Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν πρόγραμμα επισκευής του πληκτρολογίου των MacBook και MacBook Pro από την Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή για να καταλάβω η απλ εβγαλε τα butterfly switches σαν "εξελιξη" -που απορώ ποιος πιστεύει οτι γραφει σε αυτα ποιο γρηγορα και με μεγαλυτερη ακριβεια απο τις ηδη υπαρχουσες υλοποιησεις- και τα οποία ηξεραν και απο πριν οτι ειναι  ελλατωματικα ...και προσφερουν δωρεαν επιδιορθωση μετα απο τοσο κραξιμο και μυνησεις τα οποια μετα απο καποιο καιρο θα ξαναχαλασουν παλι...και απο ολο αυτο πως ακριβως βγαινει κερδισμενη μια εταιρια μονο αυτη ξερει...Good job apple.

 

Αμα θες να βγαζεις "καινοτομιες"  θα πρεπει να τις τεσταρεις πρωτα μεχρι αηδιας, οχι να πουλας φρουφρου και αρωματα...

Κανονικα πρεπει να βγαγουν revisions με scissor keys σε ολες τις γενιες και να ζητησουν δημοσια συγνωμμη απο το κοσμο που κοροιδευουν τοσο καιρο...

Επεξ/σία από cpgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

Εντάξει, η Apple έχει κάνει πατάτες αλλά έχει κάνει και κινήσεις που δεν τις κάνουν άλλες εταιρίες. Υποστηρίζει (με δωρεάν επισκευή) ελαττωματικά μοντέλα 5-6 χρόνων. Και έχω προσωπική εμπειρία με φίλη μου και το λέω. Γι'αυτό πιστεύω πως έχει και το κοινό που έχει.

Όταν πέσει μήνυση όμως. Αλλιώς το πατήσατε λάθος ;)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

Εντάξει, η Apple έχει κάνει πατάτες αλλά έχει κάνει και κινήσεις που δεν τις κάνουν άλλες εταιρίες. Υποστηρίζει (με δωρεάν επισκευή) ελαττωματικά μοντέλα 5-6 χρόνων. Και έχω προσωπική εμπειρία με φίλη μου και το λέω. Γι'αυτό πιστεύω πως έχει και το κοινό που έχει.

εγω παλι το αντίθετο. όλα τα imac 2011 που φορανε την 6970 σκασανε τα τσιπάκια τους και η ανάκληση που εδωσε ηταν 4 χρόνια. ολα σκασανε μετα τον 4. και δεν υπάρχει ανταλλακτικό πουθενά. η μονη λύση για να μην το πετάξεις είναι ριμπαλ. μπουρδελο εταιρεία γεμάτο κομπλεξ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, naka είπε

εγω παλι το αντίθετο. όλα τα imac 2011 που φορανε την 6970 σκασανε τα τσιπάκια τους και η ανάκληση που εδωσε ηταν 4 χρόνια. ολα σκασανε μετα τον 4. και δεν υπάρχει ανταλλακτικό πουθενά. η μονη λύση για να μην το πετάξεις είναι ριμπαλ. μπουρδελο εταιρεία γεμάτο κομπλεξ 

Ακριβώς. Έχω ένα macbook pro 15 2011 με τη radeon 6750 νομιζω η οποια καηκε μετα το προγραμμα αντικαταστασης (με την ιδια καρτα...). Και σε αυτη τη περιπτωση αλλά και στο "staingate" μετα απο μηνυσεις ασχολήθηκε η Apple. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν τα έγραφα για το πρόβλημα στο δικό μου, κάποια fanboys έλεγαν ότι δεν υπάρχει θέμα ή αμφισβητούσαν καν το ότι έχω το συγκεκριμένο MBP. Τους πήρε 1,5 χρόνο αλλά το κατάλαβαν τώρα. Κάτι είναι κι αυτό...

Επεξ/σία από liberostelios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, newton91 είπε

Παιδιά άσχετο αλλά θα ήθελα τη συμβουλή σας : τώρα ποιο Mac είναι μια «καλή» επιλογή από Σκρουτζ ;

Hackintos θα λεγα, αλλά μπορεί να μη σου κάνει..

