Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψηφιακο το εχει σε εκπτωση μεχρι τις 12 του μηνα αν  δεν κανω λαθος.

37 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Mario Kart 39,99€ αξίζει;

Αν ασχοληθεις μαζι του,προφανως και αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πρόκειται να το παίζεις συνέχεια online συμφέρει η ψηφιακή μορφή αλλιώς θα διαλύσεις το σλοτ στο τέλος από το βάλε βγάλε ή μπορεί και να βαριέσαι να ξεκινησεις να βάζεις την κάρτα για να παίξεις αν παράλληλα παίζεις και κάτι άλλο

Αυτό είναι ένα παιχνίδι που αν έπαιρνα (δεν είμαι σίγουρος αν το θέλω, δεν έχω εξερευνήσει τι έχει να μου προσφέρει) θα το έπαιρνα σίγουρα σε ψηφιακό

Μόνο παιχνίδια της μιας φοράς σε retail

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Dr. Serkan Toto: "No doubt in my mind that Nintendo will launch Switch Pro in 2020"

Switch Pro launch – There is absolutely no doubt in my mind that Nintendo will launch a “Switch Pro” in 2020, my guess is at $399. More specifically, I predict 4K support, bigger cartridge sizes, and of course beefed-up components. I also think the device will launch after the summer holidays to counter the roll-out of the PS5 and next-gen Xbox later in the year – along with a first-party, system-seller game.

Ο μόνος λόγος που δίνω μια πιθανότητα να βγει BotW 2 μέσα στο 2020. Launch το Σεπτέμβρη, παρέα με το NSw Pro και να υποστηρίζει 4Κ/30 ή 1080p/60. Και άσε τα twins να βγουν στις γιορτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, logistoulis said:

το έλιωσες ε; εγώ είμαι κάπου στο 20ωρο αλλά έτσι που πιάνω ό,τι ξέμπαρκο βρεθεί μπροστά μου έμεινα πίσω 

πρέπει να φύγει μες στο μήνα, πολύ το πιλατεύω 

στο θέμα του grinding πάντως δε μπορώ να αποφασίσω αν όντως κάνω grinding ή κάνω τα απολύτως απαραίτητα, μάλλον το κουμαντάρω κάπως και κάνω το απολύτως απαραίτητο level up και δεν σκοτώνω ό,τι βρίσκω μπροστά μου, αποφεύγω αρκετές μάχες γιατί ψιλοκουράζει η φάση 

αν και υπάρχει πρόκληση δεν θα έλεγα ότι είναι περίπατος το παιχνίδι, έχω πεθάνει μερικές φορές από απροσεξία στη προτετοιμασία μου  ή στις στρατηγικές μου 

αλλά κάποιος μηχανισμός δουλεύει στο πίσω μέρος του μυαλού που μου λέει σε αυτή τη περιοχή κάνε τόσες μάχες πχ μη μείνεις πίσω και προς το παρόν  με πάει καλά αυτή η τακτική δεν έχω βρεθεί να με τσακίζουν, μάλλον μόλις αντιληφθώ αυξημένη δυσκολία σε μια νέα περιοχή ανεβάζω λίγο να είμαι μες στα πράγματα 

Δες ποια τέρατα δίνουν πολύ XP και τσάκιζε αυτά. :D Επίσης αν βρεις metal slime μην τα αφήνεις να φεύγουν κι ας χάνεις 1-1-1-1-1 το life τους. Δίνουν τρελό XP.

Επίσης το auto battle γλυτώνει άπειρες επαναλαμβανόμενες βαρετές επιλογές από μεριάς σου.

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Dr. Serkan Toto: "No doubt in my mind that Nintendo will launch Switch Pro in 2020"

Switch Pro launch – There is absolutely no doubt in my mind that Nintendo will launch a “Switch Pro” in 2020, my guess is at $399. More specifically, I predict 4K support, bigger cartridge sizes, and of course beefed-up components. I also think the device will launch after the summer holidays to counter the roll-out of the PS5 and next-gen Xbox later in the year – along with a first-party, system-seller game.

