Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν το βαλει και καμια αλλη αλυσιδα price match,το χτυπαω αν και μακαρι να μην ηταν fail η δωρο επιταγη του Κωτσου(μικρη διαρκεια,μεγαλο ποσο εξαργυρωσης).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
15 minutes ago, Fulgore said:

Αν δεν το βαλει και καμια αλλη αλυσιδα price match,το χτυπαω αν και μακαρι να μην ηταν fail η δωρο επιταγη του Κωτσου(μικρη διαρκεια,μεγαλο ποσο εξαργυρωσης).

Η δωροεπιταγή εξαργυρώνεται σε οποιαδήποτε μελλοντική αγορά, το ξαναείπαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Η δωροεπιταγή εξαργυρώνεται σε οποιαδήποτε μελλοντική αγορά, το ξαναείπαμε. 

Ναι αλλα μεχρι 10/1 εξου και το ''μικρη διαρκεια''που ανεφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Fulgore said:

Ναι αλλα μεχρι 10/1 εξου και το ''μικρη διαρκεια''που ανεφερα.

Δεν θα πάρεις και κάτι άλλο μαζί με την κονσόλα; Την δίνεις επιτόπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουσα να αγορασω κανα παιχνιδι(αν και τα περισσοτερα που θελω τα εχω αγορασει ηδη)αλλα οι τιμες του Κωτσου ειναι φαρμακειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Fulgore said:

Μπορουσα να αγορασω κανα παιχνιδι(αν και τα περισσοτερα που θελω τα εχω αγορασει ηδη)αλλα οι τιμες του Κωτσου ειναι φαρμακειο.

Ε πάρε κάτι που χρειάζεσαι, κόλλες Α4 ξέρω γω ή καμιά κάρτα μνήμης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα!! Πρόσφατα αγόρασα το super smash bros και ψάχνω για παρέα να παίζουμε μαζί. Αν ενδιαφέρεται κανείς ας κάνει add : 5289 1901 2700.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταφέρει κανείς να βρει μη γιαπονεζοκινέζικη έκδοση της Solaire of Astora Amiibo;
(έχουμε θρεντ για Amiibo?)


https://wccftech.com/metro-redux-switch-rating/

Not bad. 6ετίας βέβαια το παιχνίδι (το πρώτο) αλλά είναι ευπρόσδεκτο. Αν και σιχαίνομαι τα FPS σε κονσόλες (δηλαδή χωρίς ποντίκι), είναι πολύ θετικό το να υπάρχει υποστήριξη στην κονσολίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπόν, ξεκίνησα το lugis mansion και το βρίσκω αρκετά χαριτωμένο δε μπορώ να πω, αλλά κάτι με χαλάει 

 

και αυτό που με χαλάει είναι ότι μάλλον με έχει πιάσει η ανάγκη να παίζω πιο πολύπλοκα παιχνίδια , δεν θα πέθαινα αν είχα δώσει τα λεφτά από την τσέπη μου και δύσκολα προτείνω την αγορά του

οπότε ως μελλοντικό στόχο για Nintendo exclusive ανεβαίνει σε προτεραιότητα το three houses που από ότι είδα ακολουθεί τη λογική του persona και έχει και μπόλικες ώρες παιχνιδιού, άρα είναι αυτό που χρειάζομαι , γιατί αν είναι να σκάμε 50+ ας βγάζουν και κάμποσες ώρες (εξαιρείται το bayonetta 3 βεβαίως) 

το smash βέβαια που έχω γράψει ήδη 170 ώρες μάλλον δεν θα το πιάσει κανένα, αλλά καλό είναι να υπάρχει η (ουσιαστικη και ρεαλιστική) δυνατότητα για 50+

 

επίσης είπα να τολμήσω μιας και δεν χάλασα ιδιαίτερα λεφτά τα χριστούγεννα σε ψώνια κτλ να πάρω τώρα που είχε εκπτώσεις το original sin 2 στο switch, έχοντας βέβαια τις αμφιβολίες μου μήπως θα ήταν καλύτερα να το έπαιρνα στο pc. έχω παίξει το πρώτο και το είχα βρει συμπαθητικό, στο 2 βλέπω ότι σκίζουν όλοι τα ρούχα τους, το θέλω φυσικά για handheld για αυτό και το switch, σε docked ειδικά κόντρα στο pc θα πρέπει να είναι δράμα (ιδανικά βέβαια αν ήμουν πολύ άπλας θα έπρεπε να πάρω και την έκδοση του pc δεν θα περνούσα το 60αρι σύνολο) μιας και μπορούν να μοιράζονται κοινά saves.. δεν το έκανα 

