Προς το περιεχόμενο

Τι θυμάστε από τα 00s?


sanaeriko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι γύρισα στις 4 το πρωί Κυριακή ξημερώματα και ο πατέρας που ξύπνησε νόμιζε ότι κάτι έπαθα διότι γύρισα νωρίς !

Επίσης ότι είχα κοιμηθεί πάνω στην τουαλέτα από το μεθύσι και με έπιασε ο πατέρας μου ο οποίος με ξέχεσε βέβαια 

Λάθος παίδες νόμιζα ότι μιλάγαμε για 80ς

Επεξ/σία από cumulus
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι που μπηκε το ευρω και βοηθησε να καταστραφει η χωρα.

Μετα θυμαμαι τα αισχη του 2004 και οτι για καποια χρονια υπολογιζαμε ακομα την αξια του ευρω υπολογιζοντας την ισοτιμια με δραχμη.
Μεχρι που σταματησαμε να κανουμε και αυτο ακομα και αποδεχθηκαμε τη μοιρα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 00's είναι μόλις 15 χρόνια πριν. Για όσους γεννήθηκαν (γεννηθήκαμε) στα 70's, τα 00's είναι τόσο κοντά όσο ένα τσιγάρο δρόμος. Οπότε τι να πεις και τι να γράψεις. Το αφήνω στους νεότερους. Εάν μιλήσετε για τα 80's ή για τα '90s, φωνάξτε με :p

7 ώρες πριν, APPLEGEEK είπε

Napster

64k internet- dring drounk , shouting to mom get off the F phone mom!

bitches were easy :D

oh I had a six pack now one pack

Όλα όσα αναφέρεις ήταν τα '90s και όχι τα '00s.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, l337 είπε

Τα 00's είναι μόλις 15 χρόνια πριν. Για όσους γεννήθηκαν (γεννηθήκαμε) στα 70's, τα 00's είναι τόσο κοντά όσο ένα τσιγάρο δρόμος. Οπότε τι να πεις και τι να γράψεις. Το αφήνω στους νεότερους. Εάν μιλήσετε για τα 80's ή για τα '90s, φωνάξτε με 😛

Όλα όσα αναφέρεις ήταν τα '90s και όχι τα '00s.

καλά δεν είχαν όλοι ADSL μέσα 2000-2005 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TopicStrarter είπε

καλά δεν είχαν όλοι ADSL μέσα 2000-2005 

(offtopic)
Στην Ελλάδα υπήρχε από το 2002 (πιθανόν και 2001) από την intraconnect και το 2002 από vivodi.
Άρα η τεχνολογία υπήρχε. Και υπήρχε κόσμος συνδεδεμένος, πχ. και εγώ το 2002-2003 έβαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, l337 είπε

(offtopic)
Στην Ελλάδα υπήρχε από το 2002 (πιθανόν και 2001) από την intraconnect και το 2002 από vivodi.
Άρα η τεχνολογία υπήρχε. Και υπήρχε κόσμος συνδεδεμένος, πχ. και εγώ το 2002-2003 έβαλα.

ναι επειδή υπήρχα και εγώ όμως δεν με νοιάζει πότε λέει η wikipedia ότι υπήρχε ADSL στην Ελλάδα αλλά το 90% με 99% των σπιτιών μην πω παραπάνω δεν είχε εδώ καλά καλά τα internet καφέ δεν είχαν... 

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TopicStrarter είπε

ναι επειδή υπήρχα και εγώ όμως δεν με νοιάζει πότε λέει η wikipedia ότι υπήρχε ADSL στην Ελλάδα αλλά το 90% με 99% των σπιτιών μην πω παραπάνω δεν είχε εδώ καλά καλά τα internet καφέ δεν είχαν... 

Γνωρίζω πολύ καλά και πότε ήρθε το adsl (και δεν χρειάζομαι wikipedia γι' αυτό) και την διείσδυση του εκείνη την εποχή γιατί ήταν και είναι η δουλειά μου. Γνωρίζω επίσης και τα Internet cafe τι είχαν και τις συμβάσεις τους. Αλλά ας μη το συνεχίσουμε εδώ γιατί είμαστε ήδη πολύ off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TopicStrarter είπε

εσύ είσαι αυτός που σχολίασε ποστ άλλου ότι δήθεν ειναι ανακριβές (με το επιχείρημα ότι εσύ είχες ADSL ergo όλη η Ελλάδα είχε ADSL)  και εγώ απλά σε διόρθωσα και καλώς έπραξα.

3 πουλάκια κάθονται. Συνέχισε μόνος σου το flame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν στα πάντα. Για κάποιον λόγο όλα όσα έχουν γίνει από το 2000 και μετά τα θεωρώ πρόσφατα :)

 

Σχεδόν στα πάντα. Για κάποιον λόγο όλα όσα έχουν γίνει από το 2000 και μετά τα θεωρώ πρόσφατα :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πφφφ.....

1. Παντρεύομαι
2. Έρχονται στον κόσμο τα 2 πρώτα μας αγγελούδια.
3. Ο θάνατος των γονιών μου.
4. Η εταιρεία μου αποκτά ιδιόκτητο κτήριο.
5. Tour με το group  σε καλοκαιρινά festivals στη Ευρώπη.
6. Εντοπισμός καρκίνου και η εισαγωγή μου σε κλινική στο Κάιρο για 1,5 χρόνο μέχρι να θεραπευτεί.
7. Η είσοδος της ISDN στην Ελλάδα.
8. Η είσοδος της DSL στην Ελλάδα.
9. Η ξανά ένωση του group και η πορεία μας.
10. Η δραχμή.

Τυχαία σειρά.

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να νιώσω νοσταλγία για κάτι μετά το 2001. Από τη στιγμή που μπήκαμε στο ευρώ, οι αλλαγές μου φαίνονται πολύ μικρές. Δεν φαντάζει σαν διαφορετική εποχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dr_Slump είπε

Δεν μπορώ να νιώσω νοσταλγία για κάτι μετά το 2001. Από τη στιγμή που μπήκαμε στο ευρώ, οι αλλαγές μου φαίνονται πολύ μικρές. Δεν φαντάζει σαν διαφορετική εποχή.

καμία σχέση η ελλάδα του 2007 και μετά με το 2007 και πριν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...