Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Skywalker333 είπε

 

Το παρτυ(ή μαλλον τον ενθουσιασμενο κοσμο)απο τις παραπανω ανακοινωσεις δεν βλεπω. Τι μου διαφευγει? 🤔

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 minutes ago, VulnerableGod said:

Καλημέρα,παιδιά μήπως ξέρετε πως να κάνω delete κάποια users χωρίς να χάσω τα παιχνίδια μου από 1 Switch; Έχω 2 και θέλω να πουλήσω το 1.Ευχαριστω!

Τι θες να πουλήσεις ακριβώς την μία κονσόλα ή το ένα account;

Αν έχεις δύο accounts και θες να πουλήσεις το ένα, δεν μπορείς να κρατήσεις τα games που είναι bound με το account προφανώς.

Αν έχεις δύο Switch και θες να πουλήσεις το ένα, περνάς το account στο άλλο Switch και είσαι gg.

9 minutes ago, Fulgore said:

Το παρτυ(ή μαλλον τον ενθουσιασμενο κοσμο)απο τις παραπανω ανακοινωσεις δεν βλεπω. Τι μου διαφευγει? 🤔

Ναι ενώ Borderlands και Bioshock σε 30 καρέ όχι μόνο πάρτυ θα είναι, gala σε κρουαζερόπλοιο μη σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Ναι ενώ Borderlands και Bioshock σε 30 καρέ όχι μόνο πάρτυ θα είναι, gala σε κρουαζερόπλοιο μη σου πω.

Για αυτους οι οποιοι παιζουν μονο σε Switch και δεν εχουν αλλη επιλογη,θα το υποστουν οπως και τα περισσοτερα multiplatform παιχνιδια που τρεχουν σε αυτα τα καρε.

Το ιδιο ισχυει βεβαια και για οσους εχουν twins και παιζουν παιχνιδια στα 30καρε οπως το metro exodus,το προσφατο Final fantasy 7 και παει λεγοντας.

Τουλαχιστον τα παιχνιδια που αναφερεις ειναι οντως πολυ αξιολογα και ειναι παιχνιδια που οποιος δεν εχει παιξει,σιγουρα θα εκτιμησει περισσοτερο απο οτι το..jump force,εξου και το σχολιο μου.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, Fulgore said:

Για αυτους οι οποιοι παιζουν μονο σε Switch και δεν εχουν αλλη επιλογη,θα το υποστουν οπως και τα περισσοτερα multiplatform παιχνιδια που τρεχουν σε αυτα τα καρε.

Το ιδιο ισχυει βεβαια και για οσους εχουν twins και παιζουν παιχνιδια στα 30καρε οπως το metro exodus,το προσφατο Final fantasy 7 και παει λεγοντας.

Τουλαχιστον τα παιχνιδια που αναφερεις ειναι οντως πολυ αξιολογα και ειναι παιχνιδια που οποιος δεν εχει παιξει,σιγουρα θα εκτιμησει περισσοτερο απο οτι το..jump force,εξου και το σχολιο μου.

Εγώ πάντως που αυτό τον καιρό κάνω revisit τα Darksiders, έπαιξα το 1 σε performance mode στο Switch και ήταν κομπλέ.

Ε ρε φίλε, το 2 που δεν έχει τέτοια επιλογή δεν παίζεται, μιλάμε μου έρχεται να ξεράσω μετά από 10 λεπτά. Αναγκαστικά το έβαλα σε PC, αλλιώς θα έβγαζα τα μάτια μου.

Ούτε να φανταστώ δεν μπορώ Bioshock και Borderlands στα 30 καρέ. Ειδικά το Borderlands που είναι fast-paced δεν θα παλεύεται.

Υπόψιν, τα 30 καρέ δεν με ενοχλούν στα 3rd-person games (εφόσον είναι σταθερά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικο ειναι αυτο γιατι ''δυστηχως''εχεις καλομαθει παιζοντας τετοια παιχνιδια στα 60fps αλλου. 

Σκεψου και το Overwatch στο Switch που ειναι multiplayer only πρωτου προσωπου ποσο χειροτερη θα ειναι η κατασταση.

