Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, kostask91 είπε

Αυτή η κωλόκαρτα ο MC Tech, πότε θα πάρει πόδι για Hall of Fame? Έχει καταντήσει κουραστικό, και στο ranked αλλά και στην αρένα.

Απλά πρέπει να είσαι προσεκτικός και να μην κάνεις στο board overextend.

Δεν νομίζω να την βάλουν στο HOF. Εγώ πραγματικά πιστεύω πως πρέπει να λιντσαριστεί αυτός που έφτιαξε κάρτες τύπου

500px-Spreading_Plague_full.jpg?version=

400px-Barnes_full.jpg?version=a5322cebc5

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vasivouzoukos είπε

Απλά πρέπει να είσαι προσεκτικός και να μην κάνεις στο board overextend.

Δεν νομίζω να την βάλουν στο HOF. Εγώ πραγματικά πιστεύω πως πρέπει να λιντσαριστεί αυτός που έφτιαξε κάρτες τύπου

500px-Spreading_Plague_full.jpg?version=

400px-Barnes_full.jpg?version=a5322cebc5

Όταν το παίζουν σε όλα τα deck, δε γίνεται. Εκτός κι άμα βγάλουμε τα 7 slots και τα κάνουμε 3. Δε μπορεί, deck σαν τον καρκίνο deathrattle hunter, να έχεις στο τρίτο turn να αντιμετωπίσεις ένα 5/5 στην καλύτερη και να παίξεις και around mctech. 

Επίσης επειδή παίζω αρένες κυρίως, το πόσες φορές έχω παίξει around mc tech και σε μερικές στιγμές είναι αδύνατο να το κάνεις, για να μη μείνεις "πίσω" και σου παίζει mctech ο άλλος και εννοείται παίρνει το καλύτερο minion ανά περίπτωση και πολλές φορές παίρνει και το game.

Έχει τύχει φορά να παίξω τρελό play και να έχω settαρει leathal και να πανηγυρίζω από το γαμάτο pro play μου, και να παίζει top deck mc tech και να μου κερδίζει το παιχνίδι. Δηλαδή για άλλη μια φορά, επιβραβεύεται ο τυχερός και όχι ο "καλός" παίκτης. Γιαυτό πρέπει να πάει στο Hall of Fame.

Σαν απάντηση σε control deck προς τα aggro, είναι πολύ καλή κάρτα. Αλλά πλέον νομίζω ότι πρέπει να φύγει.

 

Ποια είναι η πρώτη κάρτα που έβαλες; Μου διαφεύγει.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, kostask91 είπε

Ποια είναι η πρώτη κάρτα που έβαλες; Μου διαφεύγει.

Πρέπει να έχεις πολύ καιρό να παίξεις constructed. Αυτή η κάρτα άνετα θα σου προξενούσε nerdrage.

Spreading_Plague(62841).png?version=5812

 

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι. Αν σου πω ότι δεν το είχα παρατηρήσει μέχρι τώρα; 

Όχι, όλως τυχαίως αυτό το season έπαιξα και κατέβηκα μάλιστα μέχρι το 5 με quest druid, ΧΩΡΙΣ SPREADING PLAGUE  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostask91 είπε

Α ναι. Αν σου πω ότι δεν το είχα παρατηρήσει μέχρι τώρα; 

Όχι, όλως τυχαίως αυτό το season έπαιξα και κατέβηκα μάλιστα μέχρι το 5 με quest druid, ΧΩΡΙΣ SPREADING PLAGUE  :P

Και με basic deck φτάνεις legend αν έχεις τα skillz. Απλώς οι περισσότεροι δεν αντέχουν την αλήθεια πως δεν είναι καλοί παίκτες και τα ρίχνουν όλα στην τύχη. Μερικές φορές είναι σκληρό να κοιτάξεις την αλήθεια κατάματα :D  

