Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για παμε παλι γιατι ειδα κατι αγγελιες με μεταχειρισμενα

 

οποιος το ψανχει ειναι διαθεσιμο

 

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_ring-fit-adventure-nintendo-switch-1227590.html?fbclid=IwAR1Rv645pprzC7eps0janofSq1rnoSNcTDN6ow7fFitel-6HELvJ9PQK46c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μαύρο που έχω ρίξει στο gamespot συνεχίζεται από μαύρο κατράμι. Ο reviewer που του έδωσαν το παιχνίδι στην καλύτερη να ευχαριστηθεί παιχνίδια όπως το life is strange γιατί για κάτι άλλο δεν είναι. Ο τύπος έδωσε 4/10 το παιχνίδι που ο ίδιος γράφει ότι έχει πολυεπίπεδο gameplay αλλά του τη σπάει ότι απαιτεί χρόνο για να το μάθει γιατί αισθάνεται ότι δεν κάνει αρκετή πρόοδο. Ρε τράβα παίξε κάνα Dantes Inferno ή κάνα άλλα button masher και άσε τα "αντρικά" παιχνίδια γι αυτούς που έχουν μια Χ ικανότητα. Το παιχνίδι είναι απλά καταπληκτικό, αν αντέχεις την αισθητική του τότε θα πάρεις ένα από τα καλύτερα action παιχνίδια όλων των εποχών. Ναι έχει μεγάλο κατώφλι εισόδου και πρέπει να επενδύσεις κάποιο χρόνο για να μάθεις κάποια πράγματα όμως μόλις μπεις στην λογική του και στο πως κάνεις τι τότε μιλάμε για παιχνίδι που σε απορροφάει και σε ανταμείβει μέχρι το τέλος. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IGN: 9
Gamespot: 4

Άντε να βγάλεις άκρη με τις μαϊμούδες τους δημοσιογράφους που ουσιαστικά έχουν το ρόλο του πλασιέ σε όποιον τους τα σκάσει περισσότερο. Απορώ πως ο κόσμος διαβάζει ακόμα παρουσιάσεις όταν πλέον υπάρχουν τόσα μέσα για πρόσβαση σε περιεχόμενο του παιχνιδιού. 

Κατά τα άλλα το W101 έχει την ευκαιρία να πουλήσει περισσότερο κυκλοφορώντας σε πολλαπλές πλατφόρμες σε σχέση με τα όποια νούμερα πωλήσεων είχε σημειώσει στο WiiU. Βέβαια το γενικότερο πρόβλημα είναι πως ο Kamiya δεν είναι ιδιαίτερα εμπορικός.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, mansa2k είπε

IGN: 9
Gamespot: 4

Άντε να βγάλεις άκρη με τις μαϊμούδες τους δημοσιογράφους που ουσιαστικά έχουν το ρόλο του πλασιέ σε όποιον τους τα σκάσει περισσότερο. Απορώ πως ο κόσμος διαβάζει ακόμα παρουσιάσεις όταν πλέον υπάρχουν τόσα μέσα για πρόσβαση σε περιεχόμενο του παιχνιδιού. 

Κατά τα άλλα το W101 έχει την ευκαιρία να πουλήσει περισσότερο κυκλοφορώντας σε πολλαπλές πλατφόρμες σε σχέση με τα όποια νούμερα πωλήσεων είχε σημειώσει στο WiiU. Βέβαια το γενικότερο πρόβλημα είναι πως ο Kamiya δεν είναι ιδιαίτερα εμπορικός.

Εγώ πλέον έχω πρόβλημα να με συμβουλέψει "δημοσιογράφος" που του ρίχνω χρόνια και δεν έχει παίξει πολλά από αυτά που έχω παίξει εγώ στο παρελθόν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Εγώ πλέον έχω πρόβλημα να με συμβουλέψει "δημοσιογράφος" που του ρίχνω χρόνια και δεν έχει παίξει πολλά από αυτά που έχω παίξει εγώ στο παρελθόν

Βασικά ισχύει και στην δική μου περίπτωση το παραπάνω. Αυτό που δεν επισήμανα άμεσα και είναι όλη η ουσία είναι πως δυστυχώς οι παρουσιάσεις επηρεάζουν ως ένα σημείο τις πωλήσεις των παιχνιδιών. Βέβαια δεν ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις αλλά η ζημιά γίνεται κάποιες φορές. Σε αυτό φταίνε και οι εταιρίες αρκετά. Αν και για μένα βράζουν όλοι στο ίδιο καζάνι αφού έχει δημιουργηθεί ένας ιστός συμφερόντων με βάση το χρήμα. 

