Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Darthvader είπε

Και εγώ αυτό έχω και είναι εξαιρετικό.

Και γω αυτό έχω, αλλά μαμω την αναπηρία μου το πρώτο το έβαλα στραβά και το δεύτερο έχει μπει μια τρίχα από κάτω.... 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, 26ska είπε

Και γω αυτό έχω, αλλά μαμω την αναπηρία μου το πρώτο το έβαλα στραβά και το δεύτερο έχει μπει μια τρίχα από κάτω.... 😂😂😂

εμένα μου έφυγε ένας κόκος σκόνης, αλλά επειδή μου κάθισε καλά η εφαρμογή το άφησα ως έχει και ας μου βγάζει το μάτι και φαίνεται σαν καμμένο πίξελ 

 

άλλωστε τα τζάμια ή τα βάζεις καλά με την πρώτη ή μπορεί να σου αχρηστευτούν αν πας να τα βγάλεις. σε κινητό μια φορά που πήγα να το βγάλω έσπασε

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εμένα μου έφυγε ένας κόκος σκόνης, αλλά επειδή μου κάθισε καλά η εφαρμογή το άφησα ως έχει και ας μου βγάζει το μάτι και φαίνεται σαν καμμένο πίξελ 

άλλωστε τα τζάμια ή τα βάζεις καλά με την πρώτη ή μπορεί να σου αχρηστευτούν αν πας να τα βγάλεις. σε κινητό μια φορά που πήγα να το βγάλω έσπασε

Και εγώ ετσι την επαθα με του switch πηγα να το βγαλω και εσπασε στην ακρη επομενως πηγε στραφι, πάλι καλα που ειχα 3 και εβαλα αλλο, αλλα μεταξυ μας δεν αντεχω ουτε ενα pixel να ειναι σαν καμμενο.

Οσο για το ποκεμον, θα το παρω και εγώ αν και πλεον δεν εχω τοσο hype οσο οταν το ανακοινωσαν, δεν ξερω πως το καταφεραν αυτο, συνηθως με hypαρουν ακομα και για τις let's go είχα ψηθει (το πρωτο game που αγορασα στο switch ηταν, ναι κραξτε με ελευθερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μοιάζει κάτι σε limbo https://www.youtube.com/watch?v=aZs2RoF24oc  και inside https://www.youtube.com/watch?v=6DLRCgTwicY .  το χα στη wishlist τοy ps κ το πήρα στο switch μόλις, πριν 2 βδομάδες έπαιζε στα 6 ευρω στο ps οπότε νομίζω τα 9,5 για το switch δεν θεωρείτε  κακή τιμή... τώρα αν σου αρεζουν τα παζλ λογικά θα σαρεσει κ αυτό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είχα παίξει παλιά στο PC και ήταν αρκετά δυνατό και εξόχως ψυχοπλακωτικό. Αλλά είναι τόσο μικρό που δεν με ψήνει ιδιαίτερα σε αυτά τα λεφτά (κάπου 6 ώρες με όλα τα DLC νομίζω). Γύρω στα 5 ευρώ θα το έπαιρνα αλλά τα σχεδόν 10 μου φαίνονται πολλά. Κατά τ' άλλα είναι πολύ καλό παιχνίδι και μου άρεσε περισσότερο από το εξαιρετικό Limbo. 

Επίσης συγκεκριμένα για το Switch θυμάμαι που είχα διαβάσει ότι σε portable mode καλό είναι να παιχτεί σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού για να φανούν όλες οι λεπτομέρειες στην οθόνη, ενώ με το dock δεν έχει θέμα. 

ps: Ως νουμπάς στον κόσμο του Switch και γενικά της Nintendo, μόλις ανακάλυψα ένα site που επιτέλους μου δίνει αυτό που ψάχνω σχετικά με τις προσφορές: ιστορικό τιμών, ειδοποίηση με email για προφορά σε παιχνίδια της επιλογής μας, βαθμολογίες από metacritic, μέγεθος download και ώρες διάρκειας. Όλα σε μία σελίδα. 

https://www.dekudeals.com/hottest?filter[format]=digital

Δηλαδή όσα θα έπρεπε να είχε το Nintendo eShop αλλά δεν έχει. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stormrain είπε

Βλεπω σε προσφορά το Little Nightmares, λεει τιποτα?

