Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω, υπαρχει κανενας οδηγος για να ολοκληρωσεις το rewards track  oσο πιο γρηγορα γινεται με οσο το δυνατον λιγοτερο grinding?

καπου διαβασα οτι οσο περισσοτερο διαρκει ενα ματς, τοσο πιο πολυ XP σου δινει. αληθευει αυτο η ειναι το standard 25ΧP  για  καθε  παιχνιδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/1/2021 στις 1:25 ΠΜ, KilliK είπε

oποτε ουτε 2k gold δεν θα μας μεινουν για το επομενο expansion. το παιχνιδι εχει γινει πολυ ακριβοτερο απο οτι ηταν ηδη. και με περισσοτερο grinding. ξεφτιλισμενη Activision.

 

Εγω το πηρα αλλα μου φανηκε παρα πολυ καλο value για ολες τις καρτες.

Βεβαια δεν ειχα χαλασει πολλα στο expansion και ειχα ηδη 10κ, τωρα στα 8 και μαζευω για το επομενο

Γελαει ο κοσμος με το tiller otk combo μια μερα μετα το expansion και θα το κανουν nerf, καλα δεν τεσταρουν τιποτα εκει?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το πετυχα προχτες, τελειως σπασμενο, στα ορια του unplayable αφου μολις γινει το combo περιμενεις απλως να χασεις.

η γνωμη μου ειναι οτι τεσταρουν και γνωριζουν για αυτα τα OP decks, αλλα αφηνουν μερικα απο αυτα επιτηδες στο release, διοτι ειναι ο πιο ευκολος και γρηγορος τροπος να παρει την δοση ντοπαμινης ο μεσος παικτης. οποτε πολλοι θα τρεξουν να παρουν το νεο expansion και να χαρουν για μερικες μερες μεχρι να ερθει το νερφ. αυτο θα τους κρατσει να παιζουν στο παιχνιδι και να του δινουν και λεφτα.

δες την δικια μου περιπτωση. ξεκιναει το ματς και ο αντιπαλος ηταν απο την αρχη με BM (bad manners). λεω κατι ετοιμαζει αυτος, καποιο σπασμενο deck θα παιζει. δεν γνωριζα για το tiller otk combo τοτε. ειμαστε στον 6ο γυρο, εχω πληρη board control και αυτος συνεχιζε τα BM. οποτε μετα μου ριχνει το combo και με σκοτωνει στον ιδιο γυρο. αυτο του δινει μια αισθηση ανικητου παικτη και τον κανει να νιωθει καλα.

και δεν ειναι τραβηγμενο αυτο που λεω, δειτε τις πατεντες της Acitvision για την χειραγωγηση των παικτων. ειναι και ο λογος που δεν πιστευω με τιποτα οτι το παιχνιδι εχει πληρες RNG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το deck αυτο πρεπει να φαει νερφ αλλα δεν ειναι κατι το τρομερο. Χανει απο ολα τα aggro decks που υπαρχουν στο wild. Το προβλημα στο wild ειναι decks οπως ο secret mage/reno priest/dark warlock. Αυτα τα 3 πρεπει να φανε νερφ αλλα η bliz δεν ασχολειται οπως φανηκε και με το tiller combo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2021 στις 5:31 ΜΜ, privateer είπε

το deck αυτο πρεπει να φαει νερφ αλλα δεν ειναι κατι το τρομερο. Χανει απο ολα τα aggro decks που υπαρχουν στο wild. Το προβλημα στο wild ειναι decks οπως ο secret mage/reno priest/dark warlock. Αυτα τα 3 πρεπει να φανε νερφ αλλα η bliz δεν ασχολειται οπως φανηκε και με το tiller combo.

Καλα ειδικα ο raza priest επρεπε να εχει φαει nerf πολυ καιρο τωρα.

Ο secret mage ηταν μια χαρα μεχρι το expansion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://hearthstone-decks.net/big-rogue-29-legend-ottershs/

Big Rogue #29 Legend - ottersHS

πρεπει να ειναι το πιο greedy deck στο wild. Θα το δοκιμασω χαχα

Επεξ/σία από privateer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2021 στις 4:57 ΜΜ, KilliK είπε

να ρωτησω, υπαρχει κανενας οδηγος για να ολοκληρωσεις το rewards track  oσο πιο γρηγορα γινεται με οσο το δυνατον λιγοτερο grinding?

καπου διαβασα οτι οσο περισσοτερο διαρκει ενα ματς, τοσο πιο πολυ XP σου δινει. αληθευει αυτο η ειναι το standard 25ΧP  για  καθε  παιχνιδι;

και εγω απο οσο ξερω συμφερει πλεον περισσοτερο αυτους που παιζουν π.χ με control decks παρα με aggro .. στο θεμα του xp τουλαχιστον .. απο εκει και περα συμφωνω με τον imr οτι σχετικα το mini set ηταν ποιο οικονομικο απο παλια που στην καλυτερη θα ειχε 2.800 π.χ .. αν και η καρτες του ηταν λιγο μαπα στο μεγαλυτερο ποσοστο ..

και εγω επισης εχω μαζεψει γυρω στα 7κ + κανα 3κ που εχω χαλασει + οτι πακετα κλπ απο το track και δωρα κανα 30-40 συνολο  .. 

αυτα με περιπου 3-4 ωρες παιχνιδιου την μερα .. και ειμαι γυρω στα 140 lvl .. 

