Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και το Tavern pass απλως δινει XP boost  μαζι με κατι αχρηστα cosmetics, για οσους βιαζονται/δεν εχουν τον χρονο να ολοκληρωσουν το award progress πριν το reset του.

το παιχνιδι εχει γινει πληρως mobile. ω ρε τι ερχεται για το Diablo 4 και ισως το OW2, δεν θελω καν να το σκεφτομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος ειχε την υπεροχη ιδεα να βγαλει μια καρτα σαν το pen flinger να του καει το βιντεο του μπιπ .. lol ...

Επεξ/σία από Ghost007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καινουργιο συστημα κανει το battlegrounds 100% f2p 🤫

τον πουλο οι υπολοιποι, σχεδον διπλασιαζεται το κοστος αν ψιλοπαιζεις λιγο απο ολα η μονο ενα mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η πρωτη απαντηση της blizzard λεει οτι καταρχας ειχαν σκοπο  ετσι και αλλιως "αν θελουμε το πιστευουμε αλλα τεσπα"

να δωσουν εξτρα xp με διαφορους τροπους και events με το οποιο θα φτασουν στο 50+ ακομα και καποιοι που θα μπουν ποιο μετα στο expansion ..

επισης θα αλλαξουν τα τελευταια 6 πακετα σε 1350 χρυσο .. 

επισης επαιξα ενα duel με 6 νικες μου εδωσε 75 χρυσο ενα πακετο και μια καρτα rare ... 

και μαζεψα και καμποσο xp σημερα απο διαφορα achievements που εγιναν κανα χιλιαρικο περιπου... 

Επεξ/σία από Ghost007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

events ειχαμε και πριν δεν τα ανακαλυψε ξαφνικα η bliz

και δινουν 1300gold αλλα αφαιρουν 6 πακετα οποτε σιγα το κερδος

παλι χειροτερο ειναι απο το προηγουμενο συστημα

μονο κραξιμο θελουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2020 στις 2:30 ΜΜ, privateer είπε

events ειχαμε και πριν δεν τα ανακαλυψε ξαφνικα η bliz

και δινουν 1300gold αλλα αφαιρουν 6 πακετα οποτε σιγα το κερδος

παλι χειροτερο ειναι απο το προηγουμενο συστημα

μονο κραξιμο θελουν 

νταξ εχει και τα θετικα του σε γενικες γραμμες καλο ειναι λιγο xp παραπανω θελει ...

εμενα ποιο πολυ με ενοχλουν αλλα θεματα παρα αυτο..

οπως το ποσο πακετο ειναι να μαζεψεις dust και να κραφταρεις κανα legentary..

το οτι για αλλη μια φορα το expansion εχει μεν δυνατες καρτες αν και ραντομιες πολλες αλλα τεσπα ..

αλλα δεν εχει εξυπνες καρτες π.χ να σπανε secret οπλα combo κλπ ..

το οτι επαιξα εναντιον dh σε duel και μου εκανε 15 dmg καθε γυρο απο το 3 μανα ..

και παρολο που ειχα απειρο heal εχασα γιατι ειχε απειρο dmg και draw και heal..

και επισης εβγαλαν ενα mode οπως τα duel το οποιο χρειαζεται να εχεις καρτες απο wild της οποιες πολλοι εχουν σπασει ...

"εγω εχω κρατησει της περισσοτερες αλλα και παλι"

και επρεπε να δωσουν εκει κανα 30αρια πακετα απο το καθε παλιο exp ωστε τουλαχιστον να εχεις μια μικρη συλλογη να μπορεις να παιξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελική μεγάλη ξεφτίλα το νέο  reward system

μου αρέσει που στην αρχή είπα ότι φαίνεται τίμιο

εκεί που ήθελε να παίζεις κάνα 2 ωρο - 3ωρο  ώρο την ημέρα τώρα θέλει 7 

ουτε gold στις 3 νίκες ούτε τίποτα

εν τω μεταξύ το αστείο είναι ότι σου δίνει και δώρο μια legendary αν πάς 25 level.

να σε κοροιδέψουν κιόλας ότι και καλά σε βοηθάνε...