Λέει και παραλέει και μάλιστα η έκδοση του switch έχει και σενάρια που δεν υπάρχουν αλλού οπότε η αυξημένη τιμή δικαιολογείται. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το dekudeals και το Eshop prices γιωαυτο τη δουλειά για αλλά Nintendo stores. Μόλις μπήκα να δω το 2κ που έλεγες αλλά δεν το πρόλαβα. Βλέπω ότι το βάζει γύρω στα 6 ευρώ σχεδόν ανα κάθε μήνα. 
θηκη επίσης έχω και γω την orzly και είμαι πουλ ευχαριστημένος. Φαινόταν πιο ευρύχωρη από όλες γι αυτό και η προτίμηση. Την είχα πάρει από ιταλικό αμαζον γύρω στα 18. Δυστυχώς μετά από 4 μήνες τελικά χθες έβαλα το γκριπ. Που να ξερά ότι είναι περίεργο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Se7en92 είπε

ναι για την υποθεση του xenoblade ρωταω
και γενικα ποιος ειναι ο σκοπος του παιχνιδιου

είσαι σίγουρος ότι θες να ξέρεις και να σου χαλάσει την έκπληξη; 

 

εγώ πάντως αποφεύγω όσο μπορώ να μαθαίνω για το σενάριο κάποιου παιχνιδιού πριν το παίξω

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, petran91 είπε

Εννοείς το λάστιχο που φαίνεται να κρατάει το switch στη θέση του ε?
Ωραίος θενξ για το τιπ.

Όχι δε λέω το λάστιχο. Λογικά με τη θήκη θα έρθει κι ένα γκριπ. Αυτό μη ντο χρησιμοποιήσεις ποτέ... βασικά πέτα το κατευθείαν στα σκουπίδια 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mpiftekis είπε

Όχι δε λέω το λάστιχο. Λογικά με τη θήκη θα έρθει κι ένα γκριπ. Αυτό μη ντο χρησιμοποιήσεις ποτέ... βασικά πέτα το κατευθείαν στα σκουπίδια 😁

με κάτι τέτοιο μπορεί να μπει στο dock ? δεν το βλέπω να χωράει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

με κάτι τέτοιο μπορεί να μπει στο dock ? δεν το βλέπω να χωράει 

Όχι δεν μπαίνει... αλλά και να έμπαινε (1) θα ζεσταινόταν πάρα πολύ και (2) θα πιεζόταν πολύ.

 

edit: Κάντε όλοι μια χάρη στο Switch σας και πάρτε ένα απ'τα κούφια mini docks από Κίνα, μπας και ανασάνει καλύτερα κι αυτό κι εσείς στο βάλε-βγάλε.

Επεξ/σία από Mpiftekis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Se7en92 said:

ναι για την υποθεση του xenoblade ρωταω
και γενικα ποιος ειναι ο σκοπος του παιχνιδιου

Δεν μπορώ να σου αναλύσω την υπόθεση ενός game 80-100 ωρών, ας πούμε ότι ξεκινάει σαν ιστορία εκδίκησης και γίνεται ημι-κλασικό theology anime στην πορεία. Δες το story trailer:

 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

  ημι-κλασικό theology anime στην πορεία. 

αναρωτιέμαι τι ποσοστό των ιαπωνικών τίτλων καταλήγει τελικά εκεί , ειδικά στα jrpg

 

και το astral chain που παίζω τώρα προς τα κει το πάει μου φαίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...