους πουμε να τσεκαρουν τι τιμες εχουν τα παιχνιδια?

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά κι εγώ το διάβασα , πέρασα και το διαπίστωσα

Και η αλήθεια είναι ότι μέχρι το ταμείο ή να το χτυπήσει κάποιος υπάλληλος στον υπολογιστή δεν το έγραφε καν επάνω

Μου έχει τύχει πάντως και σε άλλα πράγματα αλλά να λέει η τιμή και αλλά στο ταμείο ή άλλα στο σιτε

Μια φορά μάλιστα είχα δει το ποντίκι που έχω τώρα στο ράφι με τιμή πιο χαμηλή από το σύστημα τους, μου το πέρασαν στη κάρτα και μόλις είδα το απόκομμα τους λέω τι παίζει;

Έστειλαν υπάλληλο να δει το ταμπέλακι, εκαναν ακυρωτική κίνηση και μου το ξαναπέρασαν στη σωστή τιμή

Και μετά είχα στην κάρτα κάθε μήνα 3 κινήσεις ,μια την παλιά τιμή μία αρνητική για την ακύρωση και μια την καινούρια

 

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά όταν έστω και σε συγκεκριμένα καταστήματα δεν γράφουν την αλλαγή στην τιμή , εμείς τι θα κάνουμε θα μυρίζουμε τα νύχια μας ή θα πηγαίνουμε κάθε μέρα ένα ένα τα παιχνίδια στο ταμείο να δούμε αν άλλαξε ή τιμή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και έχουμε λίγο χρόνο μέχρι το Xenoblade Chronicles, τι γνώμη έχουμε για Ni No Kuni vs Dragon Quest XI; Καθώς υποθέτω ότι πρόκειται για διαφορετικά mechanics, περισσότερο ρωτάω από θέμα ιστορίας, χαρακτήρων, επανάληψης σε side quests και χρόνου ολοκλήρωσης.

Επεξ/σία από Basilisc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Basilisc είπε

Μιας και έχουμε λίγο χρόνο μέχρι το Xenoblade Chronicles, τι γνώμη έχουμε για Ni No Kuni vs Dragon Quest XI; Καθώς υποθέτω ότι πρόκειται για διαφορετικά mechanics, περισσότερο ρωτάω από θέμα ιστορίας, χαρακτήρων, επανάληψης σε side quests και χρόνου ολοκλήρωσης.

Δεν έχω παίξει δυστυχώς το nnk 1 αλλά έχω παίξει το dq11 καπου ας πούμε στο 1/4 με 1/3 και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό rpg και σίγουρα ένα από τα πιο όμορφα

Σε σχέση πάντως με το ni no 2 το οποίο όλοι λένε ότι είναι χειρότερο του 1 αλλά έχω άποψη μιας και το έχω τερματίσει, προτιμώ dragon quest με υπερβολικά πολλή ευκολία

Η ιστορία του dragon quest με κρατάει κάποιοι από τους χαρακτήρες είναι κάπως αδιάφοροι, αλλά τουλάχιστον τους θυμάσαι, οι μηχανισμοί είναι οι κλασικοί που μου αρέσουν και οι τοποθεσίες έχουν  ενδιαφέρον

Τίποτα από τα παραπάνω δε βρήκα ούτε στο μισό στο ni no kuni 2 που ανήκει στο ευρύτερο ίδιο είδος.

Παρόλα αυτά θα παίξω το 1 κάποια στιγμή μιας και έχω ακούσει καλά λόγια, αν και αυτή η στιγμή θα αργήσει γιατί ένα μεγάλο jrpg πίσω από το άλλο θα μου πέσουν βαριά. Θα ήθελα να μεσολαβήσουν πιο μικροί τίτλοι ανάμεσα

Από τα jrpg πάντως που δεν είναι πολύ "παράξενα" (γιατί με βλέπω εμένα να γίνομαι atlus fanboy σε βάθος χρόνου) το dragon quest είναι μάλλον το καλύτερο, είναι ασφαλής αγορά

Βέβαια.. μετά το breath of the wild έχω αρχίσει να έχω θέμα με τους κόσμους με τους οποίους δεν αλληλεπιδρας ιδιαίτερα.

Το dragon quest έχει όμορφες τοποθεσίες και πολλή λεπτομέρια μέσα σε πόλεις κτλ αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι με αυτά, απλά τα χαζεύεις. Πιο πολύ για την ιστορία το παίζω και επειδή μου αρέσουν τα turn based.

 

Αλλά έχοντας παίξει πρώτον το Witcher 3 και δεύτερον το botw οι απαιτήσεις σου αλλάζουν και δεν υπάρχει γυρισμος.

