Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, logistoulis είπε

πες ότι θες να είσαι χαρντοκοράς και να έχεις μηδενικό λαγκ 

εγώ πλέον αδιαφορώ, παρόλα αυτά θα δοκιμάσω να δω 

1) στο switch για καποιο λογο το pro ειναι πιο αργο με καλωδιο ή εστω εχει ιδια αποκριση με  bluetooth 

 

2) ολοι σχεδον οι ανταπτορες  προσθετουν lag στην "αλυσιδα" 

 

9:21

 

3) ουσιαστικη βελτιωση  με καλωδιο εχω δει στο sn30pro+ το οποιο πληροφοριακα, οταν το εχεις ασυρματο  ειναι αισθητα  πιο πισω σε αποκριση σε συγκριση με το επισημο  pro controller 

10:48 

 

4) αποσο το εχω ψαξει, τα μονα third party που ειναι εγγυημενα το ιδιο responsive με το επισημο controller ειναι αμεσως  η προηγουμενη φουρνια της  8bitdo χωρις τις λαβες  

 

 

ΙΣΩΣ και το m30 αμα το συνδεσεις με καλωδιο 

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ το screen protector πέρα από το dock το θέλω γιατί γενικά βγάζω έξω την κονσόλα και η πλαστική οθόνη (που πολύ σωστά κάνει και είναι πλαστική γιατί μιλάμε για "παιχνίδι" που μπορεί να φάει σαβούρες) θα γεμίσει γρατζουνιές για πλάκα 

8 λεπτά πριν, SoFGR είπε

1) στο switch για καποιο λογο το pro ειναι πιο αργο με καλωδιο ή εστω εχει ιδια αποκριση με  bluetooth 

 

 

 

φοβερό, πώς το κατάφεραν

 

εγώ έντονη διαφορά έχω διαπιστώσει μόνο στο xone controller (στο pc αν αυτό έχει σημασία) όπου το ενσύρματο έχει αισθητά λιγότερο lag από ότι όταν συνδέω στον αντάπτορα 

διαφορά σχεδόν χαώδης ειδικά σε online fighting αλλά και στο gears είχα παρατηρήσει (αν κι εκεί παίζει και το ότι ελλάδα είμαστε μακριά από τους server σε σχέση με άλλους ευρωπαίους) 

 

βέβαια  στο switch πάνω στο dock συνδέεις συνήθως όχι πάνω στην ίδια την κονσόλα , άρα ίσως για αυτό να μην ειναι ιδανικά τα πράγματα..

 

επίσης το smash που συνήθως παίζω και με νοιάζει για online έχει από μόνο του το δικό του lag ως παιχνίδι ίσως επίτηδες επειδή θα πρέπει να προβλέψουν ότι οι περισσότεροι θα παίζουν με wifi 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 minutes ago, nzeppos said:

Hollow Knight που έπαιξα κάμποσο στην τηλεόραση χρησιμοποιώντας joycons δεν κατάλαβα διαφορά αλλά μπορεί να φταίει που είμαι σχετικά στην αρχή (κάπου στα μέσα του δεύτερου χάρτη με τα φυτά) και τα πράγματα είναι ελεγχόμενα. Φαντάζομαι με το Pro Controller θα είναι διαφορετικά αλλά πραγματικά προτιμώ να μην παίξω καθόλου παρά να ρίξω καλούμπα καλώδιο.

Καλά φτάσε στους Watcher Knights και όταν αρχίσεις τα χριστοκάντηλα θα με θυμηθείς και θα παίξεις handheld. :P

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Καλά φτάσε στους Watcher Knights και όταν αρχίσεις τα χριστοκάντηλα θα με θυμηθείς και θα παίξεις handheld. :P

μα και στο handheld πρακτικά ασύρματη δεν είναι η σύνδεση; υπάρχει κάποιο καλώδιο που συνδέεται κάπου με τα joycons? 

 

εδώ έχω πλήρη άγνοια για το πώς πάει αυτή η σύνδεση.. 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 λεπτά πριν, logistoulis είπε

 

εγώ έντονη διαφορά έχω διαπιστώσει μόνο στο xone controller (στο pc αν αυτό έχει σημασία) όπου το ενσύρματο έχει αισθητά λιγότερο lag από ότι όταν συνδέω στον αντάπτορα 

διαφορά σχεδόν χαώδης ειδικά σε online fighting 

βέβαια  στο switch πάνω στο dock συνδέεις συνήθως όχι πάνω στην ίδια την κονσόλα , άρα ίσως για αυτό..

στο dock η εσωτερικη usb  να ξερεις οτι ειναι λιιιγο πιο γρηγορη απο τις αλλες 2 στο πλαι, μιλαμε για ελαχιστη διαφορα βεβαια 

 

Screen_Shot_2018_12_14_at_1.17.51_PM.png

 

γενικα ειναι καπως "αργο" συστημα το switch αμα εχεις μεγαλωσει με CRT ή/και  PC gaming  στα  100fps+   πχ στο rocket league  η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη γιατι δεν φτανει που τρεχει "μονο" στα 60 frames αλλα  εχει και το vsync ενεργοποιημενο υποχρεωτικα.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, logistoulis said:

μα και στο handheld πρακτικά ασύρματη δεν είναι η σύνδεση; υπάρχει κάποιο καλώδιο που συνδέεται κάπου με τα joycons? 

