Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Με κάποιον λέγαμε προημερών εδω οτι ψάχνει σε προσφορά το Bayonetta, βλέπω μόλις το  retail με 1+2 στον Κώτσοβολο στα 30 ευρώ για όποιον ενδιαφέρεται...

Όταν μπαίνει στο store μπαίνει και κωτσο μαζί

Άντε να χτυπήσει και το astral chain το 30αρι έστω 40αρι

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Όταν μπαίνει στο store μπαίνει και κωτσο μαζί

Άντε να χτυπήσει και το astral chain το 30αρι έστω 40αρι

Store εννοείς το eshop του Switch? Γιατί εκεί βλέπω δεν είναι σε έκπτωση αυτή την στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bad_freddy είπε

Store εννοείς το eshop του Switch? Γιατί εκεί βλέπω δεν είναι σε έκπτωση αυτή την στιγμή.

Ναι το έχω παρατήσει να συμβαίνει μπορεί και να είναι σύμπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Όταν μπαίνει στο store μπαίνει και κωτσο μαζί

Άντε να χτυπήσει και το astral chain το 30αρι έστω 40αρι

Προφανως και ειναι συμπτωση.

Καμια αλυσιδα ποτε δεν εκανε price match τις τιμες στο store και στα κουτατα παιχνιδια,ειδικα οταν μιλαμε για exclusive.

Και απο οτι βλεπω πχ στο mario kart,ουτε απο Amazon μερια εχουμε price match.

Στις εδω αλυσιδες μονο αν εχεις καποιο γνωστο που δουλευει μεσα πετυχαινεις τα παιχνιδια οταν εχουν μειωση τιμης οπως το Smash bros στα 40ευρω απο τον Γερμανο πριν μηνες ή το splatoon 2 στα 20 ή 30ευρω που επαιξε το 2018.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προφανως και ειναι συμπτωση.

Καμια αλυσιδα ποτε δεν εκανε price match τις τιμες στο store και στα κουτατα παιχνιδια,ειδικα οταν μιλαμε για exclusive.

Και απο οτι βλεπω πχ στο mario kart,ουτε απο Amazon μερια εχουμε price match.

Στις εδω αλυσιδες μονο αν εχεις καποιο γνωστο που δουλευει μεσα πετυχαινεις τα παιχνιδια οταν εχουν μειωση τιμης οπως το Smash bros στα 40ευρω απο τον Γερμανο πριν μηνες ή το splatoon 2 στα 20 ή 30ευρω που επαιξε το 2018.

Ότι πάει για online πάρτο ψηφιακό επιμένω

Έστω και με το voucher της Nintendo στα 50€

Αυτά τα παιχνίδια δεν είναι βάλε βγάλε καρτουλα αν πρόκειται να τα παίξεις 100αδες ώρες

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

Όταν μπαίνει στο store μπαίνει και κωτσο μαζί

Πιο πανω γραφτηκε αυτο,το οποιο στην πραξη δεν ισχυει,σε αυτο συγκεκριμενα απαντησα,οχι που ειναι καλυτερο να το παιζει ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Αυτοι εισαι σε θεση να φερουν το RDR αλλα κανενα monster hunter 😡

Kυριοι αγορασαμε την κονσολα για happy hunting 

Νομίζω ότι το rdr2 είναι κόκκινη γραμμή για το Switch αλλά τους έχω ικανούς. Υπήρχαν έντονες φήμες ότι υπάρχει στα σκαριά Switch monster hunter. Δεν φαίνεται κάτι πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Νομίζω ότι το rdr2 είναι κόκκινη γραμμή για το Switch αλλά τους έχω ικανούς. Υπήρχαν έντονες φήμες ότι υπάρχει στα σκαριά Switch monster hunter. Δεν φαίνεται κάτι πάντως. 

Δεν φαινεται δυστηχως και μαλλον δεν θα φανει 😪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Georgegr3 είπε

Καλή χρονιά σε όλους! Μιλούσατε πριν 5-6 σελίδες για θήκες με αφορμή ερώτηση φίλου. Ειδα οτι προτείνατε από τις εταιρείες satisfy και skull co αλλά επειδή δεν με ενδιαφέρει το grip (μπορεί και κακώς, αλλά ένα ποκεμον και ενα mario kart έχω πλέον) θα με ενδιέφερε σε πρώτη φάση κάτι απλό σε θήκη και τζαμάκι. Έχω δει αρκετές από πχ ardistel στην Ελλάδα, που φαίνεται να έχει καλή ποιότητα και μια μεγαλύτερη που ίσως παραπάει και παίρνει και το dock, καμιά μικρή όμως δεν έχει διχτακι όπως η orzly, για να βάζεις κάνα φορτιστή, επιπλέον σετ joycons κλπ που αυτά είναι τα απαραίτητα για μένα. Η θήκη από Ελλάδα βγαίνει στα 20€, από αμαζον de μαζί με τζαμάκι 19 + μτφ και βρήκα και αυτό το σετ με περισσότερα (περιττά) πράγματα στα 20€ +μτφ. Προτείνατε επίσης και αυτήν από το amazon es αλλά δεν ξέρω αν θα χρησιμοποιήσω όλα τα πράγματα ή αν θέλω να δώσω ένα 50αρι. Προτείνετε κάτι άλλο ή έχετε καμιά ιδέα;

