Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Η Ν έσπασε νέο ρεκόρ, ανακοίνωσε νέο παιχνίδι δύο μήνες πριν την κυκλοφορία του. Προφανώς ήθελαν να είναι σίγουροι λόγω της κατάστασης πως θα καταφέρουν να το παραδώσουν σε προγραμματισμένη ημερομηνία.

One of Mario’s new abilities, called 1000-Fold Arms, allows you to interact with the landscape by stretching out and pulling, peeling and revealing new locations, helping you to solve puzzles and uncover unexpected surprises. 

Paper Mario: The Origami King also introduces a new ring-based battle system that lets you flex your puzzle-solving skills to line up scattered enemies and maximize damage. While the enemies may be crafted from paper, these dynamic, turn-based battles are far from stationary. It’ll require a sharp mind to make short work of these crafty enemies.

Το τέλος του βίντεο υπονοεί κάτι; Μάλλον ότι θα περιμένουμε και άλλο. Η Retro Studios μπορεί να έκανε κάποιες προσλήψεις τελευταία αλλά στον ιστότοπο τους πλέον ζητάνε ακόμα περισσότερα άτομα....

Παντως αφου βγηκε η φημη περι paper mario αληθινη πρεπει να θεωρουμε δεδομενο οτι ισχυουν και οι αλλες φημες περι mario remake.Φερτε τωρα το galaxy και το n64.

Tωρα οσο αφορα το παιχνιδι να πω την αληθεια εντυπωσιαστικα.Φαινεται πολυ ωραιο και ας μην ειναι του γουστου μου.

Και βεβαιως να πουμε τωρα για το τελος του trailer που ειναι απλα κορυφαιο αλλα φτανει πια με το tease και δωσε μας νεα για το metroid!!!

Για τους "δημοσιογραφους" που λετε δεν θα πω κατι καθως ειναι οι περισσοτεροι οτι ναναι.

Τωρα για reviews των παιχνιδιων της nintendo εγω παρακολουθω τους Easy Allies.Ο damiani που κανει συνηθως τα reviews ειναι ναι μεν φανατικος της nintendo αλλα ειναι και αντικειμενικος στην γνωμη του.Το ιδιο ισχυει και για τους υπολοιπους του καναλιου με μοναδικη εξαιρεση ο Huber ο οποιος αν ειναι κατι που ειναι πορωμενος δεν ειναι καθολου αντικειμενικος.Αποφευγω να κοιταω ta reviews του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, 26ska είπε

Με το WiFi έχετε βρει κάποια λύση,για να καλυτερεύει;Εμενα είναι ούτε στα δύο μέτρα από το router και έχει μια γραμμή σήμα...Ειναι φυσιολογικό αυτό; Παρεπιπτόντως το mario odyssey σπέρνει,τι έχουν φτιάξει τα άτομα!!!Επισης όταν το κλείνετε το βάζετε στο sleep mode ή στο power off;Τα straps τα χρησιμοποιείτε γενικά;

Καταρχήν δοκίμασε το και σε άλλα σπίτια για να δεις την συμπεριφορά του. Στο πατρικό μου σπίτι που το ρούτερ είναι έναν όροφο κάτω μια χαρά πιάνω στον πάνω όροφο και ας είναι και αδύναμο. Παίζει να φταίει και το ρούτερ σου. Κατά τα άλλα αν έχεις 5Gz ρούτερ τότε το switch το υποστηρίζει και καλύτερα να συνδεθείς εκεί. Επίσης αποκλειστικά σε sleep mode. Straps δεν χρησιμοποιώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Παντως αφου βγηκε η φημη περι paper mario αληθινη πρεπει να θεωρουμε δεδομενο οτι ισχυουν και οι αλλες φημες περι mario remake.Φερτε τωρα το galaxy και το n64.

Tωρα οσο αφορα το παιχνιδι να πω την αληθεια εντυπωσιαστικα.Φαινεται πολυ ωραιο και ας μην ειναι του γουστου μου.

Και βεβαιως να πουμε τωρα για το τελος του trailer που ειναι απλα κορυφαιο αλλα φτανει πια με το tease και δωσε μας νεα για το metroid!!!

Για τους "δημοσιογραφους" που λετε δεν θα πω κατι καθως ειναι οι περισσοτεροι οτι ναναι.

Τωρα για reviews των παιχνιδιων της nintendo εγω παρακολουθω τους Easy Allies.Ο damiani που κανει συνηθως τα reviews ειναι ναι μεν φανατικος της nintendo αλλα ειναι και αντικειμενικος στην γνωμη του.Το ιδιο ισχυει και για τους υπολοιπους του καναλιου με μοναδικη εξαιρεση ο Huber ο οποιος αν ειναι κατι που ειναι πορωμενος δεν ειναι καθολου αντικειμενικος.Αποφευγω να κοιταω ta reviews του.

