Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ τα μόνα παιχνίδια που παίζω υποχρεωτικά ιαπωνικά είναι τα Yakuza, , υπερβολική πολυπλοκότητα να διαβάζεις ενώ μπορείς να ακούς

Στα jrpg πάντως μου κάνει εντύπωση ότι χρησιμοποιούν συχνά Βρετανούς ηθοποιούς με αντίστοιχη προφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φημες παντως που λεγανε για ανακοινωση metroid  trilogy μεχρι τελος Μαιου και κυκλοφορια του τον Ιουνιο,πεσανε εξω για αλλη μια φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον περιμενει το Outer Worlds στο Switch

https://nintendoeverything.com/the-outer-worlds-gyro-controls-confirmed-for-switch-frame-rate-and-resolution-targets/

The Outer Worlds will make use of optional gyro controls, Obsidian has confirmed to Nintendo Everything.

The game targets 30 frames per second with a resolution of 720p in handheld and 1080p docked.

The Outer Worlds launches for Switch on June 5. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος κι εγώ του switch από την προσφορά του public με το κουπόνι.

Πήρα μαζί και το ring fit adventure.

Τώρα ψάχνω προστασία οθόνης γιατί διαβάζω ότι γρατσουνιζεται εύκολα με το βάλε βγάλε στο dock.

Δεν μου άρεσε η αίσθηση του αναλογικού των χειριστηρίων, μου φαίνεται πολύ ευαίσθητο, όχι στιβαρό και δίνει την εντύπωση ότι με τη χρήση θα χαλάσει.

Το odyssey που έπαιξα ένα 2ωρο οκ δεν τρελάθηκα. Το ring fit πολύ ενδιαφέρον δεν έχω ξαναδοκιμάσει κάτι παρόμοιο και έχω αρκετό hype να παίξω κι άλλο.

Θέλω οπωσδήποτε το botw και κάποιο Πόκεμον. 

Πανακριβο ρε γαμωτο το "σπορ" καθώς θέλω και κανονικό χειριστήριο για να το ευχαριστιεμαι στην τηλεόραση. Σιγά σιγά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aκριβώς ίδια αίσθηση έχω και εγώ. Παρέλαβα σήμερα , ευχαριστώ τον @christos_75 που ενημέρωσε για τη προσφορά. το Mαριο δε με ξετρέλανε στη μια ώρα  μεν αλλά πιστεύω ότι αν το πάρω ξάπλα στο κρεβάτι θα νε τελείως άλλη αίσθηση και γενικά ολα αυτά τα game πιστευω οτι πρεπει να σε χαλαρώνουν πολύ στη φορητή εκδοσή τους. 

το ring fit μια ωρα ασχολήθηκα και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον. Η αληθεια βέβαια είναι ότι μου φάνηκε πολύ πιο ενδιαφέρον η αντίδραση της γυναικας .. που έκατσε 2 ώρες με το ring και έπαιξα ήρεμος persona 5 στο ps. Περα απο τη πλακα νομιζω θα βγάλει τα λευτα του (γούστα ειναι αυτά θα μου πείτε).

Στα χερια μου σαν φορητή κονσολα μου φανηκε πολύ βολικη αλλα χρειάζομαι οπωσδήποτε χειριστήριο για τη tv μου κανει παιδικό στα χεριά μου και φοβαμαι οτι θα τα χαλάσω πριν της ώρας τους.

επόμενη αγορά λοιπόν χειριστήριο μαζί με zelda. 

όντως ακριβό σπορ για τους ελληνικούς μισθούς γενικά το άθλημα αλλά κόλλημα

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου αρέσουν τα joy cons.

Όταν παίζω στη τηλεόραση δε τα βάζω καν σε αυτό το μαραφέτι που δίνουν μαζί με τη κονσόλα που τα βάζεις πάνω για να φτιάξεις το τύπου χειριστήριο.

Απλά κάθομαι πασάς στη lazy boy με τα χέρια στο πλάι πάνω στα μπράτσα της πολυθρόνας και παίζω χαλαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, sndev είπε

Στα χερια μου σαν φορητή κονσολα μου φανηκε πολύ βολικη αλλα χρειάζομαι οπωσδήποτε χειριστήριο για τη tv μου κανει παιδικό στα χεριά μου και φοβαμαι οτι θα τα χαλάσω πριν της ώρας τους.

Έχεις  ;)

Παρε το dongle της 8bitdo που αναφερθηκε κανα δυο σελιδες πιο πισω και χρησιμοποίησε το χειριστήριο του ps.

Εγώ το περιμένω σημερα το ανταπτορακι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, stormrain είπε

Έχεις  ;)

Παρε το dongle της 8bitdo που αναφερθηκε κανα δυο σελιδες πιο πισω και χρησιμοποίησε το χειριστήριο του ps.

