Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Μιας και το έχω θα σε πω το εξής. Αν δεν έχεις ήδη Diablo 3 και Torchlight 2 τότε προτίμησε ένα από αυτά. Λέγοντας αυτό όμως θα σε πω ότι η έκδοση του παιχνιδιού είναι playable όμως έχει όντως κάποια θέματα που για κάποιους θα τους είναι εντελώς ακατόρθωτο να τα ξεπεράσουν. Τα θέματα του frame rate υπάρχουν αλλά δεν είναι άσχημα, δεν είναι όμως το "νερό" που είναι το D3 και το Τ2. Το σύστημα ελέγχου είναι λίγο περίεργο όμως θεωρώ ότι θα το καταλάβεις. Δεν έχει όμως την αμεσότητα που χρειάζεται ένα τέτοιο παιχνίδι καθώς λειτουργεί με ένα περίεργο σύστημα targeting και lock on. Αν καταφέρεις και δεχτείς τα προβλήματα αυτά τότε το παιχνίδι είναι ακριβώς αυτό που περιμένεις, ένα Titan Quest στην παλάμη του χεριού σου. 

Το UI είναι εύχρηστο μεν αλλά θα ήταν καλύτερα να ήταν δουλεμένο συγκεκριμένα για κονσόλα με radial menus αντί για το PC original που έχει τώρα μιας και ξοδεύεις χρόνο για να ψάχνεις πράγματα και το παιχνίδι έχει φυσικά αρκετό item management. Γενικά πάντως αν θες να έχεις Titan Quest στο χέρι σου τότε το παίρνεις και μαθαίνεις να παίζεις με αυτά τα θέματα. Εμένα στην αρχή μου κακοφάνηκε αλλά μετά από 10 ώρες ούτε καν τα σκεφτόμουν.   

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Δεν έχω παίξει ούτε το Titan quest, ούτε τα παιχνίδια που προανέφερες. Απλα μου αρέσει η θεματολογία. Τα μόνα σχετικά αν είναι σχετικά βέβαια παιχνίδια που έχω παίξει είναι καμιά 15-20 χρόνια πριν, τα age of empires Kai age of mythology. Μετά  από λίγα χρόνια τα παράτησα τα παιχνίδια, παντρεύτηκα κτλ. Και ξαναπιασα τα παιχνίδια με την αγορά του switch για τον γιο μου, πριν 3 χρόνια. Και ξανα έγινα και εγώ "παιδί"😉

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Στα site του εξωτερικου παιζει γυρω στα 80-90ευρω περιπου(sold out βεβαια),στην Ελλαδα 110?No,thank you Public :)

80€ που για να παρω κανα δυο :P 

100€ ειναι η τιμη του, σε αυτην την τιμη παιζει απο το Nintendo store παντως που και εκει ειναι sold out.

Μην περιμενεις 80 απο καπου, αντε στην καλυτερη κανα 95αρι να το ανεβασει κανας σκρουτζας και αυτο για 1-2 κομματια, οποιος τα προλαβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιχνιδαρα λενε οτι ειναι το disco elysium  !!!!

πολυ καλα νεα!

αντε να προλαβουμε την καραντινα!😄😄😄😄

57 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Δεν έχω παίξει ούτε το Titan quest, ούτε τα παιχνίδια που προανέφερες. Απλα μου αρέσει η θεματολογία. Τα μόνα σχετικά αν είναι σχετικά βέβαια παιχνίδια που έχω παίξει είναι καμιά 15-20 χρόνια πριν, τα age of empires Kai age of mythology. Μετά  από λίγα χρόνια τα παράτησα τα παιχνίδια, παντρεύτηκα κτλ. Και ξαναπιασα τα παιχνίδια με την αγορά του switch για τον γιο μου, πριν 3 χρόνια. Και ξανα έγινα και εγώ "παιδί"😉

τα ιδια ισχυουν και για μενα οπως τα λες! 😄

 

βλεπω εχουν βγει καλα παιχνιδια σε εκπτωση αυτον τον καιρο και δεν ξερω ποιο να παρω

Επεξ/σία από h3342
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Basilisc είπε

Animal Crossing διαφήμιση στο Σταρ. Έχει τόση πέραση; 

Το πηρα προχθες, ναι φαση εχει και οπως βλεπω και στο επισημο discord πολυ μεγαλο community για endgame trading κλπ. Τωρα προφανως δεν ειναι για ολους παντως εμενα με εχει κερδισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Το trading φαντάζομαι είναι για πώληση turnips?

