Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δεν παίζει να πάρω ποτέ Switch έτσι όπως πάει το πράγμα. :(

Εισαι σιγουρος οτι θες οντως να αγορασεις Switch? Ετσι οπως το αναβαλεις συνεχεια και ετσι οπως το γραφεις και εσυ ο ιδιος,μαλλον δεν σε ενδιαφερει καθολου η κονσολα οπως ισως να νομιζεις.

Δεν χρειαζεται να σου πω τι γινεται σε ολη την υπολοιπη Ευρωπη απο πλευρας ζητησης σε Switch ακομα και full price χωρις κανενα παιχνιδι.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αει να δουμε και το ξαναζεσταμενο φαγητο της 2Κ μεθαυριο  ( bioshock + xcom 2 +  borderlands ) 

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εισαι σιγουρος οτι θες οντως να αγορασεις Switch? Ετσι οπως το αναβαλεις συνεχεια και ετσι οπως το γραφεις και εσυ ο ιδιος,μαλλον δεν σε ενδιαφερει καθολου η κονσολα οπως ισως να νομιζεις.

ZUeCbT5.gif

 

 

 

Επεξ/σία από SoFGR
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από 60+ ώρες σε BOTW με CEMU, ώριμη σκέψη-αναζήτηση εβδομάδων, άφθονα videos στο Youtube και αναμονή άνω της μιας εβδομάδας για (υποτίθεται) άμεσα διαθέσιμο bundle του Πλαισίου, αγόρασα για πρώτη φορά στη ζωή μου μηχανάκι της Nintendo (τα δανεικά δεν μετράνε).

Είμαι ένας νέος και ευτυχής κάτοχος Switch. Μαζί με δύο έξτρα joycons, γιατί το αρχικό δεξί controller βγήκε προβληματικό (δεν συγχρονίζει ασύρματα ενώ αποσυνδέεται συχνά για λίγα δευτερόλεπτα όταν είναι πάνω στην κονσόλα, θέλω να τσεκάρω με την αντιπροσωπεία αν μπορώ να τους στείλω μόνο το joycon γιατί όλη την κονσόλα αποκλείεται).

Όσο για παιχνίδια: στο BOTW πήγα πάσο αφού το παίζω ήδη σε PC, οπότε πήρα Animal Crossing, Mario Party, NBA 2k20 (με την έκπτωση, διαφορετικά ούτε 10 ευρώ δεν αξίζει), Pokemon Sword, το Mario Odyssey που ήταν στο bundle και το Hollow Knight (που δεν πίστευα ότι θα δω πάνω από 5 λεπτά αλλά τελικά το έχω προχωρήσει κάμποσο, κάτι έχει και με κρατάει παρ' ότι δεν μου αρέσουν αυτά τα 8-bit platform παιχνίδια εν έτει 2020). Όλα digital εννοείται με κωδικούς από κλειδάδικα, εκτός από το Odyssey προφανώς.

Μέχρι στιγμής σούπερ ευχαριστημένος, δεν το συζητάω. Αλλά το πρόβλημα βέβαια είναι ότι ως κάτοχος Xbox One και PS4, δεν μπορώ να βρω άλλα παιχνίδια της προκοπής και του γούστου μου. Έχω δει όλες τις λίστες των top-30 και όλο το lineup για το 2020 και ζήτημα να με ψήνουν έστω και λίγο πάνω από 2-3 παιχνίδια.

Αναφορά σε κείμενο

Μου έστειλε προσφορά το Public, το V2 Switch μαζί με Mario Odyssey στα €299.

Εδώ είναι μια καλή στιγμή να κλάψω, μιας και πήρα το ίδιο πακέτο 80 ευρώ ακριβότερα.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Grim Ripper said:

Άσε και σε εμένα μου το έστειλε και έχω ακόμα μια δωροκάρτα 30€. Αλλά μάλλον ούτε τώρα θα το πάρω, με TLoU (CE) και άλλη μια CE που μάλλον θα πάρω μέσα στο ΣΚ θα φύγουν κάμποσα λεφτά. (πάλι καλά που έχω ήδη πληρώσει το Ghost of Tsushima CE 😛 )

Δεν παίζει να πάρω ποτέ Switch έτσι όπως πάει το πράγμα. :(

Στη θέση σου θα το αγόραζα. Δεν πρόκειται να έχεις πάλι ευκαιρία να το τσιμπήσεις φέτος σε αυτή την τιμή μαζί με το Odyssey.

