Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέο κόλπο αυτό. Το κουτί του Borderlands εκτός από download γράφει ότι είναι απαραίτητη ΚΑΙ micro sd card. Ζούμε μεγάλες στιγμές.

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

48 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Το RFA Rhythm game τα σπάει, το Splatoon ταιριάζει ΄τέλεια με ένα τέτοιο είδος παιχνιδιού. Παρόλα αυτά το SMO έχει το καλύτερο κομμάτι. Η Ν δείχνει να έχει μπει βαθιά στο μοντέλο της αλληλοπροώθησης κάτι που μόνο θετικό μπορεί να είναι. Το μόνο που μένει είναι να συμπληρώσουν και άλλα κομμάτια. Παρακάτω το σχετικό βίντεο αν και ο παίκτης είναι κάπως άτσαλος.

Θα το δοκιμασω αυριο στην πρωινη γυμναστικη και θα μεταφερω εντυπωσεις 🙂

Ειναι ξεκαθαρο οτι το ip αυτο εχει γινει τερασταια επιτυχια για την nintendo και θα το προωθησει οσο μπορει.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αψογο το mini direct. Σε προσωπικό επίπεδο είχε άπειρα games που κάποια στιγμή θα αγοραστούν κανονικότατα. ΟΛΑ τα JRPG καταρχήν, από το Xenoblade μέχρι το trails of cold steel 3 θα γίνουν δικά μου. Επειτα, εύκολο double dip για Xcom 2 από εμένα καθώς είναι από αυτά τα παιχνίδια που μπορούν να σου ρουφήξουν τη ζωή στο φορητό mode. Ελπίζω η δουλειά να είναι τουλάχιστον το ίδιο καλή όσο ήταν το Xcom 1 στο PS VITA. Πολύ ευχάριστη έκπληξη το Bioshock collection δεδομένου ότι αναρωτιόμουν για ποιο λόγο δεν υπάρχει στο switch. Τώρα πλέον δεν χρειάζεται να αναρωτιέμαι. Αυτό που αναρωτιέμαι τώρα είναι αν αξίζει το double dip ή όχι. Catherine επίσης εξαιρετική επιλογή όμως ρε σκύλα Atlus μην μένεις μόνο εκεί. Τα θέλουμε ΟΛΑ τα δικά σου λέμε. Επίσης μικρότερη κυκλοφορία αλλά πολύ καλό πάντρεμα με το μηχάνημα φυσικά το W40K mechanicus. Το συγκεκριμένο το είδα λίγο στο PC και με έψησε απίστευτα. Εχει και καταπληκτικό ήχο και μουσική επίσης οπότε count me in. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RedAlert539 είπε

Νέο κόλπο αυτό. Το κουτί του Borderlands εκτός από download γράφει ότι είναι απαραίτητη ΚΑΙ micro sd card. Ζούμε μεγάλες στιγμές.

Όπως πίστευαν στη nintendo ότι τα 2 gb ram είναι αρκετά για τα games αυτής της εποχής το ίδιο έκαναν και με τα 32 gb αποθηκευτικού χώρου.Δεν ξέρω τo borderlands πόσα gb είναι συνολικά αλλά από τη μεριά τους καλά κάνουν και είναι καλυμμένοι.

Το xenoblades collector 36€ θα κάνει στην Ιαπωνία χωρίς παιχνίδι,οπότε να πούμε κάνα 90ρι θα το φέρουν εδώ μαζί με το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Όπως πίστευαν στη nintendo ότι τα 2 gb ram είναι αρκετά για τα games αυτής της εποχής το ίδιο έκαναν και με τα 32 gb αποθηκευτικού χώρου.Δεν ξέρω τo borderlands πόσα gb είναι συνολικά αλλά από τη μεριά τους καλά κάνουν και είναι καλυμμένοι.

Το xenoblades collector 36€ θα κάνει στην Ιαπωνία χωρίς παιχνίδι,οπότε να πούμε κάνα 90ρι θα το φέρουν εδώ μαζί με το game.

Μόνο το πρώτο θα είναι στο cartridge και ακόμα κι αυτό θα χρειάζεται 6,6 GB download έξτρα. Τα άλλα δύο σύνολο είναι στα 35 GB. Aν και από ότι είδα στο eshop θα πωλούνται και χωριστά.

Επίσης δεν είδα κανένα να αναφέρεται στο shadow drop του Panzer Dragoon.

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Θα το δοκιμασω αυριο στην πρωινη γυμναστικη και θα μεταφερω εντυπωσεις 🙂

Ειναι ξεκαθαρο οτι το ip αυτο εχει γινει τερασταια επιτυχια για την nintendo και θα το προωθησει οσο μπορει.

Να δείτε που μπορεί ένας νέος χαρακτήρας στο Smash Bros να είναι από το Ring Fit Adventure (είτε ο άντρας, είτε και η γυναίκα). Έχουν έτοιμη μουσική, μοντέλα, ειδικές κινήσεις και δεν κρατάνε σπαθί (γιατί σε πολλούς τους κούρασε το σπαθί με Dragon Quest, Fire Emblem, κλπ, κλπ).

