Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

λοιπόν, ξεκίνησα το lugis mansion και το βρίσκω αρκετά χαριτωμένο δε μπορώ να πω, αλλά κάτι με χαλάει 

και αυτό που με χαλάει είναι ότι μάλλον με έχει πιάσει η ανάγκη να παίζω πιο πολύπλοκα παιχνίδια 

Monster Hunter XX αν θες πολυπλοκο παιχνιδι η οπως το λενε στα μερη μας Generations Ultimate

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To DK Tropical Freeze είναι επικο platformer. 10/10 απο εμένα!!! Είναι απλά πανεμορφο, κάθε πίστα είναι διαφορετική, με άλλα χαρακτηριστικά και δυσκολίες, χαριτωμένο και ταυτοχρονα απαιτητικό, ειδικά όταν ξεκινάς να πηγαίνεις απο το 100% στο 200% και έχεις μονο μια ζωούλα και έναν χαρακτήρα. Αυτη είναι και η ομορφιά του, και για αυτό στο Switch edition έβαλαν και το Funky ως μια επιλογή για μικρότερες ηλικίες. Θέλει ώρες μέχρι να βρεις όλα τα καλούδια που πρέπει να μαζέψεις, εικόνες και φιγουρες κτλ. Μουσική? Μια απο τις καλύτερες εβερ σε gaming, με κλασσικούρες οπως Aquarium που μπορείς να το βάζεις και για να χαλαρώνει το μωρό σου. Είναι ιδανικό παιχνίδι για κάθε στιγμή, είτε θες να παίξεις για ώρες, είτε για λίγα λεπτά μια πίστουλα (στην τουαλέτα ^^). Τα boss του έχουν μια καλή δυσκολία επίσης. Είναι παιχνίδι που το τερματίζεις και δεν βαριέσαι να το παιξεις ξάνα και ξανά, μιας και προσφέρει άμεση διασκέδαση σε κάθε πιστα, απευθίας χωρίς intro και ωρες χαζούρας όπως άλλα πιο "βαθιά" παινχιδια.

Αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, logistoulis είπε

λοιπόν, ξεκίνησα το lugis mansion δύσκολα προτείνω την αγορά του

το donkey kong tropical freeze δεν αξίζει με τίποτα τα λεφτά του, συν ότι είναι καρκινιάρικο , μου έχει σπάσει να νεύρα το πόσο κακό χειρισμό έχει και το ότι πεθαίνω συνέχεια από βλακείες , δεν είναι καν θέμα αντανακλαστικών πλέον, το παιχνίδι είναι μέτριο στη καλύτερη 

Για το Luigis Mansion δεν εχω αποψη μιας και δεν το εχω παιξει ακομα(βεβαια οι πωλησεις/βαθμολογιες/γενικη αποψη του κοσμου φαινεται να ειναι τελειως διαφορετικη).

Για το Donkey Kong που το εχω παιξει στο Wii U,git gud χωρις πλακα. Δεν ειναι ευκολο παιχνιδι προφανως,αλλα οχι και μετριο στην καλυτερη.

Μονο τα επιπεδα που εισαι πανω στο βαρελι θυμαμαι να ειχα ευχαριστηθει λιγοτερο.Αλλα το παιχνιδι overall ειναι πολυ καλο,στα χναρια του Donkey Kong του wii παντα.

Τελος για την τιμη οντως το παιχνιδι επρεπε να ειχε αρχικη τιμη χαμηλοτερη,αλλα και παλι οποιον τον απασχολει η τιμη του πολυ απλα δεν το αγοραζει στα 60ευρω,οτι δηλαδη ισχυει για ολα τα παιχνιδια σε ολες τις πλατφορμες.

Αυτο με την τιμη σε σχεση με την διαρκεια ενος παιχνιδιου(ανεξαρτητως ποιοτητας)εχει καταντησει λιγο υπερβολικο.

Δηλαδη τα παλιοτερα παιχνιδια που δεν ειχαν multiplayer και δεν ηταν ολα Open world(οπως ειδαμε κυριως σε αυτη την γενια,για να γραφει πολλες ωρες το κοντερ),πως τα αγοραζαμε/παιζαμε μια χαρα χωρις να μας απασχολει η τιμη τους?

Μηπως εχει να κανει πιο πολυ με το γεγονος οτι εμας στην Ελλαδα μας κακοφαινεται η τιμη τους λογω της οικονομικης μας καταστασης?