Παρόλα αυτά το dq11 είναι ένα "τέλειο" παιχνίδι σε ο,τι αφορά την παραδοσιακή jrpg συνταγή, δεν ανακαλύπτει τον τροχό, αλλά δεν κάνει και κάτι λάθος σε αυτά που περιμένεις

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Basilisc είπε

Μιας και έχουμε λίγο χρόνο μέχρι το Xenoblade Chronicles, τι γνώμη έχουμε για Ni No Kuni vs Dragon Quest XI; Καθώς υποθέτω ότι πρόκειται για διαφορετικά mechanics, περισσότερο ρωτάω από θέμα ιστορίας, χαρακτήρων, επανάληψης σε side quests και χρόνου ολοκλήρωσης.

 Το ni no kuni σταθερή αξία. Το dq11 ακόμα στις 11 ώρες είμαι. Το πρώτο έχει πιο dynamic σύστημα μάχης, το δεύτερο είναι κλασσικό turn based με ελεύθερη κίνηση που δεν έχει σημασία όμως. Σε θέμα χαρακτήρων, ιστορίας κτλ το πρώτο είναι σίγουρα καλό (αν και περισσότερο παιδικό χωρίς να λείπουν οι σκοτεινές στιγμές) ενώ το dq μέχρι τώρα είναι πολύ πιο ανάλαφρο και χαλαρό και είμαι 100% σίγουρος ότι είναι και αρκετά μεγαλύτερο από το ΝΝΚ. Το dq έχει επίσης φοβερό χιούμορ. 

Γενικά πρέπει να τα παίξεις και τα δύο. Αν ρωτάς όμως ποιο να πάρεις τώρα θα σου έλεγα ότι το dq έχει περισσότερη αξία και σημασία. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ναι αλλα τι πρεπει ο αλλος?

  Απόκρυψη περιεχομένων

Να πηγαινει καθε μερα σε οσους Κωτσοβολους/Πλαισια/public  μπορει μηπως και πετυχει καποια μειωμενη τιμη ενος συγκεκριμενου καταστηματος?

Το ιδιο πραγμα ειχε αναφερθει και παλιοτερα για τα Public και τις συλλεκτικες εκδοσεις τις οποιες ειχαν στα ραφια σε καποια καταστηματα χωρις ομως να τις εχουν ανεβασει στο site,και αρα ο αλλος που να ξερει οτι το καταστημα πχ στην Γλυφαδα εχει την συλλεκτικη που ψαχνει που δεν την ανεβασαν και ποτε στο site εξ αρχης?

Ουτε επισης ειναι σοβαρο καταστημα τωρα ολοκληρη αλυσιδα και να εχει αλλη τιμη στο ραφι και αλλη στα ταμεια.

Δηλαδη τι πρεπει να κανουμε παλι εμεις σαν καταναλωτες?Να παμε ολο το ραφι στα ταμεια και να τους πουμε να τσεκαρουν τι τιμες εχουν τα παιχνιδια?

 

2 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Ειδικά όταν έστω και σε συγκεκριμένα καταστήματα δεν γράφουν την αλλαγή στην τιμή , εμείς τι θα κάνουμε θα μυρίζουμε τα νύχια μας ή θα πηγαίνουμε κάθε μέρα ένα ένα τα παιχνίδια στο ταμείο να δούμε αν άλλαξε ή τιμή ;

Προσωπικά οτι προσφορές καταστημάτων εχω πάρει είναι κυρίως μέσω ενημέρωσης απο συμφορουμίτες εδω.

Αν κάποια στιγμή εχω χρόνο γενικά και τύχει να περνάω απ'εξω ρίχνω μια ματιά και όντως σε πολλά δεν αναφέρει καν τιμή οπότε το αφήνω καθαρά στην τύχη αν κάτσει κάτι καλό, δεν πηγαίνω ούτε τακτικά, ούτε ρωτάω τις τιμές σε ενα-ενα τα παιχνίδια.

Πιθανόν λοιπόν να εχω χάσει και καλά deals έτσι μπρόστα στα μάτια μου, who knows...

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 hours ago, Fulgore said:

 

  Hide contents

Να πηγαινει καθε μερα σε οσους Κωτσοβολους/Πλαισια/public  μπορει μηπως και πετυχει καποια μειωμενη τιμη ενος συγκεκριμενου καταστηματος?

Ναι, δεν υπάρχει άλλη λύση, όποιος μπαίνει σε κατάστημα ρίχνει μια ματιά και ενημερώνει τους άλλους. Για παράδειγμα, εγώ όποτε κατεβαίνω χαμηλά στο ποτάμι, τσεκάρω πάντα στα Media Markt για προσφορές, μιας και ξέρω ότι έχουν καλαθάκι που ξεστοκάρουν games. Έχω ενημερώσει δυο-τρεις φόρες για τέτοια deals αντίστοιχα.