Σε κάποιο ξένο φόρουμ κάτι είχα δει ότι τα προηγούμενα, 2015 πχ, έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά οπότε καλύτερα ένα μεταχειρισμένο

Να σου πω την αλήθεια δεν το χω ψάξει ομως, για ψάξε να δεις αν ισχύει

 

 

Και για να ναι ον τοπικ, ρε κακά παιδιά μη πειράζετε την καλή μηλοεταιρεια, μόνο 3 χρόνια έκανε να το αναγνωρίσει το πρόβλημα. Επειδή μόνο μερικές χιλιάδες πελατες πλήρωσαν ήδη την επισκευη κάνετε έτσι? :P

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα iMac 5 χρόνων το οποίο άνηκε σε σειρά ελαττωματικών καρτών γραφικών. Η Apple ειχε ενα προγραμμα 4 χρονων εγγυησης για αυτα τα μοντελα, και το δικο μου ειχε ληξει για κατι μηνες. Παρολα αυτά έστειλα στην apple email και το customer relations μου εστειλε κωδικο με τον

οποιο μπορουσα να το φτιαξω στην ελλαδα τσαμπα. 

 

Καπως ετσι γλιτωσα 600 ευρω! αλλα ταυτοχρονα ανεβηκε και η εκτιμηση μου στην Apple - προφανως ειναι εταιρεια αλλα το προσεγγιζει πολυ σωστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, cpgr είπε

Δηλαδή για να καταλάβω η απλ εβγαλε τα butterfly switches σαν "εξελιξη" -που απορώ ποιος πιστεύει οτι γραφει σε αυτα ποιο γρηγορα και με μεγαλυτερη ακριβεια απο τις ηδη υπαρχουσες υλοποιησεις- και τα οποία ηξεραν και απο πριν οτι ειναι  ελλατωματικα ...και προσφερουν δωρεαν επιδιορθωση μετα απο τοσο κραξιμο και μυνησεις τα οποια μετα απο καποιο καιρο θα ξαναχαλασουν παλι...και απο ολο αυτο πως ακριβως βγαινει κερδισμενη μια εταιρια μονο αυτη ξερει...Good job apple.

 

Αμα θες να βγαζεις "καινοτομιες"  θα πρεπει να τις τεσταρεις πρωτα μεχρι αηδιας, οχι να πουλας φρουφρου και αρωματα...

Κανονικα πρεπει να βγαγουν revisions με scissor keys σε ολες τις γενιες και να ζητησουν δημοσια συγνωμμη απο το κοσμο που κοροιδευουν τοσο καιρο...

δυστυχως αυτα που εγραφες για τα μηλοφαν ειναι ψιλα γραμματα και παντα θα σου πουν apple knows better,  αυτα τα καραγκιοζιλικια με τις εταιριες που βγαζουν δικα τους προτυπα και δικες τους υλοποιησεις ειναι η μεγαλυτερη γαγκρενα και οδηγει και στα προβληματα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν το λυνανε με μια αναβάθμιση του firmware?  Οπως εγινε και με το σημα του wifi ....   Oi πιο πολλοι χρηστες τους ειναι ετοιμοι να χαψουν οτιδηποτε πει η Apple, ετσι και τώρα οι περισσότεροι θα το πιστευανε  ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2018 στις 10:24 ΜΜ, alexis67676767 είπε

Δηλαδή πρώτα της έκαναν μήνυση και μετά προχώρησε στο πρόγραμμα αντικατάστασης; Την εξανάγκασαν δηλαδή (βέβαια οι περισσότερες εταιρίες έτσι κανουν).

Όχι η Samsung.  Με το note τσαλακωθηκε αλλά ήταν κυρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, andreas314p είπε

Όχι η Samsung.  Με το note τσαλακωθηκε αλλά ήταν κυρία 

Συγκρίνεις ένα ελαττωματικό πληκτρολόγιο (σιγά τη ζημιά που θα πάθουν τα δάχτυλα) με ένα κινητό που μπορούσε ακόμα και να πιάσει φωτιά. Καλά το αντιμετώπισε, αλλά ήταν δημόσιος κίνδυνος τα note. Και στην τελική δε θα σου απαγορεύσουν την πτήση επειδή κουβαλάς το ελαττωματικό macbook, αλλά με το note..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...