Εγώ το περιμένω σημερα το ανταπτορακι.

Ώπα από ότι βλέπω (από ένα videaki του 2018) δουλεύει και με xbox controller που έχω εγώ.

Φεύγει παραγγελία :P

EDIT:
Με φοβίζει το πιθανό input lag μήπως κάνει την εμπειρία δυσάρεστη. Έχεις κανείς εμπειρία?

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 hours ago, petran91 said:

Το odyssey που έπαιξα ένα 2ωρο οκ δεν τρελάθηκα.

 

8 hours ago, sndev said:

το Mαριο δε με ξετρέλανε στη μια ώρα  μεν αλλά πιστεύω ότι αν το πάρω ξάπλα στο κρεβάτι θα νε τελείως άλλη αίσθηση και γενικά ολα αυτά τα game πιστευω οτι πρεπει να σε χαλαρώνουν πολύ στη φορητή εκδοσή τους. 

Το Odyssey είναι κομμένο και ραμμένο για να παίζεται με ένα joycon σε κάθε χέρι. Χάνει πολύ αν δεν παίζεις με motion controls.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, petran91 είπε

Ώπα από ότι βλέπω (από ένα videaki του 2018) δουλεύει και με xbox controller που έχω εγώ.

Φεύγει παραγγελία :P

Προσεξε ομως χανεις το gyro.Δυστηχως το xbox controller δεν εχει σε αντιθεση με του ps4.Eιναι πιο κοντα το χειρηστηριο του ps4 με του switch.Το μονο που δεν εχει ειναι το hd rumble.

Και πιστεψε με θα το θες το gyro aiming,ειδικα στο Botw.

Σε αλλα νεα  δεν καταφερα να ξεκινησω το xenoblade επειδη ετυχαν διαφορα αλλα μαλλον θα το βαλω σημερα  με αγγλικα για αρχη και βλεπω.

Βεβαια αισθανομαι τωρα σαν εναν μαθητη μου που τον εκραζα επειδη κοιταγε anime με αγγλικο dub......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
44 minutes ago, petran91 said:

EDIT:
Με φοβίζει το πιθανό input lag μήπως κάνει την εμπειρία δυσάρεστη. Έχεις κανείς εμπειρία?

Μπόμπα παίζει. Για την ακρίβεια δεν έχει διαφορά από το Pro Controller. Υπάρχουν κάποια games που δεν μπορείς να τα παίξεις με Pro Controller, λόγω του lag και επομένως δεν θα μπορείς ούτε με 8bitdo.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, petran91 είπε

 
EDIT:
Με φοβίζει το πιθανό input lag μήπως κάνει την εμπειρία δυσάρεστη. Έχεις κανείς εμπειρία?

επιβεβαιώνω κι εγώ ότι δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά με pro controller

 

 δεν έχω συνδέσει τα χειριστήρια που έχω του one, αλλά το ds4 είναι ολόιδιο 

 

βέβαια στο pro controller αν μπει καλώδιο από ότι έχω καταλάβει γίνεται κανονικό ενσύρματο (με ο,τι συνεπάγεται αυτό σε απόκριση θα το δοκιμάσω πιο αναλυτικά), κάτι που δε μπορεί να γίνει με το ds4 , αλλά στο ασύρματο του θέματος η απόκριση είναι ίδια, δόνηση δουλεύει κανονικά (και ας μην είναι hd) και γυροσκόπιο ακριβώς ίδια εμπειρία 

 

εγώ πάντως το συνήθισα πλέον το pro contoller (πήρα χθες νίκες στο σμας, άρα όλα καλά)  μου αρέσει που αντέχει η μπαταρία του σε σχέση με την ξεφτίλα του ps4, αλλά αυτός ο σταυρός του πολύ χάλι ρε γαμώτο 

 

τα μεγάλα κουμπια (abxy) βολεύουν αρκετά για κάποιο λόγο γενικά, επίσης βολεύει ότι δεν έχω τη μεγάλη διαδρομή που έχουν οι αναλογικές σκανδάλες για τα παιχνίδια του switch όπου κάτι τέτοιο δεν υφίσταται και γενικά βοηθάει για να πατάω άμυνα στο smash πιο γρήγορα 

 

΄

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 hours ago, petran91 said:

Δεν μου άρεσε η αίσθηση του αναλογικού των χειριστηρίων, μου φαίνεται πολύ ευαίσθητο, όχι στιβαρό και δίνει την εντύπωση ότι με τη χρήση θα χαλάσει.

 

Πάρα πολύ σωστά 😜 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Υπάρχουν κάποια games που δεν μπορείς να τα παίξεις με Pro Controller, λόγω του lag και επομένως δεν θα μπορείς ούτε με 8bitdo.

Μέχρι τώρα έχω dει lag μόνο στο Hollow Knight, που αλλού το έχεις πετύχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...