Όλοι ξέρουμε ότι υπάρχει παρασκήνιο από πίσω. Θυμάμαι παλιότερα σε bonus round στο παλαιότερο gametrailers ο Geoff Keighley έπαιρνε συνέντευξη από τον Michael Pachter και την Jessica Chobot. Η τελευταία άρχιζε να ξεφουρνίζει πως κατα την περίοδο του ps3/xb360 νόμιζαν ότι ήταν "θεοί" και περπατούσαν σε κόκκινα χαλιά. Οι εταιρίες τους πλήρωναν τα έξοδα για τα αεροπορικά ταξίδια, τους έσκαγαν δωράκια (πχ tablets) και άλλα σχετικά. Σε κάποια άλλη περίοδο δημοσιογράφοι του χώρου "πλακωνόντουσαν" στα social media για το ποιος έπαιρνε τα περισσότερα δωράκια. 

Ειδικά τώρα που σκάνε οι νέες κονσόλες κάποιοι τρίβουν τα χεράκια τους. Ευτυχώς η Ν έχει καταφέρει να ανεξαρτητοποιηθεί από αυτόν τον ιστό κατά ένα μεγάλο ποσοστό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ λιγες οι κριτικες ακομα,μολις 6. Ας περιμενουμε πρωτα να δουμε και τις υπολοιπες για να βγουν συμπερασματα.

Το Wonderful 101 στο Wii U που ειχε λιγο υψηλοτερο μεσο ορο(78/100),ειχε 75 κριτικες.

https://www.metacritic.com/game/wii-u/the-wonderful-101

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mansa2k είπε

IGN: 9
Gamespot: 4

Άντε να βγάλεις άκρη με τις μαϊμούδες τους δημοσιογράφους που ουσιαστικά έχουν το ρόλο του πλασιέ σε όποιον τους τα σκάσει περισσότερο. Απορώ πως ο κόσμος διαβάζει ακόμα παρουσιάσεις όταν πλέον υπάρχουν τόσα μέσα για πρόσβαση σε περιεχόμενο του παιχνιδιού. 

Κατά τα άλλα το W101 έχει την ευκαιρία να πουλήσει περισσότερο κυκλοφορώντας σε πολλαπλές πλατφόρμες σε σχέση με τα όποια νούμερα πωλήσεων είχε σημειώσει στο WiiU. Βέβαια το γενικότερο πρόβλημα είναι πως ο Kamiya δεν είναι ιδιαίτερα εμπορικός.

Αν κρίνεις από εδώ, πολλοί βασίζονται σε reviews και ακόμη περισσότερο στο Metacritic, σαν να είναι το άγιο δισκοπότηρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Αν κρίνεις από εδώ, πολλοί βασίζονται σε reviews και ακόμη περισσότερο στο Metacritic, σαν να είναι το άγιο δισκοπότηρο. 

Aγιο δισκοποτηρο οχι(εκτος αν οντως εχει γραφτει κατι τετοιο), αλλα το καλυτερο μεσο για να εχεις μια εικονα για ενα παιχνιδι. Το ''καλυτερο'' δεν σημαινει ''τελειο'' παντως. Οι λεξεις που χρησιμοποιουνται εχουν παντα σημασια.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παιδιά για τα game αποκλειστικά παίρνω πλέον την γνώμη από παιδιά σε forum και ότι γράφουν. Και κυρίως έχω υπόψη και απόψεις ατόμων που έχω δεί μετά από χρόνια ότι έχουμε τα ίδια γούστα πάνω κάτω στα game. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

Εγώ πλέον έχω πρόβλημα να με συμβουλέψει "δημοσιογράφος" που του ρίχνω χρόνια και δεν έχει παίξει πολλά από αυτά που έχω παίξει εγώ στο παρελθόν

Ακριβώς αυτό. Οταν έχω στο ενεργητικό μου άπειρα παιχνίδια από την εποχή των ουφάδικων και των πρώτων κονσολών μέχρι και σήμερα το να μου εκφέρει γνώμη κάποιος που του ρίχνω (gaming) χρόνια είναι το λιγότερο συμβουλή που δεν θα με βρει σύμφωνο. Δεν είναι απαραίτητα ηλικιακό το θέμα. Μπορεί κάποιος απλά να έπαιξε το πρώτο του παιχνίδι στο PS3 ή στο Wii ή οτιδήποτε άλλο. Κοινώς αρκετά αργά στο πάρτι για να καταλάβει αυτά που καταλαβαίνω εγώ σήμερα και το τι απαιτώ από το gaming μου. 