Δεν το βλεπουν ομως ολοι στο Switch ετσι το θεμα της αποδοσης,εξου και γιατι δεν σταθηκα σε αυτο,αλλα στην ιδια την ''ποιοτητα''των παιχνιδιων που αναφερθηκαν πιο πισω.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδές Καλησπέρα.
Ποια FPS εχουν Couch CO-OP mode και Motion controls?
Νομίζω καποιο Resident Evil τα πληρει ολα, αλλα ειναι τοσα πολλα που χανομαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Λογικο ειναι αυτο γιατι ''δυστηχως''εχεις καλομαθει παιζοντας τετοια παιχνιδια στα 60fps αλλου. 

Σκεψου και το Overwatch στο Switch που ειναι multiplayer only πρωτου προσωπου ποσο χειροτερη θα ειναι η κατασταση.

Δεν το βλεπουν ομως ολοι στο Switch ετσι το θεμα της αποδοσης,εξου και γιατι δεν σταθηκα σε αυτο,αλλα στην ιδια την ''ποιοτητα''των παιχνιδιων που αναφερθηκαν πιο πισω.

Θα συμφωνησω.Εχω και ps4 αλλα το doom 2016 το αγορασα στο switch.Μπορει τα γραφικα να ειναι χειροτερα,τα fps να πεφτουν συνεχως(βεβαια εχω ξαναναφερει οτι δεν τα βλεπω τα drops) αλλα το προτιμησα στο switch καθαρα λογου portability αλλα κυριως λογου gyro aim.Οποτε οπως λες πολλοι θα το αγορασουν στο switch γιατι δεν εχει επιλογη για αλλου.

 

1 ώρα πριν, TasosPk είπε

Παιδές Καλησπέρα.
Ποια FPS εχουν Couch CO-OP mode και Motion controls?
Νομίζω καποιο Resident Evil τα πληρει ολα, αλλα ειναι τοσα πολλα που χανομαι :P

Κοιτα το resident evil 5 νομιζω αλλα και το 6.Μονο που δεν ειναι fps.Ψαξε ομως στο net για να εισαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Μιας και τελειώνει αύριο το sale, όποιος θέλει ας γράψει καμιά λίστα με παιχνιδάκια που αξίζει να πάρουμε τώρα, κυρίως μικρές κυκλοφορίες όχι τα μεγάλα γνωστά games, μήπως ανακαλύψουμε τίποτα ενδιαφέρον! Είναι πάρα πολλά πλέον τα παιχνίδια σε προσφορά, οπότε μια άποψη από κάποιον που τα χει δει/παίξει θα ήταν πιο βοηθητική για να βρούμε κάτι καλό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Golf Story 7,49(Δεν το έχω παίξει αλλά λένε πολύ καλά λόγια)

The Messenger 9,99 (Το έχω τερματίσει,από τα καλύτερα side-pixel games που έχω παίξει)Επιπλέον έχει ωραία ιστορία.

Transistor 3,35(Δεν το έχω παίξει αλλά έχει υψηλή βαθμολογία στο steam)

Bastion 2,49(Το άρχισα στο pc,δεν κατάφερε να με κρατήσει,αλλά όλοι λένε πως είναι πολύ καλό)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, thanasis00 said:

Καλησπέρα παιδιά! Μιας και τελειώνει αύριο το sale, όποιος θέλει ας γράψει καμιά λίστα με παιχνιδάκια που αξίζει να πάρουμε τώρα, κυρίως μικρές κυκλοφορίες όχι τα μεγάλα γνωστά games, μήπως ανακαλύψουμε τίποτα ενδιαφέρον! Είναι πάρα πολλά πλέον τα παιχνίδια σε προσφορά, οπότε μια άποψη από κάποιον που τα χει δει/παίξει θα ήταν πιο βοηθητική για να βρούμε κάτι καλό!

Αν και έχουμε πει ήδη στις άλλες σελίδες ας πούμε πάλι! :P

Golf Story που αναφέρθηκε ήδη.

Fast RMX που αξίζει ακόμα και full price. 

Για όποιον δεν τα έχει παίξει αλλού μέχρι τώρα Bastion, Transistor, Child of Light και φυσικά το Hellblade. 

Rayman Legends από τα πιο γνωστά. 

Για τους οπαδούς των metroidvania έχει σε καλές τιμές τα Feudal Alloy, Steam world Dig και τα 2, Timespinner. 

