Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει στο yt βίντεο με review από αυτά τα χειριστήρια από το ebay που μοιάζουν με το pro 

Προφανώς και δεν είναι κανονικά

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όποιον ενδιαφέρεται, βρήκα το RingFit Adventure στο Public Ηρακλείου. Είχε 3 αντίτυπα, τσίμπησα το ένα (ενώ στο site δεν δείχνει ότι είναι διαθεσιμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Αυτό με τις κριτικές το πρόσεξα και εγώ ότι είναι παλιές.. Σωστή παρατήρηση πάντως.. 

Πάντως και oem να είναι το joystick πάλι μια χαρά είναι στα χρήματα αυτά, αν είναι λειτουργικό.. Γιατί παλιά στο wiiu είχα ένα oem και ένα αυθεντικό wiiu pro controller και η σχετική διαφορά τους ήταν στην  αυτονομία της μπαταρίας.. 

συμφωνώ μαζί σου . Στη τελική hd rumble ελαχιστα παιχνδια το κανουν utilise οποτε και να μην το εχει το μουφα δε λεει κατι. Και γβ στο Wii U μουφα κινεζικο ειχα και ηταν σχεδον ιδιο και στο λειτουργικο κομματι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η nintendo ανακοίνωσε για την Αμερική online smash tournament όπου η 4 πρώτοι θα πάρουν season pass 2 smash,splatoon 2 και arms.Απίστευτα βραβεία😂.Ζητανε high speed internet ενώ ο netcode του smash είναι για κλάματα αλλά δεν πρόκειται να το παραδεχθούν.Πάμε τώρα όμως στο καλύτερο που έγραψαν.

 Disconnection: If a player disconnects during a game after at least 1 minute has 
transpired or they have been KO’d once, the player forfeits the match. In the event of a 
dispute, the player that experiences the disconnection is responsible for providing video 
evidence of the disconnection via the Nintendo Switch Capture feature.

Ρε άχρηστοι της nintendo.Στο smash δεν το έχετε δώσει τη δυνατότητα να τραβήξει το 30 sec video capture.Πως γίνετε να ζητάτε από το κόσμο να χρησιμοποιήσει κάτι που δεν υπάρχει για να βρουν το δίκιο τους.

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Αυτό με τις κριτικές το πρόσεξα και εγώ ότι είναι παλιές.. Σωστή παρατήρηση πάντως.. 

Πάντως και oem να είναι το joystick πάλι μια χαρά είναι στα χρήματα αυτά, αν είναι λειτουργικό.. Γιατί παλιά στο wiiu είχα ένα oem και ένα αυθεντικό wiiu pro controller και η σχετική διαφορά τους ήταν στην  αυτονομία της μπαταρίας.. 

Τα OEM από Κίνα τις περισσότερες φορές είναι "αυθεντικά" δίχως κανονικό QC και συνήθως με δικό τους firmware. Δηλαδή το ίδιο εργοστάσιο/α φτιάχνουν και τα "αυθεντικά" και τα "no-name" με τα ίδια καλούπια και απάρτια (ή ελάχιστα διαφορετικά εάν το καλό στοκ πάει για τα αυθεντικά), απλά δεν τα δοκιμάζουν σχεδόν καθόλου και από ότι ξέρω δεν απομακρύνουν τα ελαττωματικά από την τελική διαλογή. 

Είναι σίγουρα ρουλέτα και όπως ο τζόγος πιο πιθανό είναι να χάσεις παρά να κερδίσεις στο hardware. Ακόμη και εάν είναι σχετικά μικρό όπως π.χ. ένα κουμπί να μην "πατιέται" καλά.

Στο λογισμικό από χέρι ξέρεις ότι δεν θα πάρεις τόσο καλό όσο το αυθεντικό διότι δεν θα έχεις το optimized firmware της μαμάς εταιρείας. 

Προσωπικά τέτοια non-name θα τα έπαιρνα μόνο για έξτρα "επισκεπτών όχι για το κύριο ή κάτι που θα ήταν για καθημερινή χρήση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε για τα πανάκριβα Joycon, ομως το Pro Control θα έλεγα οτι "σχεδόν" αξίζει τα λ7 του.