Ο μόνος λόγος που δίνω μια πιθανότητα να βγει BotW 2 μέσα στο 2020. Launch το Σεπτέμβρη, παρέα με το NSw Pro και να υποστηρίζει 4Κ/30 ή 1080p/60. Και άσε τα twins να βγουν στις γιορτές.

4K πώς; Υπάρχει κάποιος tegra που μπορεί κάτι τέτοιο;

Θα είναι λίγο σουρεαλ πάντως μέχρι να βγουν οι νέες κονσόλες από τον ανταγωνισμό να υπάρχει μια φορητή κονσόλα που να παίζει 4Κ ενώ οι βασικές εκδόσεις των υπαρχουσών κονσολών να παίζουν ακόμα 1080, θα μπορούσε έστω και για λίγο καιρό να κερδίσει τις εντυπώσεις αν και πιο ρεαλιστικό είναι να στοχεύουν σε όντως 1080 με καλύτερα textures σε κάναν απαιτητικό τίτλο (o,τι κάνει δηλαδή ένα σταθερό ps4 σήμερα, τα 4Κ μου ακούγονται λίγο ιστορίες με δράκους)

Επίσης άλλη ερώτηση που έχω είναι η εξής, θα ήταν ρεαλιστικό λέτε να βγουν patches για την επιπλέον ανάλυση σε ήδη υπάρχοντες τίτλους;

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, logistoulis said:

4K πώς; Υπάρχει κάποιος tegra που μπορεί κάτι τέτοιο;

Επίσης άλλη ερώτηση που έχω είναι η εξής, θα ήταν ρεαλιστικό λέτε να βγουν patches για την επιπλέον ανάλυση σε ήδη υπάρχοντες τίτλους;

Απλά output resolution. Σαν το 8Κ των next gen twins 😛 Μην ψαρώνετε 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Απλά output resolution. Σαν το 8Κ των next gen twins 😛 Μην ψαρώνετε 😛 

Κοίτα το τωρινό switch είναι ας πούμε καλύτερο από ένα 360 αλλά όχι ένα ps4

Αν σκάσει κάποιο pro που να είναι καλύτερο από ps4 (σκέτο) θα μιλάμε για θαύμα, βασικά θα είναι φανταστικό όχι απλά θαύμα, όνειρο θα μιλάμε για δυνατότητα port πολλών σοβαρών πραγμάτων χωρίς υποχωρήσεις

Αυτό θεωρώ ως ρεαλιστικό στόχο , το 4Κ θα ειπωθεί αν ειπωθεί για λόγους μάρκετινγκ

Αλλά ακόμα και ένα απλό ps4 δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται να ξεπεραστεί σήμερα, ήδη έχει βγει το slim μικρότερη λιθογραφία, το να έχουμε τέτοια γραφικά σε φορητο soc ίσως είναι ακόμα πολύ πρόωρο και το switch ήταν καλύτερο από το 360 10+ χρόνια μετά..

Και καλύτερα αν είναι να κάνουν κάτι να το κάνουν την ώρα που πρέπει και όχι βιαστικά, εκτος αν πρόκειται το switch στο τέλος να έχει 4-5 εκδόσεις

Για να δούμε.. θα είχε ενδιαφέρον πάντως να μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, logistoulis said:

Κοίτα το τωρινό switch είναι ας πούμε καλύτερο από ένα 360 αλλά όχι ένα ps4

Αν σκάσει κάποιο pro που να είναι καλύτερο από ps4 (σκέτο) θα μιλάμε για θαύμα

Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να είναι κάποια mobile gpu καλύτερη από ~radeon 7870 που έχει το PS4. Απλά το ξεχνάς. :D 
Επίσης ό,τι Pro και να βγει, πάλι τα παιχνίδια θα πρέπει να είναι συμβατά με τις υφιστάμενες κονσόλες αλλιώς θα έχουν κάνει μια τρύπα στο νερό.