Γιατι προφανως αλλιως θα του φανει του Αμερικανου ή του Αγγλου/Γερμανου/Ελβετου να δωσει 40 και 50ευρω για ενα παιχνιδι,και αλλιως θα του φανει του Ελληνα.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Μηπως εχει να κανει πιο πολυ με το γεγονος οτι εμας στην Ελλαδα μας κακοφαινεται η τιμη τους λογω της οικονομικης μας καταστασης?

Γιατι προφανως αλλιως θα του φανει του Αμερικανου ή του Αγγλου/Γερμανου/Ελβετου να δωσει 40 και 50ευρω για ενα παιχνιδι,και αλλιως θα του φανει του Ελληνα.

η όποια γκρίνια για τις τιμές υπάρχει παντού στον κόσμο, δεν είναι ελληνικό φαινόμενο , εγώ προσωπικά τη διαβάζω διαρκώς 

και όπως έχω ξαναπεί δεν είναι βλάκες οι έξω να πετάνε τα λεφτά τους, ας μην προσπαθούμε να γινόμαστε κακομοίρηδες και να υποβιβάζουμε τους εαυτούς μας με το παραμικρό 

το 50αρι για παιχνίδι προφανώς κι εμένα με πονάει περισσότερο, αλλά έχω δεχτεί ότι αυτό είναι και βεβαίως πρέπει να συνεπάγεται και κάποια πράγματα

το ίδιο όμως 50αρι είναι και για τον ξένο, γιατί και αυτός μέσα του σε αυτή τη τιμή έχει μάθει να περιμένει συγκεκριμένα πράγματα  από αυτή τη τιμή

 

αν πιάσουμε κάτι που για εμάς είναι ευτελές, πχ το σουβλάκι δεν σου κάνει κακή εντύπωση αν για παράδειγμα κάνει 3€ ? θα πέσεις έξω αν φας 3€ σουβλάκι ή και 6€; προφανώς και όχι , αλλά αν έχεις μάθει ότι αυτό το φαγητό αξίζει ας πούμε 2.2 οτιδήποτε παραπάνω σου φαίνεται κλεψιά 

κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τον "δυτικό ανεπτυγμένο κόσμο" , μια χαρά τσιφούτηδες είναι κι αυτοί (ή τουλάχιστον δεν είναι βλάκες), αναλογικά πολύ περισσότερο από εμάς σε αρκετές περιπτώσεις 

εγώ δεν κρίνω αν κάτι είναι ακριβό ή όχι, αυτό είναι τελείως σχετικό. το μόνο που κρίνω είναι αν κάτι είναι υπετιμημένο ή όχι (εφόσον πάντα μπορώ να το αγοράσω, αλλά ευτυχώς παιχνίδια μπορώ να αγοράσω) και φυσικά πόσο εγώ ο ίδιος το χρειάζομαι ή το θέλω ώστε να το αγοράσω 

πχ αν μου πεις 200ευρώ για smartwatch για μένα είναι υπερτιμημένο, αν μου πεις 1000 ευρώ για μηχανικό ρολόι μπορεί να το δω τεφαρίκι 

αν μου πεις 600 ευρώ για ps5 είναι υπερτιμημένο, 350ευρώ για switch το βρίσκω νορμάλ 

 

είναι θέμα οπτικής πέρα από πραγματικής δυνατότητας, απλά σε κάποιες περιπτώσεις αυτή η οπτική είναι η οπτική της πλειοψηφίας 

δε λέω ότι είμαι με τη πλειοψηφία στο θέμα του dk πάντως , αλλά σε κάποια πράγματα είμαι και το πόσο vfm είναι ένα παιχνίδι υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν θέσει ψηλά τον πήχη και μας έχουν κακομάθει

 

όσο για τα παλιότερα παιχνίδια που λες, ήταν αυτά που ήταν και κρίνεις πάντα με βάση τον ανταγωνισμό, αλλά τα παλιότερα παιχνίδια ανέβαζαν αρκετά τη διάρκειά τους με τη δυσκολία τους, το οποίο είναι πολύ σχετικό κατά πόσο έχει πέραση σήμερα

παλιά όμως αυτό ήταν και τέλος , ήταν δύσκολα έπαιζες μέχρι να τσακίσεις τα δάχτυλά σου γιατί έχανες ξανά και ξανά

