Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι απο άποψη ασφάλειας το authenticator ειναι παντα το καλυτερο, το SMS εχει διαφορα κενα ασφαλείας.

Αλλά ειναι πολύ πιο βολικό σε χρήση οπότε κάτι ειναι και αυτο, το σημαντικο ειναι ολοι να εχουν 2 step verification σε σημαντικα accounts τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, logistoulis said:

τσέκαρα το ιστορικό των sign in μου δεν είχα κάτι παράξενο τις τελευταίες 30 μέρες πλην τον υπολογιστή μου

Πώς τσεκάρεις το ιστορικό;

Επίσης, τι κίνδυνος υπάρχει ακριβώς, τι μπορεί να γίνει; Να αγοράσουν games στο account μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Το sms γενικά σαν 2FA δεν είναι και το ασφαλέστερο απ' όσο ξέρω, μακάρι να είχε και το PlayStation 2fa token με google authenticator/authy, μόνο sms έχει.

Εννοείται ότι είναι ότι καλύτερο το 2fa νε authenticator. Απλά είναι μανίκι, αν χάσεις το τηλέφωνο να περνάς όλους τους λογαριασμούς μετά manually. 

Καλά εννοείται ότι cloud backup των κωδικών όπως προτείνει το authy, ούτε για αστείο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, logistoulis είπε

τσέκαρα το ιστορικό των sign in μου δεν είχα κάτι παράξενο τις τελευταίες 30 μέρες πλην τον υπολογιστή μου

έκανα unlinκ τη κάρτα μου και βλέπουμε... 

την έχω πάθει πολύ άσχημα με τα sms και τη wind γιατί δεν μου  έρχονταν sms από κανέναν και τη συγκεκριμένη στιγμή δεν  μπορούσα με τίποτα να μπω στο steam και τους ζήτησα να μου κάνουν reset το λογαριασμό μου και έκτοτε δεν το ξαναχρησιμοποίησα 

Πρώτη φορά που δοκίμασα το sms code ήταν στο guild wars 2 και μπορώ να πω ότι μέχρι και τώρα δεν είχα ποτέ πρόβλημα μέχρι και στο εξωτερικό που έμενα για λίγο πάλι έρχονταν τα μηνύματα κανονικά.

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Πώς τσεκάρεις το ιστορικό;

Επίσης, τι κίνδυνος υπάρχει ακριβώς, τι μπορεί να γίνει; Να αγοράσουν games στο account μας;

Μπαίνεις στη σελίδα της nintendo στο λογαριασμό σου και νομίζω ηταν στο security.

http://www.nintendolife.com/news/2020/04/nintendo_warns_of_an_increasing_number_of_credit_card_fraud_reports_offers_advice

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω στο Dragon Quest είμαι ο μόνος που μου σπάει τα νεύρα και τα αυτιά αυτή η μουσική της συμφωνικής που είναι τελείως ξέμπαργκη? Δλδ καλά που την έχουν βάλει θα έπρεπε να την έχουν σε αυτή την ένταση και συνέχεια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Πώς τσεκάρεις το ιστορικό;

Επίσης, τι κίνδυνος υπάρχει ακριβώς, τι μπορεί να γίνει; Να αγοράσουν games στο account μας;

ξέρω γω τι κίνδυνος υπάρχει; κάποιοι έλεγαν ότι τους έσκασε mail funds have been added αλλά όντως δεν παίζει να μπορούν και να τα κάνουν κάτι 

ο κίνδυνος είναι αν μπορούν να πάρουν αναλυτικά στοιχεία των καρτών

 

το ιστορικό το βλέπεις όπως ειπώθηκε στο λογαριασμό σου, από pc τουλάχιστον, κάνεις login μετά Sign-in and security settings και εκεί έκει το history 

3 λεπτά πριν, chek2fire είπε

να ρωτήσω στο Dragon Quest είμαι ο μόνος που μου σπάει τα νεύρα και τα αυτιά αυτή η μουσική της συμφωνικής που είναι τελείως ξέμπαργκη? Δλδ καλά που την έχουν βάλει θα έπρεπε να την έχουν σε αυτή την ένταση και συνέχεια?

