Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έπαιξα το fear effect sedna και νομίζω είναι από τα game που ενώ έχει μια πολύ καλή ιδέα και σε gameplay στην υλοποίηση τα έχουν κάνει στην κυριολεξία θάλασσα..

Δεν λειτουργούν οι μηχανισμοί που έχει και γενικά θα μπορούσαν να το είχαν κάνει πολύ καλύτερο από τι είναι τώρα. Καλύτερα να το αποφύγετε. Νομίζω υπάρχουν πολλοί καλύτερα indie από αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Εγω το εχω στην Steam wishlist απο οταν βγήκε περιμένοντας ενα 50% να το τσιμπήσω, μετά οταν ξεκινήσατε να λέτε πόσο γαμάτο είναι πείστηκα να το τσιμπήσω στο αυριανό steam summer sales ακόμα και στο κλασσικό 34% που το βάζει συνήθως και πλέον όπως τα λέτε ψήνομαι να το πληρώσω full price στο switch... 😵

Ριξε μια ματια στο Humble Bundle. Μερικες φορες το ριχνει στα ~8,5 ευρω  και με χρηση VPN (δεν είναι νομιμο, αλλα δεν βαριεσαι),  μετατρεπεις το νομισμα σε δολαρια. Συνεπως ριχνεις την τιμη περαιτερω.
Ενημερωτικα, σε διαφορους ιστοτοπους διανομης ψηφιακών παιχνιδιων 1$=1ευρω (συμπεριλαμβανομενου και του Humble Bundle). 

ΥΓ. Ειμαι monthly subscriber και δικαιούμαι επιπλέον 10% εκπτωση σε οτιδήποτε αγορασω από το κατάστημα τους, οποτε ισως η τιμη που θα το βρεις να διαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι θα στεναχωριομουν στο hollow knight λογου ενος συγκεκριμενου npc δεν το περιμενα.....

Πραγματικα απιστευτος τιτλος.

Υπαρχει και demo του captain toad να το δοκιμασουν οσοι θελουν.Πολυ αξιολογος τιτλος για τα λεφτα που ζηταει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω μια ερώτηση η οποία όπου έχω ψάξει για απάντηση με έχουν μπερδέψει.

Έχω ένα switch με τον δικό μου λογαριασμό που έχω αγοράσει κάποια παιχνίδια,μέσα στην κονσόλα έχω και τον λογαριασμό της γυναίκας μου,που με την οποία έχω κάνει και family στο λογαριασμό της Nintendo.Εαν πάρω και δεύτερο switch, μπορώ να βάλω εκεί και τους δύο λογαριασμούς αλλά με πρωτεύων τον δικό της και αν ναι θα μπορέσω να κατεβάσω τα παιχνίδια που έχω αγοράσει και σε αυτή την κονσόλα,αλλά να δουλεύουν και στης 2 ταυτόχρονα,π.χ mario kart 8.

Στο site της Nintendo λέει για family share ότι μπορώ να μοιράσω την συνδρομή που θα βάλουν τον Σεπτέμβρη και σε δεύτερο switch αρκεί να υπάρχει μέσα στην κονσόλα και ο λογαριασμός με την συνδρομή.

Αν έχει κάποιος και δεύτερο switch ας μου πει την εμπειρία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρέα!

ΔΥΟ ερωτήσεις  ΘΕΛΩ να ΚΑΝΩ αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει:

-Αν αγοραστεί Nintendo switch ΑΠΟ Amazon ισχύει εγγυηση για 1 η 2 χρονια;

-Και αν παρουσιάσει προβλήμα η κονσόλα τι γινεται;Πρεπει να σταλεί στην Amazon η γινεται η αλλαγη και στην Ελλάδα;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Drake27 said:

Παιδιά έχω μια ερώτηση η οποία όπου έχω ψάξει για απάντηση με έχουν μπερδέψει.