Μόνο έτσι θα δούμε χαΐρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.plaisio.gr/catalog?location=product%3d2633892

Προσφορά τα γρι joycon στο πλαίσιο στα 45 ευρώ

έντιτ

Φτού τώρα είδα ότι έχει ξανά μπει

Επεξ/σία από CleanthisD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, λόγω εργασίας δεν υπάρχει χρόνος για gaming στο σπίτι οπότε θα προχωρήσω σε αγορά switch (v2 2019) για την δουλειά, κυρίως για τις βραδινές βάρδιες, θα ήθελα να ρωτήσω εμπειρικά, τώρα είναι μια καλή στιγμή για αγορά η να περιμένω για προσφορές ίσως από 2η εβδομάδα Ιανουαρίου που ξεκινάνε οι εκπτώσεις? Η γενικά το switch είναι προϊόν που δεν μπαίνει σε προσφορά εύκολα? Πχ βλέπω τώρα ps4, xbox 1 κτλ σε προσφορές αλλά όχι το switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 minutes ago, xaraa said:

Καλησπέρα παιδιά, λόγω εργασίας δεν υπάρχει χρόνος για gaming στο σπίτι οπότε θα προχωρήσω σε αγορά switch (v2 2019) για την δουλειά, κυρίως για τις βραδινές βάρδιες, θα ήθελα να ρωτήσω εμπειρικά, τώρα είναι μια καλή στιγμή για αγορά η να περιμένω για προσφορές ίσως από 2η εβδομάδα Ιανουαρίου που ξεκινάνε οι εκπτώσεις? Η γενικά το switch είναι προϊόν που δεν μπαίνει σε προσφορά εύκολα? Πχ βλέπω τώρα ps4, xbox 1 κτλ σε προσφορές αλλά όχι το switch

Σε προσφορά έχει μπει μόνο το v1 και το lite μέχρι τώρα. Δεν νομίζω ότι πρόκειται να δούμε προσφορά στο v2 στο κοντινό μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Σε προσφορά έχει μπει μόνο το v1 και το lite μέχρι τώρα. Δεν νομίζω ότι πρόκειται να δούμε προσφορά στο v2 στο κοντινό μέλλον

Οπότε καλά υποψιάζομαι ότι πιθανότατα δεν πρόκειται να μπει σε καμμιά προσφορα.. κοίτα για μένα μεταξύ lite kai v2 αξιζουν τα +100 για την μπαταρία, για το joycon drifting που στην χειρότερη αλλάζεις τα joycons αντί να τρέχεις όλη το σύστημα, για την λίγο μεγαλύτερη οθονη, τώρα για το docking δεν ξέρω αν θα μπω στη διαδικασία λόγω χρόνου αλλά καλό να υπαρχει.. ελπίζω τουλάχιστον να μην το πάρω και ανακοινώσουν κανενα switch 2 σύντομα αλλά τελευταία βλέπω γράφεται ότι πιθανόν θα βγάλουν σταθερή κονσόλα αποκλειστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, xaraa είπε

τώρα είναι μια καλή στιγμή για αγορά η να περιμένω για προσφορές ίσως από 2η εβδομάδα Ιανουαρίου που ξεκινάνε οι εκπτώσεις?

Εχει μπει και το V2 σε προσφορα απο τον Κωτσο πριν το Black Friday στα κοντα 270 κατι ευρω.

Επισης παλι σε black friday περιοδο περιπου επαιζε 15% επιστροφη με καρτα Eurobank(τωρα παιζει 10%)απο Γερμανο.

Γενικα αν παιξει προσφορα θα ειναι μονο με επιστροφη απο καποια τραπεζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Malthador είπε

Σε προσφορά έχει μπει μόνο το v1 και το lite μέχρι τώρα. Δεν νομίζω ότι πρόκειται να δούμε προσφορά στο v2 στο κοντινό μέλλον.

καλά δε νομίζω ότι κάνουν διαχωρισμο μεταξύ παλιού και νέου στην ελλάδα, ο.τι τους έρθει όπως τους έρθει το πουλάνε 

δεν ξέρω αν έχει καταλάβει κανείς εκεί ότι μιλάμε για άλλο μοντέλο και πάλι καλά που η ίδια η Ν άλλαξε το χρώμα στο κουτί και δε χρειάζεται να ψάχνεις τα s/n 

 

εγώ πάντως αν και για πολύ μικρό διάστημα πήρα το παλιό και όχι το νέο και όχι σε κάνα σπουδαίο bundle (την κονσόλα σε smash έκδοση μαζί με smash και μάριο στα 400€ ) χαλάστηκα λίγο στην αρχή, μάλιστα διάβασα ότι στο εξωτερικό σου άλλαζαν την παλιά με νέα αν είχες αγοράσει τη παλιά μέχρι μια συγκεκριμένη ημερομηνία πού έτσι κι αλλιώς την έχανα για μερικές μέρες, αλλά τελικά οκ μου πέρασε τι να κάνουμε 

 

σημασία έχει να περνάς ωραία μαζί της, χθες που έλιωσα μετά από κάμποσες μέρες αποχής στο botw πέρασα φανταστικά μαζί της 

τελείωσα το 3ο μου divine beast και πήρα και και το master sword, φοβερά!

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...