Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, 26ska είπε

Άλλη ερώτηση, χθες το βράδυ που το περιεργαστηκα, είδα ότι στο κέντρο κάτω προς αριστερά στην οθόνη, έχει κάτι σαν οπή, φωτάκι ίσως κάποιας ένδειξης... Μου φάνηκε στο φως του σπιτιού κάπως, πως όταν ένα τζαμακι προστασίας ξεκολλάει σε κάποιο σημείο και περνάει ο αέρας από κάτω... Δεν έχει κάποια ζελατίνα η οθόνη που ίσως δεν πρόσεξα ε; κάποια ιδέα τι είναι; 

Είναι ο σένσορας για το auto-brightness, όπως στα κινητά κλπ, αναλυτικά:

http://www.nintendolife.com/news/2020/01/random_ever_wondered_what_that_weird_blob_on_your_switch_screen_is_nintendo_explains

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου tempered glass καλύπτει πάντως αυτόν τον αισθητήρα σε σχέση με τα περισσότερα, αλλά δεν έχω προσέξει κάποιο πρόβλημα

Ελλείψεις λέει εδώ

 

https://www.tomsguide.com/amp/news/you-should-buy-a-nintendo-switch-now-heres-why

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ έχω κατά καεί με τα τζουκονς .

Τα μανισια ντριφταραν στο μενού προς τα δεξιά συνέχεια . Και μετά το σμας ντριφταραν και ιν γκευμ . Αγόρασα δεύτερο ζευγάρι και δεύτερη βδομμαδα διαπίστωσα ότι δεν δουλεύει το L1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, 26ska said:

Ρε παιδιά δεν έχει Dolby η κονσόλα;Την έχω συνδέσει στον ενισχυτή και δεν δίνει Dolby...

Έχεις πολλές απαιτήσεις από κονσόλα της Ν.

Ενιγουέι, χρειάζεσαι receiver για να βγάλεις 5.1 ήχο από την κονσόλα. Αλλά και πάλι θα είναι simulated, μην περιμένεις core πράγματα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tony hawk 1+2 remake το Σεπτέμβριο στα 40€ και κλασικά λείπει το switch.Τα παλιά ήταν απίστευτα και το remake σιγουρα θα είναι ακόμα καλύτερο.Ελπιζω να το κρατάνε για κάνα direct στο switch γιατι αν δεν το φέρουν η activision σίγουρα θα χάσει τα περισσότερα χρήματα μιας και το switch θα είναι πρώτη επιλογή ειδικά από τους skateboards fan που θα προτιμήσουν τη φορητότητα αλλά και η nintendo δεν θα έχει ένα διαμάντι στο switch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν έπαιξα ένα τριωρακι με τα παιδιά,mario kart,mario odyssey και Rayman.Μαγευτηκα ειλικρινά,ένιωσα πάλι όπως πιτσιρικάς.Καμια σχέση με τα playstation που είχα από το 2000 και μετα.

Έχει κάτι κουλα πάντως η κονσόλα όπως ότι δεν έχει στο αρχικό μενού το turn off... Τέλος πάντων,νομίζω θα ζήσουμε οικογενειακώς μεγάλες στιγμές με το switch,τα παιδιά ξετρελαθηκαν.

Επεξ/σία από 26ska
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Tony hawk 1+2 remake το Σεπτέμβριο στα 40€ και κλασικά λείπει το switch.Τα παλιά ήταν απίστευτα και το remake σιγουρα θα είναι ακόμα καλύτερο.Ελπιζω να το κρατάνε για κάνα direct στο switch γιατι αν δεν το φέρουν η activision σίγουρα θα χάσει τα περισσότερα χρήματα μιας και το switch θα είναι πρώτη επιλογή ειδικά από τους skateboards fan που θα προτιμήσουν τη φορητότητα αλλά και η nintendo δεν θα έχει ένα διαμάντι στο switch

Ξεκάθαρα η φάση μου είναι...

 

shut-up-and-take-my-rupees-meme.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Mistwalker είπε

αν δεν το φέρουν η activision σίγουρα θα χάσει τα περισσότερα χρήματα μιας και το switch θα είναι πρώτη επιλογή ειδικά από τους skateboards fan που θα προτιμήσουν τη φορητότητα αλλά και η nintendo δεν θα έχει ένα διαμάντι στο switch

Μπα,ειναι συγκεκριμενα τα παιχνιδια που πουλανε παρα πολυ στο Switch,ειδικα απο 3ες εταιρειες οπως εχουμε δει τα τελευταια χρονια.

