Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 820
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι καλα φαινονται τα quest

Το duels για αρχη καλο φανηκε εκανα και 8 νικες με warlock. 

Να δουμε τι θα γινει με το expansion φαινεται να πηγαινουμε για μεγαλο power creep. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, πανηλειακός είπε

Πάντως φαίνεται πολύ τίμιο το σύστημα και τα rewards μέχρι τώρα..

για να δούμε.

εχω την εντυπωση οτι χρειαζεται περισοτερο κοπο για να πας λεβελ 50...με λεβελ 50 παιρνεις 17 πακετα και κοντα 4.2gold αν το εχω καταλαβει καλα

με το παλιο συστημα εβγαζες ανετα κανα 70 gold την ημερα κανοντας μονο τα quest, δηλαδη στο 3μηνο εβγαζες 6.3κ gold κανοντας μονο τα quest...

 

Επεξ/σία από xavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xavier είπε

εχω την εντυπωση οτι χρειαζεται περισοτερο κοπο για να πας λεβελ 50...με λεβελ 50 παιρνεις 17 πακετα και κοντα 4.2gold αν το εχω καταλαβει καλα

με το παλιο συστημα εβγαζες ανετα κανα 70 gold την ημερα κανοντας μονο τα quest, δηλαδη στο 3μηνο εβγαζες 6.3κ gold κανοντας μονο τα quest...

θα δειξει κατα ποσο δυσκολο ειναι γιατι υπαρχουν και τα εβδομαδιαια πλεον .. το μονο "αρνητικο" ως τωρα θα ελεγα

οτι τα εβδομαδιαια μου φανηκαν πολυ μικρα σχετικα .. τα τελειωσα πολυ γρηγορα ..

θα προτιμουσα να ειναι λιγο μεγαλυτερα και με περισσοτερο xp .. 

αλλα τεσπα αναλογως ποσο xp χρειαζεται για να φτασεις 50 γιατι οσο παει ανεβαινει .. 

ελπιζω να ειναι εφικτο και να μην χρειαζεται και καλα να παρεις το pass για να φτασεις .. 

επισης να ξερεται οτι στο ranked κλπ οσο παιζεις παιρνεις xp νομιζω γυρω στα 400 την ωρα .. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ghost007 είπε

θα δειξει κατα ποσο δυσκολο ειναι γιατι υπαρχουν και τα εβδομαδιαια πλεον .. το μονο "αρνητικο" ως τωρα θα ελεγα

οτι τα εβδομαδιαια μου φανηκαν πολυ μικρα σχετικα .. τα τελειωσα πολυ γρηγορα ..

θα προτιμουσα να ειναι λιγο μεγαλυτερα και με περισσοτερο xp .. 

αλλα τεσπα αναλογως ποσο xp χρειαζεται για να φτασεις 50 γιατι οσο παει ανεβαινει .. 

ελπιζω να ειναι εφικτο και να μην χρειαζεται και καλα να παρεις το pass για να φτασεις .. 

επισης να ξερεται οτι στο ranked κλπ οσο παιζεις παιρνεις xp νομιζω γυρω στα 400 την ωρα .. 

επισης φοβαμαι οτι θα ξοδεψω ολο το gold με το νεο expansion τωρα στις 17 και οταν θα βγει το επομενο θα κλαιμε τη μοιρα μας...έχω 6k gold τωρα (και είμαι 17 level)  θα κοιταξω να μην αγορασω πάνω απο 50 αυτο το exp, να κρατησω καμια καβατζα για το επομενο.

παιζω αποκλειστικα f2p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή μόλις φτάσεις 50 lvl μετά δεν πάει παραπάνω και δεν σ δίνει rewards?

η ανανεώνεται κάθε μήνα και πάλι από την αρχή

τα achievements  νομίζω ότι δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xavier είπε

επισης φοβαμαι οτι θα ξοδεψω ολο το gold με το νεο expansion τωρα στις 17 και οταν θα βγει το επομενο θα κλαιμε τη μοιρα μας...έχω 6k gold τωρα (και είμαι 17 level)  θα κοιταξω να μην αγορασω πάνω απο 50 αυτο το exp, να κρατησω καμια καβατζα για το επομενο.

