Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το red dead στο switch θα το δούμε να τρέχει μονάχα σε μορφή βίντεο στο youtube που έχει🤣.

Αυτό που βρήκαν είναι support για pro controller όπου αυτό είναι από το steam που δέχεται το pro controller.

Αν λένε ότι είναι θαύμα που τρέχει το switch το witcher 3 σε μια πολύ χαμηλή ποιότητα τότε το red dead έχει 0% πιθανοτητα να τρέξει εκτός όπως είπαν και πιο πάνω αν είναι σε streaming έκδοση.

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιξα το story του luigi mansion 3 και μπορώ να πω ότι μετά το xc2 το οπτικό κομμάτι του μου φάνηκε πανέμορφο (όχι οτι αν δεν ήταν μετά το xc2 δεν θα έλεγα το ίδιο ) , πήγα να δοκιμάσω να παίξω το the world ends with you αλλά δεν μπόρεσα να συνηθίσω τον χειρισμό του οπότε με βλέπω να γυρνάω στο σύμπαν του xc2 κ να παίξω το xc2 torna 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σήμερα από Κωτσόβολο του νέου Ηρακλείου το bayonetta 2 στα 30 ευρώ προσφορά. Για να δούμε τι λέει σαν παιχνίδι, έχω να ασχοληθώ με hack n' slash game από το καταπληκτικό god of war 3 στο ps3. Πέρασα και από τα public στο μολ και για καλή μου τύχη βρήκα στα μεταχειρισμένα το dragon quest xi στα 40 ευρώ, μια χαρά στα 70 ευρώ δύο παιχνιδάρες, λογικά. Χρόνο να δω πότε θα βρω να τα παίξω, μιας και πήρα και το final fantasy 9 τώρα στις χριστουγεννιάτικες προσφορές(απωθημένο δεν είχε παιχτεί τότε στον καιρό του). Ευκαιρία κιόλας για μια άμεση σύγκριση ανάμεσα σε dq game με ff game, αν και θα περάσουν αρκετοί μήνες για κάτι τέτοιο 😅.

Επίσης στο κατάστημα του νέου Ηρακλείου είχε σε προσφορά τα εξής παιχνίδια που δεν τα έχει το site, ένα αντίτυπο mario odyssey 40ε, ένα αντίτυπο donkey kong tropical freeze 45ε, ένα αντίτυπο mario tennis 45ε και δυο αντίτυπα mario kart 45ε.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

@Grim Ripperτην τσιμπησες τελικα την κονσολα?

Μπα, τελικά αποφάσισα να αφήσω την αγορά για αργότερα. Έφυγαν αρκετά λεφτά τώρα με τις γιορτές και η αλήθεια είναι δεν ήθελα να ξοδέψω και άλλα χρήματα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vampao είπε

Πήρα σήμερα από Κωτσόβολο του νέου Ηρακλείου το bayonetta 2 στα 30 ευρώ προσφορά. Για να δούμε τι λέει σαν παιχνίδι, έχω να ασχοληθώ με hack n' slash game από το καταπληκτικό god of war 3 στο ps3. Πέρασα και από τα public στο μολ και για καλή μου τύχη βρήκα στα μεταχειρισμένα το dragon quest xi στα 40 ευρώ, μια χαρά στα 70 ευρώ δύο παιχνιδάρες, λογικά. Χρόνο να δω πότε θα βρω να τα παίξω, μιας και πήρα και το final fantasy 9 τώρα στις χριστουγεννιάτικες προσφορές(απωθημένο δεν είχε παιχτεί τότε στον καιρό του). Ευκαιρία κιόλας για μια άμεση σύγκριση ανάμεσα σε dq game με ff game, αν και θα περάσουν αρκετοί μήνες για κάτι τέτοιο 😅.

Επίσης στο κατάστημα του νέου Ηρακλείου είχε σε προσφορά τα εξής παιχνίδια που δεν τα έχει το site, ένα αντίτυπο mario odyssey 40ε, ένα αντίτυπο donkey kong tropical freeze 45ε, ένα αντίτυπο mario tennis 45ε και δυο αντίτυπα mario kart 45ε.

