Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Albilosha είπε

Και 6 packs boomsday θα δωσουν.Κανονικα σημερα απο τις 10 το πρωι αλλα μαλλον εμεις θα το παρουμε αυριο.

Θα τα πάρεις σε καμιά ώρα από τώρα μην φοβάσαι.

 

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Vasivouzoukos είπε

Θα τα πάρεις σε καμιά ώρα από τώρα μην φοβάσαι.

Ε δεν με νοιαζει και πολυ.Απλα οτιδηποτε διαφορετικο απο τη βαρετη ρουτινα του game μοιαζει ενδιαφερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Ε δεν με νοιαζει και πολυ.Απλα οτιδηποτε διαφορετικο απο τη βαρετη ρουτινα του game μοιαζει ενδιαφερον.

Χαχα αυτό ξανα πες το.

Δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά γιατί δεν βάζουν achievments/tournaments/better ladder/better rewards (daily)/νέα πορτρέτα για 1000 νίκες/profile icons κτλπ

Ξαναλέω πως εγώ θέλω να τα πηγαίνουν καλά τα artifact/mtg/gwent κτλπ ώστε να υπάρχει ανταγωνισμός και έτσι να εξαναγκαστούν να βελτιώσουν το παιχνίδι αφού από μόνοι τους δεν κάνουν τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Vasivouzoukos είπε

Χαχα αυτό ξανα πες το.

Δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά γιατί δεν βάζουν achievments/tournaments/better ladder/better rewards (daily)/νέα πορτρέτα για 1000 νίκες/profile icons κτλπ

Ξαναλέω πως εγώ θέλω να τα πηγαίνουν καλά τα artifact/mtg/gwent κτλπ ώστε να υπάρχει ανταγωνισμός και έτσι να εξαναγκαστούν να βελτιώσουν το παιχνίδι αφού από μόνοι τους δεν κάνουν τίποτα.

Αυτο με τα achievments το λεμε 2 χρονια με παλιους φιλους και γενικα ολοι το κοινο του game το θελει.

Η εταιρια ομως κοιμαται.

Εαν τα αλλα ειναι καλα τοτε εγω απλα θα παιξω αυτα.Το HS ειλικρινα δεν ξερω γιατι το παιζω ακομα.Ισως απλα δεν θελω να παρατησω ενα παιχνιδι που εχω παιξει τοσες ωρες.

Το gameplay εχει γινει ρουλετα τελειως ομως και το να βγαζουν ολοενα πιο δυνατες καρτες οπως DKs (οπου η δυναμη τους on curve ειναι 1000% πανω απο το να ειναι bottom 5)δεν βοηθαει καθολου.

Μερικα matchup κρινοντε απο μια καρτα.Rexxar vs Dr.Boom πχ αν ο αλλος εχει rexxar turn 6 και παιζεις odd warrior κανεις concede.Φυσικα αν ο rexar ειναι bottom 5 εχεις χασει.Γενικα ο Hunter τον φερνω παραδειγμα μιας και ειναι tier 1 τωρα εχει πολλα mutchup οπου αν δεν εχει rexxar απλα χανει.

Τεσπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Τεσπα.

Ετοιμάσου για μεγάλο powercreep σε αυτό το expansion ύστερα από την αποτυχία του boomsday που σχεδόν καμία κάρτα του σετ δεν υπάρχει σε competitive deck.

Δεν ξέρω αν αξίζει το preorder πάντως. Είχα κάνει το προηγούμενο με τα 80 ευρώ και το μετάνιωσα οπότε δεν πρόκειται να τα σκάσω πάλι. Περισσότερο το είδα και σαν λεφτά ''επιβράβευσης'' αφού κάθε μέρα θα παίξω για καμιά ώρα και έτσι μου εξοικονομεί λεφτά από το να είχα άλλα χόμπυ. Πάντα παίζω όμως surfarontas στο internet, δεν μπορώ με τίποτα να παίξω σκέτο το παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Vasivouzoukos είπε

Ετοιμάσου για μεγάλο powercreep σε αυτό το expansion ύστερα από την αποτυχία του boomsday που σχεδόν καμία κάρτα του σετ δεν υπάρχει σε competitive deck.

Δεν ξέρω αν αξίζει το preorder πάντως. Είχα κάνει το προηγούμενο με τα 80 ευρώ και το μετάνιωσα οπότε δεν πρόκειται να τα σκάσω πάλι. Περισσότερο το είδα και σαν λεφτά ''επιβράβευσης'' αφού κάθε μέρα θα παίξω για καμιά ώρα και έτσι μου εξοικονομεί λεφτά από το να είχα άλλα χόμπυ. Πάντα παίζω όμως surfarontas στο internet, δεν μπορώ με τίποτα να παίξω σκέτο το παιχνίδι. 

Δεν αγοραζω.Εχω δωσει για το welcome bundle μονο και τις δυο φορες.Και κανα 30ρι σε αρενες οπου επαιζα παλια.

Αν παιζεις απο την αρχη η εκει κοντα στην αρχη οπως εγω δεν εχεις αναγκη ευτυχος να τα σκας. 

μισο να μπω αν και το ξαναεχω γραψει καπου

μισο να μπω αν και το ξαναεχω γραψει καπου

chocobo#21992

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως φαινεται οτι εχουν σφιξει οι πωλησεις.

