Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
9 minutes ago, logistoulis said:

συνεχίζω να θεωρώ το ds4 το καλύτερο εργονομικά και πιο απροβλημάτιστο στη χρήση αν εξαιρέσουμε βέβαια την γελοία αυτονομία 

scZNybh8JxEKbFn8O9yDLQmmMQ9qbBpMeBYHGI0f

11 minutes ago, logistoulis said:

πλέον είμαι πέρα για πέρα πεπεισμένος ότι το xone controller είναι με διαφορά ο,τι πιο ποιοτικό υπάρχει στην αγορά και παρέα με κάμποσες eneloop ο,τι καλύτερο, αλλά φυσικά πλήρως ακατάλληλο για switch 

Γιατί; Επειδή δεν έχει motion controls; 

Ναι, οκ, πέρα από αυτό όμως για παιχνίδια που δεν έχουν σκόπευση είναι ότι καλύτερο υπάρχει. Έπαιζα χτες XC με το Elite V2 και είναι σκέτη απόλαυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο xone ανέκαθεν αντιπαθούσα τον σταυρό, είναι κακός και ας μην έχει τα θέματα ακριβείας του switch pro

τα χειριστήρια των playstation διαχρονικά θεωρώ ότι έχουν καλούς σταυρούς  

 

τεσπά, αφού το πήρα ειδικά στα 3d παιχνίδια εννοείται ότι θα παίζω με το pro αφού είναι η "ενδεδειγμένη" λύση και μάλλον η ιδανικότερη, ευτυχώς στο smash δεν θέλω σταυρό, αλλά σε κάποια παιχνίδια υποχρεωτικά με βλέπω να ξαναβάζω ds4

θα κάτσω να δοκιμάσω αρκετή ώρα tetris 99 μες στο σκ να δω 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλέον είμαι πέρα για πέρα πεπεισμένος ότι το xone controller είναι με διαφορά ο,τι πιο ποιοτικό υπάρχει στην αγορά και παρέα με κάμποσες eneloop ο,τι καλύτερο, αλλά φυσικά πλήρως ακατάλληλο για switch

Αυτό. Φορτίζω τις μπαταρίες και ξεχνάω ότι υπάρχουν. Εκεί που το DS4 το φορτίζω δύο φορές τη βδομάδα, του Xbox δεν θέλει ούτε μια φορά το μήνα. Κοντεύω να τελειώσω το BOTW στο PC και ακόμα δεν έχω ξαναφορτίσει τις μπαταρίες. 

Το Pro Controller το ζαχαρώνω αλλά όχι στα τυπικά 80 ευρώ της Ελλάδας. Αυτή τη στιγμή έχει κάπου 55 λίρες στο Amazon και 65 ευρώ σε σκρουτζομάγαζα αμφιλεγόμενης αξιοπιστίας και με μικρή διαθεσιμότητα. Υπάρχουν και αξιόλογες εναλλακτικές βέβαια, ευτυχώς περισσότερες σε σχέση με των joycons. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, christos_75 είπε

το "κουπονι" ηταν μονο για το συγκεκριμενο πακετο

Damn, ευχαριστω για την απαντηση ηθελα ενα για ενα παιδακι στη γειτονια που ζαχαρωνει το δικο μου εδω και ενα χρονο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james9tito είπε

Damn, ευχαριστω για την απαντηση ηθελα ενα για ενα παιδακι στη γειτονια που ζαχαρωνει το δικο μου εδω και ενα χρονο. 

η προσοφορα ηταν μεχρι 3/6 ή μέχρι εξανλησεως των αποθεματων. 

Εχε το νου σου στο link, μπορει να ανεβασουν κομματια μεχρι τοτε (αν και δυσκολο το κοβω - αλλα ποτε δεν ξερεις)

 

https://www.public.gr/product/nintendo-switch-2019-neon-redneon-blue-konsola-nintendo-and-mario-odyssey/prod10492582pp/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, james9tito said:

Damn, ευχαριστω για την απαντηση ηθελα ενα για ενα παιδακι στη γειτονια που ζαχαρωνει το δικο μου εδω και ενα χρονο. 

Στο θέμα στις προσφορές, έχω δώσει screenshot με το bundle να φαίνεται στα €299 από το Public. Δεν χάνει κανείς κάτι να πάει στις άλλες αλυσίδες και να ζητήσει ευγενικά price match.

