Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

 

Spoiler

 

Ωραιος,εγω περιμενω τωρα στις εκπτωσεις του Γεναρη μηπως σκασει καμια προσφορα οπως βγαζει συνηθως κανενας Γερμανος(οπως εβαλε πριν κατι μηνες το Πλαισιο με eurobank),αλλα και να μην μπει τιποτα,παιρνω οποιο βρω πιο φθηνα απο Ελλαδα ή amazon.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Δεν θα έχω θέμα με τελωνεία κτλπ ; Νομίζω αυτά τα στέλνουν εκτός Ευρώπης

Εγω πηρα πριν 20 μερες ενα Gripcase ενα Jumpgate dock Και το Φορτιστη 45W με αξια 80$

Το δεμα εκατσε τελωνειο αλλα το αφησαν και περασε.

Οταν παρελαβα ειδα πως ειχαν βαλει ετικετα στην συσκευασια απο Skull & co τιμη 22$ και για τα τρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw έχει σε έκπτωση το skull & co jumpgate στα 39 δολλάρια, από ότι διαβάζω δεν είχε κανένας θέμα μέχρι τώρα είμαι οριακά να το τσιμπήσω αν και πλέον παίζω 90% handheld, μπορεί να μου αλλάξει τη νοοτροπία λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τερμάτισα το zelda (ναι φυσικά και δεν τα έκανα "όλα" αν είναι να μαζέψω 900 κοροκς καλύτερα να πάω να κάνω διδακτορικο) και θεωρώ ότι ήταν μια φοβερή gaming εμπειρία, ήταν καταπληκτικό παιχνίδι που κανένα άλλο του είδους δεν είναι σε θέση να συγκριθεί μαζί του, αλλά του έλειπαν πολλά πράγματα ώστε να είναι τέλειο 

πέρα από τα αυτονόητα αρνητικά του ξενέρωσα αρκετά με το τελικό boss, υπάρχουν πολύ πιο δύσκολοι random εχθροί εκεί έξω , στο κάστρο έσκασα ντούκι έτοιμος να κάνω πόλεμο κανονικό (με αναβαθμισμένo ancient set με κουβά στο κεφάλι, master sword, hylian shield  και ένα σωρό φαγητά για full recovery και επιπλέον καρδιές και γεμάτος πολλά άλλα δυνατά όπλα) και τελικά μόνο πόλεμο δεν έκανα, έκανα βόλτα 

 

όπως και να 'χει χάρηκα που πήρα switch μόνο και μόνο για αυτό, περιμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια , μακάρι να γράψουν σενάριο που να σε κρατάει περισσότερο και μακάρι να κάνουν τα λοιπά quests πιο ενδιαφέροντα

επίσης (αν και αυτό δεν το κόβω να συμβαίνει) μακάρι να το κάνουν full voice acted, σε όλα τα παιχνίδια δίνει πολλούς πόντους στο immersion 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2019 στις 7:50 ΜΜ, lysopaine είπε

μετά από 70 κάτι ώρες τερμάτισα το xenoblade 2 , μπορώ να πω οτι παρόλο το τεχνικό τομέα το παιχνίδι μου άφησε μια ευχάριστη ανάμνηση ίσως κάποια στιγμή να γυρίσω για ng+ για να κάνω κ τα challenge 

Αν είναι να χαλάσεις τα μάτια σου τι να το κάνεις.😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, logistoulis είπε

τερμάτισα το zelda (ναι φυσικά και δεν τα έκανα "όλα" αν είναι να μαζέψω 900 κοροκς καλύτερα να πάω να κάνω διδακτορικο) και θεωρώ ότι ήταν μια φοβερή gaming εμπειρία, ήταν καταπληκτικό παιχνίδι που κανένα άλλο του είδους δεν είναι σε θέση να συγκριθεί μαζί του, αλλά του έλειπαν πολλά πράγματα ώστε να είναι τέλειο 

πέρα από τα αυτονόητα αρνητικά του ξενέρωσα αρκετά με το τελικό boss, υπάρχουν πολύ πιο δύσκολοι random εχθροί εκεί έξω , στο κάστρο έσκασα ντούκι έτοιμος να κάνω πόλεμο κανονικό (με αναβαθμισμένo ancient set με κουβά στο κεφάλι, master sword, hylian shield  και ένα σωρό φαγητά για full recovery και επιπλέον καρδιές και γεμάτος πολλά άλλα δυνατά όπλα) και τελικά μόνο πόλεμο δεν έκανα, έκανα βόλτα 

όπως και να 'χει χάρηκα που πήρα switch μόνο και μόνο για αυτό, περιμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια , μακάρι να γράψουν σενάριο που να σε κρατάει περισσότερο και μακάρι να κάνουν τα λοιπά quests πιο ενδιαφέροντα

επίσης (αν και αυτό δεν το κόβω να συμβαίνει) μακάρι να το κάνουν full voice acted, σε όλα τα παιχνίδια δίνει πολλούς πόντους στο immersion 

Σύμφωνοι όμως το τελικό Boss είναι θεματικό, δεν είναι εκεί για να σου παρουσιάσει επική δυσκολία. Προσωπικά το βρήκα πολύ αρχιδατη κίνηση να κάνουν κάτι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για όποιον είναι ιδεοψυχαναγκαστικός σαν εμένα και του σπάνε τα @@ τα bezels, ορίστε κάτι που έψαχνα από καιρό για να κρύβονται:

https://a.aliexpress.com/euJmUb60

Παράγγειλα το Zelda εγώ. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κονσόλα και αυτή ημιτελής από τα γενοφασκια της. Από την μια grip, από την άλλη καλύτερα 3rd party χειριστήρια, drifting και τώρα και bezel τζαμάκια. 

