Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, logistoulis είπε

εντάξει μην γίνει και draqon quest με όλη την τρελοπαρέα, έστω να δώσουν έμφαση στο ότι θα είσαι εσύ με το γκομενάκι εναντίον όλων, εμένα με ψήνει γιατί υπάρχει υλικό για κάτι τέτοιο

Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι θα την έχεις μαζι σου.Zelda είναι το game και αν δεν παίζεις για να την σώσεις στο τέλος,ποιος ο σκοπός του παιχνιδιού🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, sndev είπε

b. το ring fit το βλέπω παντου εξαντλημένο , αν κατάλαβα σωστά είναι λόγο κορονοιου κ θα εμφανιστεί καποια στιγμή σε 15 20 μέρες πάλι ? γενικά τα accessories της κονσόλας είναι εύκολο να βρεθούν σε stoκ ?

Γενικα τσεκαρε αρχες της εβδομαδας τα μεγαλα καταστηματα, ολο και καποιο θα το βαλει. Εγω το ειχα παρει απο Κωτσο, πανω κατω ιδιες τιμες εχουν.

Το Ring fit ειναι παραδοξως καταπληκτικο σε αυτο που κανει. Κι εγω το πηρα ψιλοδιστακτικα γιατι εκοψα το γυμναστηριο για ευνοητους λογους και το εριξα στο περπατημα/τρεξιμο, οποτε ειπα να εχω και το Ring για να λεω πως κανω κατι. Λοιπον το φοβερο σε αυτο το πραγμα ειναι πως γυμναζεσαι χωρις να το καταλαβεις. Και μυικα δλδ, "σε πιανει". Ενταξει προφανως δεν πας για bodybuilding με αυτο, αλλα για τη φαση γυμναστικη στο σπιτι και με δεδομενο πως οι περισσοτεροι ειμαστε λιγο απειθαρχοι στο να το κανουμε επι τουτου, δουλευει μια χαρα.

Εν τω μεταξυ και να το αγορασεις και να μη σου κανει τελικα, ειμαι σιγουρος πως μπορεις να το πουλησεις οσο το αγορασες :lol:

Μπδγ μου εχει κανει εντυπωση η ποιοτητα κατασκευης του. Επειδη ειμαι λιγο ατσουμπαλο γομαρι, πιστευα πως θα το εσπαγα/λυγιζα/κατεστρεφα με καποιον τροπο, αλλα ειναι εντυπωσιακα λειτουργικο.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chill είπε

Δεν είναι νέα ιδέα ακριβώς το ring fit. Από την προηγούμενη γενιά είχαμε το wii fit από την Nintendo, από την Sony το sports active και μερικούς άλλους τίτλους που χρησιμοποιουσαν το move. 

Το sport active δεν ξέρω τι είναι και δεν βρήκα κάτι στο youtube αλλά αν εννοείς το move δεν φέρνει τόσο στο ring fit αλλά σε skyrim με motion control,arms και άλλα game με motion control.Με το wii fit μπορούμε να πούμε ότι μοιάζει ή είναι ενα upgrade μοντέλο αλλά αν και μπορεί να μην είναι μια εντελώς νέα ιδέα αλλά είναι κάτι διαφορετικό που το βλέπεις συχνά να το προσπαθεί ή nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stormrain είπε

Γενικα τσεκαρε αρχες της εβδομαδας τα μεγαλα καταστηματα, ολο και καποιο θα το βαλει. Εγω το ειχα παρει απο Κωτσο, πανω κατω ιδιες τιμες εχουν.

Το Ring fit ειναι παραδοξως καταπληκτικο σε αυτο που κανει. Κι εγω το πηρα ψιλοδιστακτικα γιατι εκοψα το γυμναστηριο για ευνοητους λογους και το εριξα στο περπατημα/τρεξιμο, οποτε ειπα να εχω και το Ring για να λεω πως κανω κατι. Λοιπον το φοβερο σε αυτο το πραγμα ειναι πως γυμναζεσαι χωρις να το καταλαβεις. Και μυικα δλδ, "σε πιανει". Ενταξει προφανως δεν πας για bodybuilding με αυτο, αλλα για τη φαση γυμναστικη στο σπιτι και με δεδομενο πως οι περισσοτεροι ειμαστε λιγο απειθαρχοι στο να το κανουμε επι τουτου, δουλευει μια χαρα.

Εν τω μεταξυ και να το αγορασεις και να μη σου κανει τελικα, ειμαι σιγουρος πως μπορεις να το πουλησεις οσο το αγορασες :lol:

Μπδγ μου εχει κανει εντυπωση η ποιοτητα κατασκευης του. Επειδη ειμαι λιγο ατσουμπαλο γομαρι, πιστευα πως θα το εσπαγα/λυγιζα/κατεστρεφα με καποιον τροπο, αλλα ειναι εντυπωσιακα λειτουργικο.

η απάντηση αυτή σχεδόν μόλις με επεισε να σκάσω 400 ε τη κονσόλα  κ το ρινγ μόνο για το "γύμνασμα" σπίτι 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, sndev είπε

η απάντηση αυτή σχεδόν μόλις με επεισε να σκάσω 400 ε τη κονσόλα  κ το ρινγ μόνο για το "γύμνασμα" σπίτι 🤣

Μιλαμε ο ιδρωτας που ριχνω δεν υπαρχει και το εχω βαλει στη μεσαια κλιμακα, δλδ υπαρχει και πιο δυσκολο :lol:

Ευτυχως δεν μενει κανεις απο κατω μου γιατι με το επιτοπιο τροχαδην που κανω θα μαζευαν ευκολα υπογραφες να με διωξουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikaruga24 είπε


Τι ήταν αυτό που σε έκανε να παίξεις τα παλιά παιχνίδια αλλά για κάποιο λόγο σε απογοήτευσε στο καινούργιο γιατί δεν θα σε πιστέψω αν μου πεις ότι έπαιξες τα παλιά για την ιστορία τους. 