Το κόβεις και τιμολόγιο και πάει στα €240. :P

11 minutes ago, nzeppos said:

Εδώ είναι μια καλή στιγμή να κλάψω, μιας και πήρα το ίδιο πακέτο 80 ευρώ ακριβότερα.

Είναι εξατομικευμένη προσφορά, αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. :P

-------------------

In other news, το XC κάπως καλύτερα φαίνεται στο dock. Σε handheld είναι μια αηδία το φίλτρο, περιμένω πως και πως mod.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SoFGR είπε

 

Ιδια ακριβως περιπτωση ειμαι εγω με τον συμφορουμιτη,το πετυχες :)

 

9 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Εδώ είναι μια καλή στιγμή να κλάψω, μιας και πήρα το ίδιο πακέτο 80 ευρώ ακριβότερα.

Δυστηχως οι κονσολες της Nintendo ειναι τελειως λαχειο για το ποτε θα μπουν σε εκπτωση απο καποια αλυσιδα.

Δεν ειναι σαν τα xbox/ps4 που ξερεις οτι γιορτες και πασχα σιγουρα θα μπουν σε εκπτωση για παραδειγμα.

 

 

 

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Να υποθεσω δεν σε ειδοποιησαν για κανενα ακυρο για την CE. Γιατι και στο facebook group ειδα να μιλανε καποιοι για ακυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, Fulgore said:

Να υποθεσω δεν σε ειδοποιησαν για κανενα ακυρο για την CE. Γιατι και στο facebook group ειδα να μιλανε καποιοι για ακυρα.

Προς διεκπεραίωση λέει στο σάιτ του Public. Άμα πέσει άκυρο θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SoFGR είπε

Αει να δουμε και το ξαναζεσταμενο φαγητο της 2Κ μεθαυριο  ( bioshock + xcom 2 +  borderlands ) 

Εξαιρετικές σειρές ειδικά τα bioshock και οτι πρεπει για switch, δεν καταλαβαινω προς τι το ειρωνικό "ξαναζεσταμενο φαγητο" σε σχέση με τα remasters του wiiU που χρεώνουν και full price καλύτερα είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Προς διεκπεραίωση λέει στο σάιτ του Public. Άμα πέσει άκυρο θα ενημερώσω.

Α την εχεις παρει απο public εσυ.

Εγω ως τωρα(περαν απο μενα)εχω διαβασει για ακυρα μονο απο Κωτσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το dragon quest τα παράτησα καθώς δεν όχι μόνο δεν με τράβηξε αλλά το βαρέθηκα κιόλας. Γενικά έχω φάει εκατοντάδες ώρες στα jrpg αλλά εδώ δεν ξέρω δεν είχε κανένα challenge ούτε ενδιαφέρον να με κρατήσει. Δλδ δεν με ενοχλεί το σαδιστικό grinding που έχουν τα jrpg αλλά τουλάχιστον να έχει και κάποια πρόκληση το σύστημα μάχης τους.

Εδώ ακόμα και στο να το βάλεις στο ποιο δύσκολο lvl οι μάχες ήταν απλά έναν ατελείωτο επαναλμβανόμενο σπαμάρισμα των ίδιων κινήσεων άντε και με κανένα heal. 

Ούτε τα γραφικά μου άρεσαν και ο σχεδιασμός του κόσμου του ούτε φυσικά το story του. 

Τώρα έχω πιάσει το Valkyria 4 πάρα πολύ καλό. Δεν το περίμενα τόσο καλό και με το ενδιαφέρον σύστημα μάχης συν τα γραφικά και γενικά όλο το gameplay του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
24 minutes ago, Malthador said:

In other news, το XC κάπως καλύτερα φαίνεται στο dock. Σε handheld είναι μια αηδία το φίλτρο, περιμένω πως και πως mod.

Τελικά ήδη το βρήκαν. Εδώ όσοι είστε σε CFW και έχετε όρεξη να παίξετε με ρυθμίσεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, ADHD είπε

Εξαιρετικές σειρές ειδικά τα bioshock και οτι πρεπει για switch, δεν καταλαβαινω προς τι το ειρωνικό "ξαναζεσταμενο φαγητο" σε σχέση με τα remasters του wiiU που χρεώνουν και full price καλύτερα είναι..