Έχω πάρει τις θήκες της Ardistel που γράφεις και είναι φουλ βολικές και ανθεκτικές. Η μικρή είναι ότι πρέπει για απλή μεταφορά και χωράει και 8 games στις κόκκινες θηκούλες μα δεν έχει χώρο για κάτι έξτρα όπως φορτιστή οπότε περισσότερο βολεύει στη μεταφορά "της μιας μέρας", επίσης μπορείς να στηρίξεις την κονσόλα διαγώνια για tabletop mode. Η μεγάλη χωράει όλο τον εξοπλισμό που χρειάζεσαι (κονσόλα, dock, χειριστήριο, καλώδια) αν πας σε σπίτι φίλων ή τέλος πάντων σε άλλο χώρο που θα τα συνδέσεις στο dock για TV mode.

Όσο για το tempered glass της Orzly είναι άψογο, ίσως το καλύτερο που μπορείς να πάρεις, περιέχει 2 τζαμάκια και bonus η εύκολη bubble-free εφαρμογή του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Αυτοι εισαι σε θεση να φερουν το RDR αλλα κανενα monster hunter 😡

Kυριοι αγορασαμε την κονσολα για happy hunting 

9/10 μηνύματα σου είναι για MH. 😂🤣 Παίξε και τίποτα άλλο ρε! 😋

 

Πάντως είναι ξεκάθαρα μούφα το θέμα του RDR2. Δεν έβγαλαν το GTAV που το είχαν και στην προηγούμενη γενιά και θα βγάλουν αυτό; Απίθανο.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, non-serviam είπε

9/10 μηνύματα σου είναι για MH. 😂🤣 Παίξε και τίποτα άλλο ρε! 😋

 

A δε με παρακολουθεις, αρχισα ξανα Destiny 2! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Καλημέρα πτυχιούχε, πτυχιούχος κι εδώ. :D Μίλησα για ασυμβατότητα μεταξύ Tegra - Adreno/άλλων λύσεων. Προφανώς και τα Nvidia τσιπάκια είναι συμβατά μεταξύ τους. Κατά τ' άλλα αυτά που λες για το Xavier και ότι είναι AI oriented τα έχω ήδη πει (not low power gaming oriented). Η Nvidia δεν έχει κανένα διάδοχο έτοιμο γιατί το Shield για το οποίο αρχικά το έφτιαξε απλά πάτωσε. Επίσης ό,τι και να βγάλει δεν επαρκεί η τεχνολογία αυτή τη στιγμή για να έχεις ένα φορητό PS4 σε επιδόσεις που να έχει αυτονομία πάνω από 5 λεπτά. Μόνο ελαφριές βελτιώσεις σαν αυτές που ανέφερα ήδη είναι εφικτές. Επίσης, για τη Nintendo μιλάμε...

Η φάση είναι απολαύστε το όσο κρατεί και για τέλη 2020 θα δούμε τι μας ετοιμάζει. Εγώ θα έλεγα τίποτα έως πολύ λίγα πράγματα σχετικά με ένα φορητό Switch Pro.

Άρα καταλαβαινόμαστε ρε. 😋
Μα δεν χρειάζεται να έχει απόδοση PS4 στην μπαταρία. Αρκεί όταν είναι στο dock μαζί με έναν σωστό upscaler. Και σίγουρα η NVIDIA έχει τον διάδοχο του X2 κάπου. Επειδή εμείς οι πλεμπαίοι δεν το ξέρουμε δεν σημαίνει κάτι. Πάντως επειδή έχω και X1 και X2 developer kits, έχουν μεγάλη διαφορά στα παιχνίδια (στα άλλα ακόμα πιο πολύ). Με μια αλλαγή node σίγουρα μπορεί να ξεπεράσει το 1TF, ίσως και σε mobile. Η Apple δηλαδή πέρσι έβγαλε 1.4TF GPU σε iPad (πιο μεγάλη επιφάνεια, πιο μεγάλη μπαταρία, αλλά χωρίς κινούμενα μέρη, aka fan), δεν μπορεί η NVIDIA που είναι καθαρή εταιρία GPU;
Βέβαια συμφωνούμε απόλυτα, η Ν είναι η Ν... 😅

4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

A δε με παρακολουθεις, αρχισα ξανα Destiny 2! 😁

Εγώ πάλι παρότι έχω άνετα 300 παιχνίδια backlog (χωρίς υπερβολές 😅 ), σκέφτομαι να βάλω το BOTW. Τι παιχνιδάρα ΓΤΧΜ!!! Μακάρι να μπορούσα να κάνω ρεσετ τον εγκέφαλο μου για να είναι σαν να το παίζω πρώτη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω εσας τους πτυχιουχους(κλαιω) μιας και ειμαι και εγω, που σπουδασατε? Εχει φαση να σας πετυχα πουθενα, ειναι μικρος ο κοσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχε επιβεβαιωσει ο Reggie οτι Red Dead δεν προκειται να κυκλοφορησει για Switch.

Η μονη ας το πουμε ρεαλιστικη λυση για να βγει στο Switch ειναι μεσω Streaming αλα Resident evil 7.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...