Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, 26ska είπε

Την πήρα και γω λοιπόν την κονσόλα, χθες βράδυ γυρνώντας από τη δουλειά, μαζί και το Mario odyssey και Mario kart+ένα Pro controller. 

Λογω ότι γύρισα αργά, δεν έβαλα παιχνίδι να παίξω με τον μικρό, γιατί κοιμόταν και περιμένω σήμερα να σχολασω, να λιώσουμε παρέα. 

Να ρωτήσω αν παρουσιάσει drifting το χειριστήριο που διαβάζω, τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση, σου τα αλλάζει η αντιπροσωπεία, στα πλαίσια της εγγύησης ή απλά επισκευάζουν; Πόσο συχνό είναι το φαινόμενο; Επίσης είδα ότι το καινούργιο μοντέλο δεν φλασαρεται, αυτό θα συνεχίσει ή θα σπάσει κ αυτή κάποια στιγμή στο μέλλον; 

επισκευή κάνουν, εγώ στον πρώτο χρόνο ακόμα με καμιά 500αρια ώρες χρήσης δεν βλέπω ακόμα κάτι παράξενο 

 

σε επόμενη προσφορά πάντως θα πάω να πάρω καλού κακού 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, logistoulis είπε

επισκευή κάνουν, εγώ στον πρώτο χρόνο ακόμα με καμιά 500αρια ώρες χρήσης δεν βλέπω ακόμα κάτι παράξενο 

σε επόμενη προσφορά πάντως θα πάω να πάρω καλού κακού 

Φτου φτου και εγώ, κάτι λιγότερο από 1.5 χρόνο στα χέρια μου, περίπου τις ίδιες ώρες gaming με εσένα σύνολο και δεν βλέπω κάτι. Το μηχάνημα επίσης πάει και έρχεται Ελλάδα - Αγγλία οπότε υπάρχει κινητικότητα για την πάρτι του. Δεν ξέρω αν οι σπέσιαλ εκδόσεις είχαν διαφορετική αντιμετώπιση αλλά αμφιβάλλω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, logistoulis είπε

επισκευή κάνουν, εγώ στον πρώτο χρόνο ακόμα με καμιά 500αρια ώρες χρήσης δεν βλέπω ακόμα κάτι παράξενο 

σε επόμενη προσφορά πάντως θα πάω να πάρω καλού κακού 

Τι να πάρεις σε επόμενη προσφορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

 Δεν ξέρω αν οι σπέσιαλ εκδόσεις είχαν διαφορετική αντιμετώπιση αλλά αμφιβάλλω. 

εγώ έχω σπέσιαλ έκδοση παρεμπιπτόντως , του smash , αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο

 

στο μόνο που ποντάρω είναι ότι είναι παρτίδα όχι από τις πρώτες γενικά 

 

επίσης διαχρονικά δεν είχα θέματα με χαλασμένα χειριστήρια ποτέ μου παρότι διαλύω άλλα πράγματα, με τα χειριστήρια τα πάω πολύ καλά και έχω και κάτι αρχαία που δουλεύουν ακόμα καλά 

 

το μόνο χειριστήριο που μου χάλασε ποτέ ήταν πρόσφατα ένα dualschock 4 που κάνει κάτι πολύ παράξενο , χάνει τον συγχρονισμό , αλλά αν το συνδέσω με καλώδιο συγχρονίζεται , αλλά μόλις σβήσω την κονσόλα πάλι τα ίδια και όσα reset και να του κάνω τίποτα

 

τα ίδια κάνει και με switch , κινητό κτλ.. συγχρονίζεται μια φορά και μετά τέλος , κατά τα άλλα μια χαρά λειτουργικό είναι και αυτό

 

5 λεπτά πριν, 26ska είπε

Τι να πάρεις σε επόμενη προσφορά; 

είχαν βγάλει κάποια στιγμή joycons στο πλαίσιο στα 45€, έπρεπε να πάρω και ας τα είχα στο κουτί γιατί αν δεις πόσο κάνουν καινούρια σε ανύποπτο χρόνο θα κλάψεις

 

και δεν μπορείς χωρίς αυτά αν θες να παίζεις φορητά και εμένα μου αρέσει η φορητή φάση 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εγώ έχω σπέσιαλ έκδοση παρεμπιπτόντως , του smash , αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο

στο μόνο που ποντάρω είναι ότι είναι παρτίδα όχι από τις πρώτες γενικά 

επίσης διαχρονικά δεν είχα θέματα με χαλασμένα χειριστήρια ποτέ μου παρότι διαλύω άλλα πράγματα, με τα χειριστήρια τα πάω πολύ καλά και έχω και κάτι αρχαία που δουλεύουν ακόμα καλά 

