Προς το περιεχόμενο

Οι γραμμές που εμφανίζονται στις οθόνες των Xperia XZ2/ XZ1 δεν είναι ελάττωμα λέει η Sony


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Η sony δεν βαζει τους δικους της φακους στις rx, κατάλαβες τι βλακειες λες; οι φακοι της που ειναι οι G lens είναι άθλιοι. Μπορείς να αποδείξεις ότι οι δικοί της φακοί είναι αψογοι; Μάθε να διαβάζεις τουρίστα 

Σε αυτή τη φώτο οι συνθήκες είναι διαφορετικές. Το βλέπεις και ο ίδιος οτι υπάρχει φυσικό φως. Το θέμα είναι στο σκοτάδι πως συμπεριφέρεται.

Μπορείς να μου δείξεις τι εννοείς φίλε μου? Ναι υπάρχει ένα ελάχιστο φυσικό φως ( η ώρα είναι 9 το βράδυ)  αλλά κοίτα Καί τη ταχύτητα του κλείστρου λίγο.....

Δώσε μου ένα παράδειγμα καλής νυχτερινής για να καταλάβω δηλαδή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, mak25 είπε

Μπορείς να μου δείξεις τι εννοείς φίλε μου? Ναι υπάρχει ένα ελάχιστο φυσικό φως ( η ώρα είναι 9 το βράδυ)  αλλά κοίτα Καί τη ταχύτητα του κλείστρου λίγο.....

Δώσε μου ένα παράδειγμα καλής νυχτερινής για να καταλάβω δηλαδή..

Έχει ακόμα φως και φαίνεται στο τζάμι. Στο s7 (που φοράει Sony sensor) έβαζα 8mp f1.7 iso 50 και ταχύτητα 0.5 το αποτέλεσμα ήταν πάντα εκπληκτικό χωρίς απώλεια και με παρα πολύ καλή ευκρίνεια. Ολα τα χαλαει ο φακος στα κινητα της sony η οποία απλά έβαζε πολλά mp λες και θα έκαναν τη διαφορά. Λόγω μεγέθους δεν μπορώ να ανεβάσω κάποια.

Επεξ/σία από alexis67676767
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Η sony δεν βαζει τους δικους της φακους στις rx, κατάλαβες τι βλακειες λες; οι φακοι της που ειναι οι G lens είναι άθλιοι. Μπορείς να αποδείξεις ότι οι δικοί της φακοί είναι αψογοι; Μάθε να διαβάζεις τουρίστα 

Βρε εσύ μίλησες πρώτος για τις rx προσπαθοντας να μας πείσεις για τους αθλιους φακους της sony!!! Εσύ ανέφερες την rx, την rx λέμε... συνέχισε μικρέ να δείχνεις ποιος είναι ο τουρίστας. Τενεκέδες γεμίσαμε...τενεκεδούπολη γίναμε.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Βρε εσύ μίλησες πρώτος για τις rx προσπαθοντας να μας πείσεις για τους αθλιους φακους της sony!!! Εσύ ανέφερες την rx, την rx λέμε... συνέχισε μικρέ να δείχνεις ποιος είναι ο τουρίστας. Τενεκέδες γεμίσαμε...

Είσαι χαζός τελείως εσύ. Οι RX ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΑΚΟΥΣ ΤΗΣ SONY ΓΙ'ΑΥΤΌ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ. Η SONY δεν εβαλε τους δικους της φακους γιατι ειναι αθλιοι και το ξέρει. Τώρα κατάλαβες τη λεμε; Άλλοι της έδωσαν τους φακούς και συγκεκριμένα η Carl Zeiss του οίκου Zeiss. Ειχα γραψει πως αφου εχει εξαιρετικους φακους γιατι δεν τους εβαλε στις rx. Τώρα κατάλαβες η είσαι ακόμα στον κόσμο σου; 

Επεξ/σία από alexis67676767
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Έχει ακόμα φως και φαίνεται στο τζάμι. Στο s7 (που φοράει Sony sensor) έβαζα 8mp f1.7 iso 50 και ταχύτητα 0.5 το αποτέλεσμα ήταν πάντα εκπληκτικό χωρίς απώλεια και με παρα πολύ καλή ευκρίνεια. Ολα τα χαλαει ο φακος στα κινητα της sony η οποία απλά έβαζε πολλά mp λες και θα έκαναν τη διαφορά. Λόγω μεγέθους δεν μπορώ να ανεβάσω κάποια.

Άστο αδερφέ δε βγάζουμε άκρη...

Δε θα ξεχάσω κι αυτά που ξέρω τώρα με την ισχυρογνωμια .... Κράτα τη και καλή επιτυχία στη ζωή σου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mak25 είπε

Άστο αδερφέ δε βγάζουμε άκρη...

