Προς το περιεχόμενο

Στις υψηλότερες θέσεις η Ελλάδα στη χρήση «πειρατικού» λογισμικού


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, spectaculator είπε

Εσύ στον ελεύθερό σου χρόνο το μόνο που κάνεις είναι να "χτίζεις" το βιογραφικό σου (αν ναι, στείλε μου να σου στείλω τούβλα); Επίσης, όταν είσαι σε παραγωγική ηλικία, μπορεί να μην παίζεις εσύ παιχνίδια, αλλά το παιδί σου (λέω τώρα εγώ), και που εσένα με τα 600 μηνιάτικο σου ζητά ένα, δε λέμε δυο-τρια παιχνίδια των 60€ τη στιγμή που στα μέσα του μήνα δεν έχει μείνει σάλιο και που σε κρατούν στη δουλειά πέρα από το οκτάωρο!

Το παιχνίδι δεν είναι "επιβράβευση", ψυχαγωγία είναι. Και όπως είδες δεν είναι πάντα για σένα, αλλά και για άλλους που εσύ φροντίζεις. Άστο καλύτερα γιατί δεν έχεις και πολύ ιδέα.

Προσωπικά όταν η δουλειά έπεσε, επένδυσα σε εμένα και έγραψα 300+  σελίδες βιβλίο. Μπορούσα να το αποφύγω, όπως έκανα χρόνια πριν και να λιώσω στα παιχνίδια.

Δεν ήταν απαραίτητο και όμως το έκανα. Σπατάλησα χρόνο σε δουλειά που δεν πληρώθηκε.

 

Αν αυτό με βοήθησε ή όχι επαγγελματικά, δεν έχει σημασία.

Σημασία έχει ότι από αυτήν την δουλειά βγήκα κερδισμένος, διότι έμαθα το Word και Excel πάρα πολύ καλά και πλέον τα χρησιμοποιώ  κατά κόρον και ο εργοδότης καμαρώνει (άσχετα που δεν πληρώνει παραπάνω).

 

2 με 3 παιχνίδια τον μήνα είναι πολλά. Έχω παιδιά και βλέπω που πάει το πράγμα. Στο wii έχω συλλογή από ~ 30 παιχνίδια. ΟΛΑ αγορασμένα από προσφορές, 2ο χέρι ή εξωτερικό (play.com) Δεν αγόρασα Μάριο από την πρώτη μέρα με 60 ευρώ, επειδή γκρίνιαζαν τα πιτσιρίκια...

 

Στους έφηβους, προτεραιότητα έχει το διάβασμα και όχι τα παιχνίδια. Ομοίως και στους φοιτητές που θέλουν με 20 μέρες διάβασμα πριν την εξεταστική να περνούν τα μαθήματα. Και μετά γκρινιάζουν γιατί είναι άνεργοι και παίρνουν μισθούς πείνας...

 

 

Η ψυχαγωγία έχει πάρα πολλούς τρόπους για να γίνει, ανάλογα με τα εισοδήματα του καθενός.

Νέοι άνθρωποι με ημιαπασχόληση ή άνεργοι, είναι κατάντια να σπαταλούν ατελείωτες ώρες σε παιχνίδια, επειδή τα βρίσκουν τζάμπα, με πρόφαση την... κατάντια της χώρας τους... Διότι την ίδια στιγμή γίνονται μέρος από αυτήν την κατάντια. Έτσι το βλέπω!

Το ανέξοδο και κατά συνέπεια ατελείωτο παιχνίδι είναι πρόβλημα για τους νέους και όχι λύση.

 

Για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι ενάντια στην πειρατεία, αν συντρέχουν οικονομικοί λόγοι.

Άλλωστε αυτή η κατηγορία δεν είναι χασούρα για τις εταιρίες. Διότι αυτοί, αν δεν μπορούσαν να το βρουν πειρατικό (πχ λόγω αυστηρών ελέγχων) απλά δεν θα το αγόραζαν ποτέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, fwtonio είπε

Προσωπικά όταν η δουλειά έπεσε, επένδυσα σε εμένα και έγραψα 300+  σελίδες βιβλίο. Μπορούσα να το αποφύγω, όπως έκανα χρόνια πριν και να λιώσω στα παιχνίδια.