έμενα από την άλλη που το παίζω στο pc και έχω τη  synthesized εκδοχή πλέον την έχω συνηθίσει, μάλιστα έχω διαβάσει από πολλούς να την προτιμούν επειδή είναι πιο ταιριαστή σε παιχνίδι

 

στο switch δεν παίζει επιλογή ποια εκδοχή θες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ξέρω γω τι κίνδυνος υπάρχει; κάποιοι έλεγαν ότι τους έσκασε mail funds have been added αλλά όντως δεν παίζει να μπορούν και να τα κάνουν κάτι 

ο κίνδυνος είναι αν μπορούν να πάρουν αναλυτικά στοιχεία των καρτών

το ιστορικό το βλέπεις όπως ειπώθηκε στο λογαριασμό σου, από pc τουλάχιστον, κάνεις login μετά Sign-in and security settings και εκεί έκει το history 

έμενα από την άλλη που το παίζω στο pc και έχω τη  synthesized εκδοχή πλέον την έχω συνηθίσει, μάλιστα έχω διαβάσει από πολλούς να την προτιμούν επειδή είναι πιο ταιριαστή σε παιχνίδι

στο switch δεν παίζει επιλογή ποια εκδοχή θες; 

μπα δεν έχει επιλογές δεν μπορώ να βρω δλδ πουθενά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που έχει εκτιναχθεί ο ελεύθερος χρόνος και είναι πιο εύκολη η φάση του co-op...

Donkey Kong Country - Tropical Freeze Από τις καλύτερες platform εμπειρίες, φοβερό level-design, εξαιρετικό art direction και φυσικά μουσικάρες! Αρκετά απαιτητικό σε στιγμές αλλά τίμιο, δηλαδή δεν είχε τη "φθηνιάρικη" δυσκολία του να θέλεις να καρφώσεις το χειριστήριο στην οθόνη... Ξεκλειδώσαμε όλες τις πίστες (χωρίς να χρησιμοποιήσουμε ούτε μια φορά τον Funky!), ακόμα και τις τρεις του έξτρα World 7! Highlight στο level 2-K Bopopolis που άρχισε να παίζει η συγκεκριμένη μουσική, άξιζαν και οι 30 προσπάθειες μέχρι να τα καταφέρω!

Snipperclips Plus Πολύ cute και χαλαρό co-op, το είχαμε στο ρελαντί 2-3 μήνες, έξυπνα παζλάκια, δημιουργικό, απαιτεί φουλ συνεργασία.

Super Mario Party Επίσης το είχαμε στο ρελαντί για κάνα δίμηνο, ίσως το καλύτερο Mario Party της σειράς. Ολοκληρώσαμε τα 4 boards, το sound stage, μερικές διαδρομές στο river survival και ξεκλειδώσαμε όλα τα mini games. Με τα gems δεν βρήκαμε κανένα λόγο να ασχοληθούμε. Επίσης, σε αντίθεση με αυτά που διάβαζα περί χρήσης ενός μόνο joycon για κάθε παίκτη δεν είχαμε θέμα και δεν μου έλειψε το αγαπημένο πλέον pro controller μα από την άλλη είναι χαζομάρα να έχεις πχ ένα ακόμα pro και να μη μπορεί να παίξει τρίτος παίκτης... Τελειώνοντας, ενώ είναι ένα full game, έχεις μια αίσθηση ότι καλο θα ήταν να είχε 1-2 boards και 10-20 mini games ακόμα. Δεν ξέρω πως θα είναι με περισσότερα ατομα πάντως οι δυο μας δε βλέπω να ασχολούμαστε ξανά στο μέλλον.

Captain Toad - Treasure Tracker Και αυτό σε co-op, ευχάριστη "έκπληξη" ότι μπορούσαμε να παίξουμε και οι δύο κανονικά, είχα την εντύπωση ότι ο δεύτερος μπαίνει μόνο μέσω του Assist Mode σαν floating cursor αλλά μάλλον αυτό ήταν μόνο στην έκδοση του Wii U. Πολύ όμορφο setting και κάπως φρέσκο στα μάτια μου να πω την αλήθεια. Λίγο μπλέκεσαι με την κάμερα και πρέπει να ξεδιαλύνετε ποιος θα τη χειρίζεται. Πήρα και το DLC που δίνει το special episode με 18 έξτρα πολύ καλοστημένα levels with a twist, τα άξιζε τα λεφτά του και ειδικά τώρα που ήταν σε έκπτωση.

