Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, xavier είπε

εγω εβαλα shaman και ηταν απιστευτα γελοιο

Γελοίο με την έννοια του εύκολου; Αν είναι να σου δώσω τα στοιχεία στο battlenet να μου το βγάλεις γιατί εγώ θα πάθω νευρικό κλονισμό στο τέλος 😠

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 820
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, xavier είπε

Shaman και πάρε όσα unstable evolution σου δώσει.... turn 2 παίζεις 10 mana... Και το mana addict βγάζει άπειρο νταματζ(κυριολεκτικα)

Σκύλιασα και το έκανα με mage, είπα στον εαυτό μου πως αν χρειαστεί θα παίζω όλο το βράδυ μέχρι να το κάνω clear.

Ότι χειρότερο πάντως, και τώρα νεύρα έχω που το ολοκλήρωσα.... 

Φαντάζομαι το νέο βασανιστήριο του Jigsaw θα είναι να κάνεις αυτό το κωλο adventure clear με κάθε class :D 

zG8UvFX.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αρκετά χειρότερο αυτό το mode σε σχέση με dungeon run. Αν δε σου κάτσουν τα καλά card pools για τα synergies με το shrine, έχεις χάσει. Πάντως έπαιξα κάπου 60 games για να έχω μια καλύτερη εικόνα, τι ποικιλία από shrines υπάρχουν, extra cards (teammates), shrine upgrades. Κάποια είναι αρκετά σπασμένα, και τα περισσότερα είναι πολύ δυνατά απλά επειδή το ΑΙ deck είναι φτιαγμένο γύρω από τα shrines. Δεν περίμενα να χάνω στο 3ο round, χωρίς απλά να μην μπορώ να κάνω τίποτα. 

Οι μόνες 2 φορές που κατάφερα να το ολοκληρώσω ήταν

- με Rogue, με το shrine που κλέβεις 1 κάρτα από το deck του αντιπάλου (με το upgrade είχα 2 shrines και του έκλεβα 2 κάρτες σε κάθε γύρο) vs priest με 3πλά deathrattles. Αν δεν του είχα κλέψει τα μισά threats και δεν τον είχα φτάσει fatigue στο 15ο γύρο δεν παίζει να το έβγαζα, είχε υπερβολικά δυνατά deathrattles.

- με Mage σπαμάροντας 0 mana hero power, και ευτυχώς έκατσαν τα synergies για να δυναμώσω το hero power. Σε ένα game έκατσε και μια ωραιότατη Coldarra για ez win.

Πολύ unbalanced mode, χρειάζεσαι συγκεκριμένα shrines για να κερδίσεις και μπόλικη τύχη για να κάνεις snowball το game.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι πλεον παει ως εξης ..

3 νικες - kingsbane rogue παρατας παει το σερι...

4 νικες - shudderwock  παρατας παει το σερι...

2 νικες - mechathun  παρατας παει το σερι ...

και παει λεγοντας και τα νευρα μας τσαταλια

με τα βοδια εκει στη blizzard να βγαζουν ηλιθιες καρτες που δεν εχουν counter ...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ghost007 είπε

το παιχνιδι πλεον παει ως εξης ..

3 νικες - kingsbane rogue παρατας παει το σερι...

4 νικες - shudderwock  παρατας παει το σερι...

2 νικες - mechathun  παρατας παει το σερι ...

και παει λεγοντας και τα νευρα μας τσαταλια

με τα βοδια εκει στη blizzard να βγαζουν ηλιθιες καρτες που δεν εχουν counter ...

Curvestone , πάντα έχεις απάντηση αν σου κάτσει.Εγώ 3-4 games είχα σερί bottom 5-10 deck rexxar zuljin και έφαγα ξύλο απο ότι να ναι decks.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Curvestone , πάντα έχεις απάντηση αν σου κάτσει.Εγώ 3-4 games είχα σερί bottom 5-10 deck rexxar zuljin και έφαγα ξύλο απο ότι να ναι decks.

με ολα τα αλλα ντεκ σχεδον δε εχω θεμα ... χασω κερδισω οκ τουλαχιστον παιζεις παιχνιδι...