Σαν τι να μου πει κάποιος δηλαδή που εγώ προτιμώ καθαρόαιμες εμπειρίες gaming; Τα τελευταία 10 χρόνια από το gaming μου σίγουρα άκουσα και αυτές τις απόψεις και έχω δώσει και τον χρόνο μου σε πολλά όχι καθαρόαιμα παιχνίδια. Για να μην παρεξηγηθούμε το καθαρόαιμο παιχνίδι για εμένα στέκεται εντελώς μόνο του με την ίδια δύναμη αν αφαιρέσω εντελώς το κομμάτι της ιστορίας, παρουσίασης και γενικά τον φραμπαλά. Απλά αυτό που κατάλαβα είναι τα παιχνίδια μου απλά τα προτιμώ "παιχνίδια" με όλη την ξερή και καθαρόαιμη έννοια της. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Αν κρίνεις από εδώ, πολλοί βασίζονται σε reviews και ακόμη περισσότερο στο Metacritic, σαν να είναι το άγιο δισκοπότηρο. 

Το περιεργο που ακριβως το βρισκεις απο την στιγμη που ελαχιστοι συμμετεχουν και σχολιαζουν για τα ιδια τα παιχνιδια?

Spoiler

 

Σε Switch μερια το μοναδικο παιχνιδι για το οποιο μπορει καποιος να διαβασει γνωμες/αποψεις κοσμου για αυτο,ειναι μονο το legend of zelda Botw. Για ολα τα υπολοιπα πρεπει να κοιταξει υποχρεωτικα αλλου.

Σε xbox μερια ακομα χειροτερα ή ακομα και σε playstation μερια μονο για exclusives.

Αρα αγιο και χρυσο δεν ειναι το metacritic,αλλα ειναι 10φορες καλυτερα απο το...τιποτα.

Γιατι η πλειοψηφια του κοσμου δεν θα καθεται να ψαχνει forum για αποψεις πανω σε αυτα.

Σε metacritic ή αντε σε youtube θα κοιταξει.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Ν έσπασε νέο ρεκόρ, ανακοίνωσε νέο παιχνίδι δύο μήνες πριν την κυκλοφορία του. Προφανώς ήθελαν να είναι σίγουροι λόγω της κατάστασης πως θα καταφέρουν να το παραδώσουν σε προγραμματισμένη ημερομηνία.

One of Mario’s new abilities, called 1000-Fold Arms, allows you to interact with the landscape by stretching out and pulling, peeling and revealing new locations, helping you to solve puzzles and uncover unexpected surprises. 

Paper Mario: The Origami King also introduces a new ring-based battle system that lets you flex your puzzle-solving skills to line up scattered enemies and maximize damage. While the enemies may be crafted from paper, these dynamic, turn-based battles are far from stationary. It’ll require a sharp mind to make short work of these crafty enemies.

Το τέλος του βίντεο υπονοεί κάτι; Μάλλον ότι θα περιμένουμε και άλλο. Η Retro Studios μπορεί να έκανε κάποιες προσλήψεις τελευταία αλλά στον ιστότοπο τους πλέον ζητάνε ακόμα περισσότερα άτομα....

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το WiFi έχετε βρει κάποια λύση,για να καλυτερεύει;Εμενα είναι ούτε στα δύο μέτρα από το router και έχει μια γραμμή σήμα...Ειναι φυσιολογικό αυτό; Παρεπιπτόντως το mario odyssey σπέρνει,τι έχουν φτιάξει τα άτομα!!!Επισης όταν το κλείνετε το βάζετε στο sleep mode ή στο power off;Τα straps τα χρησιμοποιείτε γενικά;

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...