θα μας βγαίνει η πίστη να ανοίγουμε ένα πακέτο

κρίμα γτ σαν παιχνίδι παραμένει από τα top στο είδος του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δωρεαν legendary στο level 25 γιατι ειναι αστειο? εγω το ανοιξα :P 

με τις νεες αλλαγες τα πραγματα ειναι  καπως καλυτερα, αν συνυπολογισεις την αξια του leg σε πακετα(πες καμια 10αρια), με το νεο συστημα ουσιαστικα ερχομαστε στα ιδια με το παλιο ή εστω λίγο κατω...βεβαια τα εβδομαδιαια quest θελουν λιγο παραπανω κοπο, οποτε σε αναγκαζει να παιζεις παραπανω...

τα 400xp/ωρα ισχυουν κανονικα...σημερα που εκανα τα εβδομαδια quest, το μετρησα...

υπολογιζω οτι με τον  χρονο που χρειαζεται για τα quest, στο τελος του expansion θα ειμαι γυρω στο 60 λεβελ....Δηλαδη 7κ gold...ψιλοπαλευεται ετσι...Το ζορι ειναι οτι πρεπει να ανοιξεις καμια 15-20 πακετα οταν θα βγει το mini set...Ξερει κανεις αν τα πακετα απο τα rewards του μηνα, τα ανοιξουμε αφου βγει το mini set, θα δινουν καρτες και απο αυτο?

Απο οτι καταλαβα οι καρτες του mini set - θα μπουν στα πακετα του dark moon...

λιγο κραξιμο ακομα στη blizzard, να δωσει   παραπανω xp οσο παιζεις, θα γινει καλο το νεο συστημα...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xavier είπε

το δωρεαν legendary στο level 25 γιατι ειναι αστειο? εγω το ανοιξα :P 

με τις νεες αλλαγες τα πραγματα ειναι  καπως καλυτερα, αν συνυπολογισεις την αξια του leg σε πακετα(πες καμια 10αρια), με το νεο συστημα ουσιαστικα ερχομαστε στα ιδια με το παλιο ή εστω λίγο κατω...βεβαια τα εβδομαδιαια quest θελουν λιγο παραπανω κοπο, οποτε σε αναγκαζει να παιζεις παραπανω...

τα 400xp/ωρα ισχυουν κανονικα...σημερα που εκανα τα εβδομαδια quest, το μετρησα...

υπολογιζω οτι με τον  χρονο που χρειαζεται για τα quest, στο τελος του expansion θα ειμαι γυρω στο 60 λεβελ....Δηλαδη 7κ gold...ψιλοπαλευεται ετσι...Το ζορι ειναι οτι πρεπει να ανοιξεις καμια 15-20 πακετα οταν θα βγει το mini set...Ξερει κανεις αν τα πακετα απο τα rewards του μηνα, τα ανοιξουμε αφου βγει το mini set, θα δινουν καρτες και απο αυτο?

Απο οτι καταλαβα οι καρτες του mini set - θα μπουν στα πακετα του dark moon...

λιγο κραξιμο ακομα στη blizzard, να δωσει   παραπανω xp οσο παιζεις, θα γινει καλο το νεο συστημα...

συμφωνω σε γενικες γραμμες ειναι μια χαρα ..λιγο xp παραπανω στην ωρα και ειναι κομπλε..

εγω εως τωρα εχω παει 28 lvl και εχω παρει δλδ 1450 χρυσο + 10 πακετα + το tavern pass = 2600 χρυσο + 2 legentary + 1 epic ... 

και αυτα μεσα σε 10-11 μερες απο οταν βγηκε .. 

και ναι μεν δυσκολευει μετα αλλα με τα εβδομαδιαια καθε τοσο θα περνεις ενα καλο boost .. 

φυσικα δεν θα εχουν παρει τα ιδια οσοι παιζουν λιγοτερο αλλα και παλι θα εχουν παρει πανω κατω τα ιδια με το παλιο συστημα ..

θελω να πιστευω φυσικα οτι με τοσο ντορο που εγινε θα γινουν και αλλες αλλαγες ... αλλα τεσπα..

επισης μια πολυ θετικη διαφορα σε σχεση με πριν ειναι οτι χασεις κερδισεις το xp το περνεις ...

και για οσους παιζουν control π.χ η οτιδηποτε ποιο αργο τεσπα ειναι καλυτερα γιατι πριν για να παρεις 10 χρυσο π.χ ηθελες μια ωρα ..