παιζω αποκλειστικα f2p

κρατα λιγο μονο για τον αλλο μηνα γιατι θα βγουνε και αλλες καρτες και επισης νεο mode ..

κατα τα αλλα δε νομιζω να εχεις θεμα πιθανων θα μαζεψεις παραπανω με αυτο το συστημα ..

1 ώρα πριν, πανηλειακός είπε

δηλαδή μόλις φτάσεις 50 lvl μετά δεν πάει παραπάνω και δεν σ δίνει rewards?

η ανανεώνεται κάθε μήνα και πάλι από την αρχή

τα achievements  νομίζω ότι δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο

παει απλα σου δινει μονο 150 gold καθε εχτρα lvl αν και ετσι και αλλιως λιγο χλωμο να φτασεις στο 50 αν δεν πληρωσεις η αν δεν παιζεις ωρες ..

"οχι σιγουρα αλλα δυσκολο το βλεπω θα δειξει τον αλλο μηνα γιατι αυτον ειμαστε ηδη στην μεση οποτε δεν θα παρουμε το ιδιο xp .. 

και ναι καθε μηνα ανανεωνεται και καθε expansion θα αλλαζει γενικοτερα .. 

τα achievement προς το παρον δεν δινουν κατι μπορει ομως στο μελλον να δινουν τπτ skins card backs κλπ ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, πανηλειακός είπε

δηλαδή μόλις φτάσεις 50 lvl μετά δεν πάει παραπάνω και δεν σ δίνει rewards?

η ανανεώνεται κάθε μήνα και πάλι από την αρχή

τα achievements  νομίζω ότι δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο

ακυρο τελικα για την ανανεωση ..γινεται σε καθε expansion οχι καθε μηνα ..

το οποιο σημαινει οτι θα φτασουμε στο 50 και μετα μονο gold  ..

οποτε περνεις περιπου 4.2κ σε gold εως το 50 και κανα 15αρια πακετα 

+ 2 legentary 1 epic + 2 tavern pass και το σκιν της επιλογης σου .. 

και φυσικα αναλογως ποσο παιζεις κλπ θα μαζεψεις και εξτρα gold απο τα 150αρια του μπονους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχετε βρει πουθενα το xp requirement ανα level? στο level 18 ειναι 2600 xp, θελω να δω ποσο ειναι στα level 50-150

εδιτ 

βρηκα αυτο εδω, δε ξερω αν ειναι αξιοπιστο

https://outof.cards/hearthstone/2200-the-rewards-track-how-long-to-get-to-level-50-644000-experience-required-to-get-to-level-150

απο το 30-50 ανεβαινει πολυ το xp/level αλλα μετα το 50 πεφτει αρκετα. Ουσιαστικα απο οτι λεει το αρθρο, απλα κανοντας τα quest θα πιανεις το 50 λεβελ στο 3μηνο...βεβαια οι ανταμοιβες για αυτους που οπως εγω μαζευαν gold για το επομενο exp, μοιαζουν μικροτερες. Ουσιαστικα το νεο συστημα ανταμοιβει περισοτερο αυτους που παιζουν πολλες ωρες...Εμεις που απλα κάναμε τα quest και 1-2 μέρες grinding μέχρι το legend πιθανον να τα βρουμε ζορικα...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για αλλη μια φορα η Αcvitivison-Βlizzard απεδειξε ποσο ξεδιαντροπα απληστοι και ψευτες ειναι. γινεται ο χαμος στην κοινοτητα απο πολλους αγανακτισμενους παικτες, μετα την παρουσιαση του νεου τρισαθλιου rewarding system. φυσικα οι top streamers σιωπουν ενω εκθειαζουν τις νεες καρτες και αλλαγες, αφου ειναι αποδεκτες των perks και της διαφημισης απο την Blizzard.