Δεν ήταν απαραίτητο και όμως το έκανα. Σπατάλησα χρόνο σε δουλειά που δεν πληρώθηκε.

 

Αν αυτό με βοήθησε ή όχι επαγγελματικά, δεν έχει σημασία.

Σημασία έχει ότι από αυτήν την δουλειά βγήκα κερδισμένος, διότι έμαθα το Word και Excel πάρα πολύ καλά και πλέον τα χρησιμοποιώ  κατά κόρον και ο εργοδότης καμαρώνει (άσχετα που δεν πληρώνει παραπάνω).

 

2 με 3 παιχνίδια τον μήνα είναι πολλά. Έχω παιδιά και βλέπω που πάει το πράγμα. Στο wii έχω συλλογή από ~ 30 παιχνίδια. ΟΛΑ αγορασμένα από προσφορές, 2ο χέρι ή εξωτερικό (play.com) Δεν αγόρασα Μάριο από την πρώτη μέρα με 60 ευρώ, επειδή γκρίνιαζαν τα πιτσιρίκια...

 

Στους έφηβους, προτεραιότητα έχει το διάβασμα και όχι τα παιχνίδια. Ομοίως και στους φοιτητές που θέλουν με 20 μέρες διάβασμα πριν την εξεταστική να περνούν τα μαθήματα. Και μετά γκρινιάζουν γιατί είναι άνεργοι και παίρνουν μισθούς πείνας...

 

 

Η ψυχαγωγία έχει πάρα πολλούς τρόπους για να γίνει, ανάλογα με τα εισοδήματα του καθενός.

Νέοι άνθρωποι με ημιαπασχόληση ή άνεργοι, είναι κατάντια να σπαταλούν ατελείωτες ώρες σε παιχνίδια, επειδή τα βρίσκουν τζάμπα, με πρόφαση την... κατάντια της χώρας τους... Διότι την ίδια στιγμή γίνονται μέρος από αυτήν την κατάντια. Έτσι το βλέπω!

Το ανέξοδο και κατά συνέπεια ατελείωτο παιχνίδι είναι πρόβλημα για τους νέους και όχι λύση.

 

Για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι ενάντια στην πειρατεία, αν συντρέχουν οικονομικοί λόγοι.

Άλλωστε αυτή η κατηγορία δεν είναι χασούρα για τις εταιρίες. Διότι αυτοί, αν δεν μπορούσαν να το βρουν πειρατικό (πχ λόγω αυστηρών ελέγχων) απλά δεν θα το αγόραζαν ποτέ.

 

Το καταλαβαινεις οτι καποιοι δεν σπουδασαμε για να καταληξουμε σε ντελιβερι και καφετεριες ετσι ;(Χωρις να θελω να μειωσω οποιονδηποτε,ο καθενας κανει οτι γουσταρει)  Το καταλαβαινεις οτι καποιοι προτιμουν να καιγονται στο gaming  απο το να κανουν δουλειες οπως αυτα που ανεφερα; Σαν ανεργος που θα τα βρεις τα χρηματα να αγορασεις games ?  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, fwtonio είπε

Προσωπικά όταν η δουλειά έπεσε, επένδυσα σε εμένα και έγραψα 300+  σελίδες βιβλίο. Μπορούσα να το αποφύγω, όπως έκανα χρόνια πριν και να λιώσω στα παιχνίδια.

Δεν ήταν απαραίτητο και όμως το έκανα. Σπατάλησα χρόνο σε δουλειά που δεν πληρώθηκε.

Αν αυτό με βοήθησε ή όχι επαγγελματικά, δεν έχει σημασία.

Σημασία έχει ότι από αυτήν την δουλειά βγήκα κερδισμένος, διότι έμαθα το Word και Excel πάρα πολύ καλά και πλέον τα χρησιμοποιώ  κατά κόρον και ο εργοδότης καμαρώνει (άσχετα που δεν πληρώνει παραπάνω).