τουλαχιστον αυτα του wii U  που μας σερβιρανε συνεχεια προπερσι ετρεχαν το ιδιο καλα με την εκδοση για  wii U ή ακομα καλυτερα, επισης δεν θελανε  download  γιατι ητανε ολα τα δεδομενα μεσα στην καρτουλα ...  το XCOM2 απο την αλλη και physical να το παρεις θελει  25gb download !!  χωρια οτι φοβαμαι πολυ αυτο το game γιατι η μεταφορα που εχει γινει ηδη στα twins αποτι διαβαζω οτι δεν ητανε  καθολου καλη, ακομα και στο xbox one X ... 

προφανως δεν αγνοω το  γεγονος οτι  καποιοι δεν τα παιξανε ποτε  ή/και επιθυμουνε double dip για διαφορους λογους, το θεμα ειναι οτι εχω  συνηθισει να εχω πολυ χαμηλοτερες προσδοκιες για το τελικο  αποτελεσμα οταν βλεπω  να ερχεται μια μεταφορα απο τις σταθερες πλατφορμες  τωρινης γενιας στο switch (ειδικα  οταν μιλαμε για ενα game σαν το XCOM που κανονικα θελει 7gb ram  για την παρτη του )  σε σχεση με οτι εχουμε δει τωρα απο wii U ports ( DK tropical freeze - bayonetta 2 - MK8 - NSMB deluxe κ.α )  

οπως και να το κανουμε, σε μερικες μεταφορες τα "στανταρ" που οριζουν οι υπευθυνοι ειναι ανεπιτρεπτα χαμηλα ! μιλαμε για την ιδια 2Κ που τολμησε να κυκλοφορησει ολοκληρο WWE 2k18  σε απαραδεκτη κατασταση !! εκτος αν μας εχουνε  περασει για τιποτα χρυσοψαρα οποτε παω πασο !!!  το οτι  δεν εχουμε δει ακομα τιποτα απο αυτα τα 3 παιχνιδια που ερχονται την Παρασκευη, ενα  tech analysis απο digital foundry ή εστω ενα μικρο preview γραμμενο καπου -  ειναι κατι που εμενα τουλαχιστον με προβληματιζει αρκετα ...  

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

2, 4, 6 τα καλύτερα. Το 6 δυστυχώς έδιωξε το αίμα και τις εκτελέσεις και είναι περισσότερο σαν soul calibur όμως ως fighting είναι σίγουρα τρομερό. 1, 3, 5 απλά δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με τα άλλα. Αν και έχω ήδη το 2, 4 και 5 στο neo geo arcade μου φαίνεται θα τιμήσω το collection καλύτερα γιατί θα παίζεις κανονικά χωρίς online και θα έχει την ευκολία μέσα από μενού να παίζεις ότι θες και ίσως κάποια καλά έξτρα. 

Ηθικόν δίδαγμα: επιλέγουμε μόνο ζυγές κυκλοφορίες από SNK 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα μικρό δείγμα για το  bioshock χωρίς να βγάζουμε άκρη αν παίζει τέλεια ή έχει προβλήματα.

Για τα έξτρα download δεν φταιει η 2κ ούτε ή κάθε 2κ που ακόμα βλέπω σε διάφορα site να την κράζουν.Δε λέω έχει κάνει λάθει ειδικά με το wwe αλλά όσο αφορά το extra download το φταίξιμο είναι καθαρά της nintendo.

Τα nin games είναι γενικός μικρά σε gb με "φτωχες" ας πούμε απαιτησεις μέχρι και το botw που είναι από τα μεγαλύτερα κάπου στα 13gb.Για το xcom στο pc ειναι 45 gb οπότε ίσως θα μπορούσε να μπει σε 32ρι catridge αλλά ίσως να προσπάθησαν και το αποτέλεσμα να μην ήταν καλό.Τα αλλά 2 2k games που είναι στα 70 gb τι να πρώτοκόψουν για να μπει σε catridge;

Τέλος του 19 ακούγονταν να κυκλοφορήσει η nin τα 64gb όπου εκεί ίσως να μην ξαναδουμε το extra download αλλά μέχρι στιγμής δεν ξαναγράφτηκε αν όντως τα δούμε κάποτε.

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...