το dk στη πργματικότητα είναι τέτοιας κοπής παιχνίδι, ίσως εγώ έχω γίνει πιο μοντερνιάρης 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις φήμες να έχουν αναζωπυρωθεί για το direct μέσα στις επόμενες μέρες ας κάνω και εγώ το δικό μου wish list. Παίζοντας Astral chain είμαι 100% σίγουρος ότι μια έκδοση του nier automata είναι απόλυτα εφικτή οπότε φέρτε στο λαό το παιχνίδι παρακαλώ, εύκολο double dip. Έπειτα είναι βέβαιο ότι θα δούμε persona 5 scramble στο direct οπότε συνδυαστικά με το Tokyo mirage sessions κάντε και ένα reveal του SMT V μαζί με ανακοίνωση του persona 5 Royal για το switch. Καπάκι δώστε port του xenoblade chronicles X ως shadow drop. Μετά θέλουμε νορμάλ έκδοση του Resident Evil 7 και του 2 remake. Το alien isolation δείχνει ξεκάθαρα ότι είναι απόλυτα ικανό το μηχάνημα για ικανοποιητική απόδοση και των δύο. Μετά shadow drop metroid prime trilogy με αποκάλυψη super metroid remake στο στυλ του 2 στο 3ds. Sneak peak Για Το metroid prime 4. Περισσότερες πληροφορίες για το BotW 2 που πραγματικά πιστεύω ότι θα βγει φέτος. Pikmin 4 με κοντινή ημερομηνία κυκλοφορίας. Τέλος bayonetta 3 με release τον Απρίλιο και άμεσα διαθέσιμο το W101! 

Φτάνουν τα όνειρα. Αντε να δω αν πετύχει η ευχή και δω έστω ένα από αυτά που έγραψα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikaruga24 είπε

Με τις φήμες να έχουν αναζωπυρωθεί για το direct μέσα στις επόμενες μέρες ας κάνω και εγώ το δικό μου wish list. Παίζοντας Astral chain είμαι 100% σίγουρος ότι μια έκδοση του nier automata είναι απόλυτα εφικτή οπότε φέρτε στο λαό το παιχνίδι παρακαλώ, εύκολο double dip. Έπειτα είναι βέβαιο ότι θα δούμε persona 5 scramble στο direct οπότε συνδυαστικά με το Tokyo mirage sessions κάντε και ένα reveal του SMT V μαζί με ανακοίνωση του persona 5 Royal για το switch. Καπάκι δώστε port του xenoblade chronicles X ως shadow drop. Μετά θέλουμε νορμάλ έκδοση του Resident Evil 7 και του 2 remake. Το alien isolation δείχνει ξεκάθαρα ότι είναι απόλυτα ικανό το μηχάνημα για ικανοποιητική απόδοση και των δύο. Μετά shadow drop metroid prime trilogy με αποκάλυψη super metroid remake στο στυλ του 2 στο 3ds. Sneak peak Για Το metroid prime 4. Περισσότερες πληροφορίες για το BotW 2 που πραγματικά πιστεύω ότι θα βγει φέτος. Pikmin 4 με κοντινή ημερομηνία κυκλοφορίας. Τέλος bayonetta 3 με release τον Απρίλιο και άμεσα διαθέσιμο το W101! 

Φτάνουν τα όνειρα. Αντε να δω αν πετύχει η ευχή και δω έστω ένα από αυτά που έγραψα. 

το nier είναι φοβερή περίπτωση για port, απλά κάτι κακό είχε συμβεί με αυτό και έτρεχε ψιλοχάλια (και στο ps4 χάλι ήταν) , αν δε πέσει δουλειά λες να το αντέξει το switch? 

 

όχι ότι είναι κάποιο παιχνίδι με  γραφικά που θα σου ρίξουν τα σαγόνια, αλλά κάτι δεν ήταν καλό

 

το persona 5 είναι οτι πρέπει για switch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, logistoulis είπε

η όποια γκρίνια για τις τιμές υπάρχει παντού στον κόσμο, δεν είναι ελληνικό φαινόμενο , εγώ προσωπικά τη διαβάζω διαρκώς 

και όπως έχω ξαναπεί δεν είναι βλάκες οι έξω να πετάνε τα λεφτά τους, ας μην προσπαθούμε να γινόμαστε κακομοίρηδες και να υποβιβάζουμε τους εαυτούς μας με το παραμικρό 

Το οτι υπαρχει γκρινια για κατι,δεν σημαινει παντα οτι στεκει κιολας.

