Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Με grain of salt το λέω γιατί δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά υποθέτω ότι μπορείς να το κάνεις με έναν 8bitdo adapter και ένα Wii remote για κάθε ένα NES/SNES Classic controller. Κανά 30άρι θα πάει το μαλλί για κάθε controller, δεν θεωρώ ότι αξίζει, μόνο στην περίπτωση που έχεις πρόχειρα Wii remotes θα το συνιστούσα.

Edit: Κι όμως γίνεται όπως το λέω.

Ναι θέλει και wii controllers, οπότε άκυρο,με τα λεφτά αυτά παίρνω χειρηστηριο κανονικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα στο switch (Από 1η Ιανουαρίου το έχω, δώρο του Αγίου Βασίλη στον γιο μου ;) ), με χαλάνε ως τώρα το ντριφτινγκ στα χειριστήρια και το άθλιο, ειλικρινά άθλιο μενού της κονσόλας και το άθλιο eshop. Δεν εννοώ ότι δεν έχει παιχνίδια, έχει και χιλιάδες, αλλά λίγα φίλτρα βρε παιδιά και έτσι δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τίποτα. Πχ να βάζαμε φίλτρο για το pegi, για όσους έχουν παιδιά βοηθάει να ψάχνει ειδικά της εκάστοτε κατηγορίας πχ 3, 7 κτλ κτλ. Και πολλά άλλα μπορούσαν να κάνουν που φαντάζομαι δεν θα είναι δυσκολα στο software και την εμφάνιση.

Οι τιμές είναι γνωστές τις Νιντεντο, με πειράζουν αλλά δεν ασχολουμε πλέον διότι δεν αλλάζουν κάτι, οπότε κοιτάω τίποτα εκπτώσεις , μεταχειρισμένα κτλ κτλ.

Καλό μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, anarchy79 είπε

Εμένα στο switch (Από 1η Ιανουαρίου το έχω, δώρο του Αγίου Βασίλη στον γιο μου ;) ), με χαλάνε ως τώρα το ντριφτινγκ στα χειριστήρια και το άθλιο, ειλικρινά άθλιο μενού της κονσόλας και το άθλιο eshop. Δεν εννοώ ότι δεν έχει παιχνίδια, έχει και χιλιάδες, αλλά λίγα φίλτρα βρε παιδιά και έτσι δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τίποτα. Πχ να βάζαμε φίλτρο για το pegi, για όσους έχουν παιδιά βοηθάει να ψάχνει ειδικά της εκάστοτε κατηγορίας πχ 3, 7 κτλ κτλ. Και πολλά άλλα μπορούσαν να κάνουν που φαντάζομαι δεν θα είναι δυσκολα στο software και την εμφάνιση.

Οι τιμές είναι γνωστές τις Νιντεντο, με πειράζουν αλλά δεν ασχολουμε πλέον διότι δεν αλλάζουν κάτι, οπότε κοιτάω τίποτα εκπτώσεις , μεταχειρισμένα κτλ κτλ.

Καλό μεσημέρι.

Αυτό με το drifting μεγάλο θέμα τελικά... Δεν το είχα υποψιν πριν την αγορά της κονσόλας.Τωρα το έχω στο νου μου συνέχεια, φοβάμαι να πιάσω τα χειριστήρια... Επισης το δεξί joy con τρίζει...και είναι ουε μιας εβδομάδας.Πολυ κακη η Nintendo σε αυτό το κομμάτι, αφού είδαν ότι στο 1ο switch είχαν αυτά τα θέματα με τα joy con, έπρεπε να τα διορθώσουν τουλάχιστον στο 2ο.Απαραδεκτο γράψιμο στους πελάτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 26ska είπε

Ναι θέλει και wii controllers, οπότε άκυρο,με τα λεφτά αυτά παίρνω χειρηστηριο κανονικό. 

yep 

 

https://www.skroutz.gr/s/20576846/8Bitdo-SN30-GP.html

 

https://www.skroutz.gr/s/17655204/8Bitdo-SN30-Pro-G-Classic-Gamepad.html

 

εναλλακτικα αμα σου εχει ξεμεινει classic/pro controller απο το wii παιρνεις με 25 αυτο τον ανταπτορα και κανεις την δουλεια σου  https://www.skroutz.gr/s/21944198/8Bitdo-GBros-Switch.html?o=gbros+adapter  

 

edit : διαβαζω οτι αυτος ο ανταπτορας ειναι συμβατος ΚΑΙ με τα χειριστηρια των NES/SNES classic ... δεν νομιζω να χρειαστεις  wii-mote  https://www.8bitdo.com/gbros/

