Προς το περιεχόμενο

Στις υψηλότερες θέσεις η Ελλάδα στη χρήση «πειρατικού» λογισμικού


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συμβαίνει , it happens , εχει τύχει να αγοράσω Mac απο ανεξάρτητο πωλητή και μου είχε μέσα προεγκατεστημένα  προγράμματα που στην αγορά κοστίζουν 1000 με 1500 ευρώ το καθένα , γραφιστική , design , επεξεργασία κειμένου , video editing , κτλπ μόνο για να βάλω  3 απο αυτα έπρεπε να πληρώσω καπου 4500 ευρώ .....

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 285
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Coul είπε

Στην Ελλάδα σε λίγο θα ονομάσουμε το λιμάνι του Πειραιά, Piratebay.

Προς τιμήν του μεγαλύτερου λιμανιού της καρδιάς μας.

έκλαψα με το σχόλιο σου πραγματικά! να'σε καλά! χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Αν δεν εχεις να φας, δεν σε απασχολεί το λογισμικο. Αλλά είδαμε και τις καλες εποχές. 

 

Ουτε καν θες να μπουμε σε αυτη την κουβεντα νομιζω. Η προσβαση και η χρηση ειναι ειδος πρωτης αναγκης και οχι πολυτελεια.

Για να το πω πιο απλα λοιπον. Εαν ανηκω σε μια μεγαλη κοινωνια (οχι τοπικη) που εχει μεριμνησει στο να εχει το μισθο μου σε επιπεδα επιβιωσης, θα τη σκιζω και θα την κλεβω οπου τη βρισκω.

Δεχομαι απολυτα και τη δικια σου θεση να τα πληρωνεις (πιθανον στην επιχειρηση σου, οπου υπαρχουν κυρωσεις, γιατι δε θα με πεισεις οτι σε λαπτοπ, ντεσκτοπ, γραφειο, καμπινε κλπ εχεις αγορασει και απο ενα κλειδι για windows), αλλα δηλωνω τιμια πως ειμαι στην αλλη βαρκα. 

Επεξ/σία από Othal
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, umbrella co. είπε

Γιατι, τι περιμεναν? Να πληρωνουν ολοι για λογισμικο στη χωρα του Δεν πληρωνω?

δεν εχει αφησει μια στο κοσμο ο τζιφρας που ψηφησες αρα λογικο μου φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BorrowedTime είπε

Αν δεν εχεις να φας, δεν σε απασχολεί το λογισμικο. Αλλά είδαμε και τις καλες εποχές. 

Δεν υπήρξαν καλές εποχές.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, avikenas είπε

Αμερική 4500 δολαρια μισθο 60 δολαρια το game.Ελλάδα 600 ευρώ μισθό 60 ευρώ το game κανε τα μαθηματικά και μετά πές μου αν φταίει ο Έλληνας που κατεβάζει Pirate.Τυχαίο που είμαστε με Κίνα Ρωσια Ινδία παρεάκι.

Μήπως να το επερνες 5,6 μήνες αργότερα; Αφού άλλες είναι οι προτεραιότητες σου στην Ελλάδα, η μήπως όχι; 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν διαβάσω τα σχόλια των υπολοίπων θα πω ότι σιγά σιγά θα μειωθούν αυτά τα ποσοστά με τις αναβαθμίσεις σε hardware που κάνουν οι πελάτες λιανικής.

Δεν χρειάζεται πλέον να έχεις πειρατικά κάτι εφόσον αγοράσεις νέο μηχάνημα και σου παρέχει τις άδειες χρήσης...

άρα ποσοτικά θα αλλάξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Στη Νότια Μακεδονία ή στην Αττική είναι μεγαλύτερη η χρήση πειρατικού λογισμικού σε επιχειρήσεις; Η καθαρή έξοδος από τα Μνημόνια τον Αύγουστο και επιχειρηματικά-οικονομικά πλάνα όπως της "φαρμακευτικής" κάνναβης θα αλλάξουν γρήγορα την εικόνα αυτή. Έρχεται η ανάπτυξη και μειώνεται η πειρατεία λογισμικού. Που να έρθουν και οι εξωγήινοι επενδυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...