Την καλύτερη δουλειά κάνεις πάντως με την arena, αν βγάζεις μέσο όρο >7 νίκες τότε και gold θα βγάλεις και τη συλλογή για το constructed θα συμπληρώνεις. Μετά την τεράστια αποτυχία του artifact δεν μένει και τίποτα άλλο (σοβαρό) να παίξεις εκτός από mtg και hearthstone. Άντε να δούμε το Δεκέμβρη που θα σκάσει το νέο expansion αν θα ταράξει τα νερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vasivouzoukos είπε

Και με basic deck φτάνεις legend αν έχεις τα skillz. Απλώς οι περισσότεροι δεν αντέχουν την αλήθεια πως δεν είναι καλοί παίκτες και τα ρίχνουν όλα στην τύχη. Μερικές φορές είναι σκληρό να κοιτάξεις την αλήθεια κατάματα :D  

Την καλύτερη δουλειά κάνεις πάντως με την arena, αν βγάζεις μέσο όρο >7 νίκες τότε και gold θα βγάλεις και τη συλλογή για το constructed θα συμπληρώνεις. Μετά την τεράστια αποτυχία του artifact δεν μένει και τίποτα άλλο (σοβαρό) να παίξεις εκτός από mtg και hearthstone. Άντε να δούμε το Δεκέμβρη που θα σκάσει το νέο expansion αν θα ταράξει τα νερά.

Μπαα. Μέσα μπαίνω. Δε μπορώ να το δω σοβαρά το παιχνίδι, όταν χάνω πολλές φορές από το πουθενά. Απλά για το χαβαλέ παίζω.

Σημερινό παράδειγμα: παίζω mage και έχω freeze + doomsayer πόσο καλό για αρένα;;; . Ε και η αντίπαλος rogue, είχε απάντηση, χωρίς coin, ώστε να κάνει κάνα combo και το φάει στα 6 μάνα. Μάντεψε με τι το "πέρασε". Με Meteor ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, γιατί ήταν καλός παίκτης και ανταμείφθηκε, στη random κάρτα του προηγούμενου γύρου που πήρε. Και εννοείται ότι έχασα, γιατί ήμουν 2 turn πίσω μετά από αυτό. Δε πρόκειται να παίξω στα σοβαρά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο καιρο σας πηρε να καταλαβετε ρε παιδια το rng ? για παιχνιδι με καρτες μιλαμε και με μανα.

Το κυριοτερο rng ειναι το draw rng.Μετα τα random generated cards κλπ.

Το να εχεις τη καταλληλη καρτα στο καταλληλο μανα ειναι το μεγαλυτερο rng.

Ενα imba system οπου εγω μπορω με το ιδιο deck αντιπαλο να εχω 1drop 2 drop 3drop drop και ο αντιπαλος 4-5-6κλπ drop (και απλα να κανω snowball να νικησω)χρεαζεται imba καρτες οπως αυτες που αναφερθηκαν.

Οποτε μια χαρα ειναι οι καρτες αυτες.Επισης και τις δυο τις κανεις play around.

Τελος ενα καλο 30-40% τον νικων ολων μας ειναι καθαρα θεμα draw rng οποτε τελος με τα παραπονα περι rng.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Albilosha είπε

Τοσο καιρο σας πηρε να καταλαβετε ρε παιδια το rng ? για παιχνιδι με καρτες μιλαμε και με μανα.

Το κυριοτερο rng ειναι το draw rng.Μετα τα random generated cards κλπ.

Το να εχεις τη καταλληλη καρτα στο καταλληλο μανα ειναι το μεγαλυτερο rng.

Ενα imba system οπου εγω μπορω με το ιδιο deck αντιπαλο να εχω 1drop 2 drop 3drop drop και ο αντιπαλος 4-5-6κλπ drop (και απλα να κανω snowball να νικησω)χρεαζεται imba καρτες οπως αυτες που αναφερθηκαν.

Οποτε μια χαρα ειναι οι καρτες αυτες.Επισης και τις δυο τις κανεις play around.