Ναι το Panzer Dragoon ήταν μια ωραία έκπληξη. Και σε τίμια τιμή θεωρώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν αγοράσεις το online subscription από Αφρική θα λειτουργεί κανονικα;Δεν ξέρω πως ακριβως δουλεύουν αυτά και σκέφτομαι μην είναι σαν τα online games όπου αν διαλέξεις US server τότε θα έχεις μεγάλα ping και lag.Στο nintendo site της Ευρώπης έχουν μαζί και το αφρικανικό site μαζι με τις Ευρωπαϊκές χώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, RedAlert539 said:

Νέο κόλπο αυτό. Το κουτί του Borderlands εκτός από download γράφει ότι είναι απαραίτητη ΚΑΙ micro sd card. Ζούμε μεγάλες στιγμές.

Εδώ μιλάμε ότι πάνε να βγάλουν next-gen κονσόλες με 1 TB σκληρούς, όταν στις προηγούμενες με τα 500GB είχαμε ήδη πρόβλημα χώρου.

Τι ακριβώς περίμενες με τα 32 GB του NSw; Εγώ πάντως τις εσωτερικές μνήμες τις έχω άδεις στα Switches μου, όλα στις κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Malthador είπε

Εδώ μιλάμε ότι πάνε να βγάλουν next-gen κονσόλες με 1 TB σκληρούς, όταν στις προηγούμενες με τα 500GB είχαμε ήδη πρόβλημα χώρου.

Τι ακριβώς περίμενες με τα 32 GB του NSw; Εγώ πάντως τις εσωτερικές μνήμες τις έχω άδεις στα Switches μου, όλα στις κάρτες.

Μακάρι να ήταν και 1 ΤB ps5 825 gb και μάλλον θα θέλει proprietary ssd για να λειτουργήσει και εμείς κράζαμε τη N που ήθελε sd card και έβγαλε και μια με το logo της αλλά πλέον οι τιμές τους είναι πολλοί χαμηλές. Ευχαριστώ πρέπει να λέμε.

Bέβαια μεταξύ μας, 128 gb έχω στο smartphone και δε μου φτάνουν, από το 2018...Θα μπορούσε έστω στο lite να βάλει παραπάνω από 32 gb.

Επεξ/σία από stafftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, stafftw είπε

Μακάρι να ήταν και 1 ΤB ps5 825 gb και μάλλον θα θέλει proprietary ssd για να λειτουργήσει και εμείς κράζαμε τη N που ήθελε sd card και έβγαλε και μια με το logo της αλλά πλέον οι τιμές τους είναι πολλοί χαμηλές.

 

https://www.polygon.com/2020/3/18/21185298/ps5-ssd-storage-expansion-xbox-series-x

Το PS5 δεν θα απαιτεί proprietary ssd για expansion. Απλώς θα είναι συμβατό μόνο με όσους nvme χρησιμοποιούν το νέο PCI Express 4.0 πρότυπο.

Αντίθετα, το Series X είναι αυτό που θα δέχεται μόνο proprietary ssd.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ευρωπαική CE του XC η οποία είναι καλύτερη από αυτή που έδειξαν

xenoblade-chronicles-collectors-set.jpg

Επίσης για όσους θέλουν να περιμένουν για physical του Panzer Dragoon

panzer-dragoon-physical.jpg

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

https://www.polygon.com/2020/3/18/21185298/ps5-ssd-storage-expansion-xbox-series-x

Το PS5 δεν θα απαιτεί proprietary ssd για expansion. Απλώς θα είναι συμβατό μόνο με όσους nvme χρησιμοποιούν το νέο PCI Express 4.0 πρότυπο.

Αντίθετα, το Series X είναι αυτό που θα δέχεται μόνο proprietary ssd.

Ναι το xbox θα δέχεται μόνο δικούς τους αλλά και του ps5 λογικά θα τα κρύψουν πίσω από licenses 

Sony will be certifying individual M.2 SSDs for the PS5

Υποθέσεις κάνω δεν ξέρω, μακάρι να βγουν και 3rd party για να μειωθει το κόστος.

Οn topic τώρα, πότε θα μπορούμε εμείς να συνδέσουμε hdd στο switch; ας είναι και Nintendo licensed, σς λίγο έτσι οπως κόβω τα games θα θέλουμε πολλές sd cards (μόνο τα free to play να έχεις γεμίζουν μια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δοκιμασα τα νεα modes του ring fit adventure.Το jogging ειναι πολυ ωραια προσθηκη.Oυσιαστικα ειναι αυτο που δειξανε και στο direct.

Τωρα τα song modes μου θυμισαν καπως το bit saber,για οσους εχουν παιξει.Φαση ειχε δεν μπορω να πω αλλα θα μπορουσαν να ειχαν βαλει καποιο αλλο τραγουδι για το zelda.Eπισης ελπιζω να προσθεσουν και αλλα τραγουδια στην πορεια.

Τωρα  θα συμφωνησω με τον @nkarafo πως ενας απο τους υπολοιπους fighters στο smash θα ειναι σιγουρα ο χαρακτηρας απο το ring fit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...