Με λίγη ευγένεια πήρα από Πλαίσιο το X1 Elite gamepad V2 στα €160 αντί για €180 και με δύο χρόνια εγγύηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nzeppos είπε

Μετά από κάμποσο ψάξιμο ακόμα για παιχνίδια μεγάλης βαθμολογίας και ει δυνατόν χαμηλής τιμής με άφθονες ώρες gameplay, φτιάχτηκε ένα backlog από παιχνίδια προς μελλοντική αγορά ειδικά αν παίξει γενναίο offer (εξού και η συνδρομή στο psprices για να πάρω τις σχετική ειδοποιήσεις). Η σειρά είναι τυχαία:

Steamworld Dig 2
Enter The Gungeon
While True: Learn()
Xenoblade Chronicles 2
The Binding Of Isaac: Afterbirth+
Return Of The Obra Dinn
Golf Story
Stardew Valley
Celeste

Και 2-3 άλλα που δεν μου έρχονται τώρα. Προς το παρόν λέω να δοκιμάσω το Okami HD. 

Το steamworld φαίνεται ωραίο. 

Φαντάζομαι αυτή η λίστα δεν περιλαμβάνει τα "κλασσικά" της nintendo paper mario origami king, luigi mansion, mario maker 2 κ.ο.κ

|

Μετά από 4-5 ώρες παιχνιδιού άρχισα να το βαριέμαι ιδιαίτερα το breath of the wild.

Η χαρά του να σκαρφαλώνεις στα βράχια ως κατσίκι, να πετάς πέρα δώθε και να πετάς πέτρες στα άλλα παιδάκια (τέρατα) τελειώνει πολύ γρήγορα.

Τώρα έμειναν μόνο τα αρνητικά, όπως άδειο σκηνικό/κόσμος (τελείως όμως σε πολλές περιπτώσεις που είναι σαν tech demo), κάτω του μετρίου γραφικά (σε οθόνη, σε handheld είναι καλύτερη η κατάσταση), μικρή ποικιλία εχθρών, χαζοί γρίφοι, ανύπαρκτη μουσική και κακό voiceover (όταν το δεις μια στο τόσο και δεν είναι "χου χουμ" με υπότιτλους), νιανια υπόθεση κ.ο.κ. 

Ήθελα να ήξερα αυτοί που το έβγαζαν το "καλύτερο open world RPG" στα γιουτούμπια και reddit, έχουν παίξει ποτέ RDR2 ή witcher 3;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 minutes ago, LongTom said:

Ήθελα να ήξερα αυτοί που το έβγαζαν το "καλύτερο open world RPG" στα γιουτούμπια και reddit, έχουν παίξει ποτέ RDR2 ή witcher 3;

Ανίδεοι ήταν αυτοί, μιας και ούτε το BotW, αλλά ούτε το RDR2 είναι RPG's!

Switch Owners Can Claim Three Free Games If They Already Own Select Titles

Βλακειούλες, αλλά τζάμπα βλακειούλες nonetheless.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Public έκανε παραδόσεις:

 

 

IMG_20200529_121649.jpg

31 minutes ago, LongTom said:

Ήθελα να ήξερα αυτοί που το έβγαζαν το "καλύτερο open world RPG" στα γιουτούμπια και reddit, έχουν παίξει ποτέ RDR2 ή witcher 3;

Έχω παίξει μερικές ώρες RDR2 και δεν είναι ακόμα RPG. Αλλάζει πιο μετά? 

Υποψιάζομαι πως ούτε το Breath of the Wild είναι, μιας και κανένα προηγούμενο δεν ήταν, αλλά μιας και δεν το έχω παίξει ακόμα θα κρατήσω κάποιες αμφιβολίες. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Dreyar είπε

Μέσω του NBA2K

Πάντως δεν έχω δει να έχει ανεβάσει κάτι το community του SW, έχεις δει κάπου έτοιμα σήματα κτλ ή απλά δεν εμφανίζονται σε μένα;!

Ευχαριστώ. Ναι υπάρχουν έτοιμα σήματα και γήπεδα (αυτά που έχει δηλαδή απλά με χρώματα ομάδος) έχω βρει σήματα της ΑΕΚ, ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, Αρμάνι, Μακάμπι, ΤΣΣΚΑ κτλ κτλ. Αλλά όχι ολόκληρες ομάδες και ρόστερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, LongTom είπε

Μετά από 4-5 ώρες παιχνιδιού άρχισα να το βαριέμαι ιδιαίτερα το breath of the wild.

Πιστεψε με δεν εισαι ο μονος που δεν τον τραβηξε το Zelda,οπως υπαρχει κοσμος που βαρεθηκε και το Red Dead 2 και το Witcher 3 και τα παρατησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...