Οι Ιάπωνες μας έχουν μασήσει, ειπαμε seal of quality, είπαμε Mario, Zelda ακόμα και Sonic τώρα αλλά το ξεφτυλισανε..

Περιμένω το switch 2.0, πούλησα το παλιό δεν βόλευε καθόλου στο portable gaming. Μην σου πω καλά έλεγα να πάρω το lite...

Τι κονσόλα και αυτή ημιτελής από τα γενοφασκια της. Από την μια grip, από την άλλη καλύτερα 3rd party χειριστήρια, drifting και τώρα και bezel τζαμάκια. 

Οι Ιάπωνες μας έχουν μασήσει, ειπαμε seal of quality, είπαμε Mario, Zelda ακόμα και Sonic τώρα αλλά το ξεφτυλισανε..

Περιμένω το switch 2.0, πούλησα το παλιό δεν βόλευε καθόλου στο portable gaming. Μην σου πω καλά έλεγα να πάρω το lite...

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2019 στις 2:45 ΠΜ, mansa2k είπε

Σχετικά με προβλέψεις software η Ν έχει δύο επιλογές γενικότερα για το επόμενο διάστημα που θα μεσολαβήσει το NSW μέχρι το επόμενο σύστημα που είναι safe zone και risk zone. 

Σχετικά με το safe zone ήδη γνωρίζουμε πως τα εμπορικότερα ips της Ν έχουν κυκλοφορήσει στο NSW με εξαίρεση το αναμενόμενο Animal Crossing και το άφαντο για την ώρα Tomodachi, άντε και ένα καινούργιο 2D Mario. Αξιοσημείωτο πως χρειάστηκαν κάτι παραπάνω από τρία χρόνια για να το πετύχουν και με την δεύτερη χρονιά να υπάρχει κακή ροή κυκλοφοριών που σημαίνει ότι θα μπορούσαν να το καταφέρουν ακόμα συντομότερα αν είχαν το ανάλογο προσωπικό.
Περαιτέρω κινήσεις σε αυτό το μονοπάτι είναι η κυκλοφορία συνεχειών (πχ BotW2) και μεταφορές (πχ Χ1 Remake, Tokyo Mirage Sessions). Επίσης υπάρχουν εναπομείναντα ips μέτριας/χαμηλής δυναμικής από τα WiiU/3DS όπου μπορούν να προκύψουν συνέχειες όπως WarioWare, Rhythm Heaven, Kid Icarus, Mario Golf, Pikmin, κτλ.

To ενδιαφέρον θα είναι (και όλη η ουσία) κατά πόσο η Ν θα επενδύσει στο risk zone. Κάτι τέτοιο σημαίνει νέα ips τόσο από εσωτερικά στούντιο της Ν όσο και σε συνεργασίες με τρίτες εταιρίες (πχ Astral Chain). Επίσης αν θα επαναφέρουν ξεχασμένα ips όπως Donkey Kong Racing ή reboot του Golden Sun με χρήση της μηχανής του BotW. Έκπληξη θα είναι αν κάποια στούντιο/ομάδες ξεφύγουν από τα καθιερωμένα και αναπτύξουν κάτι καινούργιο όπως πχ η Nd Cude να κυκλοφορήσει κάτι που ΔΕΝ είναι party game. Ουρονακατέβατη είδηση θα είναι η δημιουργία/εξαγορά ομάδων ανάπτυξης παιχνιδιών.

Δεν είμαι ιδιαίτερα ενθουσιασμένος για το 2020 αν κρίνω από το Direct Σεπτεμβρίου. Παρόλα αυτά είναι νωρίς ακόμα και εξάλλου ο Super Mario κλείνει τα 35 χρόνια επομένως θα ακολουθήσουν ανάλογες ανακοινώσεις ή κυκλοφορίες. Υπήρξαν πάντως αγγελίες πρόσληψης προσωπικού για 2D και 3D Super Mario games. Επιπλέον επειδή όλες οι ομάδες πλέον ασχολούνται με ένα σύστημα ίσως αυτό να το δούμε του χρόνου καλύτερα από πλευράς παραγωγικότητας. Τέλος στα γενικότερα η Ν θα κριθεί και στο Metroid 4 (όποτε αυτό κυκλοφορήσει) κατά πόσο θα μπορέσει να βελτιώσει την εμπορική δυναμική του ip.

Παίζει να ανέφερες το μεγαλύτερο gaming related  wet dream μου...

Μακάρι να ακούσουμε οτιδήποτε Golden Sun related και ας ειναι και μονο τα 1 και 2 στο NSO.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Malthador είπε

Για όποιον είναι ιδεοψυχαναγκαστικός σαν εμένα και του σπάνε τα @@ τα bezels, ορίστε κάτι που έψαχνα από καιρό για να κρύβονται:

https://a.aliexpress.com/euJmUb60

Παράγγειλα το Zelda εγώ. 

μάλλον θα τσιμπήσω το μισό μπλε μισό πορτοκαλί , ευχαριστώ για την ενημέρωση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, darksider13 said:

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά . Προσφορά το switch με 50 ευρώ κέρδος.

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/nintendo-switch/konsoles-nintendo-switch/201687-nintendo-switch-red-blue

Κι ένα δεκάρικο δωροεπιταγή, σύνολο €279 για το νέο μοντέλο, όχι κάτι το τρομερό, τίμιο πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...