αν και ακομα και τα aggro για να φτασουν να παρουν τα 100 gold επρεπε να παρουν 30 παιχνιδια  το οποιο θελει ωρες ... αμα τα βαλεις κατω παλι μια η αλλη ειναι περιπου ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

priest is dead btw  ... και η blizzard το χαβα της .. 

εχει κανει ολα τα aggro op .. με ατελειωτο draw reload dmg .. και τα control δεν υπαρχουν στον χαρτη πουθενα ..

μη σου πω τα "aggro" εχουν καλυτερες καρτες για control παρα οι υπολοιποι .. 

μια αηδια σκετη εχει καταντησει το θεμα .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Ghost007 είπε

priest is dead btw  ... και η blizzard το χαβα της .. 

εχει κανει ολα τα aggro op .. με ατελειωτο draw reload dmg .. και τα control δεν υπαρχουν στον χαρτη πουθενα ..

μη σου πω τα "aggro" εχουν καλυτερες καρτες για control παρα οι υπολοιποι .. 

μια αηδια σκετη εχει καταντησει το θεμα .. 

Το μεγάλο λάθος είναι ο dh 

Και paladin πολύ δυνατός, παίζεις με priest κάνεις όσα clear μπορείς και δεν ξεμενει από κάρτες και ακόμα κρατιέται πολύ δυνατός ακόμα και 3 κάρτες να έχει 

Καλά άμα παίζεις priest και συναντήσεις κάνα tickatus warlock δεν κερδίζεις ποτέ... Αστεία κάρτα 

 

Επεξ/σία από πανηλειακός
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πεφτει πολυ trolling στο duels tournament της blizzard στο twitch...θελω να πιστευω οτι θα εχουμε νεο update στο reward system...

εγω παιζω ενα δρακοpriest που γενικα παει καλουτσικα, θα ηθελα να βαλω κανα cthun μεσα για να υπαρχει ενα win condition στο deck...αλλα επειδη δεν εχω πολυ dust σκεφτομαι ακομα τι θα κραφταρω...


AAECAafDAwiQApcC0wrrmwOfqQObugPIvgPYwgML9geNCIGxA5i2A5O6A6+6A97MA8vNA9fOA+PRA/7RAwA=

 

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Ghost007 said:

priest is dead btw  ... και η blizzard το χαβα της .. 

εχει κανει ολα τα aggro op .. με ατελειωτο draw reload dmg .. και τα control δεν υπαρχουν στον χαρτη πουθενα ..

μη σου πω τα "aggro" εχουν καλυτερες καρτες για control παρα οι υπολοιποι .. 

μια αηδια σκετη εχει καταντησει το θεμα .. 

μια αηδια ειναι ο priest δεν νομιζω να στεναχωρεθει κανενας αν γινοταν delete απο το HS. Και το λεω εγω που παιζω τα παντα με 800 νικες priest

5 hours ago, πανηλειακός said:

Το μεγάλο λάθος είναι ο dh 

Και paladin πολύ δυνατός, παίζεις με priest κάνεις όσα clear μπορείς και δεν ξεμενει από κάρτες και ακόμα κρατιέται πολύ δυνατός ακόμα και 3 κάρτες να έχει 

Καλά άμα παίζεις priest και συναντήσεις κάνα tickatus warlock δεν κερδίζεις ποτέ... Αστεία κάρτα 

το πρωτο λαθος ειναι να παιζεις Priest. Αν βρεις τώρα και ατομο που παιζει tickatus τοτε μιλαμε για 2 ηλιθιους που παιζουν βλακιες. Αστους να φαγωθουν μεταξυ τους μπας και εγκαταλειψουν το παιχνιδι 🤣 

On 23/11/2020 at 16:47, Ghost007 said:

συμφωνω σε γενικες γραμμες ειναι μια χαρα ..λιγο xp παραπανω στην ωρα και ειναι κομπλε..

εγω εως τωρα εχω παει 28 lvl και εχω παρει δλδ 1450 χρυσο + 10 πακετα + το tavern pass = 2600 χρυσο + 2 legentary + 1 epic ... 

και αυτα μεσα σε 10-11 μερες απο οταν βγηκε .. 