Και για το Resident evil 2 υπηρχε γκρινια για την τιμη του απο πολλους οτι ειναι λεει ακριβο για την διαρκεια του.

Ελα μου ομως που ολα τα resident evil της σειρας και παλιοτερα ειχαν τετοια τιμη.

Και για τα call of duty/fifa κλπ υπαρχει γκρινια καθε χρονο,και καθε χρονο πουλανε τα αντερα τους.

Περαν τουτου οπως ειπα και πιο πισω,αν κρινεις οτι ενα παιχνιδι δεν αξιζει για σενα τα 60ευρω(οτι βασικα ισχυει για το οποιοδηποτε προιον),παρτο φθηνοτερα. Υπαρχουν σκρουτζομαγαζα/αγορες απο εξωτερικο,υπαρχουν αγγελιες,υπαρχουν εκπτωσεις/επιστροφες απο τραπεζες και παει λεγοντας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Με τις φήμες να έχουν αναζωπυρωθεί για το direct μέσα στις επόμενες μέρες ας κάνω και εγώ το δικό μου wish list. Παίζοντας Astral chain είμαι 100% σίγουρος ότι μια έκδοση του nier automata είναι απόλυτα εφικτή οπότε φέρτε στο λαό το παιχνίδι παρακαλώ, εύκολο double dip. Έπειτα είναι βέβαιο ότι θα δούμε persona 5 scramble στο direct οπότε συνδυαστικά με το Tokyo mirage sessions κάντε και ένα reveal του SMT V μαζί με ανακοίνωση του persona 5 Royal για το switch. Καπάκι δώστε port του xenoblade chronicles X ως shadow drop. Μετά θέλουμε νορμάλ έκδοση του Resident Evil 7 και του 2 remake. Το alien isolation δείχνει ξεκάθαρα ότι είναι απόλυτα ικανό το μηχάνημα για ικανοποιητική απόδοση και των δύο. Μετά shadow drop metroid prime trilogy με αποκάλυψη super metroid remake στο στυλ του 2 στο 3ds. Sneak peak Για Το metroid prime 4. Περισσότερες πληροφορίες για το BotW 2 που πραγματικά πιστεύω ότι θα βγει φέτος. Pikmin 4 με κοντινή ημερομηνία κυκλοφορίας. Τέλος bayonetta 3 με release τον Απρίλιο και άμεσα διαθέσιμο το W101! 

Φτάνουν τα όνειρα. Αντε να δω αν πετύχει η ευχή και δω έστω ένα από αυτά που έγραψα. 

Δεν ζητάς δώρο και ένα ταξίδι στο φεγγάρι από τον Elon Musk μια και έχεις πάρει φόρα;:P

Εγώ περιμένω να δω τα αμέτρητα ποστ για ΜP Trilogy(ξανά) με κατάληξη όλοι αυτοί που το ζητούν να απογοητευτούν(ξανά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το οτι υπαρχει γκρινια για κατι,δεν σημαινει παντα οτι στεκει κιολας.

Και για το Resident evil 2 υπηρχε γκρινια για την τιμη του απο πολλους οτι ειναι λεει ακριβο για την διαρκεια του.

Ελα μου ομως που ολα τα resident evil της σειρας και παλιοτερα ειχαν τετοια τιμη.

Και για τα call of duty/fifa κλπ υπαρχει γκρινια καθε χρονο,και καθε χρονο πουλανε τα αντερα τους.

Περαν τουτου οπως ειπα και πιο πισω,αν κρινεις οτι ενα παιχνιδι δεν αξιζει για σενα τα 60ευρω(οτι βασικα ισχυει για το οποιοδηποτε προιον),παρτο φθηνοτερα. Υπαρχουν σκρουτζομαγαζα/αγορες απο εξωτερικο,υπαρχουν αγγελιες,υπαρχουν εκπτωσεις/επιστροφες απο τραπεζες και παει λεγοντας.