Απίστευτο πιάσιμο, στιβαρότατη κατασκευή, HD Rumble, πολλές ώρες αυτονομία με το μόνο μειονέκτημα των μη αναλογικών triggers.

Μόνο θετικά για το pro control και πραγματικά δεν αξίζει κάποιος να πάει σε απομιμήσεις.

ΥΓ: Εκτός αν θέλεις μεγάλη ακρίβεια κινήσεων (βλέπε Ηollow Knight) oπου ειναι πιο ελαστικό στα πατήματα του οπου εκεί τα joycon ειναι υποδειγματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά το bloodstained λέει; 

έψηνα να παίξω κάτι τύπου castlevania, είχα παίξει το demo του βλάσφημου, οκ ωραίο μου φάνηκε αλλά θα ήθελα κάτι με πιο φρέσκο λουκ 

 

είδα πολύ μίσος στην αρχική έκδοση λόγω της απόδοσης, αυτό νομίζω βελτιώθηκε στη συνέχεια, έχει κάποιος εμπειρία να μου πει τι και πώς; 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, logistoulis said:

Παιδιά το bloodstained λέει; 

έψηνα να παίξω κάτι τύπου castlevania, είχα παίξει το demo του βλάσφημου, οκ ωραίο μου φάνηκε αλλά θα ήθελα κάτι με πιο φρέσκο λουκ 

είδα πολύ μίσος στην αρχική έκδοση λόγω της απόδοσης, αυτό νομίζω βελτιώθηκε στη συνέχεια, έχει κάποιος εμπειρία να μου πει τι και πώς; 

Δεν ξέρω πως πάει από απόδοση στο Switch αυτή τη στιγμή αλλά σαν παιχνίδι αξίζει. 

Ψάξε να δεις αν το έχουν διορθώσει και πάρε το. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Παιδιά το bloodstained λέει; 

έψηνα να παίξω κάτι τύπου castlevania, είχα παίξει το demo του βλάσφημου, οκ ωραίο μου φάνηκε αλλά θα ήθελα κάτι με πιο φρέσκο λουκ 

είδα πολύ μίσος στην αρχική έκδοση λόγω της απόδοσης, αυτό νομίζω βελτιώθηκε στη συνέχεια, έχει κάποιος εμπειρία να μου πει τι και πώς; 

Ναι είναι καλύτερο όμως έχει ακόμα θεματάκια. Ως παιχνίδι, αν εξαιρέσω το εικαστικό που είναι μια καλό και μια ότι να ΄ναι ως και άσχημο, είναι φοβερό. Είναι αυτό που περιμένεις να παίξεις. Μόνη ένσταση σε αυτό η τελευταία περιοχή και τελική ευθεία του παιχνιδιού που είναι...meh. 

Αν μπορείς να το παίξεις αλλού όμως να το προτιμήσεις αλλού. Αν πάλι το θες για χαλαρό gaming και να το έχεις πάντα δίπλα σου τότε η έκδοση του switch δεν είναι απαγορευτική. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Ναι είναι καλύτερο όμως έχει ακόμα θεματάκια. Ως παιχνίδι, αν εξαιρέσω το εικαστικό που είναι μια καλό και μια ότι να ΄ναι ως και άσχημο, είναι φοβερό. Είναι αυτό που περιμένεις να παίξεις. Μόνη ένσταση σε αυτό η τελευταία περιοχή και τελική ευθεία του παιχνιδιού που είναι...meh. 

Αν μπορείς να το παίξεις αλλού όμως να το προτιμήσεις αλλού. Αν πάλι το θες για χαλαρό gaming και να το έχεις πάντα δίπλα σου τότε η έκδοση του switch δεν είναι απαγορευτική. 