Τελος ενα καλο 30-40% τον νικων ολων μας ειναι καθαρα θεμα draw rng οποτε τελος με τα παραπονα περι rng.

 

Δε μου αρέσει καθόλου το ύφος σου. Έγραψα 5-6 πράγματα, ότι να ναι κατάλαβες. Πουθενά δεν "παραπονέθηκα" όπως λες για το ότι τράβηξε την κάρτα την κατάλληλη στιγμή. Ήταν απλά, από top deck σε mctech-random κάρτα να μου πάρει παιχνίδι. RANDOM^2 δηλαδή.

Επίσης, "τόσο καιρό σας πήρε" λες. Από beta σχεδόν, παίζω ασταμάτητα. Το ότι εξέφρασα την άποψη μου για μία κάρτα, δε σημαίνει ότι τώρα μαθαίνω τι εστί rng. Όπως είπα, τώρα είναι που παίζεται από όλα τα deck ο mc tech. Όπως έγινε και με ragnaros, είχε ένα meta που παιζόταν σε όλα τα deck, γιαυτό και μπήκε στο hall of fame. Μια χαρά κάρτα ήταν και ο ragnaros, αντι-hunter καρτάρα.

Μιλάς για around play. Έγραψα

6 ώρες πριν, kostask91 είπε

Επίσης επειδή παίζω αρένες κυρίως, το πόσες φορές έχω παίξει around mc tech και σε μερικές στιγμές είναι αδύνατο να το κάνεις, για να μη μείνεις "πίσω"

Επίσης έγραψα, 

6 ώρες πριν, kostask91 είπε

Δε μπορεί, deck σαν τον καρκίνο deathrattle hunter, να έχεις στο τρίτο turn να αντιμετωπίσεις ένα 5/5 στην καλύτερη και να παίξεις και around mctech.

Τέλος, έγραψα,

6 ώρες πριν, kostask91 είπε

Σαν απάντηση σε control deck προς τα aggro, είναι πολύ καλή κάρτα. Αλλά πλέον νομίζω ότι πρέπει να φύγει.

Οπότε λίγο άτοπο το σχόλιο σου.

Τέλος λες "..οπότε τέλος τα παράπονα περί rng". Εδώ το θέμα είναι για το hearthstone. Σχολίασα μία κάρτα του hearthstone. Το αν σου αρέσει ή όχι το post μου, είναι δικό σου πρόβλημα. Αν θες το συζητάμε, αν δε θες πας παρακάτω. Δε θα μου πεις πότε θα σταματήσω να γράφω για το τι πιστεύω για το οτιδήποτε έχει σχέση με το παιχνίδι.

 

Επεξ/σία από kostask91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostask91 είπε

Δε μου αρέσει καθόλου το ύφος σου. Έγραψα 5-6 πράγματα, ότι να ναι κατάλαβες. Πουθενά δεν "παραπονέθηκα" όπως λες για το ότι τράβηξε την κάρτα την κατάλληλη στιγμή. Ήταν απλά, από top deck σε mctech-random κάρτα να μου πάρει παιχνίδι. RANDOM^2 δηλαδή.

Επίσης, "τόσο καιρό σας πήρε" λες. Από beta σχεδόν, παίζω ασταμάτητα. Το ότι εξέφρασα την άποψη μου για μία κάρτα, δε σημαίνει ότι τώρα μαθαίνω τι εστί rng. Όπως είπα, τώρα είναι που παίζετε από όλα τα deck ο mc tech. Όπως έγινε και με ragnaros, είχε ένα meta που παιζόταν σε όλα τα deck, γιαυτό και μπήκε στο hall of fame. Μια χαρά κάρτα ήταν και ο ragnaros, αντι-hunter καρτάρα.

Μιλάς για around play. Έγραψα

Επίσης έγραψα, 

Τέλος, έγραψα,

Οπότε λίγο άτοπο το σχόλιο σου.

