Προς το περιεχόμενο

Μεγάλη καθυστέρηση εξυπηρέτησης απο δημόσιο υπάλληλο


aggelos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 22/6/2018 στις 5:06 ΜΜ, aggelos87 είπε

Ναι ρε συ κατάλαβα πως το εννοούσες. Δεν το έγραψα για να στην πω, μόνο για να το διευκρινίσω.

Ναι, δήμος σε γειτονικό επαρχιακό νομό.

Γενικά μιλώντας, κατανοώ πως ο καθένας μπορεί να έχει τρεξίματα στην δουλειά του ή προσωπικά προβλήματα που δεν μπορώ να τα γνωρίζω και γι αυτό τον άφησα χαλαρό 2μιση μήνες. Αλλά από κει και πέρα όταν τον βλέπω να μην προσπαθεί καν, να με αγνοεί και να με δουλεύει και από πάνω με ψέματα (σε μια βδομάδα θα σε έχω έτοιμο) ε εκεί όχι, δεν θέλω απλά να κάνω την δουλειά μου, θέλω να κάνω κάτι μήπως και στρώσεις λιγάκι. Άλλοι παρακαλάν για ένα μεροκάματο. Οι φασαρίες και οι φωνές αυτό σίγουρα δεν θα το κάνουν

Μεταξύ μας χλωμό το βλέπω να ξεμπερδεύω πριν το καλοκαίρι... Έρχεται Αύγουστος 😅😅

Τελικά τι έγινε με αυτό το ζήτημα, λύθηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει πλέον να έχει μεγαλύτερη δύναμη το twitter.

Βρες ένα account που έχει πολλούς followers και τα χώνει σε όλους για τα στραβά και ανάποδα και στείλτου την υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fastnq2 είπε

Βρηκα αυτο το θεμα γιατι εχω και εγω παρομοιο θεμα με το δημοσιο,μιας και εχουν περασει 2 χρονια απο το θεμα,γνωριζει καποιος που μπορει να κανει κανεις καταγγελια για πλημμελη ασκηση των καθηκοντων των εν λογω υπαλληλων?Δεν εχω προβλημα να πληρωσω,θελω να τους κυνηγησω οσο δεν παει.Ξεκινας με μηνυση?Αυτο που διαβασα για την καταγγελια στα κεπ παιζει να μην ισχυει πλεον παντως.Πριν καταληξω στο πρωτοκολλο της υπηρεσιας που θελω να καταγγειλω (μιας και τα κεντρικα ειναι στην αθηνα και εγω ειμαι μακρια) υπαρχει καποιο βημα?Εχει κανει καποιος κατι παρομοιο?Διαβασα και για τον συνηγορο του καταναλωτη,αλλα ποσο να κουνηθει το αυτι τους..

https://www.google.com/amp/www.odigostoupoliti.eu/prothesmies-diekpereosis-ipotheseon-politon/amp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο συνήγορος του πολίτη είναι μια καλή ιδέα, πλην όμως θα πρέπει να γνωρίζει κανείς τα δικαιώματά του. 

Επειδή ξεφύλλισα όλο το τοπικ και δεν είδαμε κάποια μνεία σε Νόμο, ρωτώ ξανά : με ποιό αιτιολογικό θα κινηθεί κανείς σε ΣτΠ; Θα συντάξει ένα αίτημα, το οποίο θα επικαλείται ποιούς Νόμους ακριβώς; 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά για μπορεί κάποιος να βρει άκρη πρέπει να έχει καταθέσει το αίτημά του εγγράφως και να έχει και αριθμό με ημερομηνία πρωτοκόλλου.

Έστειλα fax , πήγα φωοαντίγραφα , πήρα 1000 τηλέφωνα δεν πιάνουν.Έγγραφή αίτηση ή αναφορά από την οποία έχει κρατήσει φωτοαντίγραφο με τον αριθμό πρωτοκολησής της.Εκεί ο Δημόσιος ή Δημοτικός κ.λ.π. υπάλληλος έχει ευθύνη πρέπει βάσει Νόμου να απαντήσει σε συγκεκριμένες προθεσμίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@papoys1 Σύμφωνοι, το δίχως άλλο. Το θέμα είναι ότι για να μπορέσει κανείς να βρει το δίκιο του και να αποδείξει ότι αυτό που ζητάει και το οποίο πρέπει να διεκπεραιωθεί εντός κάποιας εύλογης χρονικής προθεσμίας, θα πρέπει να βασίζεται σε κάποια Νομοθεσία.

Ερχόμενος παραδείγματος χάρη σε μια υπηρεσία, ωρύομαι φερ' ειπείν για αδικαιολόγητη καθυστέρηση του αιτήματος μου. Γνωρίζω άραγε ποιές είναι αυτές οι προθεσμίες και από ποιά νομοθεσία προκύπτουν, προκειμένου να στηρίξω το (γραπτό προφανώς και πρωτοκολλημένο) αίτημά μου; 

"Οι ακριβείς χρόνοι αναφέρονται με σαφήνεια στο άρθρο 4 του Κώδικα Διοικητικής Διαδικασίας (Ν.2690/1999), περί Διεκπεραίωσης υποθέσεων από τη διοίκηση (ήτοι το Δημόσιο, τους ΟΤΑ και στα άλλα ΝΠΔΔ, εκτός αν ορίζεται άλλως σε επιμέρους διατάξεις)."

 

Επεξ/σία από insomnia.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...