έλα ρε συ το resident 20 ευρώ κάνει μέχρι και τώρα που μιλάμε

 

ας μην κριτικάρουμε παιχνίδια που ξέρουμε ότι θα πέσει η τιμή στα τάρταρα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, στη nintendo συνήθως δεν έχεις κάτι τέτοιο να προσμένεις και δεν διαφωνώ απαραίτητα με τη μη μείωση τιμών, αλλά αυτό δεν πάει για όλη τη γκάμα της 

οκ είναι και θέμα γούστου , όπως και να χει και πόσο θα σε κρατήσει ένα παιχνίδι 

πχ το odyssey όπως είπα με κράτησε και θα επανέλθω να το προχωρήσω και με κόβω για 80ωρο στο νερό μέχρι να τελειώσω μαζί του, αλλά κάποιος αν θέλει μπορεί να ασχοληθεί με αυτό το πολύ κάνα 20ωρο και απλά να το τερματίσει  (ότι θα κάνω εγώ δηλαδή με το dk που δεν μου προκαλεί ενδιαφέρον να το ολοκληρώσω)

και το zelda άλλοι το παίζουν 200ωρα εγώ έπιασα τις 75-80 και άντε να του ρίξω και κάνα 10ωρο επιπλέον, το συγκεκριμένο όμως (αν δε το σιχαθείς και το αφήσεις από την αρχή) ένα 40ωρο το θέλει και ας πηγαίνεις σχετικά βιαστικά 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουν ένα franchise που, τουλάχιστον εγώ, δεν το έχω ακούσει στη γενικότερη συζήτηση "what's next" για το Switch, το Pilotwings.

Μάλλον δεν είναι και ο πιο μαζικός τίτλος μα θυμάμαι να περνάω πολλές ώρες στο Ν64 και πρόσφατα έπαιξα την έκδοση που είχε βγάλει για το 3DS, το 2011 βέβαια...

Πιστεύω μια επαναφορά του με προσθήκη κάποιου είδους co-op (αφού και η Ν έχει πάρει φόρα με το co-op σε πολλούς τίλους) δεν θα πήγαινε κι άσχημα.

46 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Με τις φήμες να έχουν αναζωπυρωθεί για το direct μέσα στις επόμενες μέρες ας κάνω και εγώ το δικό μου wish list. Παίζοντας Astral chain είμαι 100% σίγουρος ότι μια έκδοση του nier automata είναι απόλυτα εφικτή οπότε φέρτε στο λαό το παιχνίδι παρακαλώ, εύκολο double dip. Έπειτα είναι βέβαιο ότι θα δούμε persona 5 scramble στο direct οπότε συνδυαστικά με το Tokyo mirage sessions κάντε και ένα reveal του SMT V μαζί με ανακοίνωση του persona 5 Royal για το switch. Καπάκι δώστε port του xenoblade chronicles X ως shadow drop. Μετά θέλουμε νορμάλ έκδοση του Resident Evil 7 και του 2 remake. Το alien isolation δείχνει ξεκάθαρα ότι είναι απόλυτα ικανό το μηχάνημα για ικανοποιητική απόδοση και των δύο. Μετά shadow drop metroid prime trilogy με αποκάλυψη super metroid remake στο στυλ του 2 στο 3ds. Sneak peak Για Το metroid prime 4. Περισσότερες πληροφορίες για το BotW 2 που πραγματικά πιστεύω ότι θα βγει φέτος. Pikmin 4 με κοντινή ημερομηνία κυκλοφορίας. Τέλος bayonetta 3 με release τον Απρίλιο και άμεσα διαθέσιμο το W101! 

Πολύ καλή και ρεαλιστική λίστα μπράβο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τερμάτισα το Dragon Quest XI S μετά από κάνα 60ωρο. Παιχνιδάρα! Φυσικά για όλα τα quests χρειάζεσαι τουλάχιστον άλλες 15-20 ώρες. Μου άρεσε που δεν έπρεπε να grindάρω με τις ώρες. Από την άλλη περίμενα τα bosses λίγο πιο απαιτητικά. Ήμουν πολύ φειδωλός με τη σπατάλη gold coins με αποτέλεσμα στον τερματισμό να έχω 386000 διαθέσιμα αντί να τα σκορπίσω όλα για equipment και φίλτρα. :D Ότι έκατσαν και δημιούργησαν 400 είδη τεράτων μόνο για το game αυτό (αυτά να βλέπει η GameFreak).

Ωραία ιστορία, σίγουρα πολύ πιο μεστή από πολλά άλλα (πχ Octopath).