Τα παντα οπως βλεπω, απο φρουτα μεχρι και villagers, ειμαι πολυ νωρις για να το ψαξω παραπανω βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά να σας ενημερώσω ότι βρήκα ένα κομμάτι Ring Fit Adventure στον Κωτσόβολο. Το παράγγειλα και το παρέλαβα την προηγούμενη βδομάδα.

Πήρα τηλέφωνο και είχαν κάποια κομμάτια σε καταστήματα. Έχει μεταφορικά 5Ε και "ήρθε" με Γενική Ταχυδρομική.

Στο Πλαίσιο μου είπαν ότι περιμένουν κάποια κομμάτια αλλά έχει κολλήσει στο τελωνείο αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.

 

Επεξ/σία από deanstreet
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα διαβάζω ότι έκλεισαν τα γραφεία της επιτροπής που δίνει το ηλικιακό χαρακτήρα των game στην Ιαπωνία με συνέπεια σε αρκετά από αυτά να πάει πολύ πίσω η ημερομηνία κυκλοφορίας τους

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/Κορονοϊός-Κλείνει-προσωρινά-η-CERO-τρομερά-προβλήματα-για-τα-games-στην-Ιαπωνία/59086.html

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, chek2fire είπε

τώρα διαβάζω ότι έκλεισαν τα γραφεία της επιτροπής που δίνει το ηλικιακό χαρακτήρα των game στην Ιαπωνία με συνέπεια σε αρκετά από αυτά να πάει πολύ πίσω η ημερομηνία κυκλοφορίας τους

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/Κορονοϊός-Κλείνει-προσωρινά-η-CERO-τρομερά-προβλήματα-για-τα-games-στην-Ιαπωνία/59086.html

Φίλε αυτή την εποχή το backlog μας είναι το μόνο που θα μας σώσει

Πλέον έχει αποκτήσει νόημα όλη αυτή η σαβουρα που έχουμε μαζέψει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Φίλε αυτή την εποχή το backlog μας είναι το μόνο που θα μας σώσει

Πλέον έχει αποκτήσει νόημα όλη αυτή η σαβουρα που έχουμε μαζέψει

+1 και απο εμενα, ηδη εχω τελειωσει 3 games που δεν ειχα πιασει ποτε (καλα επισης αγορασα και 2 στα sales) αλλα επιτελους τα χρησιμοποιουμε.

Επισης ειπαν οτι αναβληθηκε και η ενημερωση των οικονομικων αποτελεσματων μεχρι νεοτερας, κριμα ηθελα να τα δω οπως ολοι ξερουμε εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, stafftw είπε

+1 και απο εμενα, ηδη εχω τελειωσει 3 games που δεν ειχα πιασει ποτε (καλα επισης αγορασα και 2 στα sales) αλλα επιτελους τα χρησιμοποιουμε.

Επισης ειπαν οτι αναβληθηκε και η ενημερωση των οικονομικων αποτελεσματων μεχρι νεοτερας, κριμα ηθελα να τα δω οπως ολοι ξερουμε εδω μεσα.

εντάξει ακόμα κι αν πέφτει ο μισθός (εμένα ευτυχώς ακόμα πέφτει), δεν με ψήνει να κάνω σπατάλες γενικά οπότε θα συγκρατηθώ

 

έχω δηλαδή να παίξω 3 houses, παίζω αυτή τη περίοδο να τελειώσω το dragon quest xi (που είναι παιχνιδάρα) , έχω μετά πάρει ένα yakuza kiwami 2 στο pc , βάλε 4-5  παιχνίδια που έχω από το plus και με ενδιαφέρουν και πόσα άλλα μπορεί να ξεχνάω 

στην τελική έχω στο νου μου μιας και δεν έχω πάρει ακόμα pass να χώσω το μονόευρο για κάνα gears 5, metro  και outer worlds και αυτό να είναι το μόνο έξοδό μου μέχρι να δω τι θα γίνουμε

έχω πράγμα δηλαδή να με πάει πολλούς μήνες (και με εξαίρεση τα σκ περίπου τον ίδιο χρόνο με πριν έχω, απλά δεν κάνω εξόδους που καθημερινά δεν έκανα και κανένα γυμναστήριο βεβαίως) , δεν θέλω να ξοδέψω γιατί ακόμα και τα 40-50€ μπορεί να μου λείψουν.. δεν ξέρεις ποτέ 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...