Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν το γνωρίζω per se, αλλά γνωρίζοντας την Ν από τότε που ήμουν 5 χρονών, θεωρώ ότι δεν υπάρχει απολύτως καμία περίπτωση να μπορείς να μοιραστείς το ίδιο game σε δύο κονσόλες.

Η εγγύηση θα ισχύει, αλλά θα πρέπει να το στείλεις πίσω στην χώρα από την οποία το αγόρασες.

Γενικά, μην πετάτε λεφτά αγοράζοντας τέτοιες συσκευές από το εξωτερικό, η αξία της εγγύησης μιας συσκευής που της έχεις χρεώσει μερικές χιλιάδες ώρες game time είναι ανεκτίμητη.

Και αυτο που λεει στο fqa σχετικα με το family το οτι μπορει ενας λογαριασμος να μοιράσει το family sub και σε δευτερη κονσολα αρκει να ειναι ο λογαριασμος μεσα στην κονσολα,τι εννοει ο ποιητης?!

Με αυτη την λογικα οπως το γραφουν παει να πει οτι μπορει να μοιρασει και τα παιχνιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
14 minutes ago, Drake27 said:

Και αυτο που λεει στο fqa σχετικα με το family το οτι μπορει ενας λογαριασμος να μοιράσει το family sub και σε δευτερη κονσολα αρκει να ειναι ο λογαριασμος μεσα στην κονσολα,τι εννοει ο ποιητης?!

Με αυτη την λογικα οπως το γραφουν παει να πει οτι μπορει να μοιρασει και τα παιχνιδια. 

Απ' ότι έχω καταλάβει (στη θεωρία πάντα, γιατί πρακτικά δεν ξέρουμε τίποτα ακόμα) αυτό αφορά στο Nintendo Switch Online και στα οφέλη που θα προκύπτουν από τη συνδρομή. Δηλαδή κάνοντας συνδρομή στο family pack θα μπορείτε να παίζετε και με τα δύο NSw's online ή θα μπορείτε να παίζετε και οι δύο τα games που θα περιέχονται στη συνδρομή (τα NES/SNES games δηλαδή).

Αμφιβάλλω πολύ ότι θα μπορείτε να μοιράζεστε και οι δύο τα digital αγορασμένα games, αλλά μπορεί -και μακάρι- να πέφτω έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω περιμενω να μου ερθουν και τα τελευταια αξεσουαρ απο amazon και την αλλη εβδομαδα χτυπαω switchακι με mario odyssey/mario kart bundle 😁

και μετα περιμενω υπομονετικα megaman 11, metroid prime 4 και pokemon.. 😌 (αν και τα bundled μαζι με hollow knight και axiom verge νομιζω θα με φτασουν για το καλοκαιρι)

Επεξ/σία από duende
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, Spasarxidas said:

Φίλε mansa ψάχνω ένα μήνυμα σου που να μη γράφει για έλλειψη studio μέσα και πραγματικά δε βρίσκω κανένα 😛

 

 

Θα έπρεπε να χαίρεσαι που σε αυτό το μήνυμα είχε τη μικρή εκδοχή του παραπόνου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Και αυτο που λεει στο fqa σχετικα με το family το οτι μπορει ενας λογαριασμος να μοιράσει το family sub και σε δευτερη κονσολα αρκει να ειναι ο λογαριασμος μεσα στην κονσολα,τι εννοει ο ποιητης?!

Με αυτη την λογικα οπως το γραφουν παει να πει οτι μπορει να μοιρασει και τα παιχνιδια. 

Μπορεις να μπεις στο site της nintendo οπου λεει ποιες ωρες δουλευει το support live chat και θα παρεις την σιγουρη απαντηση.

Για το online ακομα κανεις δεν εβγαλε ακρη με τις υπηρεσιες αλλα το family που λες ο μονος του σκοπος αποτι καταλαβα ειναι αντι να πληρωσεις πχ. 3 account απο 20€ τα βαζεις πακετο και πληρωνεις πχ.30€ 

Για τα games δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση με μια αγορα να παιζουν 2 account ταυτοχρονα τουλαχιστον μεχρι στιγμης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Το fifa 19 δεν θα φτιαχτει μοναχα απο ατομα της ΕΑ θα πιασουν δουλεια και τα μαστορια της Nintendo.

πάντως και το 18 δεν είναι καθόλου άσχημο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, chek2fire είπε

πάντως και το 18 δεν είναι καθόλου άσχημο.

Ισως να θελουν βοηθεια για να κανουν μεταφορα το journey.Στο 18 απο την αρχη ειχαν πει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει.Για το 19 ειπαν οτι αν το καταφερουν θα ερθει αργοτερα απο το release

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Ισως να θελουν βοηθεια για να κανουν μεταφορα το journey.Στο 18 απο την αρχη ειχαν πει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει.Για το 19 ειπαν οτι αν το καταφερουν θα ερθει αργοτερα απο το release

Αν δεν φέρουν το journey   κ ακόμα καλύτερα γραφικά στο switch  δεν ξέρω αν θα άξιζε   να το πάρω ξανά εδώ μόνο για το ch l και Ναμη το πάρω στο ps4 που πήρα κ την oled κ δείχνει μπουκιά κ συχώριο! Αν κ το προ τώρα στην oled δείχνει τα δόντια του στα γραφικά στους παίχτες. Που είχα μείνει αα δεν ξέρω αν θα αξίζει να πάρει κάποιος το 19  αν έχει το φιφα 18 το οποίο το έχω λιώσει όσο σε καμία κονσόλα αν δεν τα φέρει όλα κ σε εμάς τα καλούδια..  Θα είναι τελείως γυφτια 

Επεξ/σία από Tresorikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Αν δεν φέρουν το journey   κ ακόμα καλύτερα γραφικά στο switch  δεν ξέρω αν θα άξιζε   να το πάρω ξανά εδώ μόνο για το ch l και Ναμη το πάρω στο ps4 που πήρα κ την oled κ δείχνει μπουκιά κ συχώριο! Αν κ το προ τώρα στην oled δείχνει τα δόντια του στα γραφικά στους παίχτες. Που είχα μείνει αα δεν ξέρω αν θα αξίζει να πάρει κάποιος το 19  αν έχει το φιφα 18 το οποίο το έχω λιώσει όσο σε καμία κονσόλα αν δεν τα φέρει όλα κ σε εμάς τα καλούδια..  Θα είναι τελείως γυφτια 

Μεχρι στιγμης ειπαν οτι η μηχανη δεν θα ειναι η frostbite αλλα η custom οπως ειχε το 18 αλλα με καλυτερα γραφικα δηλαδη οτι εδειξε στο world cup που εδωσαν στο 18.Θα μπορεις να παιζεις online με φιλους(που δεν ειχε το 18) ενα τουρνουα στους 5 αγωνες αν θυμαμαι καλα και το journey αν ερθει θα ειναι πολυ αργοτερα απο το release αν και γω δεν πιστευω οτι θα το φερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για μένα πάντως δεν αξίζει η ΕΑ τα λεφτά μας. Από τη στιγμή που για ακόμα μια φορά μας γράφει στα @@ της ως Switch owners και για ακόμα μια φορά δεν φέρνει την Frostbite στο Switch, είναι προφανές ότι οι άνθρωποι κάνουν προσπάθεια για να μην πουλήσουν στα συστήματα της Ν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...