2 με 3 παιχνίδια τον μήνα είναι πολλά. Έχω παιδιά και βλέπω που πάει το πράγμα. Στο wii έχω συλλογή από ~ 30 παιχνίδια. ΟΛΑ αγορασμένα από προσφορές, 2ο χέρι ή εξωτερικό (play.com) Δεν αγόρασα Μάριο από την πρώτη μέρα με 60 ευρώ, επειδή γκρίνιαζαν τα πιτσιρίκια...

Στους έφηβους, προτεραιότητα έχει το διάβασμα και όχι τα παιχνίδια. Ομοίως και στους φοιτητές που θέλουν με 20 μέρες διάβασμα πριν την εξεταστική να περνούν τα μαθήματα. Και μετά γκρινιάζουν γιατί είναι άνεργοι και παίρνουν μισθούς πείνας...

Η ψυχαγωγία έχει πάρα πολλούς τρόπους για να γίνει, ανάλογα με τα εισοδήματα του καθενός.

Νέοι άνθρωποι με ημιαπασχόληση ή άνεργοι, είναι κατάντια να σπαταλούν ατελείωτες ώρες σε παιχνίδια, επειδή τα βρίσκουν τζάμπα, με πρόφαση την... κατάντια της χώρας τους... Διότι την ίδια στιγμή γίνονται μέρος από αυτήν την κατάντια. Έτσι το βλέπω!

Το ανέξοδο και κατά συνέπεια ατελείωτο παιχνίδι είναι πρόβλημα για τους νέους και όχι λύση.

Για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι ενάντια στην πειρατεία, αν συντρέχουν οικονομικοί λόγοι.

Άλλωστε αυτή η κατηγορία δεν είναι χασούρα για τις εταιρίες. Διότι αυτοί, αν δεν μπορούσαν να το βρουν πειρατικό (πχ λόγω αυστηρών ελέγχων) απλά δεν θα το αγόραζαν ποτέ.

Νομίζεις πολλά! Νομίζεις πως όλοι έχουν/είχαν δυνατότητα για σπουδές. Νομίζεις επίσης πως όλοι έχουντη νοημοσύνη για κάτι τέτοιο. Όλοι όμως έχουν δικαίωμα σε κάποια πράγματα. Επίσης, τ' ότι έμαθες Excel/Word δεν σημαίνει απολύτως τίποτα! Στο χώρο που εργάζομαι εγώ αυτό θεωρείται δεδομένο και δεν σε καμαρώνει κανείς για τη χρήση τους.

Και μιας και μιλάς για τους έφηβους, υπάρχει ο χρόνος εργασίας και υπάρχει και ο χρόνος διασκέδασης. Κάθε υπερβολή κι από τα δυο δεν κάνει καλό και η ψυχαγωγία είναι τόσο απαραίτητη όσο και η δουλειά.

Επίσης, όταν όλος ο κόσμος παίζει βιντεοπαιχνίδια, δεν θ' αναγκάσεις τα παιδιά σου να παίζουν τάβλι επείδή είναι οικονομικό. Επίσης, μιας και είσαι των σπουδών και της μόρφωσης, η πειρατεία πάει σύνεφο και στα βιβλία, που μάλιστα σε πολλές περιπτώσεις κοστίζουν 100+ ευρώ (του πολυτεχνείου τα βιβλία πάνε τόσο κι αν η βιβλιοθήκη έχει κανα-δυο κοπιές για 50+ άτομα αναγκάζεσαι να αγοράσεις).

Άστο καλύτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, fwtonio είπε

Ναι και αυτό.

Και μάλιστα το θεωρώ απείρως καλύτερο από το να έχει κάποιος το χειριστήριο ή το πληκτρολόγιο ή το κινητό ως προέκταση του χεριού του.

Μαζεύεις εμπειρία, γνώσεις... έστω και χωρίς ανταλλάγματα.

Καθηλωμένος σε μία οθόνη μπροστά, τι ακριβώς κερδίζεις;

Και πάλι αν σου αρέσουν τόσο τα παιχνίδια, γίνετε beta tester ή δεν ξέρω τι άλλο...

Γενικότερα "ψάξε" πρώτα και μετά "παίξε".