Η διαφορά του mobile-enabled gaming με οτιδήποτε σταθερό (άρα με σταθερή παροχή ενέργειας) είναι χα-ο-τι-κη. Και που έχουν καταφέρει να φέρουν έστω και πετσοκομμένα ΑΑ current gen τίτλους θαύμα είναι, δεν το περίμενα αγοράζοντας το Switch με τίποτα.

Επίσης σαν raw power δεν είναι καν επιπέδου 360, έχει συζητηθεί ξανά. Αλλά και να είναι δεν αλλάζει κάτι στα προηγούμενα. Κονσόλα 15ετίας κοντεύει να γίνει το 360 τώρα πια... 15 χρόνια για την τεχνολογία είναι κάτι παραπάνω από αιώνας.

Το κακό στην όλη ιστορία είναι ότι ακόμα και η Nvidia δεν έχει κάτι αξιόλογα καλύτερο σε low power SoC πέραν του Xavier, το οποίο όμως αφ' ενός δεν βγήκε με το mobile-low power gaming κατά νου όπως το X1, αφ' εταίρου ακόμα και η πιο low power εκδοχή του είναι στα 10W, δηλαδή περισσότερο απ' όσο καταναλώνει όλο το Switch σε full mobile load αυτή τη στιγμή.

Ήδη έχουν φέρει την κονσόλα στα όριά της. Στο dragon quest μου ανάβει σε mobile use το ανεμιστήρι!! Που είχαν πει ότι δε θα γίνεται. Ίσως γι' αυτό να πίνει τη μπαταρία...

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να έβγαζαν μια μόνο σταθερή εκδοχή;

Το όποιο όμως θα ήταν ψιλοανούσιο.. 

Θα υπήρχε βέβαια ενδιαφέρον από πολλούς αλλά θα αναιρούσε το όλο νόημα του switch (το οποίο βέβαια έγινε ήδη από την άλλη μεριά με την έκδοση του lite ) 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, logistoulis said:

Να έβγαζαν μια μόνο σταθερή εκδοχή;

Το όποιο όμως θα ήταν ανούσιο..

Θα είχε νόημα να έβγαζαν μια μόνο σταθερή που να μπορούσε ακόμα και να παίξει τα υφιστάμενα και τα μελλοντικά παιχνίδια σε 4Κ ναι, τώρα που το ξανασκέφτομαι.
Αλλά οτιδήποτε mobile με καμία δύναμη δε θα είναι δραματικά ταχύτερο από τα τωρινά. Εκτός κι αν βάλουν κάνα Xavier ή Tegra X2 και παρέα οθόνη 8" full HD. Που και αυτό χωρίς ιδιαίτερο νόημα το βρίσκω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το Mario kart 8 και γω θα προτιμούσα να το είχα σε ψηφιακή μορφή , έχει πολύ φάση ειδικά ονλαιν αλλά στον κοτσωβολο της γειτονιάς μου το είχε 45€ είχα και ένα κουπόνι το πήρα στα 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NobodyRankXV είπε

Πάντως το Mario kart 8 και γω θα προτιμούσα να το είχα σε ψηφιακή μορφή , έχει πολύ φάση ειδικά ονλαιν αλλά στον κοτσωβολο της γειτονιάς μου το είχε 45€ είχα και ένα κουπόνι το πήρα στα 30

Δε σε πιάνει καμία φορά να θες να το βάλεις για λίγο και να βαριέσαι να αλλάξεις κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

Δε σε πιάνει καμία φορά να θες να το βάλεις για λίγο και να βαριέσαι να αλλάξεις κάρτα;

Η αλήθεια είναι πως ακόμα δεν το έχω νιώσει αυτό χδ αλλά μόλις μεγαλώσει η βιβλιοθήκη μου το βλέπω να έρχεται χδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...