εγω μολις ειδα οτι προσθεσαν ενδιαμεσο currency στο παιχνιδι, που ειναι παγια τακτικη σε αυτα τα καταπτυστα monetary συστηματα, ηξερα οτι θα καταστρεψουν το παιχνιδι. και ετσι τελικα συνεβει. τα μαθηματικα με βαση τα στοιχεια μεχρι τωρα, δειχνουν ξεκαθαρα οτι πλεον κανεις πολυ περισσοτερες ωρες grinding, αλλα το τελικο gold που θα μαζεψεις μεχρι το επομενο expansion, θα ειναι λιγοτερο κατα μερικες χιλιαδες σε σχεση με το παλιο συστημα , ενω το παιχνιδι εχει γινει και πιο ακριβο αφου  πλεον εχουμε και mini-expansion με 65 νεες καρτες πριν το επομενο μεγαλο expansion.

να τονισω οτι το gold που θα μαζεψεις στου 4 μηνες, ειναι προκαθορισμενο στα 4200. δεν εχει σημασια  ποσες ωρες θα παιξεις, αφου  το 10g ανα 3 νικες εχει αφαιρεθει. Κανεις grinding για να φτασεις στο level 50 πριν βγει το επομενο expansion και γινει reset το reward progress σου, ωστε να προλαβεις να μαζεψεις αυτα τα 4200g συν κατι αχρηστα πακετα που δινουν. Δεν κανεις grinding για να μαζεψεις παραπανω gold.

η Blizzard προσπαθουσε εδω και πολυ καιρο να σταματησει την τακτικη που ακολουθουσαν πολλοι παικτες που δεν ηθελαν να δινουν πολλα λεφτα στο παιχνιδι: μαζευαν gold για να το ριξουν στο επομενο expansion, το οποιο εβγαινε γυρω στα 6500 gold αν εκανες ολα τα quests και επαιζες 1-2 ωρες την ημερα για 4 μηνες. Το εκανε με πλαγιους τροπους για να δωσει το κινητρο στους παικτες να ξοδεψουν το gold που ειχαν μαζεψει. πχ τα special Brawl events που ζηταγανε gold για να συμμετασχεις.

δεν πετυχε  ομως το σχεδιο τους, οποτε πλεον εφαρμοσανε μια πιο δραστικη λυση. σε αναγκαζουν να παιζεις πιο πολυ για πιο λιγο gold, οποτε υποχρεωτικα θα πρεπει να δωσεις χρηματα για να φτιαξεις τις καρτες που θες. αν δεν το κανεις, θα πρεπει εντελει να σταματησεις να παιζεις, αφου το παιχνιδι γινεται  πλεον 100% P2W. και δεν την ενδιαφερει την Blizzard αν φυγεις, αφου ουτως η αλλως λεφτα δεν την εδινες οσο βασιζοσουν στο grinding που σου δινε gold. αυτο εκανε πρακτικα η Blizzard, σκοτωσε το F2P κομματι του παιχνιδιου.

παντως εγω προσωπικα με βλεπω να σταματαω να παιζω μετα απο τοσα χρονια (ειχα ξεκινησει απο την  beta). δεν μπορω να αφιερωσω τοσες πολλες ωρες για αυτο το παχνιδι, και ουτε προκειται να δωσω δραχμη τσακιστη σε αυτες τις απληστες corporations. και αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως  κανουν τα ιδια  και χειροτερα  με το OW2. βεβαια δεν ειναι η ιδια η περιπτωση αφου  ειναι  premium τιτλος  με cosmetics, αλλα ποτε δεν ξερεις με αυτα τα αρπακτικα.

more info εδω με visual παραδειγματα για το  ποσο χειροτερο ειναι το νεο συστημα σε σχεση με το παλιο:

https://www.reddit.com/r/hearthstone/

κατατοπιστικο βιντεο εδω:

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E μάλλον και για μενα ήρθε το τελος.Εμπενα καθε 2-3 μερες να κανω τις quest.Προφανεστατα η blizzard σε βαζει να λιωσεις για να μαζεψεις gold πλεον κατι που κατανταει ψυχαναγκαστικό.Οπότε θα παραμεινω να ασχολουμαι οποτε εχω διάθεση με λιγα battlegrounds.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, KilliK είπε

για αλλη μια φορα η Αcvitivison-Βlizzard απεδειξε ποσο ξεδιαντροπα απληστοι και ψευτες ειναι. εχει γινει ενας ψιλοχαμος στην κοινοτητα απο πολλους αγανακτισμενους παικτες, μετα την παρουσιαση του νεου τρισαθλιου rewarding system. φυσικα οι top streamers αποσιωπουν ενω εκθειαζουν τις νεες καρτες και αλλαγες, αφου ειναι αποδεκτες των perks και της διαφημισης απο την Blizzard.