Οι χώρες που δίνουν τους μισθούς που ο Έλληνας ζηλεύει, λειτουργούν με αυτόν τον τρόπο. Τελικά τι ακριβώς θέλουμε;

Μισθούς CEO με εμπειρία σφραγιδοφόρου;

Και σε εμένα προσωπικά μειώθηκαν οι απολαβές μου, αλλά αυξήθηκαν οι επαγγελματικές μου υποχρεώσεις. Και τι να κάνω; Να τα παρατήσω και να ξεκινήσω την γκρίνια και το ατελείωτο Gaming;

Ναι δυστυχώς σε μεγάλο βαθμό, τα πράγματα έτσι έχουν. Και αυτή η νοοτροπία είναι που μας έφερε εδώ.

Αλλά δυστυχώς βλέπω ότι αυτή η νοοτροπία καλά κρατεί...

Δωρεαν εργασια δεν σημαινει εθελοντικη εργασια για εμενα ,απο την στιγμη που παραγεις εργο απο το οποιο καποιος εχει ιδιωτικο κερδος τοτε δεν ειναι εθελοντικη εργασια αλλα εκμεταλευση και οτι ταμπελα θελεις βαζουμε σε αυτο. Ως εργοδοτης δεν θα παιρνα ποτε καποιον ο οποιος δουλεψε δωρεαν σε μια εταιρια για να αποκτησει σε εισαγωγικα πειρα για δυο και μονο στοιχεια ,κατα πρωτον οτι δεν εχει χαρακτηρα ηγετικο* να γνωριζει τοσο την αξια του στην εργασια και να μπορει να αντιληφθει την παραγωγικη του ικανοτητα  και κατα δευτερο εφοσον δουλευει δωρεαν ποιος ο λογος να τον πληρωνει για να μου παραγει εμενα. Ακομα και οταν δουλευα σε Ιntership και μου πληρωνανα τα διδακτρα της σχολης μου εδιναν και μισθο ,ω ναι  δεν ηθελαν να δουλευω δωρεαν.

οι χωρες που δινουν τους μισθους επενδυουν στον εργαζομενο δεν του πετουν ενα ξεροκοματο και του λενε γεια σου υστερα, η πειρα πληρωνεται ,αλλιως θα πληρωθει ενας senior developer πχ που θα παει σε μια εταιρεια με πισω του αρκετα project και αλλιως ενας που δουλεψε 1-3 χρονια.

Δυστυχως μαθαμε την συνταγη με ψιχουλα να θελουμε το τελειο προσωπικο και ζηταμε να πηγαινουν ολα ομαλα σε ολους τους τομεις.

Αδυνατω να αντιληφθω πως απο την πειρατεια φθασαμε να κανουμε αναλυση του τροπου ζωης και των δουλειων. Την αλλη φορα που θα μιλαμε για πειρατεια να εχω υποψιν να σου πω και αλλα για το συστημα υγειας εξω και τους φορους κλπ κλπ διοτι λεμε οτι ολα ειναι χαλια μαυρα και οτι πρεπει να κανουμε εκπτωσεις στις απαιτησεις μας χωρις να αναλογιστουμε οτι η ζωη ειναι μικρη και οσες γνωσεις και εαν αποκτησεις/ω εαν δεν εχουν αντικρυσμα και δεν διεκδικεις οτι σου αξιζει παντα θα σαι στην αλλη ακρη να λες οτι φταινε ολοι οι αλλοι για την καταντια σου.

Επεξ/σία από forgotten
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν υπάρχει πειρατικό λογισμικό.. όλοι πληρώνουμε δικαιώματα σε όλες τις σχετικές συσκευές που αγοράζουμε

Επεξ/σία από alex1001
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε λεπτο ο Bill Gates περνει 5000 δολλαρια

http://live-counter.com/bill-gates-money-counter/

 

Το βρισκω απολυτα λογικο να κατεβαζουν αρκετοι τα Windows αν και με τα Windows 10 το βρηκαν το κολπο τα δινουν σχεδον τσαμπ(2.5 ευρω αγορασα τα Windows 10pro) αλλα με τα telemetry σε βγαζουν πολυ περισσοτερα χρηματα. 