Αν θες ένα top down GTA στυλ δες το Shakedown Hawaii. Δεν έχω παίξει το συγκεκριμένο αλλά το προηγούμενο τους και όλοι λένε πως αυτό είναι ακόμα καλύτερο. 

Σε stealth οπωσδήποτε το Mark of the Ninja.

Το Sword and Sworcery με το υπέροχο soundtrack. 

Προσωπικά διασκέδασα και με το Slain Back from Hell αν ψάχνεις κάτι πιο arcade. 

Σίγουρα έχουν μείνει πολλά απ' έξω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

1 ώρα πριν, spyros1314 είπε

Golf Story 7,49(Δεν το έχω παίξει αλλά λένε πολύ καλά λόγια)

The Messenger 9,99 (Το έχω τερματίσει,από τα καλύτερα side-pixel games που έχω παίξει)Επιπλέον έχει ωραία ιστορία.

Transistor 3,35(Δεν το έχω παίξει αλλά έχει υψηλή βαθμολογία στο steam)

Bastion 2,49(Το άρχισα στο pc,δεν κατάφερε να με κρατήσει,αλλά όλοι λένε πως είναι πολύ καλό)

και τα 4 που λες ειναι καλα. To Golf Story μου αρεσε πολυ στην αρχη αλλα με κουρασε απο ενα σημειο κ μετα οταν αρχισε να γινεται αρκετα δυσκολο κ απαιτητικο με το καταναγκαστικο disc golf του.

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα επιτέλους το Hollow Knight. Μου έβγαλε πολλά νεύρα το παιχνίδι σε κάποια σημεία. Στο τέλος ένιωσα χαρά που το τελείωσα αλλά και λύπη ταυτόχρονα. Ήταν υπέροχο το ταξίδι στον κόσμο του παιχνιδιού. Εννοείται ότι δεν τα έκανα όλα. Αν το επιχειρήσω, μάλλον θα βρεθώ στο Δαφνί. 

Υπάρχει κάποιος ανώμαλος εδώ μέσα που εβγαλε το White Palace; 😜

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Τερμάτισα επιτέλους το Hollow Knight. Μου έβγαλε πολλά νεύρα το παιχνίδι σε κάποια σημεία. Στο τέλος ένιωσα χαρά που το τελείωσα αλλά και λύπη ταυτόχρονα. Ήταν υπέροχο το ταξίδι στον κόσμο του παιχνιδιού. Εννοείται ότι δεν τα έκανα όλα. Αν το επιχειρήσω, μάλλον θα βρεθώ στο Δαφνί. 

Υπάρχει κάποιος ανώμαλος εδώ μέσα που εβγαλε το White Palace; 😜

Masterpiece! Το έβγαλα εγώ αλλά νομίζω ήταν η λιγότερη καλή περιοχή από όλες . Λόγω του ότι περισσότερο θυμίζει super meat boy . Λίγο φοκους θέλει και δεν είναι τόσο αδύνατο να βγει  . Έχει κ ένα σημειο το path of pain σαν σορτ Κατ της περιοχησ ,αυτό δεν το προσπάθησα , θα το κάνω μόλις το ξαναπιάσω . Είναι όντως παλουκι αυτό αν δεις βιντεάκια στο YouTube .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Τερμάτισα επιτέλους το Hollow Knight. Μου έβγαλε πολλά νεύρα το παιχνίδι σε κάποια σημεία. Στο τέλος ένιωσα χαρά που το τελείωσα αλλά και λύπη ταυτόχρονα. Ήταν υπέροχο το ταξίδι στον κόσμο του παιχνιδιού. Εννοείται ότι δεν τα έκανα όλα. Αν το επιχειρήσω, μάλλον θα βρεθώ στο Δαφνί. 

Υπάρχει κάποιος ανώμαλος εδώ μέσα που εβγαλε το White Palace; 😜

Και εγω εβγαλα το white palace.Παντως προσωπικα εμενα δεν μου εβγαλε καθολου νευρα το παιχνιδι.Απλα απιστευτο παιχνιδι και εμπειρια.

Για μενα το μονο κομματι που ειναι για νευρα ειναι το τελευταιο dlc ,με τo boss rush.Επιχειρισα 2 φορες και το παρατησα.

Αντε τωρα να βγει και το silksong!!!!

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...