Προς το περιεχόμενο

Τι θυμάστε από τα 00s?


sanaeriko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια, επειδη το χω διαβασει κ αλλου αυτο...και επειδη ειμαι εξωτερικο απο μικρος, να ρωτησω: τα παιδια δε παιζουν ποια στους δρομους/πλατειες/παρκα;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Hellaslover είπε

Ρε παιδια, επειδη το χω διαβασει κ αλλου αυτο...και επειδη ειμαι εξωτερικο απο μικρος, να ρωτησω: τα παιδια δε παιζουν ποια στους δρομους/πλατειες/παρκα;  

Φυσικά και παίζουν πλατείες και πάρκα! Δεν έχει υπάρξει ούτε μία πλατεία που να μην έχω δει να παίζουν. Στους δρόμους βλέπεις ελάχιστα αλλά λογικό είναι. Πρώτα απ'όλα είναι επικίνδυνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το πρώτο μου κινητό, ένα Ericsson GH388, αρχαίο για εποχή 2000, αλλά το είχα βρει ξεχασμένο σε κάποιο παγκάκι και ούτως ή άλλως δεν είχα χρήματα να αγοράσω άλλο. Η μπαταρία ήταν μια συστοιχία 4 Χ ΑΑΑ NiMH και κράταγε μόνο μια μέρα (δηλαδή όσο κρατάει και το 2018... γκουχ).

Επίσης θυμάμαι πως δεν άφηνα κανένα πρόγραμμα άσπαστο στο PC, καθώς τότε δεν υπήρχαν προχωρημένες προστασίες (επίσης όλα ήταν με WinAPI C++, VB, Delphi), οπότε κατέβαζα ό,τι μου έκανε κέφι και κατά 90% μέσα σε 5 λεπτά το έσπαγα (με τα αξέχαστα W32Dasm και Hiew) και το χρησιμοποιούσα παρά του ότι ήμουν ακόμα αρχάριος και ήξερα ελάχιστα. Για τα πιο δύσκολα σετάραμε τότε SοftICE σε Windows 98! Αργότερα έγινε πιο περίπλοκο.

Επίσης θυμάμαι πως είχα Dial-up και είχα βρει τρόπο να μπαίνω τζάμπα πληρώνοντας μόνο τις τηλεφωνικές μονάδες και όχι συνδρομή κάπου για τη σύνδεση.

Βεβαίως, ήμουν πιο μικρός και πιο ανόητος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2018 στις 10:46 ΠΜ, *nenya* είπε

Πριν *18 :P Σχεδόν 20 καλέ!! Ποπο....γεράσαμε.

Ξανακάνε την πράξη, κάτι δε σου βγαίνει.

Όλοι ξέρουμε ότι το 2000 ήταν πριν 10 χρόνια και το 80 (έτσι γενικά αναφέρεται πάντα το 80) ήταν πριν 20 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Είχα κλείσει εισιτήριο για το πρώτο lord of the rings ,μια εβδομάδα πριν την προβολή θεωρώντας πως θα γίνει πανικός στον κινηματογράφο .

-"Η πειρατεία σκοτώνει την μουσική" , την εποχή που η ελληνική μουσική είχε πάρει την κατιούσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φίλο που ένας φίλος του αντέγραφε ταινίες έναντι 4-5 ευρώ μαζί με το cd. Μιλάμε όταν παίρναμε τα cd νιώθαμε Σα να κάναμε κακούργημα αλλά ταυτόχρονα ευχαρίστηση. 

Ο συγκεκριμένος έβγαλε καλά λεφτά τα χρόνια εκείνα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, talibanakos είπε

Σε χωριο εμενες;

Να πω την αληθεια αργησα να παρω ps2 καπου στο 2003-4 πρεπει να πηρα αλλα απο την αλλη εκεινη την εποχη οποτε ηταν για gaming μαζευομασταν σε καποιου φιλου το σπιτι για να παιξουμε διπλο, ε αν οχι εγω ολο και καποιος θα ειχε ps2 οποτε δεν με ενοιαζε και πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, txcellas είπε

Είχα φίλο που ένας φίλος του αντέγραφε ταινίες έναντι 4-5 ευρώ μαζί με το cd. Μιλάμε όταν παίρναμε τα cd νιώθαμε Σα να κάναμε κακούργημα αλλά ταυτόχρονα ευχαρίστηση. 

Ο συγκεκριμένος έβγαλε καλά λεφτά τα χρόνια εκείνα! 

Μήπως αυτός ο φίλος φίλου κυκλοφορούσε με το όνομα ονειροβατης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποτε πούλαγα την μετατροπή cd σε mp3 ώστε να μπαίνουν σε mp3 :P

@muchacho η καλύτερη μπάλα που έχω κλωτσήσει ποτέ.

Επεξ/σία από theo93
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...