Και για τα crash και spyro trilogy θυμαμαι να διαβαζα αναλογα σχολια,αλλα ολως τυχαιως τα παιχνιδια αυτα δεν πουλησαν τελικα τοσο πολυ στην πλατφορμα της nintendo.

Παιχνιδαρες βεβαια τα πρωτα tony hawk παιχνιδια για οσους τοτε τα ειχαμε προλαβει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, 26ska είπε

Λοιπόν έπαιξα ένα τριωρακι με τα παιδιά,mario kart,mario odyssey και Rayman.Μαγευτηκα ειλικρινά,ένιωσα πάλι όπως πιτσιρικάς.Καμια σχέση με τα playstation που είχα από το 2000 και μετα.

Έχει κάτι κουλα πάντως η κονσόλα όπως ότι δεν έχει στο αρχικό μενού το turn off... Τέλος πάντων,νομίζω θα ζήσουμε οικογενειακώς μεγάλες στιγμές με το switch,τα παιδιά ξετρελαθηκαν.

Έτσι, προσωπικά με PC από τα 90s και ποτέ δεν είδα τις κονσόλες ως εναλλακτικό.

Αυτή η διαφορά είναι που έκανε το switch lite την πρώτη κονσόλα που πήρα εδώ και 30 χρόνια και όταν πέσουν οι τιμές σε λογικά πλαίσια θα πάρουμε και το κανονικό (ή το 2/Pro εάν βγει μέχρι τότε).

Άλλο βέβαια που λόγω animal crossing που παίζει η γυναίκα 24/7, ζήτημα είναι να έχω παίξει δύο ώρες εδώ και δέκα μέρες...-_- 

BTW: Mario Odyssey είναι εκπληκτική πλατφόρμα, πολύ έμπνευση ρε παιδί μου.

16 λεπτά πριν, Vagosman είπε

http://www.nintendolife.com/news/2020/05/nintendo_accused_of_hosting_asset_flip_game_on_switch_and_fans_arent_happy

Η αλήθεια είναι ότι έχει κάπως παραγίνει!

Θέλουν να πουν steam πριν 10+ χρόνια. Τέτοιο άθλιο online store - όχι μόνο λόγω υλικού, αλλά από τεχνικής άποψης - έχω δεκαετίες να δω.

Γενικά ο μόνος λόγος που έδωσα $20 για ένα χρόνο είναι για να έχω official port για NES-SNES και πίστες στο Mario Maker 2.

Δεν το έχει καθόλου, μα καθόλου η nintendo στο θέμα ίντερνετς, κρίμα γιατί έχει τεράστια βιβλιοθήκη τίτλων που είναι 100% "παρεϊστικά".

Επεξ/σία από LongTom
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, 26ska είπε

Λοιπόν έπαιξα ένα τριωρακι με τα παιδιά,mario kart,mario odyssey και Rayman.Μαγευτηκα ειλικρινά,ένιωσα πάλι όπως πιτσιρικάς.Καμια σχέση με τα playstation που είχα από το 2000 και μετα.

Έχει κάτι κουλα πάντως η κονσόλα όπως ότι δεν έχει στο αρχικό μενού το turn off... Τέλος πάντων,νομίζω θα ζήσουμε οικογενειακώς μεγάλες στιγμές με το switch,τα παιδιά ξετρελαθηκαν.

Τυχερέ, θυμάμαι ακόμη όταν την έφερα σπίτι με το απίστευτο combo των Mario Kart, Odyssey και BOTW. Ξεκίνησα αποκλειστικά το Μάριο με σπασίματα με Καρτ. Μετά συνέχισα αποκλειστικά BOTW με σπασίματα καρτ.

Ήμουν κ εγώ χαρούμενος σα μικρό παιδί.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, 26ska είπε

Λοιπόν έπαιξα ένα τριωρακι με τα παιδιά,mario kart,mario odyssey και Rayman.Μαγευτηκα ειλικρινά,ένιωσα πάλι όπως πιτσιρικάς.Καμια σχέση με τα playstation που είχα από το 2000 και μετα.

Έχει κάτι κουλα πάντως η κονσόλα όπως ότι δεν έχει στο αρχικό μενού το turn off... Τέλος πάντων,νομίζω θα ζήσουμε οικογενειακώς μεγάλες στιγμές με το switch,τα παιδιά ξετρελαθηκαν.