 

Για τα παιχνιδια οταν ενα παιχνιδι πεσει στην τιμη που πρεπει και τα αξιζει το περνουμε. Και παντα κουτατες εκδοσεις με δισκακι μεσα ποτε δεν περνω ενα σκετο κλειδι στο steam που αυριο μεθαυριο μπορει να κλεισει ουτε εχω τη δυνατοτητα να το δωσω αργοτερα ειναι απλα αερας. 

 

Για τις ταινιες πληρωνουμε πολλα χρονια nova ote tv και netflix αλλα τις καινουργιες τις κατεβαζουμε δεν γινεται αλλιως

 

Γενικα αν ειμασταν χωρα με σοβαρο κρατος που δεν μας αρμεγει με τα ΕΦΚΑ εφοριες ενφια τελη κτλ κτλ φοροι για να τα βαλουν στις τσεπες καποιοι αχρηστοι ισως να μην ειχαμε τοση πειρατεια. Για την ωρα ο κοσμος καλα κανει και πειρατευει αυτη ειναι η διασκεδαση του εκτος αν καποιοι προτιματε να ψοφησει στην πεινα ο αλλος για να παρει ο brand pitt και ο καθε bill gates 10 15 ευρω παραπανω. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, randomcat είπε

Αυτό.

Ακόμα και 1000άρι να είναι το ενοίκιό του, ο τύπος που δουλεύει στο κυλικείο μένει με 600 ευρώ για τα υπόλοιπα έξοδά του. Περισσότερα από τον Ελληνικό βασικό μισθό! Και όπως είπες οι τιμές στα πράγματα αλλά και στα τρόφιμα εκεί είναι ίδιες με της Ελλάδας (και μικρότερες).

Φίλος μου ήρθε από Νέα Υόρκη πρόσφατα. Μισθός προγραμματιστή 8000 ευρώ, ενοίκιο 1600 ευρώ (διαμέρισμα 50 τ.μ.), και φαγητό φθηνότερα από Ελλάδα.

Αυτά. Σόρρυ τώρα, αλλά πάω να κατεβάσω ολόκληρο το piratebay στο δίσκο μου για να ισιώσει ο εγωισμός μου. Και έπειτα θα αράξω καμιά ωρίτσα να σκεφτώ πως θα κάνω step up το game μου για να φοροδιαφεύγω περισσότερο και πιο άνετα.

για να πληρωνεσαι πολλα λεφτα, πρεπει να παραγεις και κατι ουσιωδες.

Στις ΗΠΑ γινεται χαμος απο επιχειρησεις τεχνολογιας, στην Ελλαδα ανοιγουμε ακομα μονο καφετεριες και σουβλατζιδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασατε να τονισετε οτι οι παροχοι στις αλλες χωρες παρακολουθουν τον ογκο δεδομενων!!!!!!!!

Και να γιατι ειναι μικροτερα τα ποσοστα στις αλλες χωρες.....

Θελετε να παρακολουθουν οι παροχοι τα πακετα που φευγουν και ερχονται στους υπολογιστες σας και να τρωτε προστιμα χρηματικα η να σας περιοριζουν την ταχυτητα η τον ογκο δεδομενων????

Δεν νομιζω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, kotronas είπε

Εάν θέλετε κλειδιά με 6 ευρώ πήρα απο ebay για win 10 και τα έκανα γνήσια(θέλει καλό ψάξιμο όμως).

 

 

Ε να τώρα τι να λεμε.. Ελλάδα. Η χώρα της αηδίας - σε όλους τους τομείς.

Αντικέιμενο της συζήτησης, είναι """η πειρατεία είναι κάτι ΚΑΚΟ - ΤΖΙΖ""", και εδώ ο "κοτρόνας" (όνομα και πράμα) πάει να πουλήσει μούρι για το πως "έκανε" γνήσια τα Windows. Ο Hacker - επιστήμονας.

Congratulanions kotrona! Είσαι μεγάλο αλάνι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μην το λες. ΑΝ τα σχολια στα διαφορα τορρενταδικα ειναι δεικτης, τοτε οι αμερικανοι ειναι μπροστα με μεγαλη διαφορα απο τον δευτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

για να πληρωνεσαι πολλα λεφτα, πρεπει να παραγεις και κατι ουσιωδες.