εγω μολις ειδα οτι προσθεσαν ενδιαμεσο currency στο παιχνιδι, που ειναι παγια τακτικη σε αυτα τα καταπτυστα monetary συστηματα, ηξερα οτι θα καταστρεψουν το παιχνιδι. και ετσι τελικα συνεβει. τα μαθηματικα με βαση τα στοιχεια μεχρι τωρα , δειχνουν ξεκαθαρα οτι πλεον κανεις πολυ περισσοτερες ωρες grinding, αλλα το τελικο gold που θα μαζεψεις μεχρι το επομενο expansion, θα ειναι λιγοτερο κατα μερικες χιλιαδες σε σχεση με το παλιο συστημα , ενω το παιχνιδι εχει γινει και πιο ακριβο αφου  πλεον εχουμε και mini-expansion με 65 νεες καρτες πριν το επομενο μεγαλο expansion.

να τονισω οτι το gold που θα μαζεψεις στου 4 μηνες, ειναι προκαθορισμενο στα 4200. δεν εχει σημασια  ποσες ωρες θα παιξεις, αφου  το 10g ανα 3 νικες εχει αφαιρεθει. Κανεις grinding για να φτασεις στο level 50 πριν βγει το επομενο expansion και γινει reset το reward progress σου, ωστε να προλαβεις να μαζεψεις αυτα τα 4200g συν κατι αχρηστα πακετα που δινουν. Δεν κανεις grinding για να μαζεψεις παραπανω gold.

η Blizzard προσπαθουσε εδω και πολυ καιρο να σταματησει την τακτικη που ακολουθουσαν πολλοι παικτες που δεν ηθελαν να δινουν πολλα λεφτα στο παιχνιδι: μαζευαν gold για να το ριξουν στο επομενο expansion, το οποιο εβγαινε γυρω στα 6500 gold αν εκανες ολα τα quests και επαιζες 1-2 ωρες την ημερα για 4 μηνες. Το εκανε με πλαγιους τροπους για να δωσει το κινητρο στους παικτες να ξοδεψουν το gold που ειχαν μαζεψει. πχ τα special Brawl events που ζηταγανε gold για να συμμετασχεις.

δεν πετυχε  ομως το σχεδιο τους, οποτε πλεον εφαρμοσανε μια πιο δραστικη λυση. σε αναγκαζουν να παιζεις πιο πολυ για πιο λιγο gold, οποτε υποχρεωτικα θα πρεπει να δωσεις χρηματα για να φτιαξεις τις καρτες που θες. αν δεν το κανεις, θα πρεπει εντελει να σταματησεις να παιζεις, αφου το παιχνιδι γινεται  πλεον 100% P2W. και δεν την ενδιαφερει την Blizzard αν φυγεις, αφου ουτως η αλλως λεφτα δεν την εδινες οσο βασιζοσουν στο grinding που σου δινε gold. αυτο εκανε πρακτικα η Blizzard, σκοτωσε το F2P κομματι του παιχνιδιου.

παντως εγω προσωπικα με βλεπω να σταματαω να παιζω μετα απο τοσα χρονια (ειχα ξεκινησει απο την  beta). δεν μπορω να αφιερωσω τοσες πολλες ωρες για αυτο το παχνιδι, και ουτε προκειται να δωσω δραχμη τσακιστη σε αυτες τις απληστες corporations. και αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως  κανουν τα ιδια  και χειροτερα  με το OW2. βεβαια δεν ειναι η ιδια η περιπτωση αφου  ειναι  premium τιτλος  με cosmetics, αλλα ποτε δεν ξερεις με αυτα τα αρπακτικα.

more info εδω με visual παραδειγματα για το  ποσο χειροτερο ειναι το νεο συστημα σε σχεση με το παλιο:

https://www.reddit.com/r/hearthstone/

κατατοπιστικο βιντεο εδω:

 

αυτο που εχει δικιο απο αυτα που εχω δει, ειναι οτι δεν ισχυουν τα 400xp/hour . Εγω δεν τους εχω δωσει ουτε ενα ευρω και παιζω απο τη beta και ουτε σκοπευω να το αλλαξω...Αυτη τη στιγμη έχω 6.5κ και ειμαι 10 level.