 

αλλά έχω ειλικρινά την περιέργεια να δω πώς θα είναι η εμπειρία ενός τέτοιου παιχνιδιού που αρχικά φτιάχτηκε για πιο ισχυρά συστήματα (και τελείως άλλο τρόπο χειρισμού) σε handheld, θέλω να δω αν γενικά θα μου κάνει κλικ αυτή η φάση και μιας και ξεκινάω από τα "βαθιά" αν μου αρέσει σε αυτό θα μου αρέσει σε  οποιοδήποτε και θα τα παίρνω όλα σε switch. μάλιστα εδώ παίζει και αρκετή θολούρα στα γραφικά, όλα είναι χάλι μαύρο, οπότε είναι φοβερό τέστ να δω αν αντέχω τόσο πετσοκομμένη έκδοση 

και μιας και παίζουν μαζικά port προς το switch και φυσικά πολλά από αυτά δεν έχω προλάβει να τα παίξω, θα υπάρξουν κι άλλες ανάλογες ευκαιρίες 

σκεφτόμουν εναλλακτικά το diablo που έχει περισσότερη δράση, αλλά για να μην το έχω παίξει τόσα χρόνια κάποιος λόγος θα υπάρχει, επίσης το diablo το βρίσκεις retail τόσο δεν υπήρχε κάποια ουσιαστική έκπτωση στο store, το dos2 δεν υπάρχει σε φυσικό αντίτυπο τουλάχιστον μέχρι στιγμής, αλλά και να υπάρξει δεν θα μου έβγαινε στα 30€ (είχα και κάτι πόντους που εξαργύρωσα και μου έριξαν τη τιμή) 

 

επίσης αυτές τις μέρες τσίμπησα από φίλο δανεικό και το donkey kong tropical freeze και είπα να το τερματίσω μιας και είναι μικρό.. δεν είχα βέβαια ποτέ σκοπό να το αγοράσω και καλά έκανα.. το παιχνίδι αυτό δεν αξίζει με τίποτα τα λεφτά του, συν ότι είναι καρκινιάρικο , μου έχει σπάσει να νεύρα το πόσο κακό χειρισμό έχει και το ότι πεθαίνω συνέχεια από βλακείες , δεν είναι καν θέμα αντανακλαστικών πλέον, το παιχνίδι είναι μέτριο στη καλύτερη 

από τη στιγμή που πρόκειται μάλιστα  για remaster που δεν προσφέρει και κάτι νέο,  δεν θα έπρεπε να κάνει πάνω από 40 (30 δηλαδή βάζω και το 10αρι της nintendo)  

Επεξ/σία από logistoulis
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, logistoulis είπε

επίσης αυτές τις μέρες τσίμπησα από φίλο δανεικό και το donkey kong tropical freeze και είπα να το τερματίσω μιας και είναι μικρό.. δεν είχα βέβαια ποτέ σκοπό να το αγοράσω και καλά έκανα.. το παιχνίδι αυτό δεν αξίζει με τίποτα τα λεφτά του, συν ότι είναι καρκινιάρικο , μου έχει σπάσει να νεύρα το πόσο κακό χειρισμό έχει και το ότι πεθαίνω συνέχεια από βλακείες , δεν είναι καν θέμα αντανακλαστικών πλέον, το παιχνίδι είναι μέτριο στη καλύτερη 

από τη στιγμή που πρόκειται μάλιστα  για remaster που δεν προσφέρει και κάτι νέο,  δεν θα έπρεπε να κάνει πάνω από 40 (30 δηλαδή βάζω και το 10αρι της nintendo)  