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SoFGR είπε

yep 

https://www.skroutz.gr/s/20576846/8Bitdo-SN30-GP.html

https://www.skroutz.gr/s/17655204/8Bitdo-SN30-Pro-G-Classic-Gamepad.html

εναλλακτικα αμα σου εχει ξεμεινει classic/pro controller απο το wii παιρνεις με 25 αυτο τον ανταπτορα και κανεις την δουλεια σου  https://www.skroutz.gr/s/21944198/8Bitdo-GBros-Switch.html?o=gbros+adapter  

edit : διαβαζω οτι αυτος ο ανταπτορας ειναι συμβατος ΚΑΙ με τα χειριστηρια των NES/SNES classic ... δεν νομιζω να χρειαστεις  wii-mote  https://www.8bitdo.com/gbros/

Με τα classic nes και snes controllers παίζεις και τα παιχνίδια του switch ή μόνο τα classic παιχνίδια των παλιών Nintendo κονσολών που έχει online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 26ska είπε

Με τα classic nes και snes controllers παίζεις και τα παιχνίδια του switch ή μόνο τα classic παιχνίδια των παλιών Nintendo κονσολών που έχει online;

οτι θες παιζεις απλα θα εχεις καποιους περιορισμους προφανως, πχ   με το SNES classic controller στο wonderboy  δεν θα σου περισσευει κουμπι για να πατησεις  ZR για να αλλαζεις τα γραφικα on the fly, αφου θα  φαινεται στο switch συνδεδεμενο σαν pro controller,  θα μπορεσεις μετα να κανεις οτι rebind  χρειαστεις απο αυτην εδω την οθονη 

EVvUuygXsAAdE-L.jpg

hint :  αν εχεις χειριστηριο που διαθετει  ΚΑΙ μοχλους εκτος απο σταυρο, σε καποια games οπως το Link's Awakening  ο σταυρος σου θα φαει ακυρο πανηγυρικο γιατι  η κινηση γινεται μονο με τον μοχλο, προς το παρων μπορεις να κανεις rebind τα κουπια αλλα ΟΧΙ τους  μοχλους ! θα πιεζεις δηλαδη τον σταυρο και θα νομιζει το μηχανημα οτι πατας  τα κουμπακια-βελακια στο αριστερο joy-con  ... 

με ενα τετοιο χειριστηριο θα αναγκαστεις να ελεγχεις τον  χαρακτηρα σου σε τετοια games με τον μοχλο και μονο 

Wii-Classic-Controller-White.jpg

ενω με ενα  classic NES/SNES controller ισχυει το  αριστερος μοχλος = σταυρος  - χωρις καμια δυνατοτητα για παραμετροποιηση εκτος απο το να δηλωσεις οτι  ο σταυρος  που πατας κανει mimic τον δεξιο μοχλο του  pro controller και οχι τον αριστερο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη ίσως ελπίδα για να βάλουν μυαλό στη nintendo είναι μια δεύτερη wii u και μακάρι χειροτερη εμπειρία και ελπίζω αυτό να γίνει από νωρίς με το release τον νέων twins.Πανακριβα προβληματικά hardwares. Πληρώνεις ένα online όπου είπαν ψέματα για τις προσφορές/εκπτωσεις μελών και δεν προσφέρει και κάτι χρήσιμο σαν online συνδρομή ουτε  σαν ποιότητα συνδεσης μιας και είναι στο ίδιο επίπεδο με wii u που είναι τζάμπα.Μεχρι και τα games τους δεν τα προσέχουν πια όπως παλια πχ. το βιαστικό release του xenoblade 2 όπου σε handheld είναι συνδρομή για οφθαλμίατρο.

Συνήθως λέμε ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά δύστυχος στη nintendo δεν ισχύει αυτό.Απο τη στιγμή που κάτι το κοστολογεις τόσο ακριβά πρέπει να δουλεύει και σωστά και όταν παραδέχεσαι το πρόβλημα πχ. στα joycon το επιδιορθώνεις αντί να το συνεχίζεις στις νέες παρτίδες.Μεχρι και το free drift fix μισή αλήθεια ειναι.Δεν ισχύει παντού τουλάχιστον με τα λεγόμενα του κόσμου αλλά και στην ερωτηση που έκαναν  από το ign δεν τους έδωσαν κανονική απάντηση εκτός από να τα στείλει ο κόσμος και θα τα φτιαξουμε.Αλλοι λένε ότι τους το έφτιαξαν δωρεάν και άλλοι οχι.

