Προς το περιεχόμενο

Μεγάλη καθυστέρηση εξυπηρέτησης απο δημόσιο υπάλληλο


aggelos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, sphinxgr said:

*Βέβαια η αξιολόγηση των υπαλλήλων είναι κακή , ανάρμοστη και διδακτορική, οπότε και φυσικά δεν πρέπει να εφαρμοστεί ποτέ...!!!

Μην σου πω και μεταπτυχιακή τουλάχιστον!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) Δεν είναι δημόσιος υπάλληλος είναι δημοτικός υπάλληλος. 

2) Υπάρχουν ωράρια 3 ταχυτήτων που δηλώνεται στο τμήμα προσωπικού. Υπάρχουν μειωμένα ωράρια για πολλούς λόγους. Οι δήμοι είναι σε σχέση με το ευρύτερο δημόσιο υπουργεία κτλ ποιό ελεγχόμενοι,λόγω λιγότερου κόσμου. Δεν τους υποστηρίζω εννοείται ότι υπάρχουν και αραχτοί αναλόγως και την υπηρεσία. Πολλά θέματα κολλάνε όπως έγραψε και ένας φίλος ποιό πάνω όταν θέλει έγκριση από δημοτικό συμβούλιο,που αναλόγως του αν επείγει το βάζουν στα θέματα του.

3) Η αξιολόγηση για πολλούς λόγους δεν εφαρμόζεται και το βλέπω δύσκολο. Είναι πολιτικοί είναι σχέσεων σε ένα γραφείο και άλλα που δεν έχει ουσία να αναλύσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ΑΝΑΦΟΡΑ!! Θα πας πρωτόκολλο και θα κάνεις αναφορά στον συγκεκριμένο υπαλλήλο. Και κοινοποίηση προς όλους τους ανώτερους    (τμηματάρχη και προϊστάμενο και αντιδήμαρχο). Χρησιμοποιησ σκληρό γραπτό λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας απαντήσω σε μερικές απορίες ακόμα, χωρίς παραθέσεις για να μην βγει μια σελίδα το ποστ μου:

* Όχι δεν κάνω χαβαλέ μαζί του και ούτε τον ξέρω προσωπικά τον άνθρωπο. Το 'Ούτε που την έχω κοιτάξει την υπόθεση σου' Μου το λέει για να μου δείξει οτι είναι πολυάσχολος και δεν προλαβαίνει. Αν όντως δεν προλαβαίνει ή όχι δεν το ξέρω, ξέρω μόνο πως όσες φορές έχω πάει δεν τον έχω δει να κάνει τίποτα. Ή κουβεντολόι με φίλους-συναδέλφους, ή απλά κάθεται (Όταν δεν είναι σε 'σεμινάριο' φυσικά)

* Δεν έχω ρωτήσει αν θέλει χρήματα και ούτε θέλω να κινηθώ προς αυτή την κατεύθυνση είτε για να του τα δώσω είτε για να τον παγιδέψω. Αν ζητήσει αυτός πάντως εννοείται πως θα πέσει καταγγελία.

* Κέρδος δεν έχει, χασούρα δεν έχω αλλά τα χρονικά όρια στενεύουν.

* Δεν μπορώ να πηγαίνω κάθε μέρα γιατί το κάθε πήγαινε-έλα μου κοστίζει 120km. Και οτι τι; Πρέπει να μας έχουν μπάστακες πάνω απ το κεφάλι τους για να γίνει η δουλειά;

* Δεν ανέφερα υπηρεσία γιατι θεώρησα πως η νόμιμη διαδικασία είναι κοινή. Οι απαντήσεις που δόθηκαν μου δείχνουν πως είχα δίκιο.

