Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Εδώ δεν έχουμε καν επίσημη αντιπροσωπεία της nintendo θέλετε και μετάφραση στα Ελληνικά.Πατας Greece στο nintendo europe και ντρέπεσαι με αυτό που βλέπεις σε σύγκριση με τις άλλες χώρες.

Ξεπέρασε και τις πωλήσεις του xbox αν ισχύει η εικόνα στα σχόλια για 1%.

Ελπίζω αυτά τα νούμερα που κάνουν τα third party σε ένα αδύναμο μηχάνημα να τα κοιτάνε στην nintendo μπας και προσλάβουν κανα άνθρωπο τις προκοπής ώστε η επόμενη κονσόλα να έχει τη δύναμη να τα παίξει σωστά όπου με πιο δυνατό μηχάνημα εννοείται ότι και τα first party θα λύσουν τα προβλήματα που παρουσιάζουν μέχρι στιγμής.

Το xbox δεν υπάρχει καν τι συζητάμε;

οσο για το μκ 11 έχω την εξής απορία, τι παίζει με online σύνδεση όταν είσαι φορητός; υπάρχουν περιορισμοί σε πράγματα που μπορείς να κάνεις; γιατί προφανώς η κονσόλα δεν έχει 4g από μόνη της 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Desmond Kind είπε

Καλύτερα που δεν τα μεταφράζουν, δεν θα άντεχα να διαβάσω "Ο Μαριος θα σώσει την πριγκίπισσα Πιτς" 

Δεν ειπε κανεις γ μεταφραση σε Μαριο και D.Kong :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Αυτό λέτε τελικά να βγει φέτος που λέγανε ή μπα;

Μετά τα παράπονα που είχαν γίνει για τα ubisoft games όπου έδωσαν delay με άγνωστο release date στα περισσότερα  και το gods and monsters δεν τη γλυτωσε.Λογικα αν κάνουν στη Ubisoft direct το καλοκαίρι θα ανακοινώσουν τη νέα ημερομηνία αλλά αν είχαν σκοπό να τα καθυστερήσουν για μεγάλο χρονικό διάστημα και με τους περιορισμούς στην εργασία που υπάρχει αυτή τι στιγμή αν το δούμε τέλος της χρονιάς καλά θα είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, logistoulis είπε

Η μόνη πραγματικά σοβαρή δουλειά είναι στο playstation και είναι κάμποσοι οι τίτλοι

η μεταγλώτιση του gow ήταν βεβαίως αμφιλεγόμενη, αλλά εγώ υποστηρίζω 

Tοτε επομενη αγορα ps5.Χbox gtfo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, h3342 είπε

τι παιζεις στο switch αυτον τον καιρο?

Shinobi, το τσίμπησα σήμερα τελικα να θυμηθώ τα νιάτα μου. Ο μικρός λέει ότι είναι πολύ δύσκολο. Ξέρεις, στα νέα παιχνίδια έχεις ζωές κτλ, εκεί τρως μια και τάβλα 😄😄😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Shinobi, το τσίμπησα σήμερα τελικα να θυμηθώ τα νιάτα μου. Ο μικρός λέει ότι είναι πολύ δύσκολο. Ξέρεις, στα νέα παιχνίδια έχεις ζωές κτλ, εκεί τρως μια και τάβλα 😄😄😄😄

Πες του ότι ορισμένοι από εμάς η πρώτη επαφή με τα video games ήταν το ghost and goblins στα ουφάδικα και μετά βάλτον να το παίξει. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, logistoulis said:

@GeorgeMan

μιας και σε είδα, εσύ δεν είχες τελειώσει το dragon quest πρόσφατα; την έκδοση switch τελικά πήρες; 

Ναι. Κάνα 60ωρο έφαγα εκεί. :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ναι. Κάνα 60ωρο έφαγα εκεί. :D 

α 60 σου πήγε ε; εγώ αυτές τις μέρες το έπιασα ζεστά  και είμαι στο 35ωρο ακόμα (περίπου level 27) , αλλά μου αρέσει πολύ η ιστορία συν κάποιες ζόρικες μάχες που μου έχουν προκύψει που θέλουν στρατηγική 

επίσης έχω αρχίσει και ασχολούμαι με το crafting αρκετά, χθες το μισό μου χρόνο τον έφαγα εκεί 

 

όπως λέγαμε και την άλλη φορά τα καλούδια της έκδοσης του switch καραξίζουν και είναι μάλλον η πιο σωστή έκδοση, το μόνο καλό που έχει η έκδοση pc είναι τα υπεργραφικά και αυτό κάπως μου χρυσώνει το χάπι, αλλά μου τη σπάει ο ήχος