και ναι μεν δυσκολευει μετα αλλα με τα εβδομαδιαια καθε τοσο θα περνεις ενα καλο boost .. 

φυσικα δεν θα εχουν παρει τα ιδια οσοι παιζουν λιγοτερο αλλα και παλι θα εχουν παρει πανω κατω τα ιδια με το παλιο συστημα ..

θελω να πιστευω φυσικα οτι με τοσο ντορο που εγινε θα γινουν και αλλες αλλαγες ... αλλα τεσπα..

επισης μια πολυ θετικη διαφορα σε σχεση με πριν ειναι οτι χασεις κερδισεις το xp το περνεις ...

και για οσους παιζουν control π.χ η οτιδηποτε ποιο αργο τεσπα ειναι καλυτερα γιατι πριν για να παρεις 10 χρυσο π.χ ηθελες μια ωρα ..

αν και ακομα και τα aggro για να φτασουν να παρουν τα 100 gold επρεπε να παρουν 30 παιχνιδια  το οποιο θελει ωρες ... αμα τα βαλεις κατω παλι μια η αλλη ειναι περιπου ..

ας ειναι καλα το Battlegrounds 

το αφηνω στο background afk και φαρμαρω XP 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω στους ρυθμους που έπαιζα με τις quest και μαζευα 7-8κ gold για καθε expansion.Τώρα ειμαι ακόμα 19 lvl.Πιστευει κανεις σε αυτό τον πλανήτη ότι μπορώ να μαζέψω τα μισά έτσι σκατά όπως τα κάνανε?Να κάθομαι 8 ώρες στο HS δεν πάιζει καν σαν σενάριο οπότε δεν με βλέπω να αντέχω για πολύ.Ας μείνουν στο Game οι πληρωμένοι streamers να εκθειάζουν αυτη την αθλιότητα.Από μένα πρωσοπικα το Bnet δεν βλέπει ευρώ σε κανένα game του όσο τραβάνε αυτή την πολιτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, privateer είπε

μια αηδια ειναι ο priest δεν νομιζω να στεναχωρεθει κανενας αν γινοταν delete απο το HS. Και το λεω εγω που παιζω τα παντα με 800 νικες priest

το πρωτο λαθος ειναι να παιζεις Priest. Αν βρεις τώρα και ατομο που παιζει tickatus τοτε μιλαμε για 2 ηλιθιους που παιζουν βλακιες. Αστους να φαγωθουν μεταξυ τους μπας και εγκαταλειψουν το παιχνιδι 🤣 

ας ειναι καλα το Battlegrounds 

το αφηνω στο background afk και φαρμαρω XP 🤣

 το θεμα δεν ειναι ο priest ... και οχι φυσικα και δε παιζω tickatus και μλκιες ..

και warrior εκανα και mage τα ιδια ... 

πριν  με warrior μου κατεβασε ο rogue 5 φορες zephyr αφου πρωτα μου εχει κανει τα νευρα τσαταλια με συνεχομενα

επι 3 γυρους secrets στα οποια ενα απο αυτα ιδικα σου γαμαει ολο το παιχνιδι γιατι οτι παιξεις παιζει να το παρει πανω του

και πρεπει καθε γυρω να μυρισεις τα νυχια σου αν το εχει βαλει η οχι ..

μετα εχεις το shaman που απο το 1 μανα βγαζει ασταματητα τοτεμς τα οποια σε οποιοδηποτε γυρο δεν τα φας θα διπλασιαστουν θα γινουν evolve και παει λεγοντας ..

ο hunter εχει ενα σερι με της μονες που μεχρι το 7 μανα αυτα που εχει βγαλει δεν υπαρχουν στον πλανητη ..

και φυσικα εχεις και το dh ο οποιος draw - damage- draw - damage- draw -damage- draw -damage ... 

καποτε κραζαμε για το reload του paladin και τωρα ολα τα "aggro" σε παιζουν μεχρι να τελειωσουν οι καρτες του ντεκ γιατι στο χερι τους δεν τελειωνουν ποτε σχεδον ..

και τελος ειναι τετοιο μπαχαλο που στο control θες 500 καρτες διαφορετικες για να μπορεις να παλεψεις με τα υπολοιπα και παλι σου τελειωνουν οι καρτες για πλακα με αυτους τους ρυθμους..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...