κατα τα αλλα η blizzard θελει πολυ φαπα στο θεμα των καρτων ... καργα ραντομιες ..balance ανυπαρκτο ..op καρτες με το τσουβαλι ... οτι ναναι και οτι λαχει γινεται μεσα  .. :P 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, privateer είπε

https://hearthstone-decks.net/big-rogue-29-legend-ottershs/

Big Rogue #29 Legend - ottersHS

πρεπει να ειναι το πιο greedy deck στο wild. Θα το δοκιμασω χαχα

Είπα να παίξω ranked μετά από πολύ καιρό. Ωραίος, δυνατό deckακι 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην ασχοληθει η blizzard με το wild...Παντως απο αποψη gold κτλ, με το κραξιμο που φαγανε η κατασταση ειναι βελτιωμενη και πολυ καλυτερη απο οτι ηταν και με το παλιο συστημα...

σημερα μου καναν ενα silas darkmoon otk  με ashtongue και armor, καιρο ειχα να το δω...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος εξεταστικης και ειπα να παρω το εξτρα πακετο του Legend. Τελικα πηγα και στα 2 Modes :D

Πηγα legend με duel paladin 

### Duel Paladin
# Class: Paladin
# Format: Standard
# Year of the Phoenix
#
# 2x (0) First Day of School
# 2x (1) Desperate Measures
# 2x (2) Air Raid
# 2x (2) Hand of A'dal
# 1x (2) Lightforged Blessing
# 1x (2) Subdue
# 2x (3) Ceremonial Maul
# 1x (3) Underlight Angling Rod
# 1x (4) Archmage Vargoth
# 2x (4) Barricade
# 2x (4) Consecration
# 2x (5) Duel!
# 1x (6) Hammer of the Naaru
# 2x (7) Commencement
# 2x (8) Plagued Protodrake
# 1x (8) Tirion Fordring
# 2x (9) Runaway Blackwing
# 1x (10) Colossus of the Moon
# 1x (10) Scrapyard Colossus
#
AAECAZ8FCPoG1pkDipoD36kDlqwD+7gD87sDhd4DC9wD+ZMDhpwDlrYDysEDns0DkNAD0tEDrNQD9+MDlOQDAA==
#
# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
# Generated by HDT - https://hsreplay.net

 

 

Legend στο wild me KB Rogue και Pirate Warrior

### Kingsbane Rogue
# Class: Rogue
# Format: Wild
# Year of the Phoenix
#
# 2x (0) Preparation
# 2x (1) Buccaneer
# 2x (1) Deadly Poison
# 1x (1) Kingsbane
# 2x (1) Nitroboost Poison
# 1x (1) Patches the Pirate
# 2x (1) Prize Plunderer
# 2x (1) Secret Passage
# 2x (1) Southsea Deckhand
# 2x (2) Cavern Shinyfinder
# 1x (2) Eviscerate
# 1x (2) Sap
# 2x (2) Ship's Cannon
# 2x (3) Raiding Party
# 2x (4) Dread Corsair
# 2x (4) Tinker's Sharpsword Oil
# 2x (5) Cutting Class
#
AAEBAaIHBM0DiAeRvAK77wINywPUBe4Ghgn7D68QmxXl0QLVjAOqywP31APz3QOB5AMA
#
# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
# Generated by HDT - https://hsreplay.net

 

### Custom Warrior
# Class: Warrior
# Format: Wild
# Year of the Phoenix
#
# 2x (1) N'Zoth's First Mate
# 1x (1) Patches the Pirate
# 2x (1) Sky Raider
# 2x (1) Southsea Deckhand
# 2x (1) Upgrade!
# 2x (2) Parachute Brigand
# 2x (2) Sharkfin Fan
# 2x (2) Ship's Cannon
# 1x (3) Ancharrr
# 2x (3) Bloodsail Cultist
# 2x (3) Skybarge
# 2x (3) Southsea Captain
# 2x (4) Dread Corsair
# 2x (4) Sword Eater
# 1x (5) Captain Greenskin
# 2x (5) Cutting Class
# 1x (5) Leeroy Jenkins
#
AAEBAQcEyAOvBJG8At6tAw3/A6gF1AXuBvsPgrACiLACz4kD3K0D3a0D6bAD99QDtd4DAA==
#
# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
# Generated by HDT - https://hsreplay.net

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα να παρω τα rewards και να ξεκινησω το ranked , γελαει ο κοσμος, 4 παιχνιδια ολα με secret mage (Στο wild)

 

Λογικα θα δοκιμασω kingsbane rogue αφτες τις μερες μολις φτασω τις 1000 νικες με παλαντιν (odd)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι ειναι αυτο το πραγμα με τους secret mage?

Πραγματικα ειναι το 80% των παιχνιδιων σε D5-Legend

Επιασα τις 1000 νικες με odd paladin και ψαχνω τι να παιξω επομενο

Βασικοτατο να κανει counter τους secret mage

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι reward εχει το mercenaries? 23 Μαρτιου καπου πηρε το ματι μου, ημερομηνια release για το νεο set, ισχυει?

Οπως και να χει απο αποψη gold το παιχνιδι εχει γινει πιο γεναιοδωρο απο ποτε...μετα το κραξιμο που εφαγαν...

Προσπαθουν να βαλουν νεο κοσμο στο παιχνιδι, μια και με το νεο expansion θα ειναι το καλυτερο entry point εδω και καιρο για νεους παικτες.

Καιρος καποια στιγμη να δωσουν και το tournament mode που υποσχεθηκαν κατι αιωνες πριν...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...