Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει το iPhone SE2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κατασκευάστρια θηκών για smartphones, Olixar, είχε μερικά απογοητευτικά νέα σχετικά με την μικρότερη σε μέγεθος επερχόμενη συσκευή iPhone, γνωστή και ως iPhone SE2.

Αν και κυκλοφόρησαν πολλές φήμες και είδαμε μέχρι και σχεδιαγράμματα και εικόνες (renders) του επερχόμενου iPhone SE2, οι τελευταίες πληροφορίες κάνουν λόγο για ακύρωση του πρότζεκτ από την Αμερικάνικη εταιρεία.

Η Olixar, σταμάτησε τα σχέδια που είχε για την κατασκευή θηκών για τη 2η έκδοση του iPhone SE, επειδή όπως υποστηρίζει, η Apple, παρόλο που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που προτιμούν το μικρότερο φυσικό αποτύπωμα ή επιθυμούν να χειρίζονται το smartphone τους με το ένα χέρι, αποφάσισε να ακυρώσει την κυκλοφορία του iPhone SE2.

Η Apple θα εστιάσει κυρίως στα δύο μοντέλα iPhone με την μεγαλύτερη οθόνη, στις 6,1 ίντσες και 6,5 ίντσες, με το πρώτο να αποτελεί την οικονομικότερη έκδοση από τις δύο, και το τελευταίο να διαθέτει κορυφαίας τεχνολογίας hardware και Face ID 2.0. Άραγε θα κάνει το iPhone SE 2 ντεμπούτο κάποια στιγμή μέσα στο πρώτο μισό του 2019 ή τελικά η Apple αποφάσισε να εγκαταλείψει τις 5,0 ίντσες για πάντα;

iphone-se2.jpg.a3ef8fc8ac16845e6f2de221eafd6e2f.jpg

GSMArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου και είχα αρχίσει να σχεδιάζω θήκες για να τις πουλάω σε πλανόδιους και αυτοι με την σειρά τους στις καφετέριες....

Γιατί ρε apple...?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, techplastic είπε

Χτύπημα στην καρδιά ήταν αυτό......

sad_book0031.jpg

κουράγιο 😛

lotus-xartomanthla-600x800.jpg

Το "φθηνό" iPhone SΕ λοιπόν πλέον θα είναι το 6s για το 2018 - 2019.. ;)

Επεξ/σία από mants118
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δουλεια μου εχουμε 5/5s/SE καπου 12 ατομα απο τα περιπου 35 με μερικα iPhone 6/7 ακομη.

Η απαντηση στην ερωτηση «πως κι ετσι και εσυ εχεις το μικρο;» είναι «γιατι απλα με βολευει περισσοτερο».

Δεν ειναι θεμα χρημάτων ξεκαθαρα για τους συνειδητοποιημένους ενηλικους που δεν αλλαζουν τηλεφωνα καθε χρονο.

Ειναι θεμα χρηστικότητας. Και επιτελους ας το σκεφτει καποιος να το καλυψει και αυτο. Ενα SE με σχεδον full screen ειναι το τελειο για αρκετους. 

Το εχω ξαναπει οτι ο επαγγελματιας δεν ειναι γκατζετακιας. Και εαν δεις παραεξω εχει και tablet και laptop μαζι στην τσαντα του και δεν εχει το κινητο σαν κυριο μεσο για να βλεπει ταινιες.

Αν ισχυει το νεο ειναι πολυ κριμα παντως.

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κρίμα. Περίμενα πώς και πώς ένα ανανεωμένο SE. Θα παραμείνω με το τωρινό μου, σε αυτό το form factor δεν υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πάντως πως ένα SE με full screen όπως το X,  θα είχε μεγάλη επιτυχία. Γιατί και εγώ ξέρω πολύ κόσμο, κυρίως σε ηλικίες 40 με 50, που θα το έπαιρναν με κλειστά μάτια.

Καταρχήν όταν είχε βγει το SE ήταν ανάρπαστο . Σε όποιο applestore πήγαινες ήταν sold out

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Και εαν δεις παραεξω εχει και tablet και laptop μαζι στην τσαντα του και δεν εχει το κινητο σαν κυριο μεσο για να βλεπει ταινιες.

Πού παραέξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Στην δουλεια μου εχουμε 5/5s/SE καπου 12 ατομα απο τα περιπου 35 με μερικα iPhone 6/7 ακομη.

Η απαντηση στην ερωτηση «πως κι ετσι και εσυ εχεις το μικρο;» είναι «γιατι απλα με βολευει περισσοτερο».

Δεν ειναι θεμα χρημάτων ξεκαθαρα για τους συνειδητοποιημένους ενηλικους που δεν αλλαζουν τηλεφωνα καθε χρονο.

Ειναι θεμα χρηστικότητας. Και επιτελους ας το σκεφτει καποιος να το καλυψει και αυτο. Ενα SE με σχεδον full screen ειναι το τελειο για αρκετους. 

Το εχω ξαναπει οτι ο επαγγελματιας δεν ειναι γκατζετακιας. Και εαν δεις παραεξω εχει και tablet και laptop μαζι στην τσαντα του και δεν εχει το κινητο σαν κυριο μεσο για να βλεπει ταινιες.

Αν ισχυει το νεο ειναι πολυ κριμα παντως.

συμφωνω. και μενα μου αρεσει η μεγαλη οθονη, εξου και σιγα σιγα ανεβαινα ιντσες, αλλα πλεον με τις νεες αναλογιες και bezeless νομιζω πως ενα κινητο στα "μικρα μεγεθη" θα ειναι χρηστικο οχι μονο στο πιασιμο αλλα και η οθονη θα ναι αρκετη.

παντως θα θελα πολυ να δοκιμασω καποια στιγμη μια μεση λυση (δεν ξερω αν υπαρχει). κινητο δηλαδη που παλια θα ταν μονο 5.2 οθονη, στο ιδιο μεγεθος να χει μια 5.7...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...