είδα ότι παίζει mod να μπει ο σωστός ήχος και ίσως το επιχειρήσω το σκ 

 

αλλά πολύ καλό παιχνίδι γενικά και όσο προχωράει γίνεται πιο ενδιαφέρον , στην αρχή φοβήθηκα μην είναι άψυχο τύπου ni no kuni 2 που δεν θυμάμαι τίποτα από αυτό πλέον, αλλά ευτυχώς ήμουν λάθος 

το προτείνω φυσικά σε όλους τους κατόχους switch ως must τίτλο που δε είναι απλό port αλλά η definitive έκδοση 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, logistoulis said:

α 60 σου πήγε ε; εγώ αυτές τις μέρες το έπιασα ζεστά  και είμαι στο 35ωρο ακόμα (περίπου level 27) , αλλά μου αρέσει πολύ η ιστορία συν κάποιες ζόρικες μάχες που μου έχουν προκύψει που θέλουν στρατηγική 

επίσης έχω αρχίσει και ασχολούμαι με το crafting αρκετά, χθες το μισό μου χρόνο τον έφαγα εκεί 

όπως λέγαμε και την άλλη φορά τα καλούδια της έκδοσης του switch καραξίζουν και είναι μάλλον η πιο σωστή έκδοση, το μόνο καλό που έχει η έκδοση pc είναι τα υπεργραφικά και αυτό κάπως μου χρυσώνει το χάπι, αλλά μου τη σπάει ο ήχος

είδα ότι παίζει mod να μπει ο σωστός ήχος και ίσως το επιχειρήσω το σκ 

αλλά πολύ καλό παιχνίδι γενικά και όσο προχωράει γίνεται πιο ενδιαφέρον , στην αρχή φοβήθηκα μην είναι άψυχο τύπου ni no kuni 2 που δεν θυμάμαι τίποτα από αυτό πλέον, αλλά ευτυχώς ήμουν λάθος 

το προτείνω φυσικά σε όλους τους κατόχους switch ως must τίτλο που δε είναι απλό port αλλά η definitive έκδοση 

Εγώ το πήρα στο Switch γιατί εκτός από τον ήχο, είχε και το ultra fast mode, αλλά κυρίως γιατί δεν είχε υποστήριξη ultrawide στο PC, άρα με βόλεψε να το παίζω κρεβάτι portable / poang-projectorι.
Crafting αρκετό, αλλά μόνο προς το τέλος, μόνο όταν το χρειαζόμουν. Μετά τον τερματισμό (~40κάτι ώρες) είχα μείνει με άπειρο χρήμα και υλικά για moar crafting. Side quests έκανα μερικά αλλά απείχα πάρα πολύ από το completionist.

Τα Ni No Kuni θέλω να τα αρχίσω στο PC, δεν αξίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Εγώ το πήρα στο Switch γιατί εκτός από τον ήχο, είχε και το ultra fast mode, αλλά κυρίως γιατί δεν είχε υποστήριξη ultrawide στο PC, άρα με βόλεψε να το παίζω κρεβάτι portable / poang-projectorι.
Crafting αρκετό, αλλά μόνο προς το τέλος, μόνο όταν το χρειαζόμουν. Μετά τον τερματισμό (~40κάτι ώρες) είχα μείνει με άπειρο χρήμα και υλικά για moar crafting. Side quests έκανα μερικά αλλά απείχα πάρα πολύ από το completionist.

Τα Ni No Kuni θέλω να τα αρχίσω στο PC, δεν αξίζουν;

To 1 που δεν έχω παίξει (και λέω να πάρω κάποτε στο switch αν και η έκδοση είναι πορτ του ps3..δεν ξέρω αν πρέπει) λέΝΕ ότι αξίζει δεν το έχω παίξει

 

το 2 που το έπαιξα φουλ πάνω από 60 ώρες ήταν απλά μια μετριότητα, τίποτα το ιδιαίτερο και παιχνίδι που δεν σου μένει κάτι.. ούτε από την ιστορία, ούτε τους χαρακτήρες , ούτε το gameplay

από αισθητική είναι φοβερό, αλλά αυτό μόνο του δεν φτάνει

 

πολλοί πάντως λένε καμιά σχέση το 1 με το 2, το 2 είναι σίγουρα downgrade μόνο και μόνο που δεν είναι turn based 

το 1 είχε κάνει πάταγο στην εποχή του θεωρώ ότι δεν ήταν αδικαιολόγητος..ή έτσι θέλω να πιστεύω τεσπά. το 2 έχοντας παίξεις κάμποσα jrpg μπορώ να πω ότι θα ζούσα αν δεν το έπαιζα και δεν θα έχανα και κάτι 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...