Εντάξει για το Luigi's Mansion, σεβαστό είναι απλό και δεν έχει βάθος αλλά όχι ότι και το donkey kong tropical freeze δεν αξίζει τα λεφτά του και είναι καρκινιάρικο!! Μάλλον δεν είσαι του platform. Απλά αυτό. Το παιχνίδι είναι εξαιρετικότατο! Το είχα τερματίσει στο Wii U και για μένα όπως και για άλλους είναι από τα καλύτερα platform ever! Ωραίο level design, ωραία γραφικά, πολύ καλό soundtrack και ειδικά στο Switch αν δεν κάνω λάθος είναι και λίγο πιο εύκολο. Απορώ πως εσύ βρίσκεις κακό χειρισμό κλπ, αλλά μάλλον φίλε μου είσαι για άλλα genres - είδη - πχ RPG, κλπ. Όχι για platform. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

λοιπόν, ξεκίνησα το lugis mansion και το βρίσκω αρκετά χαριτωμένο δε μπορώ να πω, αλλά κάτι με χαλάει 

και αυτό που με χαλάει είναι ότι μάλλον με έχει πιάσει η ανάγκη να παίζω πιο πολύπλοκα παιχνίδια , δεν θα πέθαινα αν είχα δώσει τα λεφτά από την τσέπη μου και δύσκολα προτείνω την αγορά του

επίσης αυτές τις μέρες τσίμπησα από φίλο δανεικό και το donkey kong tropical freeze και είπα να το τερματίσω μιας και είναι μικρό.. δεν είχα βέβαια ποτέ σκοπό να το αγοράσω και καλά έκανα.. το παιχνίδι αυτό δεν αξίζει με τίποτα τα λεφτά του, συν ότι είναι καρκινιάρικο , μου έχει σπάσει να νεύρα το πόσο κακό χειρισμό έχει και το ότι πεθαίνω συνέχεια από βλακείες , δεν είναι καν θέμα αντανακλαστικών πλέον, το παιχνίδι είναι μέτριο στη καλύτερη 

 

Αντιφάσκεις, πολυπλοκα εγκεφαλικά ή παικτικά; το DK ειναι οντως απο τα καλύτερα πλατφόρμερ που υπάρχουν εκει έξω και είναι απαιτητικό στους χειρισμούς του.

Το DK μικρό επίσης δεν το λες.

Κακός χειρισμός ούτε καν απλά είναι διαφορετικό το στιλ του, αν παίξεις λίγο το συνηθίζεις. Στο χειρισμό του δίνουν όλοι 10αρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nkarafo είπε

Εντάξει για το Luigi's Mansion, σεβαστό είναι απλό και δεν έχει βάθος αλλά όχι ότι και το donkey kong tropical freeze δεν αξίζει τα λεφτά του και είναι καρκινιάρικο!! Μάλλον δεν είσαι του platform. Απλά αυτό. Το παιχνίδι είναι εξαιρετικότατο! Το είχα τερματίσει στο Wii U και για μένα όπως και για άλλους είναι από τα καλύτερα platform ever! Ωραίο level design, ωραία γραφικά, πολύ καλό soundtrack και ειδικά στο Switch αν δεν κάνω λάθος είναι και λίγο πιο εύκολο. Απορώ πως εσύ βρίσκεις κακό χειρισμό κλπ, αλλά μάλλον φίλε μου είσαι για άλλα genres - είδη - πχ RPG, κλπ. Όχι για platform. 

τι να σου πω μπορεί να μου έκατσε άσχημα το συγκεκριμένο, platforms παίζω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου , μάλιστα πρόσφατα ξαναπέρασα μία το yoshi's island από την εφαρμογή του snes το οποίο είναι πολύ δύσκολο αλλά τουλάχιστον έχει σωστό χειρισμό 

 

απλά ως νέος στο σύστημα επειδή έχω ακόμα φρέσκια την εμπειρία του odyssey (όπου έχω παίξει πάνω από 55 ώρες και έχω μαζέψει σχεδόν 700 φεγγάρια, δεν έκανα γρήγορο πέρασμα) δεν μπορώ να δεχτώ ότι αυτά τα δύο παιχνίδια κοστίζουν το ίδιο 

το odyssey για παράδειγμα είχε καλό χειρισμό με σωστή ανταπόκριση των πραγμάτων όπως όλα τα 3d mario (αφήνω έξω το 64 που ήταν η πρώτη φορά )

στο donkey νομίζω ότι απλά πρέπει να μάθω απ'εξω μια σειρά πλήκτρων προκειμένου να περάσω ένα δύσκολο σημείο και όχι απλά να αντιδρώ σε αυτό που βλέπω , δηλαδή είναι δύσκολο σε κάποια σημεία για να χαμε να λέγαμε, όχι ότι συμβαίνει κάτι το ουσιαστικά δύσκολο .