Tetris 99 Έχω δοκιμασει διάφορες ώρες, χαλαρό μεσημέρι, πρωί-πρωί, αργά μετά τα μεσάνυχτα... ΤΙ πρέπει να κάνω για να βγω πρώτος;;! Οκ, καταφέρνω να βγω δεύτερος μερικές φορές, ξεψυχώντας πάντα φυσικά, αλλά όταν στο τέλος φτάνω να είμαστε 1vs1 είναι λες και ο άλλος πατάει κάποιο κουμπί που γράφει "Στείλε του 70 σειρές τώρα, μπουαχαχα"! Ακόμα και η φίλη μου που έχει αποδειχτεί ρομπότ στο Tetris τα βρίσκει σκούρα...

Τώρα ξεκινήσαμε το New Super Mario Bros. U Deluxe, κάπως μπλεκόμαστε στο co-op, πέφτει ο ένας πάνω στον άλλο, δεν ξέρω πως θα πάει αυτό, πάντως φαίνεται αρκετά fun.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, chek2fire είπε

να ρωτήσω στο Dragon Quest είμαι ο μόνος που μου σπάει τα νεύρα και τα αυτιά αυτή η μουσική της συμφωνικής που είναι τελείως ξέμπαργκη? Δλδ καλά που την έχουν βάλει θα έπρεπε να την έχουν σε αυτή την ένταση και συνέχεια?

Όχι δεν είσαι ο μόνος. Θα σου πρότεινα στις ρυθμίσεις να κατεβάσεις το επίπεδο της μουσικής από το  10 στο 3, τουλάχιστον αυτό έκανα εγώ. Και σε καμία περίπτωση synthesised mode, είναι ακόμα χειρότερη σου τρυπάει τα τύμπανα. Δυστυχώς στο συγκεκριμένο world map theme ο Sugiyama(συνθέτης της όλης σειράς) τα έκανε ψιλοσαλάτα προσπαθώντας να μιμηθεί κάτι από το epicness του dq3. Καμία σχέση πχ με τα world map themes του dq5  και του dq8 που ακούγονται τόσο ευχάριστα στα αυτιά. 

Επεξ/σία από vampao
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vampao είπε

Όχι δεν είσαι ο μόνος. Θα σου πρότεινα στις ρυθμίσεις να κατεβάσεις το επίπεδο της μουσικής από το  10 στο 3, τουλάχιστον αυτό έκανα εγώ. Και σε καμία περίπτωση synthesized mode, είναι ακόμα χειρότερη σου τρυπάει τα τύμπανα. Δυστυχώς στο συγκεκριμένο world map theme ο Sugiyama(συνθέτης της όλης σειράς) τα έκανε ψιλοσαλάτα προσπαθώντας να μιμηθεί κάτι από το epicness του dq3. Καμία σχέση πχ με τα world map themes του dq5  και του dq8 που ακούγονται τόσο ευχάριστα στα αυτιά. 

που είναι αυτές οι ρυθμίσεις και δεν τις βρίσκω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, chek2fire είπε

που είναι αυτές οι ρυθμίσεις και δεν τις βρίσκω?

Λοιπόν με την σειρά, πατάς τρίγωνο και μετά Misc., System Settings, Audio Settings, και εδώ τα ρυθμίζεις όπως σε βολεύει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταιο μεγαλο update για το mario maker 2.Η μεγαλυτερη προσθηκη να φτιαχνεις δικους σου κοσμους.

Αλλα το ερωτημα μου ειναι γιατι το τελευταιο μεγαλο update????Γιατι δεν το στηριζουν οσο περισσοτερο γινεται?

Το ιδιο κανανε με το splatoon 2 οπου σταματησαν τα splatfest.Μεγαλη ξενερα για μενα αυτο.

Παντως βλεποντας το video και καποια powerups με εκαναν να θυμηθω τι παιχνιδαρα ειναι οντως το mario 3d world,οπως αναφερετε και απο πανω,παρολο που εχει φαει αρκετο hate απο τους fan του mario.Aντε να ανακοινωθει να το ξαναπαρω 😀  Απο τα καλυτερα παιχνιδια για co-op.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 hours ago, chek2fire said:

μπα δεν έχει επιλογές δεν μπορώ να βρω δλδ πουθενά 

Έχει. Ήμαρτον με τη γκρίνια για κάτι που ρυθμίζεται μέσα σε 10 δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...