Παρε  και το smash bros που ειναι οτι πρεπει για παρεα.Επισης το luigis mansion 3 που εχει co-op αλλα ειναι και παιχνιδαρα.Και εννοειται το Zelda: Botw.

Επισης αν θες ριξε μια ματια στο donkey kong tropical freeze που παιζεται και αυτο διπλο,αλλα ειναι δυσκολο,παιχνιδαρα ομως και ενα απο τα καλυτερα 2d platforms ever.

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μπα,ειναι συγκεκριμενα τα παιχνιδια που πουλανε παρα πολυ στο Switch,ειδικα απο 3ες εταιρειες οπως εχουμε δει τα τελευταια χρονια.

Και για τα crash και spyro trilogy θυμαμαι να διαβαζα αναλογα σχολια,αλλα ολως τυχαιως τα παιχνιδια αυτα δεν πουλησαν τελικα τοσο πολυ στην πλατφορμα της nintendo.

Παιχνιδαρες βεβαια τα πρωτα tony hawk παιχνιδια για οσους τοτε τα ειχαμε προλαβει.

Συφμωνω για την πλεοψηφια των 3rd party παιχνιδιων που λες αλλα  για τα crash και spyro  διαφωνω.

Και αναφερομαι αποκλειστικα σε αυτα τα παιχνιδια και οχι σε παιχνιδια(doom,witcher,wolfenstein κτλπ) γιατι ταιριαζουν γαντι για να τα παιζεις στο switch.

Εχουμε ξαναπει πολλακις οτι γενικα δεν πουλανε οι 3rd party στις κονσολες της nintendo αλλα οταν παιχνιδια σαν το crash-spyro που μπορουν να πουλησουν στο switch,μου το βγαζεις ενα χρονο μετα  και σε full price,ενω τρεχουν προσφορες στις αλλες πλατφορμες πως περιμενεις να πουλησουν???? Βγαλτο και αυτο day one και εκει θα δουμε ενα αντιπροσωπευτικο δειγμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LongTom είπε

Έτσι, προσωπικά με PC από τα 90s και ποτέ δεν είδα τις κονσόλες ως εναλλακτικό.

Αυτή η διαφορά είναι που έκανε το switch lite την πρώτη κονσόλα που πήρα εδώ και 30 χρόνια και όταν πέσουν οι τιμές σε λογικά πλαίσια θα πάρουμε και το κανονικό (ή το 2/Pro εάν βγει μέχρι τότε).

Άλλο βέβαια που λόγω animal crossing που παίζει η γυναίκα 24/7, ζήτημα είναι να έχω παίξει δύο ώρες εδώ και δέκα μέρες...-_- 

BTW: Mario Odyssey είναι εκπληκτική πλατφόρμα, πολύ έμπνευση ρε παιδί μου.

 

 

Η αλήθεια είναι ότι τα παιδιά,δεν ενθουσιαστηκαν πολύ με το odyssey παίζοντας ,αλλά βλέποντας εμένα.Δεν έχουν ξαναπαίξει 3d platform και χαοθηκαν σε τέτοιο κόσμο με τόση ελευθερία κινήσεων,μαθημενα με 2d platforms,που παίζανε σε nes και SNES.Εχει και μπλα μπλα αγγλικά και δεν καταλάβαιναν,αλλά θα το συνηθίσουν.Πιο πολύ τους άρεσε το Kart και το Rayman.

Είχα πάρει PS4 2 φορές,δεν με κρατησε,τα παιδιά ήταν μικρα,το πούλησα και τις δυο.Μαθανε μετά με τα nes mini και SNES mini,οπότε ο mario έγινε φίλος μας.Τον ενθουσιασμό που ένιωσα χθες με το switch δεν τον είχα σε καμία περίπτωση με το PS4.

2 ώρες πριν, Vagosman είπε

Τυχερέ, θυμάμαι ακόμη όταν την έφερα σπίτι με το απίστευτο combo των Mario Kart, Odyssey και BOTW. Ξεκίνησα αποκλειστικά το Μάριο με σπασίματα με Καρτ. Μετά συνέχισα αποκλειστικά BOTW με σπασίματα καρτ.

Ήμουν κ εγώ χαρούμενος σα μικρό παιδί.

Έτσι ακριβως φίλε σαν μικρό παιδί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...