εδώ έχω πλήρη άγνοια για το πώς πάει αυτή η σύνδεση.. 

Όχι, έχουν pins επάνω που εφάπτονται με τα pins των rails, άρα είναι ενσύρματη η σύνδεση. Ή διεπαφική αν θέλεις.

Αν ήταν ασύρματα όταν θα άνοιγες το Airplane Mode δεν θα μπορούσες να παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, SoFGR είπε

στο dock η εσωτερικη usb  να ξερεις οτι ειναι λιιιγο πιο γρηγορη απο τις αλλες 2 στο πλαι, μιλαμε για ελαχιστη διαφορα βεβαια 

Screen_Shot_2018_12_14_at_1.17.51_PM.png

γενικα ειναι καπως "αργο" συστημα το switch αμα εχεις μεγαλωσει με CRT ή/και  PC gaming  στα  100fps+   πχ στο rocket league  η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη γιατι δεν φτανει που τρεχει "μονο" στα 60 frames αλλα  εχει και το vsync ενεργοποιημενο υποχρεωτικα.

στην εσωτερική βάζω ethernet , όπου με το ethernet υπάρχει όντως μια διαφορά άξια λόγου που την νιώθεις 

 

και συγκρίνω με 5ghz wifi σε απόσταση 30cm.. (να πω ότι το 5ghz είναι πιο γρήγορο από ότι το usb σε ταχύτητα.. γιατί τα usb τρέχουν σε usb 2.0 μάλλον , αλλά σε απόκριση είναι καλύτερα)

 

σε fighting πάντως που κυρίως μου αρέσει να παίζω online το 60 είναι το στάνταρ, οπότε δεν έχω να συγκρίνω πολλούς τίτλους με περισσότερα fps ώστε τα 60 να μου φανούν λίγα , είμαι γενικά μαθημένος στο 60αρι προς το παρόν 

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όχι, έχουν pins επάνω που εφάπτονται με τα pins των rails, άρα είναι ενσύρματη η σύνδεση. Ή διεπαφική αν θέλεις.

Αν ήταν ασύρματα όταν θα άνοιγες το Airplane Mode δεν θα μπορούσες να παίξεις.

πολύ σωστό 

 

ειχα την εντύπωση ότι ήταν wireless με την έννοια που γίνεται η ασύρματη φόρτιση στα κινητά , αλλά μάλλον είναι πιο κοντά στην "ασύρματη" φόρτιση που είχε το sony z1 που είχα κάποτε που ακούμπαγαν τα πινάκια στη βάση φόρτισης ,  ήταν μαγνητική όχι ασύρματη (ήταν βέβαια πιο βολικό από το usb που είχε τάπα αδιαβροχοποίησης.. ) 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, Malthador said:

Καλά φτάσε στους Watcher Knights και όταν αρχίσεις τα χριστοκάντηλα θα με θυμηθείς και θα παίξεις handheld. :P

Δεν θυμάμαι πάντως να είχα συναντήσει κάποιο θέμα στο παιχνίδι και το μεγαλύτερο μέρος του το έπαιξα στο dock.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

Προσωπικά έχω αυτό της Orzly, δεν έχει πάθει τίποτα και περιλαμβάνει δύο τζαμάκια, Amazon και Ελλάδα.

 

1 ώρα πριν, Darthvader είπε

Και εγώ αυτό έχω και είναι εξαιρετικό.

Ωραία αρχικά κι εγώ είχα παραγγείλει το original screen protector της nintendo με την θήκη:
https://www.skroutz.gr/s/11393137/Nintendo-Switch-Bag-Screen-Protector-NS.html

Αλλά μιας και προτείνετε αυτό το TG, το έβαλα παραγγελία μαζί με την θήκη της ίδιας εταιρίας:
https://www.kooqie.com/el/orzly-nintendo-switch-case

που φαίνεται να είναι και πιο ευρύχωρη αλλά να προστατεύει και καλύτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, petran91 είπε

Ωραία αρχικά κι εγώ είχα παραγγείλει το original screen protector της nintendo με την θήκη:
https://www.skroutz.gr/s/11393137/Nintendo-Switch-Bag-Screen-Protector-NS.html

Αλλά μιας και προτείνετε αυτό το TG, το έβαλα παραγγελία μαζί με την θήκη της ίδιας εταιρίας:
https://www.kooqie.com/el/orzly-nintendo-switch-case

που φαίνεται να είναι και πιο ευρύχωρη αλλά να προστατεύει και καλύτερα.

 

Η θήκη της Orzly είναι αρκετά καλή. Την έχω κι εγώ. Έχει αρκετό χώρο για εξτρα καλώδια και άλλα καλούδια. Απλά, μη φορέσεις το grip στο switch ούτε για δοκιμή καθώς για να βγει θα πιέσει πολύ τα joycons προς τα πίσω. Άσε που δεν λέει και τίποτα σαν grip.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mpiftekis είπε

Η θήκη της Orzly είναι αρκετά καλή. Την έχω κι εγώ. Έχει αρκετό χώρο για εξτρα καλώδια και άλλα καλούδια. Απλά, μη φορέσεις το grip στο switch ούτε για δοκιμή καθώς για να βγει θα πιέσει πολύ τα joycons προς τα πίσω. Άσε που δεν λέει και τίποτα σαν grip.

Εννοείς το λάστιχο που φαίνεται να κρατάει το switch στη θέση του ε?
Ωραίος θενξ για το τιπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...