* Μπαίνω εδώ και δεν πάω να κράξω στον αντιδήμαρχο/δήμαρχο/προϊστάμενο γιατί δεν θέλω να πάω κράξω και να τσακωθώ με κανέναν. Θέλω απλά να μάθω και να ακολουθήσω την νόμιμη διαδικασία μήπως και πέρα απ το να κάνω απλά την δουλειά μου διορθωθεί και κάτι


Αυτά τα λίγα, ξεκινάω απο Δευτέρα με αναφορά στο πρωτόκολλο για αρχή και βλέπουμε, Ελπίζω μέχρι το τέλος του καλοκαιριού να σας έχω νέα 😅
1000 ευχαριστώ ξανά για τις απαντήσεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε το χαβαλέ επειδή το έγραψα εγώ,εννοούσα μήπως πας ευγενικός από ότι έχω καταλάβει χαμογελαστός χαλαρός γενικότερα,και επειδή γνωριζεστε 6!!! μήνες τώρα,το βλέπει ότι εντάξει αυτός δεν βιάζεται. Όχι ότι είναι σωστό και έτσι εννοείται. 

120 χιλιόμετρα πήγαινε έλα που πας δήμος επαρχία είναι? 

Και εγώ μαζί σου να κάνεις τη δουλειά σου όμορφα χωρίς φασαρίες και τσακωμούς,αλλά είδες καμιά φορά σε αναγκάζουν με τη συμπεριφορά τους να πας στους ανώτερους δυστυχώς. 

Κάνε αυτό που σου είπα με το πρωτόκολλο και ελπίζω να μην περιμένεις μέχρι το καλοκαίρι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ κατάλαβα πως το εννοούσες. Δεν το έγραψα για να στην πω, μόνο για να το διευκρινίσω.

Ναι, δήμος σε γειτονικό επαρχιακό νομό.

Γενικά μιλώντας, κατανοώ πως ο καθένας μπορεί να έχει τρεξίματα στην δουλειά του ή προσωπικά προβλήματα που δεν μπορώ να τα γνωρίζω και γι αυτό τον άφησα χαλαρό 2μιση μήνες. Αλλά από κει και πέρα όταν τον βλέπω να μην προσπαθεί καν, να με αγνοεί και να με δουλεύει και από πάνω με ψέματα (σε μια βδομάδα θα σε έχω έτοιμο) ε εκεί όχι, δεν θέλω απλά να κάνω την δουλειά μου, θέλω να κάνω κάτι μήπως και στρώσεις λιγάκι. Άλλοι παρακαλάν για ένα μεροκάματο. Οι φασαρίες και οι φωνές αυτό σίγουρα δεν θα το κάνουν

Μεταξύ μας χλωμό το βλέπω να ξεμπερδεύω πριν το καλοκαίρι... Έρχεται Αύγουστος 😅😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τόσο καιρό δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι δεν "ενόχλησες" κάποιον άλλο αλλά προτίμησες να πηγαινοέρχεσαι κάθε-μέρα; Και δεν γνωρίζουμε και τι αφορά;.
Εγώ προσωπικά βρίσκω αρκετά κενά στο αφήγημα σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα θεμα ανούσιο, αφου δεν ξέρουμε για τι πρόκειται, λεμε λεμε ετσι στον βροντο, υπαρχουν στο δημοσιο και αιτηματα που κανουν να διεκπεραιώθουν 2 και 3 χρόνια

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρηκα αυτο το θεμα γιατι εχω και εγω παρομοιο θεμα με το δημοσιο,μιας και εχουν περασει 2 χρονια απο το θεμα,γνωριζει καποιος που μπορει να κανει κανεις καταγγελια για πλημμελη ασκηση των καθηκοντων των εν λογω υπαλληλων?Δεν εχω προβλημα να πληρωσω,θελω να τους κυνηγησω οσο δεν παει.Ξεκινας με μηνυση?Αυτο που διαβασα για την καταγγελια στα κεπ παιζει να μην ισχυει πλεον παντως.Πριν καταληξω στο πρωτοκολλο της υπηρεσιας που θελω να καταγγειλω (μιας και τα κεντρικα ειναι στην αθηνα και εγω ειμαι μακρια) υπαρχει καποιο βημα?Εχει κανει καποιος κατι παρομοιο?Διαβασα και για τον συνηγορο του καταναλωτη,αλλα ποσο να κουνηθει το αυτι τους..