αυτό που μου αρέσει πολύ στο donkey είναι τα bosses, είναι πολύ καλές οι μάχες  και γενικά δεν το λες άσχημο, απλά υπάρχει θέμα στην απόκριση και την κίνηση του χαρακτήρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

λοιπόν, ξεκίνησα το lugis mansion και το βρίσκω αρκετά χαριτωμένο δε μπορώ να πω, αλλά κάτι με χαλάει 

επίσης αυτές τις μέρες τσίμπησα από φίλο δανεικό και το donkey kong tropical freeze και είπα να το τερματίσω μιας και είναι μικρό.. δεν είχα βέβαια ποτέ σκοπό να το αγοράσω και καλά έκανα.. το παιχνίδι αυτό δεν αξίζει με τίποτα τα λεφτά του, συν ότι είναι καρκινιάρικο , μου έχει σπάσει να νεύρα το πόσο κακό χειρισμό έχει και το ότι πεθαίνω συνέχεια από βλακείες , δεν είναι καν θέμα αντανακλαστικών πλέον, το παιχνίδι είναι μέτριο στη καλύτερη 

από τη στιγμή που πρόκειται μάλιστα  για remaster που δεν προσφέρει και κάτι νέο,  δεν θα έπρεπε να κάνει πάνω από 40 (30 δηλαδή βάζω και το 10αρι της nintendo)  

Για το luigis mansion παντως σεβαστη η αποψη σου αν και εγω το θεωρω παιχνιδαρα 😀

Τωρα οσο αφορα ομως το tropical freeze εισαι απλα λαθος.Το να μην σου αρεσει καποιο παιχνιδι,δεκτο αλλα κακο χειρισμο το συγκεκριμενο παιχνιδι απορω που το ειδες???Οταν ελεχεις τον DK αισθανεσαι 100% το βαρος του χαρακτηρα και τις κινησεις του.Ανα πασα στιγμη εχεις τον απολυτο ελεγχο των χαρακτηρων.Ειναι δυσκολο παιχνιδι αλλα 99% των περιπτωσεων οταν πεθαινεις εσυ εχεις κανει κατι λαθος και οχι το παιχνιδι.

Τωρα για την τιμη θα συμφωνησω οτι θα επρεπε να ηταν 40 αλλα βαλανε και το funky mode μεσα για να δικαιολογησουν την τιμη των 60.Τι να πω....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Vagosman είπε

 

Το DK μικρό επίσης δεν το λες.

Κακός χειρισμός ούτε καν απλά είναι διαφορετικό το στιλ του, αν παίξεις λίγο το συνηθίζεις. Στο χειρισμό του δίνουν όλοι 10αρια.

ναι αν πας για ολοκλήρωση φουλ θέλει πολλές ώρες, δεν ψήνομαι απλά το περνάω 

 

για τον χειρισμό ίσως και να κάνω λάθος δεν μου αρέσει πάντως, βρίσκω την απόκριση τραγική 

ναι σίγουρα νιώθεις πλήρως το βάρος του χαρακτήρα, απλά πολλές φορές άλλα του λέω και άλλα κάνει ή γίνονται πράγματα με μικρή καθυστέρηση και όταν έχεις ένα πολύ μικρό χρονικό παράθυρο να κάνεις κάτι απλά δεν γίνεται 

στο τέλος απλά μαθαίνεις να "αποστηθίζεις" τη πίστα, αλλά όχι όπως σε άλλες περιπτώσεις απλά αποστηθίζεις τα πλήκτρα που θα πατήσεις και πότε 

δεν είναι το cup of tea μου αυτό τι να σου πω, πχ και τα souls παιχνίδια και τη λοιπή συνομοταξία έχω πει ότι δεν τα γουστάρω 

2 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Για το luigis mansion παντως σεβαστη η αποψη σου αν και εγω το θεωρω παιχνιδαρα 😀

 

είναι ωραίο, απλά το περίμενα πιο ωραίο 

αυτό ίσως είναι και κάτι που παθαίνεις αν έχεις hype-αριστεί υπερβολικά με ένα τίτλο 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...