το μόνο χειριστήριο που μου χάλασε ποτέ ήταν πρόσφατα ένα dualschock 4 που κάνει κάτι πολύ παράξενο , χάνει τον συγχρονισμό , αλλά αν το συνδέσω με καλώδιο συγχρονίζεται , αλλά μόλις σβήσω την κονσόλα πάλι τα ίδια και όσα reset και να του κάνω τίποτα

τα ίδια κάνει και με switch , κινητό κτλ.. συγχρονίζεται μια φορά και μετά τέλος , κατά τα άλλα μια χαρά λειτουργικό είναι και αυτό

είχαν βγάλει κάποια στιγμή joycons στο πλαίσιο στα 45€, έπρεπε να πάρω και ας τα είχα στο κουτί γιατί αν δεις πόσο κάνουν καινούρια σε ανύποπτο χρόνο θα κλάψεις

και δεν μπορείς χωρίς αυτά αν θες να παίζεις φορητά και εμένα μου αρέσει η φορητή φάση 

Τα είδα κάνα 80αρι...πολυ ακριβά τα περιφερειακά.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, 26ska είπε

Τα είδα κάνα 80αρι...πολυ ακριβά τα περιφερειακά.. 

εν μέρει δικαιολογημένο, καθώς υπάρχει μπόλικη τεχνολογία σε αυτά που δεν έχουν τα υπόλοιπα, από την άλλη οκ να πληρώσουμε, αλλά όχι να φοβόμαστε ότι θα μας μείνουν στο χέρι και να μην έχει γίνει κάτι τόσο καιρό ώστε να βγουν να πουν πάει λυθηκε το θέμα

 

βέβαια η επισκευή τους αν το δοκιμάσεις μόνος και αγοράσεις πάμφθηνα το σχετικό ανταλλακτικό  σου δεν φαίνεται και τόσο δύσκολη (από βίντεο που είδα), αλλά δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά 

 

 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα εμφανιστεί, δε θα σας ρωτήσει... απλά θα εμφανιστεί. Εγώ π.χ. τα είχα 20 μήνες και ξαφνικά το εμφάνισαν "έτσι". Μακάρι να μην σας εμφανιστεί αλλά οι πιθανότητες είναι εναντίον σας :)

 

Αν είστε εντός εγγύησης σας τα επισκευάζουν, δεν κάνουν αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εν μέρει δικαιολογημένο, καθώς υπάρχει μπόλικη τεχνολογία σε αυτά που δεν έχουν τα υπόλοιπα, από την άλλη οκ να πληρώσουμε, αλλά όχι να φοβόμαστε ότι θα μας μείνουν στο χέρι και να μην έχει γίνει κάτι τόσο καιρό ώστε να βγουν να πουν πάει λυθηκε το θέμα

βέβαια η επισκευή τους αν το δοκιμάσεις μόνος και αγοράσεις πάμφθηνα το σχετικό ανταλλακτικό  σου δεν φαίνεται και τόσο δύσκολη (από βίντεο που είδα), αλλά δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά 

Καμία δικαιολογημενη τιμή. Δεν περιέχει τίποτα το εξωτικό που να δικαιολογεί αυτή την τιμή. Το HD rumble είναι συνδυασμός software και κοινού hardware. Όλα τα υπόλοιπα υποσυστήματα του χειριστηρίου είναι της πλάκας. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 26ska είπε

Την πήρα και γω λοιπόν την κονσόλα, χθες βράδυ γυρνώντας από τη δουλειά, μαζί και το Mario odyssey και Mario kart+ένα Pro controller. 

Λογω ότι γύρισα αργά, δεν έβαλα παιχνίδι να παίξω με τον μικρό, γιατί κοιμόταν και περιμένω σήμερα να σχολασω, να λιώσουμε παρέα. 

Να ρωτήσω αν παρουσιάσει drifting το χειριστήριο που διαβάζω, τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση, σου τα αλλάζει η αντιπροσωπεία, στα πλαίσια της εγγύησης ή απλά επισκευάζουν; Πόσο συχνό είναι το φαινόμενο; Επίσης είδα ότι το καινούργιο μοντέλο δεν φλασαρεται, αυτό θα συνεχίσει ή θα σπάσει κ αυτή κάποια στιγμή στο μέλλον; 

Πάντως για να μην τρομάξεις τσάμπα και μένα το πρώτο μου παιχνίδι ήταν το καρτ και καποιες φορές κολούσε το αμαξίδιο στις μπαριέρες και ανακάλυψα πως δεν χάλασε το χειριστήριο αλλά είχα ενεργοποιήσει το mode που κινείς το καρτ σου δίνοντας κλίση στο joy con:p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ όταν το πλαίσιο είχε το γκρι σετάκι στα 45 το τσίμπησα για κάθε ενδεχόμενο , ακόμα στο κουτί τα έχω και έμαθα ότι θα σταματήσει να τα παράγει τα γκρι η νιντεντο ίσως απλά τα κρατήσω κουτί διότι και να πάθουν κάτι τα δικά μου έχω το pro controller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά αγόρασα με 7-8 ευρώ πλήρες σέτ εξαρτημάτων αναλογικών και τα έχω να κάθονται.