τωρα να βλεπω ενα οπλο περα δωθε τραβα οπλο σπας οπλο ξανα οπλο και με το κοντρολ δε εχεις καμια τυχη στανταρ ...

μετα εχεις mechathun - draw-armor-draw-armor - η heal - draw draw draw draw mechathun κερδισα...

και παλι με κοντρολ καμια τυχη ... 

shudderwock μια απο τα ιδια... draw - mass destroy- draw - mass destroy - heal draw draw draw

- shudderwock shudderwock shudderwock shudderwock shudderwock shudderwock 

πολυ fun λεμε... :P 

τραγικα απλα ρε φιλε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Ghost007 είπε

με ολα τα αλλα ντεκ σχεδον δε εχω θεμα ... χασω κερδισω οκ τουλαχιστον παιζεις παιχνιδι...

τωρα να βλεπω ενα οπλο περα δωθε τραβα οπλο σπας οπλο ξανα οπλο και με το κοντρολ δε εχεις καμια τυχη στανταρ ...

μετα εχεις mechathun - draw-armor-draw-armor - η heal - draw draw draw draw mechathun κερδισα...

και παλι με κοντρολ καμια τυχη ... 

shudderwock μια απο τα ιδια... draw - mass destroy- draw - mass destroy - heal draw draw draw

- shudderwock shudderwock shudderwock shudderwock shudderwock shudderwock 

πολυ fun λεμε... :P 

τραγικα απλα ρε φιλε...

Με ολο το σεβασμο, και χωρις καμια διαθεση για προσωπικη κοντρα, επειδη σε βλεπω να μουρμουρας και να παραπονιεσαι εδω και ΠΟΛΥ καιρο για το παιχνιδι... γιατι το παιζεις ακομα; Υπαρχουν αλλα 1000 παιχνιδια που θα εχεις περισσοτερο fun!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Sartiv είπε

Με ολο το σεβασμο, και χωρις καμια διαθεση για προσωπικη κοντρα, επειδη σε βλεπω να μουρμουρας και να παραπονιεσαι εδω και ΠΟΛΥ καιρο για το παιχνιδι... γιατι το παιζεις ακομα; Υπαρχουν αλλα 1000 παιχνιδια που θα εχεις περισσοτερο fun!

μαλλον βλεπεις τα μισα μυνηματα μου τοτε...

ανεβαζω διαφορα ανα διαστηματα και χαβαλε και ντεκ κλπ ..

αλλα λεω και τα παραπονα μου απο το παιχνιδι και αυτα που πιστευω οτι πρεπει να αλλαξουν 

για να βελτιωθει το πραμα μεσα... 

και φυσικα ακουω και γνωμες απο αλλους κλπ πανω σε αυτα...

γιαυτο ειναι το chat εδω για να γινεται συζητηση για το παιχνιδι ...

btw με αυτο πεθαινα στο γελιο lol ...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, privateer είπε

οριστε ειδατε γκρινια γκρινια  με ακουσαν τελικα :P ...

ακριβως τα ντεκ που εκραζα μειον του mechathun ..

ο hunter προσωπικα δε με απασχολει τοσο το θεωρω σχετικα οκ ντεκ ..

εκτος αυτο με τα deathrattle που ειναι ποιο ενοχλητικο για εμενα γιατι ειναι αδυνατο να παιζεις με 200 silent..

και παλι δε φτανουν αμα σου κατεβαζει τα θηρια...

αλλο ενα που θα επρεπε να φυγει νομιζω ειναι επισης αυτο το 3-4 mana giant του warlock ...

που αν δε εχεις κανα δυο removal στην αρχη τελειωνει το ματς πριν αρχισει καν...

 

Επεξ/σία από Ghost007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αλλαγες αν και δεν καταλαβαινω πως βγαζουν μια καρτα οπως ο Mojo Master Zihi την ωρα που ετοιμαζουν αλλαγες στο class που χτυπαει περισσοτερο.

Μαλιστα οποτε σουταρουν το kingsbane , κανουν το shudderwock να θες να εχεις τουλαχιστον 1 μινιον για να κανει bounce o Grumble.Μικρο χτυπημ στο paladin.Και τιποτα στον roulette hunter ?

Μαλιστα οποτε θα παιζουνε mechathun και otk priest all day long.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...