Στις ΗΠΑ γινεται χαμος απο επιχειρησεις τεχνολογιας, στην Ελλαδα ανοιγουμε ακομα μονο καφετεριες και σουβλατζιδικα.

Πρώτον, δεν φταίω εγώ που δεν γίνεται χαμός από επιχειρήσεις τεχνολογίας εδώ.

Δεύτερον, το ότι γίνεται χαμός εκεί και αλλού, επηρεάζει εμένα εδώ. Ξέρεις, παγκόσμια οικονομία κ.λπ. Θα με αφήσω να επηρεαστώ; Όχι - όσο περνάει από το χέρι μου. Γιατί; Γιατί η ζωή είναι μικρή κ.λπ.

Τρίτον, στην Ελλάδα ανοίγουμε μόνο καφετέριες και σουβλατζίδικα επειδή αυτό θέλει το κράτος. Με επιβολή τρελών φόρων στους ελ. επαγγελματίες θέλουν ο κόσμος είτε να είναι δούλος στις λίγες επιχειρήσεις του ιδιωτικού τομέα είτε να ονειρεύεται το Δημόσιο. Οπότε αν κάποιος θέλει να είναι επιχειρηματίας και ελεύθερος, καταλήγει στο να ανοίγει καφετέριες και σουβλατζίδικα επειδή είναι τα μόνα που έχουν πελατεία και δεν κλείνουν εύκολα σε μια κατεστραμμένη οικονομία. Ο κόσμος θέλει σουβλάκια, καφέδες, ποτά. Ειδικά στο αλκοόλ, ό,τι καπέλο και να βάλουν τα μαγαζιά ο κόσμος συνεχίζει και το αγοράζει. Π.χ. πήγαν 5 και 7 ευρώ οι μπύρες των 330ml που τόσο δεν έκαναν οι των 500ml (πριν λίγα χρόνια το τάληρο θεωρούταν ακριβό ακόμα και για εκείνες).

Τέταρτον, η ζωή είναι μικρή για να κάθομαι να ασχολούμαι με το πως και το γιατί των αδικιών.

Οπότε, θα σερβιριστώ μόνος μου από τον μπουφέ με ό,τι βρω, δεν είμαι κανένα κορόιδο να δουλεύω σκληρά και να πληρώνω φόρους σε κλέφτες. 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, newton91 είπε

Το καταλαβαινεις οτι καποιοι δεν σπουδασαμε για να καταληξουμε σε ντελιβερι και καφετεριες ετσι ;(Χωρις να θελω να μειωσω οποιονδηποτε,ο καθενας κανει οτι γουσταρει)   

Αυτό είναι τρομερή σπατάλη, για την χώρα που ζούμε και δεν το εύχομαι σε κανέναν. Και πρόσφατα μίλησα με φοιτητή θετικών επιστημών, ο οποίος δουλεύει περιστασιακά σε καφέ. 

Σπατάλη δυναμικού; .... Αναμφισβήτητα.

Καλύτερα όμως, από το να καίγεται μπροστά σε μία οθόνη, επειδή τα παιχνίδια είναι τσάμπα.

Αυτό λέω!

1 ώρα πριν, newton91 είπε

Το καταλαβαινεις οτι καποιοι προτιμουν να καιγονται στο gaming  απο το να κανουν δουλειες οπως αυτα που ανεφερα;

Κάποιοι έχουν το χρήμα να περιμένουν καλύτερες μέρες ή τηλέφωνο από το βύσμα. Για αυτούς μιλάμε;

Σε κάθε άλλη περίπτωση, μακροχρόνια θα βγουν χαμένοι...

 

1 ώρα πριν, newton91 είπε

Σαν ανεργος που θα τα βρεις τα χρηματα να αγορασεις games ?   

Πάνω σε αυτό απάντησα στις τελευταίες 3 προτάσεις:

Για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι ενάντια στην πειρατεία, αν συντρέχουν οικονομικοί λόγοι.

Άλλωστε αυτή η κατηγορία δεν είναι χασούρα για τις εταιρίες. Διότι αυτοί, αν δεν μπορούσαν να το βρουν πειρατικό (πχ λόγω αυστηρών ελέγχων) απλά δεν θα το αγόραζαν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...