Εμένα με κέρδισε οπτικά περισσότερα παρά σε gameplay. Για αυτό έβαλα και τις πρώτες πληροφορίες για το παιχνίδι σχετικά με μηχανισμούς. 
Στο τέλος του βίντεο υπάρχει και το προσωπείο του DK επομένως μπορεί απλά να πρόκειται για easter egg όπως και κάτι από αυτό το σκηνικό. Σε ένα τραβηγμένο σενάριο ίσως η RS βοήθησε στην ανάπτυξη του παιχνιδιού αλλά έτσι και αλλιώς τα αναλαμβάνει παραδοσιακά η Intelligent systems. Από την στιγμή που θα κυκλοφορήσει σύντομα θα έχουμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το gameplay.

Το battle system δεν με εντυπωσίασε σε μια πρώτη ματιά, αντίθετα το βρίσκω χρονοβόρο δίχως ουσία. Να περιστρέφεις τους αντιπάλους για να τους φέρεις σε μια ευθεία δεν δείχνει ιδιαίτερα ενδιαφέρον μηχανισμός. Περιμένω περισσότερα.

To παιχνίδι είναι adventure σύμφωνα με την Ν κάτι και δεν αρέσει σε αρκετούς που περίμεναν το κλασσικό Paper RPG όπως περιμένουν εδώ και χρόνια. 

Αυτό που πρέπει -μέσα σε άλλα-να κάνει η Ν είναι να αντικαταστήσει μελλοντικά τον ψηφιακό σταυρό με ένα στρογγυλό οκτώ κατευθύνσεων που παράλληλα θα έχει ως επιπλέον λειτουργία την περιστροφή. Κάτι τέτοιο θα βοηθήσει αρκετά τα RPG γενικότερα αλλά και θα επιταχύνει τις επιλογές μέσα στα μενού ειδικά σε συνδυασμό με το gyro aiming, Γενικώς η περιστροφή θα γλίτωνε αρκετό χρόνο σε πολλά παιχνίδια ακόμα και στο battle system του PM:TOK.wheel_pad_fuction_02.png.20904775d235c1659ad52fd5ccb308e5.png

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια περίπτωση να φταίει το router αλλά αν το πρόβλημα είναι μονάχα  στο switch τότε φταίει η nintendo και η τζαμπατζιδικη κατασκευή τους για το wifi.

Σε 4 διαφορετικά router που το έχω δοκιμάσει τα αποτελέσματα είναι ίδια.Το σήμα μπορεί να δείχνει και 2 έως και 1 γραμμή και ας είσαι 3 μέτρα μακριά όπου ανάμεσα υπάρχει τοίχος.

Υπάρχουν πολλά παράπονα παγκοσμιος και καμιά λύση εκτός και αν είσαι στα 2 μέτρα απόσταση χωρίς χωρίσματα ή πληρώσεις wifi extenders.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λογικα η Nintendo κραταει καλα τα χαρτια της για το τι θα βγαλει φετος. Πιστευω θα δουμε 1-2 τιτλους Σεπτεμβρη ακομα.

Επεξ/σία από christos_75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Day one to paper Mario και για μένα .

Με αφορμή τη ξαφνική εμφάνιση του να πω ότι έχω την εντύπωση ότι μάλλον η νιτεντο απομακρύνεται από τα ντιρεκτ όπως τα ξέραμε . Νομίζω αυτό είναι άσχετο με τον κορονοιο ,φαινόταν νομιζω και από πριν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν κάποιος έχει κάποιο raspberry pi και λίγο χρόνο ας δοκιμάσει αυτό εδώ και ας αναφέρει αν όντως υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα.

https://www.raspberrypi.org/blog/fix-slow-nintendo-switch-play-with-your-raspberry-pi/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Καταρχήν δοκίμασε το και σε άλλα σπίτια για να δεις την συμπεριφορά του. Στο πατρικό μου σπίτι που το ρούτερ είναι έναν όροφο κάτω μια χαρά πιάνω στον πάνω όροφο και ας είναι και αδύναμο. Παίζει να φταίει και το ρούτερ σου. Κατά τα άλλα αν έχεις 5Gz ρούτερ τότε το switch το υποστηρίζει και καλύτερα να συνδεθείς εκεί. Επίσης αποκλειστικά σε sleep mode. Straps δεν χρησιμοποιώ. 

 

1 ώρα πριν, Mistwalker είπε

Υπάρχει μια περίπτωση να φταίει το router αλλά αν το πρόβλημα είναι μονάχα  στο switch τότε φταίει η nintendo και η τζαμπατζιδικη κατασκευή τους για το wifi.

Σε 4 διαφορετικά router που το έχω δοκιμάσει τα αποτελέσματα είναι ίδια.Το σήμα μπορεί να δείχνει και 2 έως και 1 γραμμή και ας είσαι 3 μέτρα μακριά όπου ανάμεσα υπάρχει τοίχος.

Υπάρχουν πολλά παράπονα παγκοσμιος και καμιά λύση εκτός και αν είσαι στα 2 μέτρα απόσταση χωρίς χωρίσματα ή πληρώσεις wifi extenders.