Παντως απο το 50 εως το 150, δεν ειναι τοσο ασχημη η κατασταση ουσιαστικα δινει 450 gold την εβδομαδα αν κανεις τα quest δηλαδη κοντα στα 65 gold την εβδομαδα που ηταν το στανταρ και με το παλιo συστημα.

το πρόβλημα ειναι στο grinding που χρειαζεται στα level 30-50...αν μειωσουν λιγο τα απαιτουμενα xp για αυτα τα level, τοτε το νεο συστημα ειναι ενταξει. Ενα πραγμα που δεν ξερω ειναι ποσο θα χρεωνουν τα mid expansions. 

Ισως κρατηθω να ανοιξω τα  νεα πακετα στο τελος του μηνα μαζι με τις ανταμοιβες, θελω να ανοιξω καμια 60-70 αρια πακετα και να κρατήσω 2,5κ-3κ για το mid expansion και το επομενο expansion.

Να δουμε πόσα τζαμπε πακετα θα παρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και πιθανον θα γινουν διορθωσεις γιατι εχει πεσει καμποσο κραξιμο .. 

δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα γιατι καταρχας οι υπολογισμοι αυτοι ειναι βαση το χαμηλοτερο xp που περνεις 

ενω π.χ σημερα εχω παρει το 1500αρι που ειναι το διπλο απο το 800 σχεδον.. οχι τρελη διαφορα αλλα τεσπα..

επισης ειναι 4200 χρυσο + τα πακετα τα οποια εχουν αξια + τα pass κλπ ..

αν και καποια ειναι απο παλαιοτερα expansion τα οποια οταν παρεις τα τελευταια σχεδον θα ειναι στο τελος τους..

και επισης εννοειτε οτι θα περνεις και καποιο gold μετα τα 50 που βγαινει περιπου στα 60-70 gold την μερα ..

και οχι δεν δικαιολογω την blizzard φυσικα και πρεπει να κανει αλλαγες και να δωσει παραπανω gold

ιδικα οταν βαζεις και το μινι το οποιο προσθετει και αλλες καρτες κλπ οπως αναφερθηκε παραπανω..

προσωπικα δε καιγομαι οπως και ναχει παιζω οποτε εχω ορεξη το παραταω και κατι μηνες και επιστρεφω και 10 πακετα να ανοιξω ειμαι οκ ..

επισης αναφερθηκε και αλλο προβλημα το οποιο εχει να κανει με τα μποτ τα οποια μπορει να καθυστερουν το παιχνιδι παραπανω για να παρουν περισσοτερο xp ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 10/10/2020 at 12:05, Ghost007 said:

ι

τι καλυτερο χειροτερο ειναι γινεται χαμος στο reddit

επισης μην ξχνατε υπαρχει Mini expansion με 35 νεες καρτες. οποτε θα χρειαστει να ανοιξεται και νεα πακετα τοτε.

το κοστος του παιχνιδιου αυξηθηκε και αυτοι κοβουν gold και δινουν χαζα rewards για να κοροιδεψουν τον κοσμο. Λες και χρειαζομαι παλια πακετα 2-3 expansion μετα.

Επεξ/σία από privateer
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, privateer είπε

τι καλυτερο χειροτερο ειναι γινεται χαμος στο reddit

επισης μην ξχνατε υπαρχει Mini expansion με 35 νεες καρτες. οποτε θα χρειαστει να ανοιξεται και νεα πακετα τοτε.

το κοστος του παιχνιδιου αυξηθηκε και αυτοι κοβουν gold και δινουν χαζα rewards για να κοροιδεψουν τον κοσμο. Λες και χρειαζομαι παλια πακετα 2-3 expansion μετα.

λολ :P 

bli.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...