Επεξ/σία από fastnq2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fastnq2 είπε

Βρηκα αυτο το θεμα γιατι εχω και εγω παρομοιο θεμα με το δημοσιο,μιας και εχουν περασει 2 χρονια απο το θεμα,γνωριζει καποιος που μπορει να κανει κανεις καταγγελια για πλημμελη ασκηση των καθηκοντων των εν λογω υπαλληλων?Δεν εχω προβλημα να πληρωσω,θελω να τους κυνηγησω οσο δεν παει.Ξεκινας με μηνυση?Αυτο που διαβασα για την καταγγελια στα κεπ παιζει να μην ισχυει πλεον παντως.Πριν καταληξω στο πρωτοκολλο της υπηρεσιας που θελω να καταγγειλω (μιας και τα κεντρικα ειναι στην αθηνα και εγω ειμαι μακρια) υπαρχει καποιο βημα?Εχει κανει καποιος κατι παρομοιο?Διαβασα και για τον συνηγορο του καταναλωτη,αλλα ποσο να κουνηθει το αυτι τους..

Για τι θεμα μιλας;

υπαρχουν αποφασεις του δημοσιου που μπορει να κανουν 5 αλλα και παραπάνω χρονια να βγουν.

Δικηγόρο ρώτησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Για τι θεμα μιλας;

υπαρχουν αποφασεις του δημοσιου που μπορει να κανουν 5 αλλα και παραπάνω χρονια να βγουν.

Δικηγόρο ρώτησες;

Δεν περιμένω κάποια απόφαση να βγει, έχω θέμα με διακοπή πληρωμής. Όχι δικιάς μου, συγγενικου προσώπου, έχω στείλει δικαιολογητικά ταχυδρομικά, με φαξ, έχω πάρει άπειρα τηλέφωνα, αν είμαι τυχερός και το σηκώσουν η το κλείνουν αμέσως η με παραπέμπουν σε άλλα τηλέφωνα και πάλι η ίδια λουπα. Οπως είπα, αυτό για το οποίο τους "κατηγορώ" είναι η πλημμελης άσκηση των καθηκόντων τους. Νομίζω αυτος είναι νομικά ο όρος. Και για κάποιον που θα πει ότι "δημόσιο είναι, οπότε λογικό" έχω να πω ότι λογικό θα είναι όσο θα το αντιμετωπίζουμε σαν λογικό, και δεν θα κάνουμε τίποτα. Οι δημόσιοι υπάλληλοι μπορεί να νιώθουν πανισχυροι αλλά τρέμουν το πειθαρχικό και τις εδε. Το θέμα είναι πως φτάνω εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, fastnq2 είπε

 αλλά τρέμουν το πειθαρχικό και τις εδε

:lol:

 

επειδη στο δημοσιο κάνουν εδε για ψύλλου πήδημα έχει καταντησει τοσο αστειο το θεμα αυτο που δεν ασχολούνται καν. αλλωστε τι νομίζεις, οτι χωρις υπεξαίρεση χρημάτων θα κάνουν κάτι παραπάνω απο επίπληξη? δεν παιζει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

:lol:

επειδη στο δημοσιο κάνουν εδε για ψύλλου πήδημα έχει καταντησει τοσο αστειο το θεμα αυτο που δεν ασχολούνται καν. αλλωστε τι νομίζεις, οτι χωρις υπεξαίρεση χρημάτων θα κάνουν κάτι παραπάνω απο επίπληξη? δεν παιζει.  

Δεν το γνώριζα, θεωρούσα ότι έχει ακόμα μεγάλη ισχυ. Για αυτό ρωταω στο φόρουμ να ξέρω που βαδιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...