Νομίζω γενικά υπάρχουν παράπονα για το Wifi του switch, στα 2 μέτρα είναι το ρούτερ, δεν ξέρω καν αν είναι 5gz, ένα ρουτερ της NOVA είναι,αλλα σε άλλες συσκευές δεν έχω πρόβλημα, ειδικά στο σαλόνι που είναι το ρούτερ. Υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα το δικό μου switch; 

Επίσης γιατί σε sleep mode, τι διαφορά έχει με το άλλο mode που το κλείνει τελείως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το περιεργο που ακριβως το βρισκεις απο την στιγμη που ελαχιστοι συμμετεχουν και σχολιαζουν για τα ιδια τα παιχνιδια?

  Απόκρυψη περιεχομένων

Σε Switch μερια το μοναδικο παιχνιδι για το οποιο μπορει καποιος να διαβασει γνωμες/αποψεις κοσμου για αυτο,ειναι μονο το legend of zelda Botw. Για ολα τα υπολοιπα πρεπει να κοιταξει υποχρεωτικα αλλου.

Σε xbox μερια ακομα χειροτερα ή ακομα και σε playstation μερια μονο για exclusives.

Αρα αγιο και χρυσο δεν ειναι το metacritic,αλλα ειναι 10φορες καλυτερα απο το...τιποτα.

Γιατι η πλειοψηφια του κοσμου δεν θα καθεται να ψαχνει forum για αποψεις πανω σε αυτα.

Σε metacritic ή αντε σε youtube θα κοιταξει.

Οχι δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο. Το αντίθετο θα έλεγα. Η πλειονότητα τείνει να πηγαίνει προς τα σκουπίδια. Γιατί το Metacritic είναι ακριβώς αυτό.

Ολη η τοξικότητα και ο φανμποισμος μαζεμενος σε ένα μέρος από την πλευρά των χρηστών και κάθε καρυδιάς καρύδι από την πλευρά των μέσων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, 26ska είπε

Νομίζω γενικά υπάρχουν παράπονα για το Wifi του switch, στα 2 μέτρα είναι το ρούτερ, δεν ξέρω καν αν είναι 5gz, ένα ρουτερ της NOVA είναι,αλλα σε άλλες συσκευές δεν έχω πρόβλημα, ειδικά στο σαλόνι που είναι το ρούτερ. Υπάρχει περίπτωση να έχει θέμα το δικό μου switch; 

Επίσης γιατί σε sleep mode, τι διαφορά έχει με το άλλο mode που το κλείνει τελείως;

Μην αγχώνεσαι για το wifi όπως είπα είναι μαπα ο δέκτης wifi ή όπως λέγεται που έβαλαν από τη nintendo και όλα τα switch έχουν το ίδιο θέμα.

Εγώ 3 χρόνια τώρα σε sleep το έχω συνεχεια.Λιγες φορές να το έκλεισα εντελώς όταν ήξερα ότι δεν θα χρησιμοποιηθεί για μερες.Ειναι σαν τα κινητά που δεν τα κλείνουμε ποτέ.Σε sleep  αν το αφήσεις στο σπίτι και κάποιο game πρέπει να γίνει update ή θες να κατεβάσεις κάνα μεγάλο αλλά δεν θα είσαι κοντά στη συσκευή πατάς download το βάζεις σε sleep και αυτό θα κατεβαζει ενω σε shutdown όχι.Στην περίπτωση του game update που έγραψα πολλές φορές μπορεί να μην το κάνει αυτοματα οπότε το πατας χειροκίνητα να δεις αν υπάρχει update

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δηλαδή σοβαρά τώρα. Πέταξαν μια random Πέμπτη ένα youtube video με trailer από το επόμενο major exclusive της κονσόλας;

Πώς την είδανε, Sony;

7 hours ago, 26ska said:

Με το WiFi έχετε βρει κάποια λύση,για να καλυτερεύει;Εμενα είναι ούτε στα δύο μέτρα από το router και έχει μια γραμμή σήμα...Ειναι φυσιολογικό αυτό; Παρεπιπτόντως το mario odyssey σπέρνει,τι έχουν φτιάξει τα άτομα!!!Επισης όταν το κλείνετε το βάζετε στο sleep mode ή στο power off;Τα straps τα χρησιμοποιείτε γενικά;

Το wifi της κονσόλας είναι για τα μπάζα, ωστόσο μην δίνεις βάση στις γραμμές που δείχνει, είναι εντελώς άλλ' αντ' άλλων.

11 hours ago, mansa2k said:

IGN: 9
Gamespot: 4

Άντε να βγάλεις άκρη με τις μαϊμούδες τους δημοσιογράφους που ουσιαστικά έχουν το ρόλο του πλασιέ σε όποιον τους τα σκάσει περισσότερο. Απορώ πως ο κόσμος διαβάζει ακόμα παρουσιάσεις όταν πλέον υπάρχουν τόσα μέσα για πρόσβαση σε περιεχόμενο του παιχνιδιού. 

Το Gamespot είχε βάλει 8 στην έκδοση του Wii U.

Συνεπής δημοσιογραφία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...