είναι πολύ μικρή η διαφορά τιμής που έχει το switch από όλες τις πλατφόρμες, οπότε αν δεν είναι φουλ προβληματικό  θα προτιμήσω το switch 

 

 

ΕΔΙΤ 

 

βλέπω αν βλέπω καλά ότι υπάρχει στο gamepass στο pc, άρα το "εχω ήδη", άρα θα το παίξω εκεί 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

είναι πολύ μικρή η διαφορά τιμής που έχει το switch από όλες τις πλατφόρμες, οπότε αν δεν είναι φουλ προβληματικό  θα προτιμήσω το switch 

Προβληματικό δεν είναι, απλά η διαφορά είναι σίγουρα μεγάλη σε σχέση με τις άλλες εκδόσεις. Ξεκάθαρα από ανικανότητα του developer φυσικά καθώς το παιχνίδι δεν έχει κάτι που να δικαιολογεί το μισό framerate με κοψίματα κιόλας. Τουλάχιστον με το patch έφτιαξε το frame pacing πρόβλημα που είχε στην αρχή. Στον αντίποδα παραδόξως είναι πιο εύκολο στο μάτι σε σχέση με τις άλλες εκδόσεις καθώς τα άσχημα και ότι να ΄ναι σκηνικά που έχει στον εικαστικό τομέα δεν θα τα καταλάβεις στην έκδοση του switch και επίσης κάποια σημεία είναι πιο όμορφα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι αλλά τώρα πάει χάθηκε η ευκαιρία του switch, μας έφαγε το gamepass, θα κάψει ρεύμα μια ολόκληρη κάρτα γραφικών για αυτό 

(είμαι ακόμα στον πρώτο μήνα του gamepass με 1€  και μέσα στο 5μηνο που σκοπεύω να το κρατήσω μαξ -με μέγιστο κόστος 21€- λέω να ξεμπερδέψω με πολλά παιχνίδια κάποια από τα οποία εξέταζα το ενδεχόμενο να τα παίξω στο switch, όπως το outer worlds )

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικά που έπαιξα πρόσφατα.

New Super Mario Bros. U Deluxe Είναι αυτό που πρέπει να είναι σαν "κλασικό" SMB platform. Μοναδικό μειονεκτήματα για μένα ότι σε co-op πέφτει ο ένας πάνω στον άλλο πράγμα που ζόρισε λίγο και με έβγαλε από τα νερά μου, δεν το έχω δει και πουθενά αλλού.

My Friend Pedro Το είχα σταμπάρει ήδη από τις ιδιαίτερες παρουσιάσεις της Devolver Digital στην Ε3. Πολύ στυλάτο παρκουρίστικο shoot em up με πολύ ταιριαστή μπιτομουσική. Τα levels είναι μικρά εθιστικά 5λεπτα και έχεις δυνατότητα να κάνεις slow motion και να εξοστρακίσεις τις σφαίρες σε διάφορα αντικείμενα όπως τηγανιά κλπ. Το σενάριο αρκετά χιουμοριστικό γίνεται σουρεάλ σε κάποιες φάσεις αλλά έτσι κι αλλιώς σου μιλάει μια μπανάνα από την πρώτη στιγμή.

GRIS Ένα πολύ όμορφο οπτικά 2D platform, που πραγματεύεται τα πέντε στάδια της απώλειας για λίγη κατάθλιψη. Ενδιαφέρον ότι είναι από καινούργιο στούντιο που δεν έχει σχέση με το gaming, δίνει ένα γεμάτο 4ωρο που έχει και τις απαιτητικές στιγμές του.

RiME Ένα wind-waker-οπτικά 3D adventure/platform με ενδιαφέροντες γρίφους που επίσης πραγματεύεται τα πέντε στάδια της απώλειας για λίγη κατάθλιψη ακόμη. Μου πήρε 7 ώρες χωρίς όμως να μαζέψω σχεδόν κανένα collectible. Στα αρνητικά το ακραίο clipping της κάμερας όταν πας κοντά σε τοίχους που όπως διαβάζω υπάρχει και στις άλλες πλατφόρμες, ευτυχώς όμως δεν είναι deal breaker.

The Gardens Between Δημιουργικοί γρίφοι σε ένα game που δεν κινείς τους χαρακτήρες αλλά το χρόνο και κατ' επέκταση κινούνται οι χαρακτήρες και ο χόρος. Δεν αξίζει full price μόνο λόγω της πολύ μικρής του διάρκειας που φτάνει ίσως ούτε τις 2 ώρες.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τσίμπησα κ εγώ το rfa,υπάρχει σε καταστήματα, το λέω γιατί βλέπω τιμές στις αγγελίες, που δαγκώνουν.Πιστεύω να αρέσει και στη σύζυγο... Παίζει multiplayer το συγκεκριμένο; 

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...