Αν ποτέ χαλάσουν, την ίδια μέρα θα τα φτιάξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Καμία δικαιολογημενη τιμή. Δεν περιέχει τίποτα το εξωτικό που να δικαιολογεί αυτή την τιμή. Το HD rumble είναι συνδυασμός software και κοινού hardware. Όλα τα υπόλοιπα υποσυστήματα του χειριστηρίου είναι της πλάκας. 

του xbox μπορείς να πεις ότι ως το πιο απλοϊκό θα μπορούσε να είναι αρκετά πιο φθηνό από όσο επίσημα κάνει , από την άλλη τα χειριστήρια του xbox μάλλον είναι ο,τι πιο αθάνατο υπάρχει 

 

του ps4 με απογοητεύσε και σε σέρβις αλυσίδας μου έχουν πει ότι είναι και τα περισσότερα που σκάνε (βέβαια τα ps4 έχουν και δραματικά τις περισσότερες πωλήσεις στην ελλάδα) 

η nintendo πάντως παραδοσιακά θεωρείται ότι έχει γερό hw, τώρα πώς την έπαθαν με ένα μοχλό δε μπορώ να το καταλάβω

και άντε να το καταλάβω για κάποιες παρτίδες στην αρχή, χρόνια μετά είναι αδικαιολόγητο

 

ελπίζω βέβαια οι μεταγενέστερες παρτίδες να αποδειχθούν πιο αξιόπιστες, δεν έχω κάτι άλλο πέρα από την ελπίδα 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

του xbox μπορείς να πεις ότι ως το πιο απλοϊκό θα μπορούσε να είναι αρκετά πιο φθηνό από όσο επίσημα κάνει , από την άλλη τα χειριστήρια του xbox μάλλον είναι ο,τι πιο αθάνατο υπάρχει 

του ps4 με απογοητεύσε και σε σέρβις αλυσίδας μου έχουν πει ότι είναι και τα περισσότερα που σκάνε (βέβαια τα ps4 έχουν και δραματικά τις περισσότερες πωλήσεις στην ελλάδα) 

Εννοείται δεν διαφωνώ. Θα μπορούσαν να είναι πιο φθηνά. Απλά επειδή το έχω δει να γράφεται και αλλού για την τεχνολογία που κρύβει το Joycon, έγραψα ότι έγραψα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εννοείται δεν διαφωνώ. Θα μπορούσαν να είναι πιο φθηνά. Απλά επειδή το έχω δει να γράφεται και αλλού για την τεχνολογία που κρύβει το Joycon, έγραψα ότι έγραψα. 

ναι κι εγώ δεν διαφωνώ, οκ είναι πολύ "ψαγμένο" πακέτο να έχει όλα αυτά που έχει μαζί, αλλά τίποτα από αυτά δεν είναι νέο και τίποτα δεν δικαιολογεί απόλυτα τόσο υψηλή τιμή 

 

αν τουλάχιστον έπαιζε αξιοπιστία δεν θα είχα κανένα πρόβλημα με την τιμή 

 

επίσης ακόμα και το pro να πάρεις παίζει έλλειψη αναλογική σκανδάλης με μεγάλη διαδρομή κάτι που με χαλάει, εκεί υστερεί από τον ανταγωνισμό , οπότε καμιά φορά ας υπάρχουν τα βασικά και ας δουλεύουν σωστά γιατί το nfc πχ είτε το χρεώνουν 5€ είτε 10cents είναι περιττό (που δεν το χρεώνουν μόνο τόσο στον τελικό καταναλωτή) 

 

το πώς χαλάει μοχλός πάντως το 2020 ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω, είναι κάτι που υπάρχει από το n64  

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη ερώτηση, χθες το βράδυ που το περιεργαστηκα, είδα ότι στο κέντρο κάτω προς αριστερά στην οθόνη, έχει κάτι σαν οπή, φωτάκι ίσως κάποιας ένδειξης... Μου φάνηκε στο φως του σπιτιού κάπως, πως όταν ένα τζαμακι προστασίας ξεκολλάει σε κάποιο σημείο και περνάει ο αέρας από κάτω... Δεν έχει κάποια ζελατίνα η οθόνη που ίσως δεν πρόσεξα ε; κάποια ιδέα τι είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...