Βρηκαν νεο τροπο να κλειδωνουν ηρωες πισω απο pre orders λες και ολοι ηταν χαρουμενοι με την σχετικη αποφαση στον Mecha jaraxxus :)

https://playhearthstone.com/en-gb/blog/22629915/be-ready-for-the-rumble

Where are all the old comments?

Seems like Blizzard is deleting comments again, after the you tube fiasco and given their moderation settings on twitch I can't say I am really suprised.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LocoDice ποιος απο δω μεσα εισαι ; γιατι σε ειχα θυμαμαι και σε ειχα διαγραψει γιατι νομιζα εισαι κανα τρολλ που απλα εκανε αδδ για bm :P

Fulgore σιγα λες και νοιαζεται κανεις για τα πορτρετα.Για μενα αδιαφορα τελειως ακομα και τα τσαμπε δεν τα χρησημοποιω καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα.Απέιχα το τελευταίο διάστημα από το game και βλέπω ότι υπάρχει μία quest να παίξω με φίλους (Celebrate the players).Το θέμα είναι πως κανείς φίλος (και μάλλον καλά κάνει :P :P ) δεν ασχολείται με το hearthstone και δεν με αφήνει να αλλάξω και την quest.Πιο καλό παιδάκι θα με βοηθήσει να την ξεπετάξω?Όποιος ενδαφέρεται ας με κάνει add.

Τulcito#2283

Τhanks in advance :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα...

ειχα καμποσο καιρο να μπω ... παιζω τωρα κανα δυο βδομαδες παλι..

δεν εχω δει καμια τρελη αλλαγη πανω κατω οπως τα αφησα βλεπω ειναι τα ντεκ δυστυχως...

τεσπα με καμποση μαχη πηγα 10 ρανκ ως τωρα μονο με warrior την παλευω ...

αυτο το ντεκ που εχω κανει ειναι αρκετα καλο εναντια σε ολα τα ντεκ εκτος απο κομπο φαση στυλ shuderwok mechathun κλπ ...

### Custom Warrior
# Class: Warrior
# Format: Standard
# Year of the Raven
#
# 2x (1) Animated Berserker
# 2x (1) Eternium Rover
# 2x (1) Omega Assembly
# 2x (1) Whirlwind
# 2x (2) Execute
# 2x (2) Redband Wasp
# 2x (2) Slam
# 2x (2) Warpath
# 2x (3) Acolyte of Pain
# 1x (3) Gluttonous Ooze
# 2x (3) Shield Block
# 2x (4) Spellbreaker
# 2x (5) Brawl
# 1x (5) Elise the Trailblazer
# 1x (6) Security Rover
# 1x (7) Dr. Boom, Mad Genius
# 1x (8) Geosculptor Yip
# 1x (8) Scourgelord Garrosh

AAECAQcG08UCz8cCn9MC6uoC5PcCkvgCDEv8BPIFkQb/B7II+wy6zgKF7QKb8wKD+wKz/AIA

# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ghost007 είπε

καλησπερα και απο εμενα...

ειχα καμποσο καιρο να μπω ... παιζω τωρα κανα δυο βδομαδες παλι..

δεν εχω δει καμια τρελη αλλαγη πανω κατω οπως τα αφησα βλεπω ειναι τα ντεκ δυστυχως...

τεσπα με καμποση μαχη πηγα 10 ρανκ ως τωρα μονο με warrior την παλευω ...

αυτο το ντεκ που εχω κανει ειναι αρκετα καλο εναντια σε ολα τα ντεκ εκτος απο κομπο φαση στυλ shuderwok mechathun κλπ ...


 

Πήγαινε στο vicioussyndicate και κάνε copy ένα tier 1 deck.

Εγώ βλέπω ποιο απ'όλα τα decks έχει τα λιγότερα κακά matchups και το διαλέγω για να φτάσω rank 5. Το ίδιο κάνουν και πολλοί άλλοι και αν τους ρωτήσεις γιατί έχουν την τάδε κάρτα στο deck τους ούτε καν θα σου ξέρουν να σου πουν το γιατί (αφού θα έχουν κάνει απλά μια κοπιά από το site) και παρ'όλ'αυτά θα είναι legend ή έστω rank 5. Zoo να παίζεις δεν θέλει καν μυαλό, απλά το curve να κρατήσεις σε κάθε γύρο και να έχεις καθαρό το board μέχρι 5-6 turn που θα αρχίσεις να βαράς face.

 

Στο deck που linkares μου θύμησες κάτι βιογραφικά που κοίταζα για ένα μαγαζί που έχει ο θείος μου. Θα το πέταγα αμέσως στα σκουπίδια το δικό σου βιογραφικό με κάρτες τύπου ''Geosculptor Yip''.  19/11/18 έχουμε και το καλύτερο deck για warrior είναι ο odd που είναι tier 3. Δεν αξίζει καν να παίζεις το κανονικό deck, πόσο μάλλον ένα που το έχεις κανει φρανκενσταιν (ξέρω δεν λέγανε έτσι το τέρας αλλά you get the point) με τις αλλαγές σου. Εκτός και αν δεν θέλεις να φτάσεις rank 5 για τα rewards αλλά θέλεις να παίζεις meme decks.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...