Κι εγώ το έχω σκεφτεί το 9 στο switch μιας και δεν το έχω παίξει επίσης, κααααπποια στιγμή θα το πάρω

Άλλωστε βγαίνει συχνά πυκνά σε έκπτωση

Τερμάτισα το tropical freeze που με είχε αρρωστήσει από τη δυσκολία του :lol:, στο 70% το άφησα, δε θέλω άλλο

Το dragon quest πάντως είναι αρκετά old school, μπορεί άνετα να συγκριθεί με παλιά final fantasy σε όλα πλην τα γραφικά

Η σειρά παραμένει παραδοσιακή, σε αντίθεση με τα ff που έχουν πάρει διαφορετικές random πορείες που άλλες φορές βγαίνουν άλλες όχι

Τα dq το πάνε πιο πολύ στη σίγουρη συνταγή

Δεν είμαι βέβαιος τι από τα δύο είναι καλύτερο γιατί και η εξέλιξη δεν είναι κακή, αλλά να είναι προς τη σωστή κατεύθυνση

Θα περιμένω το remake του 7 να δω μπας και μια πιο νέα φόρμουλα μπορεί τελικά να δουλέψει, γιατί στο xv ήταν ψιλοχαλι η μάχη, χίλιες φορές turn based

 

σε σχέση με το god of war που είχες παίξει (βασικά και το καινούριο βάζω μέσα) τα 2 bayonetta που απέκτησες είναι έτη φωτός μπροστά, μόνο τα κλασσικά devil may cry μπορούν να συγκριθούν 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, vampao είπε

Πέρασα και από τα public στο μολ και για καλή μου τύχη βρήκα στα μεταχειρισμένα το dragon quest xi στα 40 ευρώ, μια χαρά στα 70 ευρώ δύο παιχνιδάρες,

Ειδικα για δεδομενα public(που ολα τα αλλα παιχνιδια καινουργια εχουν σχεδον μονιμα 60 και 70ευρω),ναι μια χαρα τιμη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για μεταχειρισμένο, έστω και αν είναι ελαφρώς γιατί πρόκειται για σχετικά νεό τίτλο που το πολύ να παίχτηκε μια φορά δεν είναι και τόσο φοβερή η τιμή 

συνήθως μπορείς να βρεις τα παιχνίδια του switch στο 50αρικο νέα σε πιο μικρά μαγαζιά από τις αλυσίδες 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παιχνιδι το οποιο εχει αυτη την στιγμη καινουργιο 53ευρω στο φθηνοτερο καταστημα(και απο amazon εξωτερικου περιπου τοσο βγαινει με μεταφορικα)https://www.skroutz.gr/s/19117985/Dragon-Quest-XI-Echoes-of-an-Elusive-Age-S-Definitive-Edition-Switch.html μια χαρα τιμη ειναι τα 40ευρω.

Ουτε στις αγγελιες γενικα υπαρχει το Dragon Quest(γιατι ουτως ή αλλως ανεξαρτητως πλατφορμας,σιγα μην ειναι πολλοι αυτοι που παιζουν τετοια παιχνιδια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλά δεν ξέρω πόσο το παίρνουν είναι η αλήθεια και έχουν και φπα κατά την πώληση που δεν έχουν κατά την αγορά από ιδιώτη, οποτε ίσως είναι και το καλύτερο δυνατό σενάριο

το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι δε θα το πούλαγε και κανείς, είναι παιχνίδι που κρατάς στη συλλογή σου , κάποιου απλά δε θα του άρεσε

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DQ είναι πάντως απο τα παιχνίδια που το θες κουτατο....και στις προηγούμενες προσφορές ειχαν το Nino Kuni στα 35.... (οπως τωρα και το DQ στα 39)... αλλά θες την φυσικη κοπια για συλλεκτικους λόγους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...