Τόσες ωραίες ιδέες έχουν σαν εταιρία για hardware και games αλλά η τσιγγουνια τους δεν φερνει το σωστό αποτελεσμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα σε εισαγωγικά το dragon quest και λέω σε εισαγωγικά γιατί κατάλαβα τελικά για πιο grinding μιλάμε. Είναι φαινόμενο shadow of war για να δεις το πραγματικό τέλος

Τεσπά το έφτασα μέχρι τον τελικό τελικό σε 85 ώρες έχασα φυσικά γιατί ήμουν level 53, δεν ψήνομαι να παίξω κάποιες δεκάδες ώρες ακόμα για να δω το τέλος θα το δω στο YouTube

Εκτιμώ που το παιχνίδι έχει τόσο περιεχόμενο και όντως είναι υπέροχο αλλά φτάνει πια, ας παίξω και κάτι άλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Η μόνη ίσως ελπίδα για να βάλουν μυαλό στη nintendo είναι μια δεύτερη wii u και μακάρι χειροτερη εμπειρία και ελπίζω αυτό να γίνει από νωρίς με το release τον νέων twins.Πανακριβα προβληματικά hardwares. Πληρώνεις ένα online όπου είπαν ψέματα για τις προσφορές/εκπτωσεις μελών και δεν προσφέρει και κάτι χρήσιμο σαν online συνδρομή ουτε  σαν ποιότητα συνδεσης μιας και είναι στο ίδιο επίπεδο με wii u που είναι τζάμπα.Μεχρι και τα games τους δεν τα προσέχουν πια όπως παλια πχ. το βιαστικό release του xenoblade 2 όπου σε handheld είναι συνδρομή για οφθαλμίατρο.

Συνήθως λέμε ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά δύστυχος στη nintendo δεν ισχύει αυτό.Απο τη στιγμή που κάτι το κοστολογεις τόσο ακριβά πρέπει να δουλεύει και σωστά και όταν παραδέχεσαι το πρόβλημα πχ. στα joycon το επιδιορθώνεις αντί να το συνεχίζεις στις νέες παρτίδες.Μεχρι και το free drift fix μισή αλήθεια ειναι.Δεν ισχύει παντού τουλάχιστον με τα λεγόμενα του κόσμου αλλά και στην ερωτηση που έκαναν  από το ign δεν τους έδωσαν κανονική απάντηση εκτός από να τα στείλει ο κόσμος και θα τα φτιαξουμε.Αλλοι λένε ότι τους το έφτιαξαν δωρεάν και άλλοι οχι.

Τόσες ωραίες ιδέες έχουν σαν εταιρία για hardware και games αλλά η τσιγγουνια τους δεν φερνει το σωστό αποτελεσμα.

Η ταμπλέτα και το pro χειριστήριο έχουν καλή ποιότητα.Τα joy cons πρέπει να είναι ότι χειρότερο έχει βγάλει η βιομηχανία του gaming και το πιο περίεργο στην ιστορία είναι ότι μετά από τόσα χρόνια δεν τα έχουν φτιάξει ακόμα!

Κάτι μηνύσεις που είχαν πέσει από Αμερική μεριά για τα joy cons ξέρει κανείς τι έχει γίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, logistoulis said:

Τελείωσα σε εισαγωγικά το dragon quest και λέω σε εισαγωγικά γιατί κατάλαβα τελικά για πιο grinding μιλάμε. Είναι φαινόμενο shadow of war για να δεις το πραγματικό τέλος

Τεσπά το έφτασα μέχρι τον τελικό τελικό σε 85 ώρες έχασα φυσικά γιατί ήμουν level 53, δεν ψήνομαι να παίξω κάποιες δεκάδες ώρες ακόμα για να δω το τέλος θα το δω στο YouTube

Εκτιμώ που το παιχνίδι έχει τόσο περιεχόμενο και όντως είναι υπέροχο αλλά φτάνει πια, ας παίξω και κάτι άλλο

Υπάρχουν guides στο YouTube όπου μπορείς να δεις πως να πας από 53lvl σε 99 σε πολύ γρήγορο χρονικό διάστημα, και δεν μιλάω για cheats. Είναι μέρος του παιχνιδιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2020 στις 9:33 ΜΜ, GeorgeMan είπε

Ποιος σκληρός δίσκος άνθρωπέ μου; Με σκληρό ούτε μισή ώρα δε θα έβγαζε η μπαταρία. Εδώ όταν παίρνει μπρος το ανεμιστήρι σε portable mode πεθαίνει σε ούτε 3 ώρες η μπαταρία...

αυτο ακριβως. Απο τη στιγμη που ΔΕΝ γινεται να βαλει, τι μου το δινει 340? Το παραπονο μου ειναι για την τιμολογιακη της πολιτικη, κ οχι τοσο επειδη δεν εχει σκληρο. δωστο στα 290 το μαμημενο. Ελπιζω να συνενοηθηκαμε.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Obiwan88 said:

αυτο ακριβως. Απο τη στιγμη που ΔΕΝ γινεται να βαλει, τι μου το δινει 340? Το παραπονο μου ειναι για την τιμολογιακη της πολιτικη, κ οχι τοσο επειδη δεν εχει σκληρο. δωστο στα 290 το μαμημενο. Ελπιζω να συνενοηθηκαμε.

Γιατί να το δώσει 290 και όχι 190;

Βασικά, γιατί να πρέπει να το πληρώνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...