Προσωπικά έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι έχω φετίχ να σωζω την Zelda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό το ring fit adv μόλις βγει διαθέσιμο πάλι, θα αγοραστεί άμεσα. Ήταν ο λόγος που έπεισε ο μικρός την μάνα του να πάρουμε άλλη μια κονσόλα..εγώ ήμουν ήδη πεισμένος. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, sndev said:

a. τα παιχνίδια ειναι μεγάλα, μικρά? τι εννοώ. ειδα ένα mario odyssey playthrough και ηταν 3ς ωρες. τόσο μικρα ειναι τα exclusive της nintendo ?  

Ναι, επίσης αν δεις άλλο βίντεο θα μάθεις πως το Bloodborne είναι 45 λεπτά παιχνίδι και το Skyrim κανένα 10λεπτο. 

Ρε παιδιά αλήθεια τώρα, αυτές είναι ερωτήσεις που της κάνει κάποιος αν δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με παιχνίδια. 

2 hours ago, LongTom said:

Αυτό τώρα το είδα και εξεπλάγην ότι έβγαλαν κάτι τέτοιο, μοιάζει με over the top πιου-πίου που πρωταγωνιστεί μια στριπτιτζού;:wacko:

Πως να συνεχιστεί η κουβέντα μετά από αυτό!?! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ναι, επίσης αν δεις άλλο βίντεο θα μάθεις πως το Bloodborne είναι 45 λεπτά παιχνίδι και το Skyrim κανένα 10λεπτο. 

Ρε παιδιά αλήθεια τώρα, αυτές είναι ερωτήσεις που της κάνει κάποιος αν δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με παιχνίδια. 

συνχαραμε αδερφέ δε θα τολμησω να ρωτήσω κατι τόσο παιδιαστικο κ άσχετο ξανα, άλλα εχω να πιάσω νιντεντο απο εποχή gameboy κ το πτωχό μου το μυαλό όταν βλέπω οτι παίρνει cartridge k βλέπω τόσο μικρο βίντεο εκεί πάει .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, sndev είπε

 

b. το ring fit το βλέπω παντου εξαντλημένο , αν κατάλαβα σωστά είναι λόγο κορονοιου κ θα εμφανιστεί καποια στιγμή σε 15 20 μέρες πάλι ? γενικά τα accessories της κονσόλας είναι εύκολο να βρεθούν σε stoκ ?

 

Υπομονη για το Ring Fit, λιγακι, εαν δεν βρεις σε αποθεμα σε Public αυτον τον καιρο στα καταστηματα - μην κοιταξεις online το δειχνει εξαντλημενο-  γυρω στις 11-13 του μηνα απο οτι εμαθα θα εχει ξανα αποθεμα η αγορα.

Online απο οτι εχω παρατηρησει τα βγαζει πρωτος ο Κωτσοβολος, επομενως εχε το νου σου εδω θα πεσει "συρμα' ;) και τα ξεπουλαει εντος της μερας που παραλαμβανει.

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/nintendo-switch/games-nintendo-switch/203646-nintendo-ring-fit-adventure

Γενικα πιστευω η κατασταση θα φτιαξει απο τελος Ιουνιου κλπ, γιαυτο σε οποιον το θελει καλο θα ηταν να κανει λιγακι υπομονη.

Πριν τον Μαρτιο παντως η διαθεσιμοτητα στην αγορα ηταν κανονικη και σε ολο το διαστημα απο την αρχη της κυκλοφοριας - 18.10.19 - ακομα και Χριστουγεννα θυμαμαι οτι ολα τα καταστηματα ειχαν αποθεματα. Απλα εκατσε το lockdown και ανεβηκε η ζητηση και γενικα η κατασταση με τα περιφερειακα  ειναι λιγο διαφορετικη με τα απλα software.

 

 

Επεξ/σία από christos_75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, sndev είπε

 

a. τα παιχνίδια ειναι μεγάλα, μικρά? τι εννοώ. ειδα ένα mario odyssey playthrough και ηταν 3ς ωρες. τόσο μικρα ειναι τα exclusive της nintendo ?  

 

Θα είδες κάνα speedrun

Στο Odyssey εγώ προσωπικά έχω καμιά 50αρια ώρες από όσο θυμάμαι και έχω ακόμα σημεία που δεν έχω κάνει καν όπως τα dark side of the moon και γενικά αν θελήσω να πάω στα 1000 φεγγάρια πλέον είναι πολύ δύσκολο

Αλλά για αυτά τα σχεδόν 700 που έχω μαζέψει ήθελα αρκετές ώρες

Το Μάριο έχει εθιστικό endgame θες να μαζέψεις τα φεγγάρια τα οποία φυτρώνουν παντού και τα παίρνεις με διάφορους ευφάνταστους τρόπους κάποιες φορές δεν είναι μόνο προχωράς την ιστορία και τέλος, αυτή με ένα νορμάλ πρώτο playthrough μπορεί να σου πάρει κάτω από 20 ώρες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...