Έχω ένα switch με τον δικό μου λογαριασμό που έχω αγοράσει κάποια παιχνίδια,μέσα στην κονσόλα έχω και τον λογαριασμό της γυναίκας μου,που με την οποία έχω κάνει και family στο λογαριασμό της Nintendo.Εαν πάρω και δεύτερο switch, μπορώ να βάλω εκεί και τους δύο λογαριασμούς αλλά με πρωτεύων τον δικό της και αν ναι θα μπορέσω να κατεβάσω τα παιχνίδια που έχω αγοράσει και σε αυτή την κονσόλα,αλλά να δουλεύουν και στης 2 ταυτόχρονα,π.χ mario kart 8.

Στο site της Nintendo λέει για family share ότι μπορώ να μοιράσω την συνδρομή που θα βάλουν τον Σεπτέμβρη και σε δεύτερο switch αρκεί να υπάρχει μέσα στην κονσόλα και ο λογαριασμός με την συνδρομή.

Αν έχει κάποιος και δεύτερο switch ας μου πει την εμπειρία του.

Δεν το γνωρίζω per se, αλλά γνωρίζοντας την Ν από τότε που ήμουν 5 χρονών, θεωρώ ότι δεν υπάρχει απολύτως καμία περίπτωση να μπορείς να μοιραστείς το ίδιο game σε δύο κονσόλες.

2 hours ago, 30pit.z81 said:

Καλησπερα στην παρέα!

ΔΥΟ ερωτήσεις  ΘΕΛΩ να ΚΑΝΩ αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει:

-Αν αγοραστεί Nintendo switch ΑΠΟ Amazon ισχύει εγγυηση για 1 η 2 χρονια;

-Και αν παρουσιάσει προβλήμα η κονσόλα τι γινεται;Πρεπει να σταλεί στην Amazon η γινεται η αλλαγη και στην Ελλάδα;

Ευχαριστω!

Η εγγύηση θα ισχύει, αλλά θα πρέπει να το στείλεις πίσω στην χώρα από την οποία το αγόρασες.

Γενικά, μην πετάτε λεφτά αγοράζοντας τέτοιες συσκευές από το εξωτερικό, η αξία της εγγύησης μιας συσκευής που της έχεις χρεώσει μερικές χιλιάδες ώρες game time είναι ανεκτίμητη.

Επεξ/σία από Malthador
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε και το Mario Tenis Aces απο σήμερα στα ελληνικά μαγαζιά , απο οτι βλέπω το online λειτουργεί απο σήμερα ( νόμιζα στο επίσημο launch αυριο ) και το story mode

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνεργασία μεταξύ οικοσυστημάτων είναι δεδομένη όσο και να το φρενάρει προς το παρόν η Sony μέχρι να αλλάξουν οι ισορροπίες. Για την ώρα:

 

Η Ν έχει κάνει καλή δουλειά με τους indies -όπως περιμέναμε- και γενικώς επεκτείνεται και σε παιχνίδια που έχουν επιτυχία ή αναδείχτηκαν μέσα από την πλατφόρμα του PC. Γενικώς υπάρχει ψωμί αφού η βιομηχανία τα τελευταία χρόνια γνωρίζει τεράστιες αλλαγές και προσπαθούν να παίξουν μπάλα σε νέους τομείς όπου μπορούν να τα καταφέρουν καλύτερα συγκριτικά με το δύσκολο λόγω οικονομικών συμφερόντων οικοσύστημα των κονσολών/τρίτων εταιριών.

Βέβαια η έλλειψη στούντιο επιβεβαιώνεται πανηγυρικά -για άλλη μια φορά- ακόμα και με ένα σύστημα. Αν και εμάς οι μετοχές δεν μας ενδιαφέρουν παρόλα αυτά πιστεύω ότι η πτώση των τιμών μετά από την υποτονική παρουσία στην Ε3 δεν τους άφησε αδιάφορους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...