Δε θα ξεχάσω κι αυτά που ξέρω τώρα με την ισχυρογνωμια .... Κράτα τη και καλή επιτυχία στη ζωή σου... 

Με f στο 1.7 δεν εχω περισσοτερο φως;;;; εσυ βγαζεις με φακο στο f2.0 πιο φωτεινες φωτο απο φακο με f 1.7??? Σύγκρινε αποτελέσματα στο dxomark ανάμεσα στα Xperia και τις άλλες εταιρίες.

Επεξ/σία από alexis67676767
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

Είσαι χαζός τελείως εσύ. Οι RX ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΑΚΟΥΣ ΤΗΣ SONY ΓΙ'ΑΥΤΌ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ. Η SONY δεν εβαλε τους δικους της φακους γιατι ειναι αθλιοι και το ξέρει. Τώρα κατάλαβες τη λεμε; Άλλοι της έδωσαν τους φακούς και συγκεκριμένα η Carl Zeiss του οίκου Zeiss. Ειχα γραψει πως αφου εχει εξαιρετικους φακους γιατι δεν τους εβαλε στις rx. Τώρα κατάλαβες η είσαι ακόμα στον κόσμο σου; 

Μην συνεχίσεις, στο ξαναλέω οι χαρακτηρισμοί και οι προκλήσεις που εσύ ξεκίνησες εκεί που σου περνάνε μικρέ. Μάθε να μιλάς!!! Σε πήραν χαμπάρι εδώ μέσα... Κατάλαβες ή ακόμη στον κόσμο σου;;

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Μην συνεχίσεις, στο ξαναλέω οι χαρακτηρισμοί και οι προκλήσεις που εσύ ξεκίνησες εκεί που σου περνάνε μικρέ. Μάθε να μιλάς!!! Σε πήραν χαμπάρι εδώ μέσα... Κατάλαβες ή ακόμη στον κόσμο σου;;

Εσύ προκάλεσες με το πρωτο post σου και είπες πράγματα που Εγώ δεν είπα και τα ερμηνευσες όπως σε βόλευε. Την rx100 Εγώ την είχα και ξέρω για Τι πράγμα μιλάω. Εσύ τα έχεις μπλέξει. Για ανέβασε το post που λέω ότι οι rx έχουν άθλιους φακους. Σε προκαλώ, εαν θέλεις να σε πάρει κάποιος στα σοβαρά. Αλλιώς παραδέξου ότι δεν ξέρεις τι λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 minutes ago, aggelos87 said:

Μόνο για τα walkman της δεν έχετε μιλήσει ακόμα στα σχόλια

Και το mini disc.....μην ξεχναμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adtakhs είπε

 

Οι γραμμές που εμφανίζονται στις οθόνες των Xperia XZ2/ XZ1 δεν είναι ελάττωμα λέει η Sony

 

Είναι τεχνολογία. Λέγεται

SONY TRINITRON .....  😋

Λίγα για τις Trinitron. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mak25 είπε

Άστο αδερφέ δε βγάζουμε άκρη...

Δε θα ξεχάσω κι αυτά που ξέρω τώρα με την ισχυρογνωμια .... Κράτα τη και καλή επιτυχία στη ζωή σου... 

mak25 οι φωτογραφια σου είνα άψογη όλα τα άλλα είναι αρες μαρες κουκουναρες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

Εσύ προκάλεσες με το πρωτο post σου και είπες πράγματα που Εγώ δεν είπα και τα ερμηνευσες όπως σε βόλευε. Την rx100 Εγώ την είχα και ξέρω για Τι πράγμα μιλάω. Εσύ τα έχεις μπλέξει. Για ανέβασε το post που λέω ότι οι rx έχουν άθλιους φακους. Σε προκαλώ, εαν θέλεις να σε πάρει κάποιος στα σοβαρά. Αλλιώς παραδέξου ότι δεν ξέρεις τι λες.

Με προκαλείς...πωπω... Τώρα σε πήρα σοβαρά... Δεν με βόλεψε τίποτα μικρέ, τα ερμήνευσα όπως τα κατάλαβα. Ούτε προκάλεσα ούτε τίποτα. Δες από το πρώτο ποστ που απαντάς πως ξεκινάς "δεν ξέρεις να διαβάζεις, κλπ"... Αν θες λοιπόν να σε παίρνουν στα σοβαρά κόψε τις ειρωνείες και μάθε να σέβεσαι τους άλλους είτε θεωρείς ότι έχουν δίκιο είτε ότι έχουν άδικο. Στο καλό, καλά να περνάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...