Τέλος λες "..οπότε τέλος τα παράπονα περί rng". Εδώ το θέμα είναι για το hearthstone. Σχολίασα μία κάρτα του hearthstone. Το αν σου αρέσει ή όχι το post μου, είναι δικό σου πρόβλημα. Αν θες το συζητάμε, αν δε θες πας παρακάτω. Δε θα μου πεις πότε θα σταματήσω να γράφω για το τι πιστεύω για το οτιδήποτε έχει σχέση με το παιχνίδι.

Το αν σου αρεσει η οχι μου ειναι αδιαφορο λυπαμαι.Σου αρεσει η οχι παραπονιεσαι οσο καο να θες να αλλαξεις οτι εγραψες.

Το γεγονος οτι παιζεις απο beta και σου κανει εντυπωση η εν λογω καρτα δειχνει η οτι δεν ξερεις να παιζεις η οτι λες ψεματα.

Σε κανενα μετα δεν επαιζε ο rag σε ολα τα deck.Ο λογος που πηγε hof ειναι καθαρα για να παρουν kotft packs / lich king οι παικτες.Αν επαιζε σημερα ο rag κανενας δεν θα τον εβαζε στη θεση του lich king anyway.

Ο mc tech δεν παιζει ουτε στα μισα decks.

Επισης μαλλον ζεις σε πραλληλο συμπαν οπου μονο οι αντιπαλοι σου νικανε με top decks, εσυ παντα με skill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Albilosha είπε

1) Το αν σου αρεσει η οχι μου ειναι αδιαφορο λυπαμαι.Σου αρεσει η οχι παραπονιεσαι οσο καο να θες να αλλαξεις οτι εγραψες.

2) Το γεγονος οτι παιζεις απο beta και σου κανει εντυπωση η εν λογω καρτα δειχνει η οτι δεν ξερεις να παιζεις η οτι λες ψεματα.

3) Σε κανενα μετα δεν επαιζε ο rag σε ολα τα deck.Ο λογος που πηγε hof ειναι καθαρα για να παρουν kotft packs / lich king οι παικτες.Αν επαιζε σημερα ο rag κανενας δεν θα τον εβαζε στη θεση του lich king anyway.

4) Ο mc tech δεν παιζει ουτε στα μισα decks.

5) Επισης μαλλον ζεις σε πραλληλο συμπαν οπου μονο οι αντιπαλοι σου νικανε με top decks, εσυ παντα με skill.

1) Που αλλάζω αυτά που λέω; Αυτούσια παράθεση χρησιμοποίησα. Λες ότι παραπονέθηκα για το top deck πράμα που δεν ισχύει. Παραπονέθηκα ή αν θες καλύτερα γκρίνιαξα για το ότι το παιχνίδι επιβραβεύει τον τυχερό και όχι το skill επί το πλείστον.

2) Εντύπωση γιατί μου κάνει; Είπα απλά ότι ήρθε ο καιρός ΚΑΤΆ ΤΗ ΓΝΏΜΗ ΜΟΥ (αυτό δε καταλαβαίνεις, ότι τη γνώμη μου λέω), να πάει στο hall of fame. Το ότι δε ξέρω να παίζω ή λέω ψέματα, τα αφήνω στην άκρη.

3) Κλαίω απλά. Ειδικά με τα τόσα aggro- mid range deck ακόμα party θα έκανε ο ragnaros.

4) Στα περισσότερα παίζει. Και επίσης όταν παίζουν όλοι deathrattle hunter, τον βλέπεις συνέχεια. Άρα έχει να κάνει και με το ποσοστό του κόσμου που παίζει κάθε deck.

5) Πάλι άτοπο. Ποτέ δεν παραπονέθηκα για top deck, ανέφερα απλά το περιστατικό με τον mctech που ήρθε top deck, και εστίασα στον mctech, OXI ΣΤΟ ΤΟP DECK.

Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...