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το έλιωσες ε; εγώ είμαι κάπου στο 20ωρο αλλά έτσι που πιάνω ό,τι ξέμπαρκο βρεθεί μπροστά μου έμεινα πίσω 

πρέπει να φύγει μες στο μήνα, πολύ το πιλατεύω 

 

στο θέμα του grinding πάντως δε μπορώ να αποφασίσω αν όντως κάνω grinding ή κάνω τα απολύτως απαραίτητα, μάλλον το κουμαντάρω κάπως και κάνω το απολύτως απαραίτητο level up και δεν σκοτώνω ό,τι βρίσκω μπροστά μου, αποφεύγω αρκετές μάχες γιατί ψιλοκουράζει η φάση 

αν και υπάρχει πρόκληση δεν θα έλεγα ότι είναι περίπατος το παιχνίδι, έχω πεθάνει μερικές φορές από απροσεξία στη προτετοιμασία μου  ή στις στρατηγικές μου 

 

αλλά κάποιος μηχανισμός δουλεύει στο πίσω μέρος του μυαλού που μου λέει σε αυτή τη περιοχή κάνε τόσες μάχες πχ μη μείνεις πίσω και προς το παρόν  με πάει καλά αυτή η τακτική δεν έχω βρεθεί να με τσακίζουν, μάλλον μόλις αντιληφθώ αυξημένη δυσκολία σε μια νέα περιοχή ανεβάζω λίγο να είμαι μες στα πράγματα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, nkarafo είπε

Εντάξει για το Luigi's Mansion, σεβαστό είναι απλό και δεν έχει βάθος αλλά όχι ότι και το donkey kong tropical freeze δεν αξίζει τα λεφτά του και είναι καρκινιάρικο!! Μάλλον δεν είσαι του platform. Απλά αυτό. Το παιχνίδι είναι εξαιρετικότατο! Το είχα τερματίσει στο Wii U και για μένα όπως και για άλλους είναι από τα καλύτερα platform ever! Ωραίο level design, ωραία γραφικά, πολύ καλό soundtrack και ειδικά στο Switch αν δεν κάνω λάθος είναι και λίγο πιο εύκολο. Απορώ πως εσύ βρίσκεις κακό χειρισμό κλπ, αλλά μάλλον φίλε μου είσαι για άλλα genres - είδη - πχ RPG, κλπ. Όχι για platform. 

για το donkey kong συμφωνώ και εγώ απόλυτα και ειλικρινά το μετάνιωσα που το αγόρασα. Δλδ για μένα και πάντα προσωπική γνώμη βέβαια δεν συγκρίνεται με τίποτα με το Rayman που είναι σαν platform και σε σχεδιασμό και σε κλιμάκωση δυσκολίας δέκα σκαλιά ποιο πάνω.

Τώρα να πω και το mario sonic olympic games. Φοβερό χαβαλεδιάρικο. Πολύ καλός τίτλος για τους νοσταλγούς των arcade olympic games. Το προτείνω με χίλια μόνο αν παίζεται και με φίλους γιατί το single player του δεν ξέρω αν μπορεί να σε κρατήσει για καιρό σαν τίτλος. Το online του αν μπεις κάποιες ώρες μπορεί να βρεις room κυρίως στο 100αρη. 

Φυσικά συνεχίζω το Daemon Machina που έχω φάει τρελό κόλημα. 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, chek2fire είπε

 Δλδ για μένα και πάντα προσωπική γνώμη βέβαια δεν συγκρίνεται με τίποτα με το Rayman που είναι σαν platform και σε σχεδιασμό και σε κλιμάκωση δυσκολίας δέκα σκαλιά ποιο πάνω.

Ενταξυ τα Rayman τα εχει δωσει και τσαμπα ουτως ή αλλως η Ubi,αρα λογικο να τα βλεπει καποιος διαφορετικα.

πολυ ωραια παιχνιδια και αυτα(απο τα λιγα πραγματικα καλα παιχνιδια/σειρες της Ubisoft) αλλα νομιζω οτι ειναι ακραιο να λεμε οτι το Donkey Kong δεν συγκρινεται με τιποτα με τα Rayman.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το να συγκρίνεται το Rayman Legends με το DKCRTF είναι σαν να συγκρίνεται κάποιο Assassin's Creed με το Witcher 3. 

Τόσες κλάσεις πιο κάτω είναι το Rayman.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...